Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kriz Amerikalılara Tasarrufu Öğretti

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Kriz Amerikalılara Tasarrufu Öğretti

IMF'nın araştırmasına göre, ABD'de hane halkı tüketimi düştü. Bu düşüşün daha da artması, böylece tasarruf oranlarının da harcanabilir kişisel gelirlerin yüzde 6'sına yükselmesi bekleniyor. Bu oran 2009 yılında yaklaşık yüzde 5'ti.
    Ekonometrik ve simülasyon yaklaşımlar kullanarak yapılan araştırmaya göre, hane halkı tasarruf oranlarının gelecek birkaç yılda da harcanabilir gelirin yüzde 5 ila 7'si arasında olması öngörülüyor.

Ülkedeki tüketimin düşmesi, refahın keskin bir şekilde azalması ve birbiriyle ilgili birçok ekonomik şokun ortaya çıkmasıyla çakışıyor.
    Buna göre, ABD'de ev halkı refahı, 2009'da harcanabilir gelirin yüzde 480'ine ulaştı. Büyük depresyondan bu yana nadiren görülen boyut ve yoğunluktaki bir ''aşırı korku''nun mali pazarda hakim olduğu dönemde ekonomik ve mali belirsizliğin 2008'in sonlarında artması, tüketimin de düşmesine neden oldu. ABD ekonomisinin uzun süreli büyüme beklentilerinin kriz nedeniyle yeniden gözden geçirilmesi ile kredi uygunluğunun kriz öncesi yıllara göre göreceli olarak sıkılaşması da tüketimi etkileyen diğer nedenler olarak gösterildi. Ekonomideki olumsuz şokların ise ABD'deki tüketime, krizin ötesinde kalıcı etkilerde bulunabileceği ifade ediliyor.
    Bunun yanında, özel sektör taleplerinin kriz öncesi dönemle karşılaştırıldığında, gayri safi yurt içi hasılanın yüzde 3'ü civarına indiği belirtiliyor ve özel sektör taleplerinin ''bastırılmış'' düzeyde kalması durumunda, küresel ekonomik büyümenin öncesine göre daha güçsüz olacağı ifade ediliyor.
    AA

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim gözlemlerim ABD'liler zaten haddinden fazla tüketiyorlardı biraz iyi oldu onlar açısından...krizde bir başarı hikayesi diye akbankbankasını bir üniversitede örnek gisterip derslerde işliyorlarmış..
    Wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben markette calısıyordum ve adamların en azından yemek ıcmekte krızı fazla kaale almadıklarını gordum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben markette calısıyordum ve adamların en azından yemek ıcmekte krızı fazla kaale almadıklarını gordum.
    kardesim anlamadin sen layi evde yemek yapmak pahali zaten o yuzden Mcdonalts felan fismekan lar krizden dahada karli ciktilar ....bu bir

kriz isterse ebesine akdar gitsin insan yemek yemden durmaz ama elbise almadan durabilir ,oyuncak almadan durabilir .....

o yuzden kriz yeme icmeyi etkilemez heleki ameriakda ....

turkiye olsa millet ac birakir kendini ama bu amerikalilar birakmaz ,yiyecek bsi bulmasa kendi colugunu cocugunu keser yer ...................

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

haklısın richard beni biliyorsun degil mi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

haklısın richard beni biliyorsun degil mi
    yok seni bimiyorum dayiiiii ,,,,

varligini ilk defa fark ettim ,sen beni biliyomusun ?bana bu amerikada KERPETEN RICHARD derler ,karrrrdessssss

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@richard99,
    Cevaba bakarmisin yahu yarim saattir guluyorum su mesaja )))

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @richard99,
    Cevaba bakarmisin yahu yarim saattir guluyorum su mesaja )))

bu ezel dizisi cok meth ettiler dedim bi bakayim harbiden turkiye standartlarinin baya ustunde bir dizi olmus oyunculuklarda iyi ,,

BU GUN WALLMARTA GIDEYIMDE YENI BIR KERPETEN ALAYIM DIYORUM NE DERSIN ...CIYAN CENGIZZZZ
    Konu richard99 tarafından (05-02-2010 Saat 07:49 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@metilfenidat sağolsun konu yine ilgili mesajıyla birlikte uçmuş gitmiş
    Kerpeten konusuna gelince.... Wallmart'ta çok sağlam kerpetenler var haklısın. Bence al işine çok yarar..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bu richard99 alem adam yaw

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

methylphenidate is central stimulant
    birde konuyla ne ilgisi oldugu yazsan
    Konu anton tarafından (05-02-2010 Saat 04:39 PM ) değiştirilmiştir.
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikalılar tam bir israf toplumu. Drive-up Atm'ler ve fastfood istasyonları onların ne kadar lükse düşkün, tembel (en büyük tezatları) olduklarını gösteriyor. Hiçbir şekilde arabalarından inmiyorlar; imkan olsa tuvalete bile arabayla gidecekler. Böylesine bir toplumun biraz tasarruf yapmayı öğrenmesi iyi olur. Öyle ki sıradan bir ABD vatandaşının hayatını sürdürebilmesi için yaşamı boyunca 2 stadyum boyutunda doğal kaynak ve sahasına ihtiyaç duyması onların ne denli israf dolu bir toplum olduğunu ispat eder.
    P.S: 3. dünya ülkelerinde ortalama bir vatandaşın yaşamı boyunca doğadan kaynak açısından istifade ettiği alan 200 metrekare.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikalılar tam bir israf toplumu. Drive-up Atm'ler ve fastfood istasyonları onların ne kadar lükse düşkün, tembel (en büyük tezatları) olduklarını gösteriyor. Hiçbir şekilde arabalarından inmiyorlar; imkan olsa tuvalete bile arabayla gidecekler. Böylesine bir toplumun biraz tasarruf yapmayı öğrenmesi iyi olur. Öyle ki sıradan bir ABD vatandaşının hayatını sürdürebilmesi için yaşamı boyunca 2 stadyum boyutunda doğal kaynak ve sahasına ihtiyaç duyması onların ne denli israf dolu bir toplum olduğunu ispat eder.
    P.S: 3. dünya ülkelerinde ortalama bir vatandaşın yaşamı boyunca doğadan kaynak açısından istifade ettiği alan 200 metrekare.
    israftan ve luksten ziyade hayatı kolaylastıran seyler hatta bır cok kısı ıcın gereklılık her turlu nedenı gectım hıc bır yerde kaybedılemeyecek kadar zamanın kıymetlı oldugu bır yer neden sonuc yanı
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dogru dedin kardesim ya, arabalarindan inmemek icin adamlar her turlu seyi yapiyorlar. Bunun ters ornegini verecek olursak sanirim Cin olur. Adamlar seferberlik ilan ediyorlar ya bisiklete binmek icin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)