Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2010 Vize Görüşmeleri

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart 2010 Vize Görüşmeleri

2010 Vize görüşmeleri için şimdiden yeni bir alt forumu kullanıma açmış bulunuyoruz. Herkesin vizesini kolaylıkla alabilmesi dileğiyle..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha önce ortalaması 2nin altında olupta vize alanlar bahanelerini yazarsa sevinirim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı burçin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce ortalaması 2nin altında olupta vize alanlar bahanelerini yazarsa sevinirim
    bu koşullar altında vize görüşmesine giren arkadaşlar genellikle derslerin çok zor olduğunu söylerler. eğer konsolosluk görevlisiyle iyi bir görüşme geçirirseniz not ortalamasının önemi biraz daha geri planda kalır. objektif olmak gerekirse kızların vize alma şansı erkeklere oranla daha yüksek. hatta geçen yıl okuldan bi arkadaşım(kız) not ortalaması 2nin altında olmasına rağmen vize görüşmesinde bunun üstünde pek durulmadığını söylemişti.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu koşullar altında vize görüşmesine giren arkadaşlar genellikle derslerin çok zor olduğunu söylerler. eğer konsolosluk görevlisiyle iyi bir görüşme geçirirseniz not ortalamasının önemi biraz daha geri planda kalır. objektif olmak gerekirse kızların vize alma şansı erkeklere oranla daha yüksek. hatta geçen yıl okuldan bi arkadaşım(kız) not ortalaması 2nin altında olmasına rağmen vize görüşmesinde bunun üstünde pek durulmadığını söylemişti.
    peki benım not ortalam ıyı ama ingilizcem kötü red alma olasılıgım nedir?bi de red alınca ikinci defa basvuru hakkı tanınıyor mu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki benım not ortalam ıyı ama ingilizcem kötü red alma olasılıgım nedir?bi de red alınca ikinci defa basvuru hakkı tanınıyor mu?
    red alırsan 2. hatta 3. kez bile başvurabilirsin. forumda örnekleri bolca mevcut. red alma olasılığına gelirsek bu tamamen görüştüğün görevliyle ilgili ama eğer not ortlaman epey yüksekse bu senin için büyük avantaj. ben senin yerinde olsam, görevli yüksek not ortalamamı gördüğünde şey derdim ''derslerim çok ii ama ingilizcede biraz sorunum var, amerikaya da bu yüzden gidiyorum zaten. eğer onu da halledersem türkiye'de hedeflediğim işe girebilirim''.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Geçen yıl ozgursum nickli arkadaş da iki kez ankarada bir kez de istanbulda red aldı.
    Red alma sebebi konsolosluk görevlilerinin Özgür'ün geri döneceğine inanmaları.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki ingilizcesi kötü diye red alan arkadaş var mı?.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar not ortalamam çok kritik 1.98.ingilizcem de süper olmasa da idare eder.Bu durumda vize görüşmelerine gireyim mi?seneye mi deneyeyim şansımı? çünkü vize görüşmesine girmek için programın bütün ücretini ödememem gerek.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim geçen sene beraber amerikaya gittiğim arkadaşımın yok denecek kadar ingilizcesi vardı. Fakat forumda da var olan klasik soruları ona verdim ve vize görevlisinin sorabileceği kişiye özel (Babasının işi hakkında bilgi, annesinin durumu hakkında bilgi filan filan...) soruları çıkarmasını ve bunların hepsini sular seller gibi çalışmasını istedim. Arkadaş 3-4 dakika muhabbet ettiğini ve vize görevlisinin çalışmadığı hiç bi yerden soru sormadığını söyledi. Üniversite öğrencisisiniz sonuçta =)))) Çoğumuz finallere son gün çalışıyoruz bu yüzden nokta atışı diye tabir ettiğim (Hocanın soru sorabileceği) yerleri sular seller gibi çalışıp ve finalleri geçiyoruz =)))

