Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize görüşmesinde transkript götürürken illaki 4 lük sistemdemi olmalı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart vize görüşmesinde transkript götürürken illaki 4 lük sistemdemi olmalı?

2003 girişliyim..ege üniv öğrencisiyim..bugun gidip transkript aldım ..bizim not sistemimiz 100 lük sistem ve 60 ortalama ile geçilio..transkript de 60 ortalamayı DD ye denk getirmişler..bu nedenle 4 lük sistemdeki ortalamam 1.36 oluyor..ilk dönem kaldığım dersleri geçersem 1.6 fln olur gibi gelio..fakat 100 lük sistemdeki ortalamam 55 fln olcak... CC=75 miş..2004 senesinde çan eğrisi sistemine geçildiğinden ve biz 2 sistem arasında kaldığımızdan böyle bir saçmalık var... notlarım iyi fakat dönüştürmedeki saçmalıktan dolayı ortalamam düşük geliyor.. alttan aldığım derslerden 50 alan kişiler CC alırken benim 75 almam gerekliyor CC için..bu nedenle transkriptimi 100 lük sistemde götürsem ve onlara durumumu açıklasam vize alma ihtimalim ne kadar..öğrenci işlerindeki yetkililerlede konuştum..onlar da saçmalığın farkında fakat yönetmelik gereği yapacak bişiolmadığın söylediler..ve benim haklığı olduğumu söylediler.. yani sorum şu transkript illaki 4 lük sistemdemi olması gerekiyor.. ????

lütfen çok acil yardımm..

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

valla ben bilmiyorum ama illaki 4lük sistemde olması saçmalık.çünkü bazı üniversiteler 100 lük sistem geçerliyken mesela bizim ünv tede 4'lük sistem var.o meseleyi wat şirketlerine sorman lazım.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

okul nasil veriosa o makbuldur. illa 4 luk olcak die bisey yok..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aslında 100 lük sistem bi avantaj olabilir.cunku 100 luk sistemde belli bir sınır yok eğer notların yukselme eğiliminde ise alabılırsın ki not ortalaman 4 lük sistemde 1 kusurlerde olsa bile...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hyr illaki 4 olması gerekmiyor.Ben transkrpt yerine hazırlık okuduğum için visa ları göstren bir belge aldım 4-5 yere imazalattım registry edildi okulun sekrateri tarfından bi sürü işlem ama belge üzerinde 100 üzerinden yapılan sınvlarda aldığım notlar yazılı.Belge ingilizce bu arada alacak olursan ilginlzce almanı tavsiye ederim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İngilizce olması kâfi. Onlar anlamaz dönüştürmeden falan çabalama boşuna

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşım çok fazla takmayın boyle seylerı kafanıza..Bıraz Ingılızce bılın ve oraya gıtm ıstegınızı bellı edın 3 gun sonra vıze elınızde demektır..

Bu tıp seylerle cok ılgılendıklerını sanmıyorum..Ben hazırlık ogrencısıydım gecen yıl ve gorusme sırasında transkrıptımde ortalama 0.0 dı cunku hazırlıkta transkrıpt sene sonunda dolduruluyo...

Yanı demek ıstedıgım pek fazla onemsemıyolar bu tıp seylerı:=)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks