Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wisconsin Dells Malibu Inn'de kimler kalabilir? (*)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Wisconsin Dells Malibu Inn'de kimler kalabilir? (*)

malıbu ınn de kımler kalabılır ?
    -odasına kapıyı vurmadan gırenlere karsı sınırlenmeyen cekmecelerının hergun duzenlı karıstırılmasına aldırmayanlar(en can alıcı madde!)
    -40 derece sıcaklıkta klımasız odada kalabılecekler(klima var ama kesınllıkle wat oğrencılerına acmıyorlar )
    -100 dolarlık depozıtoyu aldırmayanlar(almak ne kadar zor anlatılmaz yaşanır)
    -12 den sonra en ufak bır gurultu bıle yapmayacaklar
    -75 dolar haftalık ucretı fazla bulmayanlar (oradakı en pahalı ucret)
    -sahıplerının aşağılayıcı sozlerıne karsı kulak tıkayabılecekler
    -araba alırsanız eğer arabanızı kapının onu yerıne mumkun olan en uzak yere cekılmesını fazla buyutmeyecekler
    -arabanızın plakasını saklayan otel sahıbını onemsemeyecekler
    -son 1 ay kala odanıza gırıp arabanın anahtarını alan otel sahıbıne karsı mumkun olan en sakın tepkıyı verecekler
    -oteldekı kuvet ebatlarındakı havuzu ve 1 ay sonra acılmasını dert etmeyecekler
    -en ufak bır problemde arkadası olan polısı cağırıp sıze karsı onlarca yalan soyleyıp polısı sıze karsı kışkırtan otel sahıbıne aldırmayacaklar

2008 ve 2009 yılında otelde kalanlarla otel sahıplerı arasında kavga cıkmıstır cok buyuk hataya düşmemeniz için o otelde kalmamanızı tavsıye edıyorum içinizdekı butun umutlar amerıka hayallerı suya düşer amerıkadan zevk almayı bırakıp hayatta kalabilmenin yollarını ararsınız 1000 nasıhat 1 müsibet olayı olmasın o yuzden orada kalıp hayatınızı riske atmayın...... ps : daha burda yazmadığım şeyler var

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu arada soylemeyı unuttum sahıbı turk dusmanı bır turk nası oluyo demeyın ben gordum valla nası oldugunu.....karısı kazak..... bu arada konuyla alakası yok ama 3.5 ay kaldım usada 6 eyalette bulundum ve bana en buyuk zarar amerıkada yasayan turklerden geldı son hafta new yorkda turklerden kacar duruma gelmıstık artık :S

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 2007 de bu otelde kalmıstım bana hıc oyle davranmamıslardı gayet ıyıydı aramız hala bıle nazmı beyle telefonda konusuyoruz,hatta daha dun aksam konustuk,ben senın dedıgın problemlerın bırını bıle yasamadım,
    bence adam senın bıseyıne kıl olmus ondan dolayı sana oyle davranmıs olabılır,yanlıs anlama senle alıp veremedıgım bısey yok sen ne kadar kotu tecrube yasadıysan bende o kadar ıyı tecrube yasadım
    chıcago da SARAR magazasının sahıbıyle tanıstım gunlerce onlarda kaldım o turkıyeye geldı mısafır ettım,bunun dısında madıson da bı turk aıle ıle tanıstım hatta suan chhıcagoda restaurant actılar onlarlada sureklı konusuyorum ve hepsı de bana gayet ıyı davrandı
    turklerın amerıkada yasayan tum turklerı boyle karalaman yanlıs bence bıraz kendıne de bakman lazım ben tanıstıgım hıc bı turktan rahatsızlık duymadım ama sen duymussan ve tanıstıklarımız aynı kısıyse bence sorunu bıraz kendinde de aramalısın
    hepımız turkuz ve su turklerı de karalamayı bırakın artık yok turkler soyle yok turkler boyle yok onları yapanların turk oldugu bellıydı falan fılan

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gercekten enteresan. Bu kadarda olur mu dedirten ve cinsten, cok yararli bir paylasim. Gidecekler icin mukemmel yazi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nazmı dedığın ınsan yukarıda yazdıklarımı yapan ınsan olduguna gore boyle bır ınsanla kurduğun arkadaaslık oncelıkle benı dusundurur ayrıca sorun benımle değil 12 kısı kaldık hepsı tek tek bu foruma yazar ıstersen merak etme ..... bu arada en onemlısı yazmadıklarım ınankı yazdıklarımdan daha kotu seyler sırf kapıyı acık unuttu dıye wat oğrencısıne o. cocuu deyıp kovan ınsanlardan ne bekleyebılırsn ? ayrıca ben 2008 be 2009 kavga olmustur yazdım 2007 hakkında biirsey yazmadım farkındaysan

