Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Valley Fair - Shakopee , MN

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Valley Fair - Shakopee , MN

Forumda Valley Fair'le ilgili hiç bir bilgi bulamadım..Aranızda Daha önce buraya giden yada gerek Shakopee gerekse parkla ilgili bir bilgisi olup bizimle paylaşabilcek yardımsever arkadaşlar varmı acabaaaa ??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben bu forumda valley fair diye tarattım geçen sene gideceğim diyen birinin yazısı vardı. ama gitti mi gitmedi mi bilemiyorum. zaten daha sonra o başlık altına yazan olmamış hiç. kon u eskimiş. umarım buraya yazan çıkar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben valley faire minnesotada iken eglenmek amacli gitmistim.Park sehrin disinda ve devasa buyuklukte idi.Calisanlarin cogu wat ogrencisi idi calisma sartlari iyi diye duymustum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

beyhude sağolasın. arkası gelir inşaallah bu yorumların...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yorum yapmak isterim ama valley fairde toplam 4 saat bulundum buda eglenmek icindi.Ama bana sorarsan minnesota wat icin guzel bir yer degil yagmur yagma ihtimali cok yuksek hemde gezecek yer acisindan kisitli.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şu an ben de aynı şeyi düşünüyorum. karar değişikliğine gittim zaten ben de. Mike's Seafood u düşünüyorum. Mutfak işi. mutfak işleri nasıldır ve Mike's seafood nasıldır bilemem ama... New jersey'de

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu bahsettigin yer new jerseyin neresinde ismi yabanci gelmiyor.Ben 2 yaz new jersey cape mayde bulundum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beyhude23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu bahsettigin yer new jerseyin neresinde ismi yabanci gelmiyor.Ben 2 yaz new jersey cape mayde bulundum.

4222 Park Road Sea Isle City, NJ 08243 adresi bu. Bakalım nasipse ben ilk kez gideceğim :P

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Minnesota-shakopee valley faır

Slm arkadaşlar daha önce minnesotaya gitmiş ve valley faır de çalışmış veya da bu yaz gidecek arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşabilirler mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bu konuda daha once yorum yaptim ama gozden kacmis galiba.Ben valley faire minnesota iken eglenme amacli gitmistim devasa buyuklukte guezel bir parkti ama sehrin biraz disindaydi.Yazin calisanlar genellikke wat ogrencileri idi.Ama eglence parklari icin dezavantaj olan hava sartlari minnesotada baya bir kotuydu.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Valleyfair Theme Park(MN)

böyle bir eğlence parkından iş teklifi var arkadaşlar burada daha once calısan varmı konaklamada yurt hatta 46 dolar haftalık internet fılan var yakınmışta saatlik 7.5 dolar fln

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı yeri bende düşünüyorum varmı bilgisi olan? Yağmur ve hava şartlarından korkuyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question 2015 Valleyfair, Shakopee, MN

Arkadaşlar merhaba,
    Forum üzerindeki iki Valleyfair konusunu da inceledim fakat detaylı bilgi bulamadım, belki aranızda tecrübesi olan birileri vardır.

İki arkadaş 2015 yazı için iş seçme sürecindeyiz. Aklımızda Valleyfair var. Cedar işletmesinin bir diğer eğlence parkı.
    Yer olarak, Minnesota eyaletinin Shakopee sınırları içinde kalıyor.

Cedarpoint'te olduğu gibi yurtta kalıyorsunuz. Yurdun ücreti çalışma saatinizle orantılı olarak artıyor fakat 45 doları geçmiyor. Örneğin haftalık 35 saat çalışırsanız 33 dolar gibi bir ücret ödüyorsunuz. (35x0,95)

Saatlik çalışma ücreti (Food Service Associate) 9 dolar, haftalık minimum 35 saat vaadediliyor. Temmuz ve ağustos aylarında daha fazla saat alma olasılığımız yüksekmiş fakat overtime yok. Yani ne kadar saat çalışırsak çalışalım aynı ücreti alacağız. Ama sezon sonu bonusu var.
    Yabancı forumlarda bu parka çalışmaya gidenlerin yorumlarını okudum, pek olumsuz bir şey göremedim. Herkes ortamın sıcaklığından falan bahsetmiş.

