Sayfa 7 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 276 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel'da Cankurtaranlık - Lifeguard

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yüzme sınavı hakkında da bilgi vereblrsenz sevnrm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu sene premier pool management inc. şirketinde lifeguard olarak çalışmak üzere silver spring maryland a gidiyorum acaba burası hakkında bilgisi olan var mı? yardımcı olabilirmisiniZ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yaaa arkadaşlar varsa yanlışım düzeltin. iş fuarında Janus (communitypools) yetkilisi adam dedi ki 100m kelebek- 100m kurbağalama - 100m serberst yüzeceksiniz dedi.
    ben 300m free tamam. 300m kurbağalamada tamam ama. kelebek 10m bile yüzemem.
    giden arkadaşlar bu konuda aydınlatırlarsa beni sevinirim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bendende 300 metre yüzmemi istediler ama hala 100 metre falan yüzebiliorum.acaba oraya gidince bi sorun çıkarmı.eğer sorun çıkarsa başka bi iş bulma olayı nasıl olur ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

cankurtaranlık işi hakkkında kesin bir bilgim yok ama bu saatten sonra başka bi iş bulman biraz zor olur
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

evet artık bu saatten sonra güzel iş bulman zor,özellikle cankurtaranlık daha zor.15 mayıs ta sezon açılır zaten...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet artık bu saatten sonra güzel iş bulman zor,özellikle cankurtaranlık daha zor.15 mayıs ta sezon açılır zaten...
    yani benm demek istediğim oraya gittiğimde başka bi iş bulmak zor olur mu?
    zaten artık gitmeden başka bi iş bulmayı geçtim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de marylan silver spring e cankurtaran olarak gidiyorum. 14 mayısta orada olacağım. lütfen premier pool management hakkında bilgisi olan varsa pm atsın

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı simsiyah86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani benm demek istediğim oraya gittiğimde başka bi iş bulmak zor olur mu?
    zaten artık gitmeden başka bi iş bulmayı geçtim
    oraya ne kadar erken gidersen o kadar çabuk iş bulursun demek istemiştim.Ben geç gitmeme rağmn buldum.ama genelde geç gidiyorsan 15 haziran gibi falan gidiyorsan iş bulmak zor gibi...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oraya ne kadar erken gidersen o kadar çabuk iş bulursun demek istemiştim.Ben geç gitmeme rağmn buldum.ama genelde geç gidiyorsan 15 haziran gibi falan gidiyorsan iş bulmak zor gibi...
    saolasın kardeşim.bende 6 haziranda orada olmayı planlıyorum.gider gitmezde iş bakmaya başlayajam.kıssmet artık bakalım

Tecrübe Puanı
    18

saolasın kardeşim.bende 6 haziranda orada olmayı planlıyorum.gider gitmezde iş bakmaya başlayajam.kıssmet artık bakalım
    inşallah bulursun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu yaz RSV pools da çalışacak olan var mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bendende 300 metre yüzmemi istediler ama hala 100 metre falan yüzebiliorum.acaba oraya gidince bi sorun çıkarmı.eğer sorun çıkarsa başka bi iş bulma olayı nasıl olur ?
    İşverenler yüzme testini dikkate alırlar. Benden 500 metreyi 10 dakikanın altında yüzmemi istediler. Ben istedikleri sürede 500metreyi tamamladım. 500metre yüzemeyenler işe alınmadı. Süreyi çok dert etmediler 13-14 dakikaya kadar yüzenleri de aldılar.

Çalışacağınız yere göre koşullar değişebilir. Havuzlarda çalışacak arkadaşlar için mesafeler daha kısa ve süreler daha uzun tutulabilir. Benim verdiğim süre okyanus içindi.

Cankurtaranlık yapacak arkadaşların Türkiye'de bir cankurtaran eğitimden geçmiş olmaları bence bir avantajdır. Çünkü orada yapılan eğitimde başarısız olursanız bu sizden cankurtaran olmayacağına işaret eder.

Ben ILS(International Life Saving Assoc.) sertifikasına sahibim, Amerika'da Red Cross sertifikaları daha yaygın. Ben kendi sertifikamla bir sahil kasabasında "ocean rescue" ekibinde iş bulmuştum. Kimi işverenlerin sadece Red Cross'u kabul ettiği söyleniyor.

Cankurtaranlık benim açımdan Work&Travel programındaki en güzel iş. Ben bütün yaz boyunca kumsalda güneşlendim ve bunun için bana bir de para ödediler

Gün boyu oturuyorsunuz. Bir koşuşturma ve yorulma durumu yok. Bütün gün güneşin altında olmanın verdiği tatlı bir yorgunluk var tabi Bütün bir yaz boyunca 2 tane olaya müdahale ettiğim düşünülürse, iş yoğunlunuzun da çok az olduğu söylenebilir.

İlk günlerde biraz gergin olursunuz. Aman!!! Ya biri boğulursa?? Ne yaparım ben?!? Başım yanar. Hapse kadar yolu varmış... Kendi kendinizi bunaltırsınız. Sonra geçer.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wildernessta 25 metrelık havuzmu varmıs ben neden gormedım
    benim sorduğum şirkette advanced ing. istediler lifeguard işi için, yüzme konusunda çok iyiyim ama.
    lifeguard işi alanların ingilizce seviyesi nedir acaba ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim gecen sene arkadaşlarım lifeguard olarak çalıştılar ing seviyeleride orta düzeydeydi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben de buraya gitmeyi düşünüyorumda danışmanlık şirketin neydi?
    ingilizce seviyen nasıl acaba akıcı konuşabiliyomusun?
    tavsiye edermisin premier .'i?