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Demek ki şans faktörünü esgeçmemek gerek bu WAT işinde ve her zaman için alttan alıcı, sakin ve kendini bilir emin bi şekilde fazlada ön yargılı olmadan ama başına gelebilecekleride hesaba katarak...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sakın olmak lazım o ayrı bır konu sonucta baska bır ulkeye gıdıyorsun..... ama amerıkaya kım yurt hayatı yasamaya gıdıyorkı? 12 den sonra kımse gelmıcek nedemektır? ayrıca yaptıkları cok buyuk bır hareket varkı arkadasımı tohmet altında bırakmamak ıcın soylemıyorum ozelden mesaj atanlara soyleyebılıırm...yanı ben uyarayımda ıllakı gıden cıkacaktır kuzu gıbıysenız cok ıyı anlasırsınız ama bazı haklarınız oldugunu bılıyorsanız(wat oğrencısıne klıma yok ne demektır? ) anlasmanız ımkansız ben gorevımı yapayımda

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Doğrusun, haklısın. Klima vermemek gıcıklığın daniskası. Orda tepesi atar adamın gerçi bize burdan yazmak kolay orada her şey bambaşka olur ama yinede WAT'cıyız sakin kalmak lazım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

anlatacağım su olay herseyı ozetlıycek aslında :
    - son 1.5 ay kala aramızdakı dıyalog soyle
    ben: nazmı abı bu senın araba nekadar eder?
    nazmı: 2000 (aynı gun ınternetten baktık 1500 1800 arası)

son 1 ay kala arkadasım gerı gerı gelırken arabayı bu bahsettıgım arabaya surtmus (sıze yemınederım cok detaylı bakmama rağmen carpma ızını goremedım boya bıle kalkmamıs)

ve bu olaydan sonra nazmı 3500 dolarlık fatura cıkardı fatura ıcınde ön ve arka kapılar ve camurluklar bulunuyor yanı 50 dolarlık maxımum masraf oluyor 3500 dolar...... işin komık yanı arkadaslar adam buna karsılık otelde kalan ve arabayla alakası dahı olmayan 3 kısı dahıl depozıtoyu kesmeye kalkıyor....son 2 hafta kala polıse tek tek gosterıyor 1500 dolarlık arabasının hemen hemen heryerıne carpıldıgını anlatıyor.......

ayrı bır olayda otelde kalan 2 kız artık cok bunaldıkları ıcın gıtmek ıstıyor 1 ay kala ve o 200 dolarada cok ıhtıyacları var (kuralları arastırdık oda ıcınde hasar olmadıgı muddetce depozıto kesmek dıye bı hakları yok ) nazmı bey sırf erken cıktıkları ıcın 3 gunluk bır yalvarma sonucunda depozıtoyu verıyor ve 15 gun sonra aynı sekılde gıtmek ısteyen 2 kıza hepımızn onunde" oncekılerede vermedım sızede vermem "dıyerek yemın edıyor ...

ve herseyı gectım bılıp bılmeden bu adamı savunan ınsanlar cıkıyor !

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Enteresan yav, cidden enteresan. Garip...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

e yuh artık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok kararsız kaldım ya malibu konusunda... bnde wisconsin dells e gidecegm sahibi türk olmasından dolayı orda kalırım diye düşÃ¼nüodum ama yazılanlar pek iç açıcı değil önerebileceğiniz başka bi yer var mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bnm de kafam karıştı şimdi, Malibu inn de kalmayı planlıyoduk,wilderness resorta yakın diye...Kalıcak yer konusunda başka bir tavsiyesi olan var mı??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Wisconsin Dells e yeni geldim ve suan Malibu Inn de kaliyorum.Yukarida yazanlar benim basima gelmedi ve kim iyi kim kotu gormeden bilemez kimse.Suana kadar benim gordugum, sahipleri yardimsever ve iyi insanlar.Yardimci ve destek olmaya calisiyorlar problemler ve sorular hakkinda.Ingilizce seviyesi iyi olmayan arkadaslar icinde baslangicta anlasma konusunda daha rahat olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cheguetouch arkadaşıma tamamen katılıyorum hepsini bir bir yaşadım
    sigaramıza alkolumuze karışan bir motel sahibi...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Son Aktivitesi: 05-23-2010 06:10 AM

kardes o hangı okul okadar erken bıten merak ettım yazmamıssn

ayrıca daha kac gun oldu kı basına bısey gelmemıs ?? fake uyelık oldugundan emınm zatende ınsanlarda anlasın dıe soruorum bu soruları
    Konu cheguetouch tarafından (04-06-2010 Saat 05:29 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

malibu innde kalirsaniz wat kariyerinizin en buyuk hatasini yapmis olursunuz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

usta sen bu sene mı kaldın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yok usta ben malibu da kalmadimda bir iki kere ugradim oraya ordaki manzarayi gordum ve kalan arkadaslarimin anlattigi kadariyla nazmi bunlari hayattan bezdirmis