Bunlar benim vereceğim bilgiler fakat benim de merak ettiklerim var.
    1, Minnesota'nın her daim serin olduğunu düşünüyorum. Doğru muyum ? Yaz aylarında bu durum nasıl alıyor ? Kötü hava koşullarından dolayı çok az saat alma ihtimalimiz var mı ?
    2, Valleyfair'de iş ortamı nasıl oluyor ? Düzenli çalıştığınız takdirde promotion benzeri şeyler alabiliyor musunuz ? İşverenin öğrencilere tutumu ne ? Çalışırken çok zorlanılıyor mu ?
    ve son olarak 3, daha önce Valleyfair'de bulunduysanız tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?
    Konu Sevenpacer tarafından (11-11-2014 Saat 04:03 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

up'layalım tecrübeleri olanlar biz gariplere yardımcı olursa sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha fazla bilgi bulabildin mi bende bu yaz için orayı arastırıyorum ama pek fazla bişey bulamadım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pek fazla giden yok heralde buraya geçen senelerden. Fakat kime sorduysam yazın çok sıcak olmaz aksine serin olur diyor. Kesin olarak buraya gidecek olan var mı ? Vazgeçenler varsa, neden vazgeçtiklerini yazabilirler ise bir fikir olur en azından gidecekler için

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ben yazın oradayım giden varsa tanışabiliriz şimiden belki deneyimi olan vardır diye konuyu uplamış oldum şuanda en azından

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu yere gitmek istiyorum danışmana söyledim umarım pozisyon vardır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dosdum buraya gittinmi tecrubelrin neler hava surekli yagmurlu mi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ogzhnakdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dosdum buraya gittinmi tecrubelrin neler hava surekli yagmurlu mi
    Konuda yazısı bulunan @mutluturk arkadaşta bu sene oradaydı Ömer buradan okuyorsan selam olsun . Aşırı soğuk bir havası yoktu ömerin korktuğu gibi genel olarak şortlarla gezdik bütün yaz ama Tabi çalışma kıyafetlerinde şort olunca büyük sorunlara yol açıyor buradan resmini atsam hoş olmaz tabii ama bacaklarımda kesinlikle abartı rakam değil 50'şer sivrisinek ısırığı var çok yeşillik alanın ortasında bir park.

Sıcaklık konusunda da dediğim gibi gayet sıcaktı adanalı bir arkadaşım bizim oralar daha iyi dediği günler de oldu. Fakat tornado sebebiyle yurtta herkesi koridorlarda yere oturtup kırmızı alarm verilen gün de hatta o gün ile ilgili bir resim de atayım yurdu merak eden arkadaşlar olursa da görmüş olurlar

Tabii her eğlence parkı gibi soğuk günlerde erken eve yollama veya hiç gelmeyin dedikleri günler de oldu. Sıcaktan kavrulduğumuzda bugün istediğiniz şeyi için parkta bizden aman sıcaktan size birşey olmasın dedikleri günler de.

