Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Reklam üzerine kısa bir söylem analizi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Lightbulb Reklam üzerine kısa bir söylem analizi

Merhaba Arkadaşlar,
    Özgür düşÃ¼ncenin egemen kılınması bağımsız bir platformun gerekliliklerinden birisidir. Work and Travel programına katılmış ve katılmayı planlayan arkadaşlarımızın sektörde görsel, yazılı ve internet üzerinden yayınlanan reklamları daha iyi anlayabilmeleri, analiz edebilmeleri ve fikirlerini özgürce ifade edebilmeleri adına böyle bir kategorinin forumumuzda yer almasını uygun gördük.

Kategorinin ilk konusu olan bu başlık altında,arkadaşlarımızın bildirdiği ve gözüme çarpan birkaç reklam örneği hakkında görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

@mr_usa kullanıcı adlı arkadaşımız,
    Bazı firmaların "Harçsız pasaport için belge düzenleme" işlemini çok büyük bir hizmetcesine deklare ediyor olmasından yakınmış. Arkadaşımız aslında haksız değil. Ancak bu konuyu biraz irdelemekte yarar var diye düşÃ¼nüyorum. Öncelikle bu belgenin düzenlenmesi bir hizmet midir? Evet, bu belgenin düzenlenmesi kesinlikle bir hizmettir. Bu konuda kesinlikle bir şÃ¼pheye düşmeye gerek yok. Ancak arkadaşımız sorunu "Bu belgenin öğrenciye temin edilmesi, propagandası yapılabilecek düzeyde bir hizmet midir?" şeklinde yansıtsaydı, o zaman konu farklı yerlere gelebilirdi. Bundan önce defalarca yazdığım üzere bilgi kirliliği ve rekabetin en üst düzeyde olduğu Work and Travel sektöründe firmalar birbirleri ile mücadele edebilmek için yaratıcı ve bir o kadar da gülünç işlerin altına imza atabiliyorlar. Bundan bir kaç sene öncesine kadar bir kağıt parçasının yazıcıdan çıktısının alınması bu kadar değerli değildi elbette. Taa ki uyanık bir firmanın bu işten çıkar sağlayacağı düşÃ¼ncesi ile verdiği hizmet listesinde ilgili belgenin düzenlenmesi işlemine yer vermesine kadar...Şimdi bakıyorum diğer şirketlere gerçekten onlarda haklı. Bu uyanık şirketler Cem Yılmaz'ın deyimiyle "Bizim televizyon daha renkli. Al anasını satayım!!" dercesine gerçekleştirdikleri her eylemi "Kaydadeğer Hizmet" olarak lanse etmeye başladıkları için,"Ya arkadaşlar saçmalamayalım, hizmet listesine bunu koymaya ne gerek var?" diyebilen şirketler de artık düzene yenik düşmeye başladı. Zira artık araştıran(!) öğrenci de, şirketlerin hizmet listelerinde "Harçsız pasaport için belge düzenlenme" işlemini aramıyor değil. Olmayınca olmuyor onlar ne yapsın ....

Yarın : Firma politikaları ve fiyat savaşları....(İstatistiksel)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kessinlikle katılıyorum ve sunu da belirtmek istiyorum yok biizm amerika da ofisimiz var sponsoruz filn a bakmayın sana gelen iş listesine ve gidip memnun donen ogrenci oranına bak

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

evet ya bu aracı şirket olayı biraz garip zaten buradan uçağa bindiğinde artık işleri bitiyo seninle bidahada ilgilenmiyolar tek basına kalıosun ofis falan hikaye oradaki sponsora yönlendiriyolar bir sorun olursa !!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerika 50 eyalet kıta buyukluund eyer ofisi olsa kaç yazar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bir de bu Job Fair için Amerikalı işverenler geliyor derler ya ona çok sinirim bozulur. Aslında çoğu zaman gelen kişiler sponsor firma yetkilileridir...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de bu Job Fair için Amerikalı işverenler geliyor derler ya ona çok sinirim bozulur. Aslında çoğu zaman gelen kişiler sponsor firma yetkilileridir...
    Yetgincim merak etme. Bu kategoride birçok başlık incelenecek ve herşey ortaya dökülecek. "Job Fair" olayını da en kısa zamanda güzel bir şekilde ele alacağım. Bu kategoriyi analizler için açtım ayrıca. Konu açıp analize başlamanız 2 dakikanızı almaz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bu konu benimde aklımdaydı, evet şirketler çok basit olayları abartıyorlar. Evet şunu şunu yapıyoruz deseler olay tamam ama nimetmiş gibi anlatıyorlar.

Bende uçak biletinin gündeme gelmesini istiyorum.
    "... şirketi öğrencilerine özel ucuz uçak bileti ayarlaması"
    Yok öyle bişey bence şirketlerin en çok kar etme kalemlerinden biri de uçak bileti.
    Hiç de öyle ucuza ayarlamaya çalıştıklarına inanmıyorum. Standart fiyat neyse o. (giydirilmiş de olabilir).
    Hani ucuza uçak bileti ayarlama hizmeti(!) vermeyen wat şirketi var mıdır? olmaz çünkü oradan ciddi kar ediyor. Ha rahatsız olduğumuz nokta, bunun hizmet olmaması, ucuza ayarlamanın yalan olması, uçak bileti ayarlamasını hiç tanımadığınız bu wat şirketleri gibi 1300-1400 dolar verip wat danışmanlığı almadığınız, hiç bi alışverişiniz olmayan caddedeki uçak biletçi de ayarlıyor. internette dünya kadar...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

en güzeli internetten almak ucak biletini koltuguna hatta yemeğine varana kadar herseyini seçiyosun ne güzel hemde bi değişiklik yapacagında hemen elinin altında kontrol sende oluyo yok şirketi arıayacanda onlar değiştirecekte uzuyo iş ...!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar bugün itibari ile "Firma Politikaları ve Fiyat Savaşları" başlığı altındaki çalışmamı sizlerle paylaşmam gerekiyordu ancak çalışmamı biraz daha genişlettim WAT mağduriyetleri üzerine ufak bir tez yazıyorum diyebilirim. Dolayısı ile çalışmanın bütününü görebilmeniz 1 yada 2 gün alabilecek bu aksaklık için şimdiden özür diliyorum. Çalışmanın sonuçları ile yüzleşince gerçekten çok şaşıracağınızı düşÃ¼nüyorum.

Selamlar

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merakla bekliyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)