Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 48 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Valley Fair - Shakopee , MN

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim yemek olayıyla ilgili sorum olcak.

Yemek işi nasıl oluyor yurtta ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Yurtlarda herhangi bir yemek servisi yok. Her katta 1 mutfak var kendi yemeğini kendin yapabilmen için. Sadece otomat var yurtta oradan da pahalı fiyatlara atıştırmalık bisküvi yada en fazla noodle var (türkiyedeki makarneks yada nudo tarzı birşey).
    s

-----

Bisikletle kısmi olarak çözersin ulaşım sorununu. Ancak mesafeler yine de uzak 20-25 dk sürmen gerekli. Araba en mantıklısı araba tabii ki tüm ABD geçen sene Türk arkadaşlarla ortak bir araba almıştık ama tabii sürekli sorun çıkıyor onda da şahsen tanımadığım insanlarla ortak girmektense bu sene kendim almayı planlıyorum. Geçene sene araba hurdaya düştüğü için satamadık. Fakat %20 zararla satmak mümkün en kötü arıza olmadığı sürece.

Benim oda arkadaşlarımla ufacık tek bir sorun yaşamadım. Fakat bu konuda da sıkıntı yaşayanlar mevcuttu yurtta özellikle Türk arkadaşlar çok şikayetçi idi. Bu sorunlar da hırsızlık falan değildi. Hiç hatırlamıyorm olduysa öyle birşey. Sadece alarm kurma. Gece ışığı açma çöplerin kokması vs. sorunlardı. Genel olarak avrupalı arkadaşlar bence daha ılımlı ve dikkatliydiler bu konularda.

Bunla ilgili de bir anı anlatayım sevdiğim bir arkadaşımın odasına gece bir ekvatorlu girip sarhoş kafayla köşede ısıtıcının yanına işeyip çıkmış sabah koku olunca dank etti diyor. Gece gördüklerini rüya sanmış uykulu uykulu anlamadım noluyor diyordu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vizeyi ve uçak biletini de aldım her şey tamamlandı ve sadece gidiş tarihini beklemek kaldı benim için son sorum olarak burdan kesin getir dediğin herhangi bir şey ve genel olarak bir tavsiyen var mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hayırlı olsun ) sende mi bugün girdin vize görüşmesine ? Ben ve kardeşim bugün aldık vizeyi. Uçak biletlerini almadık fakat 10 haziran - 29 eylül gibi bir zaman olacak -/+ 3 gün oynar en fazla.

Şuanda aklıma gelen tek şey ince bir battaniye veya pike alabilirsin örtünmek için üşümemek için.Odalar klimalı zaten soğuk olsa bile çok birşeye gerek yok. Yanına çarşaf yastık getir atabileceğin ucuzundan. Orada pahalı olduğu için türkiyeden al geri dönüşte te atabileceğin birşey olsun emin ol alışveriş yapınca yer kalmıyor dönüşte. çay kahve getirebilirsin benim pek aram yoktur ama orada pek yok ve beğenilmiyor. Yemek yapacağım diyorsan tava tencere getirebilirsin dönüşte atmak üzere çok ciddiyim dandik birşey olsun orada yine pahalı çünkü. İlk bir kaç gün için idarelil yemek alabilirsin

Aklıma pek birşey gelmiyor ben mümkün olduğunca az veya atılabilir eşya getireceğim şahsen.

Ha bir de sinekkovar etkili birşey kesinlikle orada da bulabilirsin ama en baştan yanında olsun diye

Erkekler için traş makinesi öneririm sakal serbest değil idi ekvatorlu eski bir supervisordan aldığım duyuma göre serbest olacak bu sene ama yine de rahatlık için getirilebilir

saç kurutma makinesi getirmek risk düşük voltaj olduğu için orada (110v abd de / tr de 220v) bizim cihazlar yavaş çalışabiliyor.

1 hırka 1 yağmurluk yeter full yazlık şort ve tshirt al.

