Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 112 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Şirket Ne Kadar Öğrenci Gönderdi. Konsoloslukdan Resmi Rakamlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaslar lıstede focus yok ???
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Focus ne geçen sene göndermişmiki? Konsoloslukdaki ismi yani resmi ismi farklı filan olmasın? Gönderdiyese koymaları gerek sanırım Firma ayırt etmezler diye düşÃ¼nüyorum.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edustar adında kı sırket hıc adam gondermemıs galıba listede goterilen kadarıyla.ama bizim hazırlık binasının onunde bizsoyleyız biz boyleyız biz kralız 10 senelik gecmısımız var vs ahkam kesiyorlar.arkadaslar boyle ne idüğü belirsiz şirketlere itimat etmeyelim
    O şirketi bende gördüm. Forum sayesinde tanıyorsun işte kimin ne olduğunu...

Bölüm neydi hocam?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Reklamcılık.Hazırlıktayım ama su an

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Benimde bu liste hakkında aklımda soru işaretleri var. Ancak şirketlerin konsolosluğa yanlış beyanda bulunup bulunamayacağını araştırmak gerekir. j1 vizesi sadece WAT öğrencilerini kapsamadığı için, bazı şirketler bu durumu konsolosluğun farkedemeyeceğini düşÃ¼nüp sayıyı şişirmiş olabilir. Bunların hepsi varsayımdır. Özellikle yuvarlama sayılar ve bazı rakamlar kafamı cidden çok karıştırdı..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hangi şirketin iyi iş çıkardığını buradan görebiliriz.
    Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık : 572
    Advis Akademik Danışmanlık A.Ş : 606
    Armada Grandee Yurtdışı Eğitim : 530
    EduYork Eğitim ve Danışmanlık : 512
    Yurtdışı Eğitim Hizmetleri : 645
    Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlık : 900
    Ozman Yurtdişi Eğitim : 597
    United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlık (UT) : 703

hangi şirketlere gidilmesi gerektiği konusunda ipucları var sanırım burda...
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

elcılıgın daha saglam bılgıler elde etmesı ıcın bence dırek sponsorlarla baglantıya gecıp rakamları onlardan alması gerekır,o zaman saglam rakamlar elde edebılırler
    yukardakı sırketlerden bır ıkısının rakamından suphelıyım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi şirketin iyi iş çıkardığını buradan görebiliriz.
    Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık : 572
    Advis Akademik Danışmanlık A.Ş : 606
    Armada Grandee Yurtdışı Eğitim : 530
    EduYork Eğitim ve Danışmanlık : 512
    Yurtdışı Eğitim Hizmetleri : 645
    Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlık : 900
    Ozman Yurtdişi Eğitim : 597
    United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlık (UT) : 703

hangi şirketlere gidilmesi gerektiği konusunda ipucları var sanırım burda...
    daha cok yollamak daha iyi oldugu anlamina asla gelmez... yanlis yonlendirme olur boyle soylersek. yukaridaki bu rakamlar zaten oldukca supheli rakamlar...ki bu listedeki bazi sirketlerden inanilmaz sekilde sikayet var..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Aslinda bir sistem olsada odedikleri vergi uzerinden kac ogrenci gonderdiklerini hesaplayabilsek..vergileri de tam olarak odediklerini sanmiyorum gerci..cok karisik bir durum..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bir şirketin ne kadar çok öğrenci yolladığı ve o şirketin kalitesi arasında doğru orantı olduğunu düşÃ¼nmüyorum !

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bir de burada CCN adlı şirketi göremedim yok mu acaba?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Az gonderen sirket kotudur diye birsey de soz konusu olamaz.bu listede 0-100 arasi ogrenci gonderip isini hakkiyla yapan bir cok sirket var. Sayi gercekten anlamsiz. Onemli olan memnuniyet orani ancak gel gorki yeni wat adaylari konu hakkinda bilgiye sahip olmadiklari icin "biz 10 senelik sirketiz, 500 vs ogrenci gonderdik " gibi sirket sisirmelerine kaniyorlar.. Sirketlerde durumu sisiriyor ornekte goruldugu gibi.. 500+ ogrenci gonderen bir sirket ortalama 1000 dolardan ogrenci gonderiyorsa 500 bin dolarlik gelirin vergisini odemesi gerekir.Vergi levhalarından bu durum az çok anlaşılabilir diye tahmin ediyorum..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu konu benimde kafamı karıştırıyor doğrusu? Devletin bu işten çıkarı neee??...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paranizi bosu bosuna cope atmayin!! Bir cok sirketin yaptiklari sozlesme tuketiciyi koruma kanununa acikca aykirilik iceriyor! 250 dolar on kayit ucreti neden geri verilmiyor?? Almadigin hizmetin parasini neden odeyesin?? bircok sirket icin vize reddi alan ogrencinin maliyeti max 100$ dir. Heleki ds getirmeden vizeye gonderen sirketlerin hicbir masrafi yoktur.. Bu yuzden hakkinizi ne olursa olsun arayin!
    ama vize randevusu hazırlama,vize öncesi danışmanlık ,bilgilerinin sponsorlara yollanması gibi işler yapıyolar vize öncesinde ..bence biraz zor olur kayıt ücretini geri almak 250 doları yanı..ama yıne araştıracağım..tabi bu b planı ben vizeyi geçme yani a planına odaklanmış durumdayım şuan..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama vize randevusu hazırlama,vize öncesi danışmanlık ,bilgilerinin sponsorlara yollanması gibi işler yapıyolar vize öncesinde ..bence biraz zor olur kayıt ücretini geri almak 250 doları yanı..ama yıne araştıracağım..tabi bu b planı ben vizeyi geçme yani a planına odaklanmış durumdayım şuan..
    Vize randevusu telefon yolu ile 2 dakikada halledilebilecek bir olay. Ayrıca PIN numarası için gerekli olan 20 dolarda senden çıkıyor. Vize öncesi danışmanlık çok büyütülecek bir olay değil artık. Eskiden gerekiyordu. Olmazsa olmazdı. Ama şimdi internet üzerinden her türlü bilgiye ulaşılabiliyor. Belgelerin sponsora gönderilmesi de internet yolu ile oluyor çoğu zaman. Yani bu hizmetlerin masrafı yoktur. Sadece verilen bir emek ve harcanan zaman vardır. Eğer emeklerine ve harcadıkları zamana saygı gösteriyorsanız bırakın kalsın paranız içerde

