Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirket Seçim Yönergesi (Ortak Bildiri)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Lightbulb Şirket Seçim Yönergesi (Ortak Bildiri)

Değerli Turkishwat.com üyeleri ve Work and Travel programına katılmayı düşünen misafir arkadaşlarımız,

2001 yılında ilk startın verildiği ve gün geçtikçe ilginin daha fazla arttığı Work and Travel (WAT) programına katılımda alınan en önemli kararlardan birisi de "Şirket Seçimi" olmuştur. Bu zamana kadar gelen süreçte gerek arkadaşlarınızdan, gerek şirket ofislerinden, gerekse internet kanalıyla WAT programı düzenleyen şirketlerle ilgili birçok tavsiye ve şikayet duyduğunuzdan şüphemiz yoktur. Program ücretleri ve uçak biletleri gibi kalemlerle birlikte her sene ortalama 20.000.000$'lık bir pastanın oluştuğu; 100'e yakın firmanın programı düzenlediği piyasa koşullarında bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi elbette kolay olmayacaktır.

Bu noktada geçtiğimiz hafta "WAT Programı'nda Danışmanlık Şirketleri'nin Rolü" üzerine Turkishwat.com olarak bir çalışma başlattık ve sitemizde uzun süredir yer alan, nitelikli mesaj sahibi, güvendiğimiz ve güvenebileceğiniz 12 arkadaşımızla, bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek ve siz değerli WAT adaylarına yardımcı olabilmek amacıyla, çok işinize yarayacağınızı düşündüğümüz "Şirket Seçim Yönergesi"ni hazırladık.

Bir şirketi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

1) Lokasyon
    Şirketin WAT'a katılmak isteyen öğrencinin bulunduğu şehirde veya üniversitede temsilcisi veya ofisinin olması her zaman için bir artıdır. Ancak başka bir şehirden şirket seçimi yapılması da sizi çok zora sokabilecek bir durum arz etmemektedir. Zira bilgi ve belgelerin gönderimi internet üzerinden yapılabilmektedir.

2) Sponsor
    Türkiye'de şirketiniz ne derece önemli ise, ABD'de sponsorunuz bir o kadar önem arzedecektir.Ofislerinize uğradığınız şirketler sizlere birçok sponsor ismi sayacaktır. Ancak bu sponsorlukların anlamı nedir? Bunu ilk önce irdelemeniz gerekiyor. "Bizim sponsorumuz "xxxxxxxx" ve dünyanın en iyi sponsorudur" sözlerine kanmadan önce sponsorlar üzerine araştırmalarınızı derinleştirmeniz gerekmektedir.
    Sponsor nedir?
    Sponsor, ilk olarak ABD'de yasal olarak çalışabilmeniz için gerekli olan DS-2019 formunu basma yetkisine sahip, ABD hükümeti tarafından görevlendirilmiş kuruluştur. WAT programında ABD'ye gidene kadar hizmetin büyük bir bölümünü Türkiye'de ki firmanızdan; ABD'ye ayak bastıktan itibaren ise oradaki sponsorunuzdan almaya başlarsınız. Örnek vererek konuyu pekiştirmek gerekirse, Amerika'da bulunduğunuz süre içerisinde işinizle ilgili bir problem çıktığında, hukuki bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldığınızda yada herhangi bir sağlık problemi yaşadığınızda sizinle ilgilenecek ilk kuruluş sponsorunuz olacaktır.
    Sponsorlarda nelere dikkat etmem gerekiyor?
    - Ne kadar süre ile sponsorluk yapmakta?
    - Sağlık sigortaları neleri kapsıyor?
    - ABD'de ulaşılabilirlik durumları nedir? Call Center'ları doğru düzgün işliyor mu?
    - Yaşanılan sorunlara ne derece çözüm üretebiliyorlar.
    (Bu dört başlıkla ilgili bilgilere WAT'a katılmış yakın arkadaşlarınızdan yada internet vasıtası ile kolayca ulaşabilirsiniz.)