Öyle yani canım sıkıldıkça aklıma geldikçe yazarım forumda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tamamdir bunlari bulundururum. Aynen bugun aldim bende

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba tekrardan işim de kesinleşti ride operatör olarak atanmışım. Diğer pozisyonlara göre artısı eksisi nelerdir? istediğim sayıda saat alabilir miyim ve alamazsam ulaşmak istediğim saate tamamlamak için ek olarak diğer pozisyonlarda çalışabilir miyim ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı julienn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tekrardan işim de kesinleşti ride operatör olarak atanmışım. Diğer pozisyonlara göre artısı eksisi nelerdir? istediğim sayıda saat alabilir miyim ve alamazsam ulaşmak istediğim saate tamamlamak için ek olarak diğer pozisyonlarda çalışabilir miyim ?
    Geçen sene gibi olursa saat sıkıntısı hiçbir pozisyonda yaşanmaz. Eleman eksikliğinden hatta Ride Operatörler Lifeguardlık ta yapıyordu geçen sene. Ağustos sonrasında da food'ta olan eleman eksikliğini eksikliği gidermek için de kimi zaman restoranlara geliyordu Ama normal durumlarda böyle birşey olur mu bilemiyorum. Haftalık 45 saat min alırsın

Ücret dışında pek bir artı yönü yok gibi.
    Saatlik ücreti en yüksek pozisyon (ama aradaki fark azaldı bu sene Geçen sene Food-9$ / Lifeguard 9.25$ / Ride 10.25 idi fakat Food-10$ / Lifeguard ve Ride 10.50$ oldu. Çok ta bir farkı kalmadı.)

Onun dışında önceki yazılarımda bahsettiğimden fazla birşey diyemem. Değişken bir durum tam olarak nerede çalışacağın hangi oyuncakta Ride operator olacağın Nisan sonuna doğru anca belli olur yada Mayıs başında Whentowork diye bir siteden mesaj geldiğinde tekrar yorum yaparım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar herkese

Vizeyi aldım şimdi uçak bileti alma vakti.Sizce uçak biletimi nasıl almalıyım ?

Teşekkürler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

skyscanner , kayak gibi sitelerden fiyat bakmani oneririm. kREDI kartina taksit olsun illa dersen turk siteleri de mevcut bilet icin. Bu biletler iptal edilmeyen , kampanya biletleri olur. Donuste degistirmek isterseniz de bir miktar para alirlar 100 -150 dolar gibi. Ancak esnek olarak satilan biletlere nazaran daha ucuz olduklari da gercek. Donus tarihinizi iyi ayarlayip , orada da donus tarihine gore travel plani yaparsaniz donus biletinizi degistirmenize gerek kalmaz. Ben hicbir donusumde bileti degistirmemistim. Bu sayede bileti daha ucuza almis kar etmis olmustum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar

Uçak biletimi aldım. 16 Haziran da minneapolise inmiş olacağım. Fransa aktarmalı geliyorum. Aynı gün inecek olan varsa beraber geçebiliriz kalacağımız yere.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Az kaldı gitmeye.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Birde kardeşime sor adam yarın sabah 6 uçuşu ile gidiyor . Bende aynı şekilde haftaya çarşamba orada olacağım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Baya erken gidiyormuş.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Şöyle bir uplayalım bakalım kimler gidiyor nedir bir ön plana çıksın valleyfair

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen yine mi gidiyorsun parkta manager olacaksin az kaldi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen yine mi gidiyorsun parkta manager olacaksin az kaldi
    Vallaha okul yine uzadı kaçırmadım bu fırsatı bir daha gideyim dedim.. Maks. Supervisor olurum bu sene ama onu da isteyip istemediğime karar veremiyorum. Manager'lar bile benden saati 1$ yada 1.5$ fazla alıyor. Etrafta çok daha iyi işler var Ama cidden güzel ya aynı yere gidip çevre yapmak .. Bir yolu olsa da kalabilsem diyorum .. Bütün kış özlüyorum yazınki hayatı

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Wat disindaki hayat pek benzemiyor ama uyarayim. Wati yasayip o hayata imreniyorsan kisin cok sorun yasayabilirsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir uplayalım bakalım kimler gidiyor nedir bir ön plana çıksın valleyfair

Gelmeyi isterdim fakat okul bitiyor anıl ))

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)