yazılacak çok şey var açıkçası ama siz sorun ben söyleyeyim

Alıntı GöKHaN 35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu yere gitmek istiyorum danışmana söyledim umarım pozisyon vardır
    Hangi firma ile başvurdunuz hocam ? 3'er kontenjan gelmiş bu sene diye duydum.
    Konu JitanX tarafından (24-12-2015 Saat 05:13 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Eee gençler bu seneki görüşmeler tamamlandı sanırsam 4 kişi self olarak geliyor ayrıca benim bildiğim 9 kişilik kontenjan açıldı toplamda 3 firmaya bölüştürdüler ve yeni kontenjan açılmazsa 13 kişi katılacak Türkiye'den sesiniz çıksın tanışalım ne zaman orada olacaksınız bu yüzden konuyu uplıyorum
    Konu JitanX tarafından (02-03-2016 Saat 10:08 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam herkese, bu yaz valleyfair yolu gözüktü dediğin gibi 13 kişiyse azmış çünkü parkta çalışan 1000 kişi var denilmişti.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı julienn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam herkese, bu yaz valleyfair yolu gözüktü dediğin gibi 13 kişiyse azmış çünkü parkta çalışan 1000 kişi var denilmişti.
    Aramıza hoş geldin Park'ta 1000 çalışan var fakat yarısından çoğu yerli çalışanların. tanesi 200-240 kişi kapasiteli 2 adet yanyana yurt var ancak yurtlarda da 30-40 tane ABD'li çalışan kalıyor evleri uzak vs. çeşitli sebeplerle. Anlayacağın 400 kişi falan olacak. Ekvator ve Bulgarlardan sonra en kalabalık (26 kişi ile) Türkler ve Çinlilerdi geçen sene 12 kişi şubatta sonrasında 12 kişi mayısta alınmıştı (ben ve kardeşim Türkiye'den katılmadığımız için kontenjanı ile geldiğimiz için 26 oldu ). bu sene şubatta sadece 9 kişi alındı. Yenisi gelmezse durum bu . Gerisi Tayvan Romanya Polonya Çek cumhuriyeti Ukrayna Rusya olarak dağılıyor

Hangi Departmanda çalışacaksın ? Soruların olursa yardımcı olurum buradan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende işe alındım. 13 şubattaki fuar bombalı saldırı nedeniyle iptal olup skype üzerinden görüşmüştk. Ride operator/ park services.

Yaza görüşürüz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende de ride operator/park services olarak gözüküyor. Danışmanım özellikle önerdiği için seçtim burayı ve açıkcası çok fazla bilgiye sahip değilim bura hakkında. Sen tecrübeli biri olarak genel olarak iyi bir tercih mi, ortam nasıl, dil pratiği için uygun mu falan aydınlatırsan iyi olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı julienn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de ride operator/park services olarak gözüküyor. Danışmanım özellikle önerdiği için seçtim burayı ve açıkcası çok fazla bilgiye sahip değilim bura hakkında. Sen tecrübeli biri olarak genel olarak iyi bir tercih mi, ortam nasıl, dil pratiği için uygun mu falan aydınlatırsan iyi olur
    Hocam diğer işler hakkında pek bilgim yok ama forumdan gözlemlediğim kadarıyla söylüyorum insanlar genelde çok sıkıntı çekiyorlar. O yüzden valleyfair en iyi seçeneklerden biri gibi geliyor. Bu sene danışmanım çok fazla talep olduğunu söyledi. Defalarca ek kontenjan talebinde olduklarını söyledi. Ama bu beklentilerinize göre değişir.

Artı yönlerini yazayım :
    - İkinci bir iş aramazsınız haftada min 50 saat alırsınız (havaya bağlı max 2-3 hafta bu sayıyı bulamazsınız). Ama aynı şekilde 70 saatlere kadar bile çıkabilirsiniz özellikle Ağustos sonlarına doğru bir bir insanlar ayrıldıkça iş imkanı olur.

- Kalacak yer Ucuzdur (haftalık 45.60)
    - Minnesota'nın insanı gerçekten elit bir kesim ve çok anlayışlılar.
    - Parkta sürekli etkinlikler oluyor çalışanlara özel
    - Dil geliştirme konusunda yurt olduğu için 400'e yakın yabancı öğrenciyle aynı yerde kalacaksınız bol bol muhabbet şansınız olur.
    - Park'ta bol bol insan göreceksiniz farklı kesimlerden. Kimi zaman çalıştığınız yere göre iletişim şansınız olacak.

Eksi yönleri :
    - Çok uzak yerleşim yerlerine. Diğer Watçılar dışında insanlarla görüşmek zor
    - Amerikanın genel yapısı böyledir zaten ama Arabasız sıkıntıdan patlarsınız. Taksi ile halledilecek iş değil. Bisikletle de 20-25 dk sürer Wallmart veya en yakın kasaba. 10-15 dk 'da mc donalds'a
    - Güneş altında çalışmak zor gelebilir çok sıcak oluyor Minneapolis yazları bazı günler. (Gölgede çalışmama rağmen inanılmaz bunaldım.)
    - Sivrisinekler ... bacağımda hala 40 tane kızarıklık var. Alabileceğiniz tüm önlemi alın..