3) İş listeleri ve konaklama
    Şirketlerin elinde bulunan iş listelerine dikkat etmeniz gerekiyor. Şirket WAT amaçlarınızla doğru orantılı olarak size uygun işleri sunabiliyor mu?Ögrenci isteklerini göze almadan zorlama yapan şirketlere ve uçuk vaadler sunan şirketlere çok da güvenilmemeli.Work and travel riskli bir programdır ve her zaman için sorun çıkma ihitmali vardır. Dolayısı ile hiçbirşeyin garantisi yoktur.Hiçbir firmanın programın sorunsuz geçeceğine dair garanti vermesi mümkün değildir.Dikkat edilmesi gereken konulardan birkaçı ise :" İş listeleri ne kadar geniş?"" İşler sponsor garantisinde mi sunuluyor?" Haftalık çalışma saatleri ne durumda?""Sponsor garantisi dışlarındaki işlerin güvenilirliği ne boyuttadır?" olmalıdır. Günümüzde sponsorlar Türkiye'de ki ihtiyaca göre iş kontenjanı sağlayamadığı için Danışmanlık Şirketleri kendi çabalarıyla sağladıkları işleri öğrencilere sunmaktadırlar. Dolayısı ile şirketlerin sağladığı işlerin güvenilirliği mutlaka sorgulanmalı, ilgili eyalet, şehir ve işveren hakkında araştırma yapılmalıdır.Ayrıca sunulan iş listeleriyle bağlantılı olarak "konaklama" durumunun sorgulanması gerekmektedir. Şirketiniz konaklama konusunda size ne gibi güvenceler sağlıyor?

4) Hizmet Kalitesi ve Danışmanlar
    Ödediğiniz program ücreti dahilinde şirketler Türkiye'deki işlemleri (DS-2019 formunun getirilmesi, Pasaport ve vize işlemlerinin yapılması, iş ve konaklama sağlanması) yerine getirmekle yükümlüdür. Tüm bu başlıklarda verdikleri hizmet kalitesi nasıldır? Öğrenciye ucuz uçak bileti bulma konusunda yardımcı oluyorlar mı? Vergi iadesinde ne kadarlık komisyon alınıyor ve öğrencinin ödediği vergi iadesinin ne kadarlık kısmı ABD den alınıyor.Şirket yetkilileri ulaşılabilirler mi? Merak ettiğiniz soruların cevaplarını detaylı bir şekilde sizlere verebilecek donanımda danışmanlara sahipler mi? sorularının olumlu yönde cevap bulması gerekmektedir. Danışmanlar WAT konusunda deneyimli olmak zorundadırlar. Ancak bu şekilde oluşabilecek sorunlara çözüm bulabilirler.

5) Sözleşme
    Sözleşmeleri mutlaka okuyunuz ve anlamaya çalışınız. En önemli konular "Vize reddinde para iadesi" yada "Program iptalinde para iadesi" konularıdır. Şirketiniz bu tür durumlarda para iadesi yapıyor mu ? İadelerin yapılacağı zaman aralığı belirtilmiş mi? Bunların dışında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta görüştüğünüz danışmanın söyledikleri ile sözleşmenin örtüşüp örtüşmediğidir. Zira olası bir ihtilaf halinde imzaladığınız sözleşme üzerinden yargılanırsınız.

6) Fiyat
    Serbest piyasa koşullarında bir çok firma birbirleri ile rekabet halindedir. WAT programında da fiyatlar 950-1500 dolar arasında şekillenmektedir. Açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz ki , bir öğrencinin en pahalı sponsorla çalışan bir şirkete maliyeti ortalama olarak (şirket giderleri katıldığında) 750 dolardır. Bir çok şirket propagandasını fiyat üzerinden yaptığı için birçok yerde manipülasyonlarla karşılaşmanız mümkündür. Öğrencinin sorgulaması gereken, fiyatın az mı yada çok mu olduğu değil, ödenecek parayla alınabilecek hizmetin doğru orantılı olup olmadığıdır.