Biraz kendi kendinize soru sorun.... Bunları kağıda yazıp sadece 1-2 saat çalışın... Sonrasında hiç korkmayın =) . Benim ingilizcem iyi olmasına rağmen herhangi bir soruna mahiyet vermemek açısından kendi kendime 40-50 soru çıkarıp çalışmıştım =) her nekadar görüşmem 1 dakika bile sürmesede =)) benim çıkardığım sorular dışında hiç biyerden sormadı =)))
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı g((i))z((e))m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar not ortalamam çok kritik 1.98.ingilizcem de süper olmasa da idare eder.Bu durumda vize görüşmelerine gireyim mi?seneye mi deneyeyim şansımı? çünkü vize görüşmesine girmek için programın bütün ücretini ödememem gerek.
    sansımı denemelısın vizeye gırıp red alsan bıle program ucretını ıade edıyorlar tabı bunu sırketınle konusmalısın sozlesmeye aksı bı madde sıkıstırmadıklarında emın olmak ıcın not ortalaman sorun olmaz bence...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler.danışmanlık şirketim ücreti 2.00 üzeri olunca ödüyorlar.sözleşmede vardı bu madde.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben kendi sozlesmemde not ortalamasının 2 uzerı olması gıbı bır madde hatırlamıyorum sirketten sirkete degısıyor olabılır eger boyle bı suphe varsa ıcınde sırket secımınde buna dıkkat etmen daha saglıklı olur
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

soyle oluyor ortalamn 2 nin ustundeyse ucretin tamamini iade ediyorlar. 2 nin altindaysa sanirim on basvuru ucreti disindaki ucreti iade ediyorlar(kesinti 250 dolar civarinda oluyor) bu arada gizem hangi sirket?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyle oluyor ortalamn 2 nin ustundeyse ucretin tamamini iade ediyorlar. 2 nin altindaysa sanirim on basvuru ucreti disindaki ucreti iade ediyorlar(kesinti 250 dolar civarinda oluyor) bu arada gizem hangi sirket?
    Şirketim global vizyon.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hmm iadelerini bilmiorum onlarin acikcasi.. ama en erken yazin alirsin iadeni ki 1.98 ortalamayla eger gorusmeyi de cok gec e birakmazsan alirsin vizeyi dert etmene gerek olacagini sanmiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merhaba arkadaşlar...Hazırlık öğrencisiyim ve finale katılma ortalamamız 60 .Benim monthly lerim 54 67,5 75 ve ortalamaları 65,5 ...Acaba sorun çıkarmı vize görüşmesinde...Bide sizce ne dersem notlarım için etklileyici olur ...Sağolun şimdiden.Saygılarımla...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar 1. donem ortalamam bu gün belli oldu 1.53 ekonometri okuyorum bölümüm inanılmaz zor. wat ön ücretinide yatırdım.ön ücreti yatırırken ortalamamın bu kadar düşÃ¼k olcağını ummuyordum.ama ben yinede vize görüşmelerine gitmeye karar verdim.ingilizcem mükemmel denecek kadar iyi. bahar yarı yılı not açıklanma tarihi 2 haziran acaba vize görüşmesi için iki haziranı bekliyip ikinci dönem ortalamamı yüksek tutup ikinci dönem transkribim ile vize görüşmesine gitmeyi düşÃ¼nüyorum.olabilirmi acaba .yoksa çok geçmi 2 haziran tarihi.lütfen ytardımcı olun bana .acil cevaplarınızı bekliyorum....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim tavsiyem DS belgen geldiği zaman bir kez dene. Hem sonucu öğrenme süren kısa olur. Olmazsa finalleri bekleyip sonra tekrar dene.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Namecheck'e takılma ihtimalini gözardı edersek, 3 Haziran'da görüşmeye girersen en geç 7 Haziran'da pasaportun elinde olur ve geç kalmamış olursun. Ancak Namecheck'e takılırsan o zaman durum değişir. 3 haftadan-3 aya kadar uzayabilen bir süreç.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben senin yerinde olsam başvururdum arkadaşım. bak benim ortalamamda 1.79 haftaya sonuçlar açıklanacak. Eğer bu ortalamadan bir puan bile artsa ben başvuracağım vize için vereceğin 200$lık risk seni çok sıkıntıya sokmayacaksa dene şansını. Ucunda ölüm yok ya! Kimler vize aldı 1.40 gibi ortalamalar vize aldı. Dene şansını...Olmadı yine dene!

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

arkdşlar bn global vizyonla gidicegm.Ktü de okuyorm.illet ünivrste cok zor o kdr calştm anca not ortlamam 1.93 oldu ..2tane büte gircem ama yinede 2 olcagını sanmıyorm.yani 1.99 da fln kalabilrm bu ort. 1.90 küsrde olsa anlamı yok mu illa 2 mi olmalı :S vize görşmesnde önemi ne bnun:?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

[B]
    Alıntı m3lijh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...Hazırlık öğrencisiyim ve finale katılma ortalamamız 60 .Benim monthly lerim 54 67,5 75 ve ortalamaları 65,5 ...Acaba sorun çıkarmı vize görüşmesinde...Bide sizce ne dersem notlarım için etklileyici olur ...Sağolun şimdiden.Saygılarımla...
    Hiçbir sorun yok geçme notunun üzerinde isen! Kaç ile geçiliyor okulunuzda?