Onun dışında ek olarak Ride Operator çok değişken bir iş tam olarak nerede çalışacağınız nisan sonuna doğru belli olur. Ona göre tekrar o oyuncak hakkında bilgi verebilirim. Ve katıdır supervisorları. Tam zamanında işe gelmeniz gerekir. Puanlama sistemi vardır tüm park çalışanları için (food'ta iplenmiyordu geçen sene 30-40 gün geç gittim birşey olmadı) Her yaptığınız yanlışta ceza puanı alırsınız ve 25'i geçerse işinize son verirler. Ride'da özellikle ciddi olarak işliyordu bu sistem. Çok kolay işler de var Ride'ta çok zor işler de Gidip oyuncak trenin makinisti olup bütün gün çocukları parkın içinde gezdirebilirsiniz de oturup. Güneş altında kemerleri kontrol edebilirsiniz de yada 50-60 metre yukarıdaki oyuncağı aşağıdan izlemek zorunda olup boynunuz ağrıyabilir.. Ama öyle böyle hepsini bir şekilde halledeceksiniz gözünüz korkmasın he ayrıca her Ride Operatör haftada 1 yada 2 gün genel temizliğinden sorumlu oluyor (Park service dedikleri kısım) .Size ayrılan bir bölgede sürekli elinizde süpürge ile yürürsünüz ve O bölgede varsa tuvaletlerin temizliği de sizden sorumlu olur.

Aklıma gelenler bunlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle yarımdımların ve tavsiyelerin için çok teşekkürler dikkat edicem. sinkov falan idare edicez artık yoksa sivriler zehir eder orayı. ulaşım sorunu bisikletle çözülür mü sence? ya da araba alınsa birkaç arkadaş ortak girip sonrasında satabilir miyiz? ayrıca odalar 4 kişilikmiş bunun yarattığı sorunlar sıkıntılar oluyo mu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim yemek olayıyla ilgili sorum olcak.

Yemek işi nasıl oluyor yurtta ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Yurtlarda herhangi bir yemek servisi yok. Her katta 1 mutfak var kendi yemeğini kendin yapabilmen için. Sadece otomat var yurtta oradan da pahalı fiyatlara atıştırmalık bisküvi yada en fazla noodle var (türkiyedeki makarneks yada nudo tarzı birşey).
    s

-----

Bisikletle kısmi olarak çözersin ulaşım sorununu. Ancak mesafeler yine de uzak 20-25 dk sürmen gerekli. Araba en mantıklısı araba tabii ki tüm ABD geçen sene Türk arkadaşlarla ortak bir araba almıştık ama tabii sürekli sorun çıkıyor onda da şahsen tanımadığım insanlarla ortak girmektense bu sene kendim almayı planlıyorum. Geçene sene araba hurdaya düştüğü için satamadık. Fakat %20 zararla satmak mümkün en kötü arıza olmadığı sürece.

Benim oda arkadaşlarımla ufacık tek bir sorun yaşamadım. Fakat bu konuda da sıkıntı yaşayanlar mevcuttu yurtta özellikle Türk arkadaşlar çok şikayetçi idi. Bu sorunlar da hırsızlık falan değildi. Hiç hatırlamıyorm olduysa öyle birşey. Sadece alarm kurma. Gece ışığı açma çöplerin kokması vs. sorunlardı. Genel olarak avrupalı arkadaşlar bence daha ılımlı ve dikkatliydiler bu konularda.

Bunla ilgili de bir anı anlatayım sevdiğim bir arkadaşımın odasına gece bir ekvatorlu girip sarhoş kafayla köşede ısıtıcının yanına işeyip çıkmış sabah koku olunca dank etti diyor. Gece gördüklerini rüya sanmış uykulu uykulu anlamadım noluyor diyordu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)