7) Feedback
    Work and travel programında %100 memnuniyet sağlanması mümkün değildir ve elbette problemler yaşanmaktadır. Bu sebeple ilgili firma ile daha önce WAT programına katılmış öğrencilerin görüşleri mutlak suretle sorgulanmalıdır. Firmanın geçmişi ile ilgili mutlak suretle arama yapılmalıdır. Şunu da unutmamak gerekir ki şirketin geçmiş yıllarda göndermiş olduğu öğrenci sayısı kesinlikle önemli değildir. Önemli olan yakalanan memnuniyet oranıdır.

Arkadaşlar 3 aylık yazınızın heba olmasını önlemek için bütün bu yazılanlara, söylenenlere kulak vermeli; en azından araştırmalarınızı yapmalısınız. Her zaman söylediğimiz gibi forumumuzda binlerce mesaj bulunuyor ve bu mesajlara ulaşmanız "ARAMA" butonunu kullanmakla birlikte sadece 10 saniyenizi alacaktır.

TURKISHWAT.COM ORTAK BİLDİRİSİ
    Fiorex
    Shinoda
    Break
    Roma
    aalpinistt
    Anton
    Fubar
    ozgursum
    cinobili01
    neo-kimyager
    BeysinCDA
    american_eagle
    vollkanaksu
    Bellagio
    Radiskull
    dingin1
    Birisi
    chipmunk
    emrESES_26
    slhgny
    hellguard
    gigi
    YETO
    mcini
    solakbeyi
    mr_usa
    ido
    ms_burak
    watken
    ayhn
    kerempi
    asigo1903
    washburn
    sincili
    rahdan
    starfire
    scapegoat_oldboy
    el_edebi
    twentysix
    m3lijh
    kayhan86
    Vİp3r
    skyline26

*Listede kullanıcı adının yer almasını isteyen, bildiriye destek çıkan arkadaşlarımız lütfen isteklerini bize bildirsinler.
    * Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılarda YASAL İŞLEM uygulanacaktır.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Cok guzel bir getirisi olacagini dusunuyorum hem bizlere hem yeni katilacak arkadaslar icin. Ileriki zamanlarda ek duzenlemeler gelelcek. Katkilari icin diger arkadaslarima tesekkur ederim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Tamamen objektif bir şekilde bildirimizi tamamladık. Ziyadesiyle önem arzeden bu konuyu es geçmemeniz programınızın selameti açısından önemlidir.
    Neden böyle bir bildiri yayınladık? Bunun cevabını da kısa başlıklar altında vermek istiyorum.
    WAT şirketleri ile ilgili bir çok yerde birçok bilgi mevcut ancak bunların sadece bir kaçı objektif yorum içerir. Çünkü hepsi birer şirket yetkilisi tarafından, şirketin ticari amaçları gözetilecek şekilde hazırlanmıştır. Turkishwat olarak doğru bilginin en sade ve şeffaf şekilde sizlere ulaştırılmasını amaçlıyoruz. Buradaki bilgileri aklınızda tuttuğunuz sürece,
    Ne cin olmadan şeytan çarpmaya kalkan uyanık temsilcilere, ne de site kurup "Orta oyunu" oynayan dangalaklara ihtiyacınız olacak...
    Şimdiden WAT yolculuğunuzda başarılar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Çok güzel bir bildiri olmuş.
    Gidecek arkadaşların kesinlikle dikkat etmesi gerek hususları yazmışsınız.
    Bizde geçen sene gittik yanlış şirket seçimi ile bir çok hayalimiz yalan oldu.
    Bu yüzden bu sene gidecek arkadaşlar iyi okusunlar bu yazıyı ve sağlam bir araştırma yapsınlar
    Teşekkürler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bence de kessinlikle firmaların verdigi vaadlerden daha degerli bilgiler bunlar.Ben firma firma gezerken çok ucuk vaadler duygum bunlar arasından calıstıgınız yerde burdaki danısmanınız , ücretsiz arama yapabilen telefon , saat garantisi saat ucreti garantisi.vs bunlar bi kac ay once yasandi.Bu konuda TW cok destegi oldu tabiki ama keske bu bi iki ay once yazılsaydı böyle su an kayt yaptırdk ama icimde bir korku yok degil nedense guvenemiyorum bu yuzden amerika ile ilgili beklentilerimi oldukca dusurdum.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Ne zamandır bekliyordum bunu Fiorex. Emeği gecenlere bende ayrıca teşekkür ediyorum. Listeyi biraz daha uzatmamız iyi olur. Daha farklı ve kritik değerlendirmeler yaparak WAT katılımcılarına yardımcı olabilceğimizi düşÃ¼nüyorum.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zamandır bekliyordum bunu Fiorex. Emeği gecenlere bende ayrıca teşekkür ediyorum. Listeyi biraz daha uzatmamız iyi olur. Daha farklı ve kritik değerlendirmeler yaparak WAT katılımcılarına yardımcı olabilceğimizi düşünüyorum.
    Rica ederiz BeysinCDA. Bu listeyi en sade haliyle yayınladık. Aslında çok daha sert bir bildiri hazırlamıştık. Ancak farklı değerlendirilebileceğini, yanlış yerlere çekilebileceğini düşünerek yumuşattık ve sadeleştirdik.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok yerinde bir bildiri olmuş
    çok da şık olmuş
    bu kadar erken yayınlanacağını düşÃ¼nmemiştim
    sınavlar bitince bir şekilde destek olurdum diye düşÃ¼nmüştüm ama arkadaşlar sağolsunlar eksiksiz her noktaya değinmişler.
    benim dikkat ettiğim ve beni mağdur eden bir noktayı da şöyle belirteyim
    bir şirkete gidilip konuşurken "siz amerikaya gittiğinizde artık bizimle irtibatınız kesilecek ve tamamen sponsorunuzla muhattap olmak durumundasınız" derlerse direk bırakıp gidin ki ben bu konuda büyük mağduriyet yaşadım
    bundan yola çıkarak bana göre şirket sponsorla aracımız ise biz abdye gittiğimizde de irtibatı koparmamalı bizim bir sorunumuz olduğunda bize yardımcı olmaya çalışmalı. elbette yardım alanı sınırlıdır ama en azından ben aradığımda cevap vermelerini mail attığımda nezaketen de olsa cevap vermelerini beklerdim.
    herşeyi sponsora bırakıp olmuyor
    sponsora 750dolar veriliyorsa kişibaşı benden bu adamlar 500dolar fazla alıyorlar ve bu 500doların hakkını vermeliler
    herkesin eline sağlık güzel iş çıkmış

