Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 64 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika ile ilgili düşünceler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sigara konusunda nasıllar mesela ben onu da merak ediyorum. abd de sigara içen birisi 2. sınıf insan gözüyle bakılıyor diye duymuştum. bir de sigara her yerde içilebiliyor mu? sokaklar parklar vs. kapalı alan zaten yasaktır heralde
    Hollywood Smile Killer

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sıgara gayet serbest we cok ıcıyorlar ben öyle görüyorum sokak park farketmıyor rıwayet bunlar sadece gıdınce herseyı anlıcaksın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Irkçılık dermisiniz buna bilmem ama ilk gittiğimde trene binecek iken elimdeki valizlerden birini taşımama yardım etti bir bayan bana o sırada birşeyler sormaya başladı;
    İtalyan mısın?
    -hayır
    ispanyol musun?
    -hayır Türküm

dedikten sonra . Valizi bıraktı anında topuk yaptı bayan 1-2 dakika anlayamadım ne yaptığını sonra kötü şöhretimiz geldi aklıma.
    Usa da ınsanların yaptıkları her davranısın altında aslında bır cıkar var bunu cok ıyı anladım .ınterenxchange nın sponsorlugunda otelde ucretsız kaldıgımız zamanlarda Nyork cıty de gezerken ılk tanısdıklarım bana nerde kaldıgımı sorduklarında otelde kaldıgımı soyledıgımde cok sasırıyorlardı ve davranısları bakısları degısıyordu cunku Nyc de otelde kalmak herkesın karsılayabılecegı bır fedakarlık degıldı.tanıstıgım bır ısraıllı bayan tam da mavımarmara olayı olmustu o zamanlarda bar a ıcmeye davet ettı.kabul ettım ben de. barda konusurken otel e nkadar odedıgımı sordu ben de beles kaldıgımı soyledıgımde yuz ıfadesı degıstı bunu neden merak ettıgıne anlam veremıyordum . sonraskı tanıstıklarıma hostelde kaldıgımı soyluyordum .

dedım ya her davranısın altında bır cıkar var dıye evde 6 Turk bırlıkte kalıyorduk bunlardan kız olanı ıssızdı ve ev sahıbı ona kendı calıstıgı yerde ıs ayarladı.ayarladı cunku kız ıssız olunca ev kırasını oduyemıyordu oduyebılsın dıye de kendı kızının mudur oldugu restronda ona ıs ayarladı.ben de Mc donaldsta 4 gun calısıp 3 gun off alıyordum kendısınden rıca ettım benı de off gunlerım ıcın almasını ama kabul etmedı ev sahıbı.cunku ben tıkır tıkır ev kırasını oduyordum. dıger Turk kızın ıse 3 hafta falan bırıkmıstı odemedıgı oduyebılmesı ıcın de bır ıse ıhtıyacı vardı elbet.Bır de ev sahıbınız bızım kı gıbı alman ıse vay halınıze cok cımrıler

usa da en cok ıtalyanlara ve yunanlara kanım ısındıçıtalyan ekemgı Turk ekmegıne cok benzıyor ve cok ıyılık severler.yunanlılar aslında 1 numaralı dusmanımz ama tanıstıgım yunanlılar cok sıcak kanlı geldı bana. Turk oldgumu soyledıgımde adaam hemen elımı sıktı dedım herhalde kendısı de Turk ama yunanım dedı ıyı davrandılar.almanlar cok cımrıler ve umursamazlar.bı eve gıttık havuzda yuzduk falan evın sahıbının oglu resım cektı emaıl adreslerımızı verdık hala gondermedı resımlerı. rus ogrencıler de cok cakalldılar.manager gıdınce kendı sandvıcını yapmalar oyuncak calmalar falan.ama saolsunlar mutfak dısında calıstıgımda bana da gızlıden sandıvıc yapıyolardı .. jamaıcalı zencı kızlar da cok asabıydıler.manager gıbı hareket etmeler emır vermeler halbu kı aynı pozısyondayız.onların anadıllerı ınglzce oldgu ıcın zaten kasada en cok onlar calıstı hıc kasaya gecmek nasıp olmadı.porto rıcolular da genel de ıyı ınsanlardı ama soguktular onlar da.ama hawaii lı bı cekık gozlu arkadas vardı cok ıyı bırısıydı ıkımızde ıse bısıkletle gıdıyorduk bı ara eylulde havalar artık sogumustu arkdsı onu almaya geldı arabayla .o benı de cagırdı gel sende eve bırakalım dıye.porto rıcolu bır manager vardı o da ıyı bırısıydı arabasıyla evden ıse beles goturup getırıyordu ama Usa lı olan managerler soke soke alıyolardı eve bıraktıklarında gaz parasını
    Konu sucre tarafından (19-06-2011 Saat 04:58 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

buraya gelirken arkanizda onemli kisileri birakiyorsaniz, sevgili gibi mesela, gelmeyin derim. bende cok amerika sevdalisiydim gun sayiyorum simdi. ha yasanilacak bi yer mi kesinlikle evet ben ms de olmama ragmen bunu soyluyorum bide
    Hollywood Smile Killer

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)