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de cankurtaranlık işine gidiyorum. Şubat ayında işveren İstanbula geldi, Şirketin ayarladığı bir havuzda (Kasımpaşadaki Kapalı Beyoğlu Havuzu) Testleri yaptık.

1. Aşama
    300 Metre hiç durmadan yüzüyoruz. 300 Metre yüzmenin açılımı da şöyle oluyor.
    Öncelikle 100 metre Kurbağalama,
    Sonra 100 metre kulaç,
    Sonra 100 Metre serbest stil (Sırt üstü yüzme hariç)
    300 metreyi kesintisiz yüzenler ilk testi geçiyor. Gerçi 250 ve üstü yüzenleri de ilk testi geçirdiler. Hatta bir arkadaşım 200 yüzebildi o kalabalıkta bir katakulliye getirip oda geçti : eek:

2.Aşama

Havuzun başından 25 metre yüzerek Havuzun dibine atılmış olan 5 kg ağırlığındaki dumble'ı iki elinle tutup geriye doğru 25 metre, ellerini kullanmadan sadece ayaklarınla yüzerek bitiriyorsun.
    İlk defada başaramayanlara ikinci defa hak veriyorlar.

Ayrıca sertifikalara burada verilmiyor. Burada ne kadar yüzdüğümüz, geçip geçmediğimiz belirtiliyor. Amerakaya gidince orada Kızılhaç (red-cross) onaylı bir eğitime daha gireceğiz. Bu eğitimin bedeli ise 200 $ (200 $ KızılHaç'a gidiyor)bunu oraya gidince paychecklerimizden düşecekler.

Cankurtaranlık hakkında soruları olan varsa bana ulaşabilirler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

eger mulakatı gecersem sanırım bu sene rsv pools da cankurtaranım iyi mi kotumu bilemedim mulakatlarda problem olmucak gibi ama :S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Lifeguard pozisyonları Work and Travel'ın en gözde pozisyonları arasındadır bence.

Tek yaptığın tüm gün oturmak , sadece acil durumları farkedip müdahele etmen gerekiyor.
    Acil durumlarda hayati tehlikeler olabileceği için de ingilizce seviyenin iyi olması gerekli.
    Öte yandan çalışma saati olarak da getirisi her zaman ortalamanın üzerindedir

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger mulakatı gecersem sanırım bu sene rsv pools da cankurtaranım iyi mi kotumu bilemedim mulakatlarda problem olmucak gibi ama :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tesekkurler bellagio. biraz olsun içimi rahatlattın inşallah iyi bir deneyim olur benim içinde ikinci iş için de şansımı deniyeceğim bakalım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkurler bellagio. biraz olsun içimi rahatlattın inşallah iyi bir deneyim olur benim içinde ikinci iş için de şansımı deniyeceğim bakalım.
    ben de mülakatlara girmeyi düşünüyorum.eduyork mu senin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende lifeguard olucam ama mülakattan bahseden olmadı oraya gittiğimde bi hafta eğitimden sonra olucakmış tüm bu yüzme mulakatları.. sizin gitmeden mi olucak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

eduyork benimde mulakatı gecmeden nasıl alıyolar anlamadım ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@sniff17 mülakatı geçmeden alamazlar. bana eduyorkta 250 metre dediler demek ki 150 metreye kadar ineri var onun eduyorktaki washington d.c işi site içerisinde olduğu için pek onemli olacagını sanmıyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

anladım user ben o kısmını biliyorumda bi arkadas mulakat olmadan aldılar işe gibi bişey kullandı o kafamı kurcaladı yoksa boyle bi işe alamazlar mulakatsız diye dusunuyorum. milli yuzucusundur belgen vardır bilemem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Emin ol o arkadaşının ayrıcalığını bende anlamadım he onun da onceden lifeguard belgesi varsa olabilir belki Ayrıca 2 günde 1 paket sigara tüketen bir insanım ben 160. metreden sonra ölümle burun buruna geliyorum diyebilirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

denizci bir babanın oglu , şimdiye kadar hiç sigara kullanmamış ve eskide olsa bir basketbol geçmişimin olmasından dolayı kendimi mulakatta ufakta olsa avantajlı gorüyorum
    tek sorun ise bel bolgesindeki yaglanmalar yaza kadar çözerim inş o sorunu da

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Washington DC-High Sierra Pools Arlington- buradaki cankurtaranlık işiyle ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2011 yazında Delaware eyaletinde bir su parkında cankurtaranlık yaptım. Sürekli overtime olması büyük avantaj fakat zaman zaman güneşin, zaman zaman şemsiyenin altında olmak üzere bütün gün suya bakmak çok sıkıcı.

İlk günlerde ayaklarımda güneş yanıkları falan oldu fakat sonradan alıştım.

Ben sıkılmam, bütün gün konsantrasyonumu bozmadan suya bakarım diyorsanız bu iş mükemmel. Müşteriler tarafından saygı ile karşılanan bir iş olmasından ziyade genellikle göveriniz kurallara uymayan müşterileri fırçalamak

Denetimler hariç toplamda 4 kere falan suya atladım, 2 tanesi ciddiydi. Onun dışında çok büyük bir olay yaşamadım.

Dediğim gibi sıkılmam derseniz bu iş tam work&travel için!

Eğlenceli ve sorunsuz bir yaz geçirmenizi dilerim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

uygarmitat kardeşm peki bu cankurtaranlık testi hakkında biraz bilgi verirmisn

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@uygarmithat maaşımı aksatmadıkları sürece oraya çadır bile kurabilirim problem yok .İnşallah 22-23 Ocak ta ki mülakatları geçersem bende RSV Pools da cankurtaran olacağım.

Ayrıca sorum bu 2 ciddi olayı biraz açar mısın?Yetişkin var mıydı işin için de yoksa çocuk mu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)