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim şirketim yaklaşık 100 kişi göndermiş. 3 kişiyle orda karsılastım diğerlerini bilmiyorum memnun kaldılar mı ama ben hiç bir sorun yaşamadım. over time da aldım,işime de gittiğimin ertesi gunu basladım. dönerken 3 kez bilet tarihimi değiştirdim,birinde de norfolk-ny iken direk ny-ist yaptırdım. fark ödemedim,her aradıgımda ulaştım. hatta ilk 1 ay ben şirketi hiç aramadım yine aramazdım ama maillerime baktıgımda gun aşırı mail yollamıs olduklarını gördüm. en son o aynı şirketten olan 3 arkadas bana ısrar etti de aradım dedim iyiyim hersey yolunda şirketimi övmek için yazmıyorum bunları. sadece bilmek gerek ki butun şirketler kötü,yalancı,sorumsuz değil. yuzlerce öğrenci göndermiş bi şirketten gelen arkadaslar vardı ve ssn olmadıgı için başlatmadılar işe. haziran ortasıydı. ssn ler temmuzda cıktı. bu seferde az zaman kaldı diye almadılar. ben kendi iş verenimle konusup rica ettim,sevilen biriydim ve kırmadılar kızlardan birini işyerime aldırdım. orda calıştı 1 ay. sonra da pat diye işi bıraktı haber bile vermeden. 1 ay daha gezip döndü zaten
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir şirketin ne kadar çok öğrenci yolladığı ve o şirketin kalitesi arasında doğru orantı olduğunu düşünmüyorum !
    Sana kesinlikle katılıyorum.
    Önemli olan ne kadar öğrenci gönderdiğin değil,
    gönderdiğin öğrencilerin memnuniyet oranıdır.

Türkiyede wat'a en çok öğrenci gönderen firmadan gidip de
    "allah belalarını versin " diyen çok arkadaşım var yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana kesinlikle katılıyorum.
    Önemli olan ne kadar öğrenci gönderdiğin değil,
    gönderdiğin öğrencilerin memnuniyet oranıdır.

Türkiyede wat'a en çok öğrenci gönderen firmadan gidip de
    "allah belalarını versin " diyen çok arkadaşım var yani
    mesela ben

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Edustaar(!)

YA DÜN KAYDIMI EDUSTARA YAPTIRDIM ADAM BU SENE 150 KÜSÜR ÖĞRENCİ YOLLADIK DEMİŞTİ,BU SİTEYE Bİ GÖZ ATTIM ŞAŞIRDIM:s NE YANİ KİMSE GİTMEMİŞ Mİ??YOKSA VERİLERE ULAŞILAMADIĞI İÇİN Mİ O OLAN BOŞ?KAFAM KARIŞTII YW,KUMPASA MI GLDİK ANLAMADIMM:'( **EDUSTARLA GİDEN BİRİLERİ VARSA BİŞİ YAZIP İÇİMİ RAHATLATSIN LTFFFNN:'(

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hangi şirketin adam gibi işini yaptığını amerikaya gidince öğreneceğiz..bakalım karşılaştığımız bir sorun karşısında kendi işini kendin gör mü diyecek yoksa adam gıbı aldıgı paranın karsılıgını mı verecek ? şirketim bana yardım etmezse onu burda rezil ederim!! ama yardım edrrsede gelıp burda reklamını yapmam banane
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

aynen öyle eger orda şirketle ilgili büyük bi sorun yaşarsam onlara tavsiyem dönüş biletlerimi falan iptal etmeleridir..cünkü eger geri gelirsem onlar icin hic iyi şeyler olmaz..dedigim gibi zaten danışmanıma pek güvenmiyorum sürekli kontrol etmek durmunda kalıyorum..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az gonderen sirket kotudur diye birsey de soz konusu olamaz.bu listede 0-100 arasi ogrenci gonderip isini hakkiyla yapan bir cok sirket var. Sayi gercekten anlamsiz. Onemli olan memnuniyet orani ancak gel gorki yeni wat adaylari konu hakkinda bilgiye sahip olmadiklari icin "biz 10 senelik sirketiz, 500 vs ogrenci gonderdik " gibi sirket sisirmelerine kaniyorlar.. Sirketlerde durumu sisiriyor ornekte goruldugu gibi.. 500+ ogrenci gonderen bir sirket ortalama 1000 dolardan ogrenci gonderiyorsa 500 bin dolarlik gelirin vergisini odemesi gerekir.Vergi levhalarından bu durum az çok anlaşılabilir diye tahmin ediyorum..
    kesinlikle az ogrenci gonderip basarili olan sirketlerde var

arkadaslar bu listenin 2011 yilinda ki sekline yani kimin kac ogrenci gonderdigine nereden ulasabiliriz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)