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

elımızden geldıgı kadarıyla uyardık mılletı ama genede ınsanlar kalmaya devam edıyor ...... cogu hakedıyor bı bakıma o muamelelerı.... ıstedıgın kadar anlat genede herkes bıldıgını okuyor turk oldugu ıcın yardım eder zannedıyor ...... yapacak bişey yok wat 2011 de kalacaklara allah yardım etsın dıyelım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

biz dellse gitmeden once bu sitee girdik ve arastirdik orda kalmaktan vazgectik. o yuzden diyorum ki turkishwat i butun watcilara duyurmaliyiz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şirketlere soylemek lzım dellse gıdeecekler uzak dursun dıye ben elımden geldıgınce soyluyorum ama herkesın soylemesı lazm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Nazmi denen adam vatan hainidir, Türk ordusuna ihanet etmiştir. Ülkeye girememektedir, zaten kaçmıştır buradan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende bu yaz dellsteydim.. malibu inn kesinlikle dells te kalınacak son yer bile değildir.. nazmi hakkında söylenen herseyı onaylıyorum.. ben lake delton da kaldım.. ufak tefek sorunlar harıcınde pek bısey yasamadm. sahıbı kadın bıraz fazla disiplinli ama bi okadarda yola getırılebılen biri. herkese tavsiye edebilirim arkadaslar..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de Nazmi'yle ilgili çok şey duydum. Hem de sadece Türklerden değil, yabancılardan da çok şey duydum. Takdir edersiniz ki tüm duyduklarım olumsuz şeylerdi. Biz Parkview motel'de kalmıştık, Noah's Ark'ta çalışacaklara kesinlikle tavsiye ederim. Hem çok yakın, hem fiyatı uygun, hem temiz, hem de sahibi olan kadın çok iyi. Bu konuda daha ayrıntılı bi şekilde yardımcı olabilirim isteyenlere.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Nazmi hakkinda iyi seyler yazanlar nazmiyle iyi gecinen cok ender insanlardir ki zaten nazmi onlara iyi biseyler yazmalarini tembihler.tembihledigi kisilere bizzat tanik oldum.Ben bi gun kaldim herseyleri para olmus insanlar. kafalarina gore is yaparlar parani alirlar daha sonra senin isine baskasini sokup onunda parasini alirlar.(basta benolmak uzere cok kisinin basina geldi bu olay)bunlarin hepsi gercek 2011 watcilari bunlari hesaba katarak gitsinler.Size orda bi turk beyfendi war diyecekler ama bi bakmissiniz ki sizi somuruyolar.Kessinlikle kalmanizi onermiyorum Dellsse gidecek arkadaslar ya Nazmiyle muhattap olmauyan bi sirketle gidin ya da yol yakinken bu isten vazgecin cunku bu insanlar gercekten hos insan degiller.Eger ki bi hata yapip giderseniz Pisman olacaginizin garantisini ben size veriyorum.Sakin o insanlarla muhattap olmayin bilginize

BannedUser
    Guest

vay be neler var. işte arkadaşlar gorun sizden alacakları 20*30 dolar komisyon için övdükleri otel. insanların gözünü para bürümüş. siz siz olun kimseye güvenmein. şirketiniz bile gönderse sizi buraya gitmeyin demek ki şirketinizde komisyon alıyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ya iyide goz gore gore insanlar o sirkete gidecek ve orda kalacaklar.Bu forumu herkes okumuyor,ustelik bu sadece duyulan bi ornek,kimbliri bunun gibi kac kisi insanlarin paralarini somuruyor.Ben bisey merak ediyorum,basina boyle bisey gelen arkadaslar bu insani sikayet etmediler mi sirketlerine yada Amerika'daki Turk konsolosluguna?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar bu kadar olumsuz seyler yasanirken neden hic biriniz bu adamla ilgili sikayetci olmadiniz ve hala solendigine gore bu adam orayi isletiyor..bence bu konuyla kimse ilgilenmek istememis sanirim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şikayetcı olduk gelen polıs bunun arkadası cıktı yuzde yuz haksız olmasına rağmen bızım arkadasları eyaletten atmakla tehdıt ettı kucuk bıyer oldugu ıcın herkesı tanıyorlar 2012 watcılarına soyluyorum malıbu ınn (hell) de kalırsanız kesınlıkle kotu anlamda unutamayacağınız bir yaz olur ........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)