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Güzel bir bildiri olmuş. Benim için de fiyatın hiç bir önemi yok az olsun çok olsun farketmez bu benim güvenimi tartacak bir kriter değil açıkçası fiyatın düşÃ¼k olması herzaman işime gelir bir şirketin güvenimi kazanması için kaliteli hizmet vermesi ve samimi olup ilgi göstermesi yeter.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Kesinlikle WAT sürecini çok daha şeffaf hale getirmeye yardımcı olacağını düşÃ¼ndüğüm bir uygulama olur. Çok yararlı olacağından şÃ¼phem yok. Emeğine geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Work and travel adı altında ki bu programda, şirketlerin sadece kendi menfeaatlari ugruna verdikleri hayali vaadlere, anlamlı ve yerinde bir cevap niteliginde olmuş,Amerika'ya giderken bütün bu adımları izlemeli ve anlatılan risklere hazırlıklı olmak gerek,ayrıca direkt bahsedilmeyen bir durum var ki bu cok önemli schedule(haftalık çalışma saatleri) bir çok kişinin mağdur olmasına neden olmuştur.Gitmeden çalışma saatlerinizi belirleyin,gerekirse işverenle konuşun
    Work and travel programına katılacak arkadaşlar için eşsiz bir kaynak niteliginde, teşekkürler turkishwat
    Konu mcini tarafından (01-02-2010 Saat 11:53 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aslinda work and travel da sorunlari sifirlayamazsiniz ancak iyi bir sirket secimi iyi sponsor secimi size iyi isi ve sorunlarin hemen ve iyi cozumu getirir.. ondan sirket secimi cok onemli iyi bir secim sorunlarinizi minimize eder ve o kdar mutlu bir yaz gecirmenizi saglar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Thumbs up