Alıntı neo87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar 1. donem ortalamam bu gün belli oldu 1.53 ekonometri okuyorum bölümüm inanılmaz zor. wat ön ücretinide yatırdım.ön ücreti yatırırken ortalamamın bu kadar düşük olcağını ummuyordum.ama ben yinede vize görüşmelerine gitmeye karar verdim.ingilizcem mükemmel denecek kadar iyi. bahar yarı yılı not açıklanma tarihi 2 haziran acaba vize görüşmesi için iki haziranı bekliyip ikinci dönem ortalamamı yüksek tutup ikinci dönem transkribim ile vize görüşmesine gitmeyi düşünüyorum.olabilirmi acaba .yoksa çok geçmi 2 haziran tarihi.lütfen ytardımcı olun bana .acil cevaplarınızı bekliyorum....
    Fiorex' in dediği gibi çokta geç sayılmaz isim soruşturmasına takılmazsan eğer... Benim pasaportum 6-7 Haziranda pasaportumu yolladım 12 Haziranda vizemi aldığımı öğrendim.

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdşlar bn global vizyonla gidicegm.Ktü de okuyorm.illet ünivrste cok zor o kdr calştm anca not ortlamam 1.93 oldu ..2tane büte gircem ama yinede 2 olcagını sanmıyorm.yani 1.99 da fln kalabilrm bu ort. 1.90 küsrde olsa anlamı yok mu illa 2 mi olmalı :S vize görşmesnde önemi ne bnun:?
    İngilizcen iyiyse alma şansın yüksek bence. 1.90 çokta düşük sayılmaz yeterki Türkiye' ye geri döneceğine ikna et.

# Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

İngilizcen iyiyse alma şansın yüksek bence. 1.90 çokta düşÃ¼k sayılmaz yeterki Türkiye' ye geri döneceğine ikna et.
    ingilzcem fena sayılmaz tömere gittm 4 ay kadar..en azndan her türlü soruyu anlar cvp vermeye calışırm (: 2 sene önce abim gecen senede amcaoglum gitti heralde bnları söylersm daha etkili olr degil mi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Herkese selamlarr. Gecen sene son anda karar verip mayısta görüşmeye girip vizemi alıp, haziranda yola cıkmıstım. Bu sene tekrar gitmek istiyorum ama bu sefer o kadar gec kalmak istemiyorum. Ilk konsolosluk görüşmeleri ne zaman başlar ve ds en erken hangi tarihte gönderilmeye baslar bilgisi olan varsa söyleyebilir mi? Şimdiden tesekkur ederim.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba Arkadaslar
    bu senekı vize randevuları malum basladı size tavsiyem bu sene gecen senekı ogrencılerın durumuna dusmemek ıcın sırketınızden ds2019 belgesını almadan gıtmeyın vize gorusmesıne
    ds belgenız olmadan gıttıgınızde eksık evrakla sızı gonderıyorlar ve dedıklerı sey gıt ds belgen gelınce pasaportunu ve ds belgenı yolla bız vıze basarız
    oncelıle sız bır kez daha fazladan kargo parası oduyorsunuz ve gecen sene bazılarının basına gelmıs vize basmadan pasaportlarını gondermısler aynı sey sızınde basınıza gelmesın ozellıkle not ortalaması 2.00 nın altında olanlar zaten rısk alıyorlar bence bırde bu rıskı almayın
    sırketınızle konusun once ds belgenızı getırtın sonra vızeye gırın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar acaba not niye önemli ? bu kadar sonuçta orda ders çalışmıcaz bişe yabmıcaz.. :S

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

senın donup donmeyecegıne notunla karar verıyor
    notların kotuyse acaba oraya kapak atmak ıcın mı gıdıyor dıye dusunuyorlar degılse zaten problem olmuyor genelde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben Chicago ya gideceğim çalışmak için.Halam da orda yaşıyor.Vize görüşmesinde Amerika'da bir akrabam olup olmadığının sorulma ihtimali nedir sizce arkadaşlar?Bu benim için bir dezavantaj mıdır?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

earwen evet bu soruyu soracaklar. kesin yani. ben olsam yok derim şahsen ama sen bilirsin tabi ki..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

eger 1. dereceden akrabansa yalan soylemenın anlamı yok ama degılse ve sen yok desen ve onlarda neden yalan soyluyorsun var deseler en azından tanımıyorum dıyebılırsın ama 1.dereceden akrabansa kesınlıkle yalan soyleme

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)