Çok güzel bir bildiri olmuş. ellerinize yüreğinize sağlık. Ben de altına imzamı atıyorum bu bildirinin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gercekten cok faydali bir bilgilendirme olmus.emegi gecen herkese tesekkurler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben bu sitenın yaptığı her işe ilk olarak kafadan imzamı atarım!
    bugune kadar solenılen sozleri werdikleri taahutleri her zaman yerinde olmuştur..
    bu şirket konusu wat için bence en buyuk sorunu cıkartan ve butun sorunları yok edebilecek kadar etken olan bi konu.şahsen ben kendi adıma burada bana atılan palavraları yok şu kadar saat çalıscaksını yok şole ewlerde kalcaksınızı yok tip rekoru kırarsını.(hatta dönüşte bize hediye getirirsin gibi cahıl bi lafı bile bile uskagıtcılık yaptıkları halde) soylediklerıne şahit oldum..cok cömezdim inandım o zamanlar tecrubelı olanların soledıklerını kulak arkası ettım fakat NY indikten sora ogrendım ki iş cok basitmiş parayı werdin mi tamamdır senın onlarla olan bütün işin bitti..ben şahsen oradayken cok öfkelendim döndüğümde atılan yalanların hesabını sormak istedim ama orada sistemın bu oldgunu en azından benım zamanım için sistemin ole oldugunu anladım..
    şu andaki sistemi pek takıp edemıyorum pek bilgim de yok ama en azından benım donemımde bi cok arkadasımız bu sorunları yasadı..düşÃ¼nün 60saat calısma waadi ile gonderildim 20saat calısmıordu kımse oradaneyse daha fasla anlatmıyım..
    benim onerım şahsen ben daha wat yapamam...ama benım onerim su anda arkadaslar biz musteri konumundayız yane biz ne istiyorsak onu şirketlere yaptırmamız gerekir şirketler ogrenciyi ezememeli artık ogrenciler beli istekleri belirleyip o koşullar altında şirketlere para werip wat yapmalı bence.yoksa bu bicogu palawracı olan insanlar bizleri daha fasla somurecek.
    bu bildiriye ben de katılıyorum
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Güzel bir çalışma olmus...Bu konu ve bu alan içerisinde, sanal ortamda yapılabilecek en güzel bilgi paylaşımını ve yardımlaşmayı yapan ve yapmayı sürdüren bu ekibe tesekkurler gercekten...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Emeği geçen herkese teşekkür ederizzz... Harika bir gözlem sonucu oluşmuş bir bildiri.. Her acentaya gidildiğinde kendilerinde bulunan en iyi özellikleri sayarlar, ama madalyonun diğer tarafını hayatta göstermek istemezler.. Onun için yukarıdaki kriterler çok önemli ve kulaktan dolma bilgilerdene gidip belgeleri inceleyerek ona göre davranmak en iyisi.

Bu benim ilk WAT maceram olacak.. Her ne kadar olsada kendime göre bir araştırma yaptım. İnşallah herhangi bir sorun yaşamadan bu maceraya atılır ve atlatırız.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

heyt be turkishwat.net nerelere gidiyor süper olmuş bence konsolosluk bunu alsın yayınlasın,özgür,bağlantısız,tamamen şeffaf site (tamamen duygusallardan değil)

Ciddiyim ya cok güzel olmuş,
    Wat

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şirketler şirketler şirketler....umarı piyasadki şirketler daha kaliteli hizmet vermeleri için güzel bir uyarı olarak algılarlar.
    daha çok kazıklamak yerine daha çok memnuniyet anlayışını benimsedikleri an başarıyı yakalarlar.yoksa asrtık herekes kim kimdir necidir ne iş yapar bilincnde helede Turkishwat yayında oldukça bunların kaçarı yok

benide ekleyeverin bakalım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Altına imzamı atarım... Tamamen objektif oluşunun dışında çok doğru bilgiler.. Wat sevdasına kapılan arkadaşlar muhakkak bu maddeleri ciddi biçimde ele almalı.. Bir de benim şirketlerde gördüğüm eksik bir noktayı söyleyeyim: Mevcut işlerde geçen yıl çalışan arkadaşlarla irtibata geçirmiyorlar.. Emin değilim mutlaka böyle bir şey yapan şirketler vardır ama ben hiç öyle bir teklif almadım şimdiye kadar işte geçen yıl oraya giden bir öğrencimiz var, konuşturalım vs.. falan diye.. Muhakkak sorun çıkmayan işlere giden öğrencileriyle görüştürüyorlardır ama genel olarak kendi mevcut ve eski öğrencileri arasında irtibat sağlayan şirketlerin iyi olabileceği kanaatindeyim ki adamların kendinden emin olduğunun bir göstergesi olur...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Şirketler bu işi tekeline almış oldukları için malesef her işte yaşanan tekelleşme sorunları wat alanında da yaşanmaktadır.En güvendiğim şirketlere bile götürdüğüm arkadaşların yaşadıkları sorunlar yazmakla bitmez tabi benim mahçup olmalarım ve arada kalmalarımda cabası.Böylesine bir çalışmanın altına imzamı bende atmak isterim umarım bundan sonra wat a katılacak arkadaşlara bilgi,yarar ne gerekiosa katkısı olur turkishwat ın bu çalışmalarının
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altına imzamı atarım... Tamamen objektif oluşunun dışında çok doğru bilgiler.. Wat sevdasına kapılan arkadaşlar muhakkak bu maddeleri ciddi biçimde ele almalı.. Bir de benim şirketlerde gördüğüm eksik bir noktayı söyleyeyim: Mevcut işlerde geçen yıl çalışan arkadaşlarla irtibata geçirmiyorlar.. Emin değilim mutlaka böyle bir şey yapan şirketler vardır ama ben hiç öyle bir teklif almadım şimdiye kadar işte geçen yıl oraya giden bir öğrencimiz var, konuşturalım vs.. falan diye.. Muhakkak sorun çıkmayan işlere giden öğrencileriyle görüştürüyorlardır ama genel olarak kendi mevcut ve eski öğrencileri arasında irtibat sağlayan şirketlerin iyi olabileceği kanaatindeyim ki adamların kendinden emin olduğunun bir göstergesi olur...
    Önceki yıllarda giden öğrencilerle görüştüren,
    İş kabulu alan öğrencileri gitmeden tanıştıran ve
    gidecekleri tarih yakınsa uçakta beraber gönderen ,
    özellikle Alaska ve San Diego için buradan danışman gönderip
    havaalanı karşılaması yapan şirketler var.

(sanırım böyle daha iyi oldu yorum )
    Konu Bellagio tarafından (03-02-2010 Saat 02:21 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirketlerin söylediklerinin %90'ı yalan bu konuda hepimiz hemfikiriz. Tek amaçları para kazanmak, siz orda sıkıntı çekmişsiniz işiniz rast gitmemiş umurlarında değil. Ama ben buna rağmen gidenlerin kendi fırsatını yaratabileceğini de düşünüyorum. Mesela çalıştığın yere, supervizorune kendini beğendirdiğinde daha fazla saat alabilirsin. OLmadık yerden 2. bi iş fırsatı doğurabilirsiniz. etc

turkishwat'a gelince.. internette gezinirken tamamen şansa buldum bu siteyi. iyiki de bulmuşum. ben gittiğimde hiç sorun yaşamadım ve bu genel olarak turkishwat sayesindeydi. birçk bilgiyi burdan öğrendim. Hatta 2. işimi bile bu sitede buldum. Bu sitenin daha güzel günler görmesi dileiyle, kuranlara da teşekkürü bir borç bilriim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bu yonerge projesinin magduriyet olaylarinin onune gececeginden hic kuskum yok. Umarim hersey daha iyi olacak zamanla.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gerçekten de çok faydalı bi çalışma olmuş. şirket araştırırken fiyatına yada sadece tanıtımlara aldamamak, bilinçli bir şekilde şirket seçimi için neler yapılabileceği en açık şekilde ifade edilmiş . çok teşekkürler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende varım!
    Veee varım diyor!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

kambersiz bildiri olur mu yaaaa ben yokum listede

bende varım !!!

çok güzel bir çalışma ...!!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sincili gözümden kaçmışsın. Listeye adını ekledim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bende varım tabiikii
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sen verdigin sozu unutmada
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)