Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2010 alaska yolcuları burada toplanalım..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben ilk sene nikiski ocean beautye gttm ordan cordova ocean beauty e gtmştm.ve geçtğimz yazda cordova ocean beautye gttm.bn öncelkle ocean beautyi önerirrm.alaskada çalşılılabbilecek fabrikaların başında gelir şirket ismini söelrmde yanıltmasn herkesi burda yada reklama grmesn

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek gidilebilicek bi macera mı önerirmisiniz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı chiki35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alaskaya tek gitmen en fazla seattle a kadar olur sonrasında illahaki türk arkadaşlara rastlarsın, hatta ineceğin bineceğin hava limanlarındada büyük ihtimal türklerle karşılaşırsın .............

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı chiki35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alaska' da tek olman gerçekten çok zor, çalışılabilecek tüm şehirlere öğrenci gidiyor buradan. Şirketle gideceksen bu imkansız.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen öle en az o da en az 15türkle beraber oluosn ama bn türk arkiler tanıdığm için de mutluym. ilk senemde tek başımaa çıktmm yola iner inmez memlektlimle aynı yerde çalşcakmşz merhaba sen manisa turgutlulusn deme dedm(hatta kendi deyişimzle kasabalısın deme) ikinci senemde 3kişi olduk.bu sene inş 6kişi gidiorz alaska cordovaya.amerikann içine göre inglzce gelştirlmesi kötü ama gelştrme fırsatın olmuo deil biraz az işte.ben her zaman alaskacı olarak alaskayı önerrm ama sonra yinede bana küfür etmeyin :P

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende alaskaya gitmeyi düşÃ¼nüyordum.academix şirketi ile görüştüm bu işe çok sıcak bakmaya başladım hatta garanti gidiyırum diyebilirim.aslında 4 arkadaş gideceğiz ama hangi şehire gideceğimiz konusunda kararsısız.okulumuz 19 haziranda bitiyor.15 hazirandan sonra gidecekler başke yere gitsin diyordu.Duygularım çok karıştı!!...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı emreozgucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende alaskaya gitmeyi düşünüyordum.academix şirketi ile görüştüm bu işe çok sıcak bakmaya başladım hatta garanti gidiyırum diyebilirim.aslında 4 arkadaş gideceğiz ama hangi şehire gideceğimiz konusunda kararsısız.okulumuz 19 haziranda bitiyor.15 hazirandan sonra gidecekler başke yere gitsin diyordu.Duygularım çok karıştı!!...
    İşe 22' sinde başlayacağına hiç gitme daha iyi bence. Gidersende Ketchikan ya da Kodiak derim başka yer seçme.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bn ilk senemde hazirann sonunda 29 u gibi falan gtmştm geçtğimz yazda 20 sinde falan gttm bu senede 20 si gibi falan gidicem..bnce ortalara gt kuzeyde sezon başlamş olacak sen gidesiye.güneye hç gtme derim. güneyde fazla para kazanan hiç duymadmm çünkü.senn gitceim tarih için kodiak falan ii olabilrr.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Beyler bende alaskaya gitmeyi dusunuyorum. Gecen sene massachusette gittim bu sene biraz daha fazla para kazanmak icin Alaskaya gitmeyi istiyorum. Amacim ingilizcemi gelistirmek ve ya Amerika`yi gormek degil(gecen sene yeterince yaptim). Deneyimi olanlar gittiginiz sirketlerle birlikte ne kadar para(vergiler haric) kazandiginizi yazabilir misiniz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

geçen yaz herkes bildiği üzere çoğu yerde sezon kötydü.bn ozmanla cordova ocean beauty e gttm.vergilerle 6500kazandm vergisz 5900kazanmşm

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasım armada grandee ile kodiak ocean beauty e gıtmıstı vergıler dahıl 12000 cıvarı kazanmıstı 9 000 getırmıstı turkıyeye hemde 2 sene ustu uste fakat sızde bılırsınız kı bu tamamen ogrencı ve balıkla alakalı ve bu arkadasım bır bayandı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim de bu sene gitmekteki tek amacim para kazanmak fakat nereye gidecegime karar veremedim. Amerikanin neresine gidersem gidiyim Alaska`dan cok kazanamam sanirim. O yuzden sizin tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada okulum 15 haziranda bitiyor 17si gibi filan orda olabilirim en iyi ihtimal. Bu iyi bir is bulabilmek icin cok gec bir tarih mi ? Beyler bi de Alaska`da overtime imkani nasil tahminimce balik durumuna gore degisir ama baligin cok oldugunu dusunelim. Gibidip haftada 30 saat filan overtime alan var mi ?
    Konu yasin89 tarafından (16-01-2010 Saat 02:44 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

2007 de cordovada ocean beauty de 10binden aaşğı kazananı dövmşler 2008de ortalama 7-10bin kazanldı(erken gtme,farklı departmanlarda çalşmaya göre) bu senede cordovada son 17yılın en kötü sezonu olduu için ortalama 5bn kazanıldı(4binde kazanan oldu 7binde).yasin kardeşm alaskada sezon olduğunda 80saat bile overtime yaparsn. bn 2 haftada toplam 240 saat çalştığımı biliorm.ama bazende balk olmazsa 30-40 saatte çalşrsn.yane alaska tamamen şans ne olcağı hiç belli deil.

Tecrübe Puanı
    10

Evet Alaska sans ve tecrubelerden yararlanma isi bencede. Bu sene en iyi sezon olacakti Alaska' da fakat umuldugu gibi olmadi benim arkadasimin 3. senesiydi o da 4000$ kazanmis.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin. Sey sorcam 17 haziran cok mu gec sezonun ilk hareketli zamanini yakalamak icin? Bide nette arastirirken sey okudum ilk sezon kuzeyde aciliyormus orda belirli bi sure isler cok iyi oluyormus sonradan duruyormus.Iste orda sezon durduktan sonra guneydeki hareketlilik artiyormus. Sey tavsiye ediyolar; ilk kuzeye git calis orda sezon durunca guneye gec orda calis diyolar. Bu konu hakkinda bi bilginiz var mi?

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı yasin89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin. Sey sorcam 17 haziran cok mu gec sezonun ilk hareketli zamanini yakalamak icin? Bide nette arastirirken sey okudum ilk sezon kuzeyde aciliyormus orda belirli bi sure isler cok iyi oluyormus sonradan duruyormus.Iste orda sezon durduktan sonra guneydeki hareketlilik artiyormus. Sey tavsiye ediyolar; ilk kuzeye git calis orda sezon durunca guneye gec orda calis diyolar. Bu konu hakkinda bi bilginiz var mi?
    17 haziran kuzey icin gec bence 1 Haziranda orada olman gerekir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya kuzey için çok az geç kalmşn gibi 10-15 haziran arası başlar sezon,bu yüzden işverenin 17sinden sonra seni işe alması zor görünüor gibi ama yinede imkansz deil. ben senn konumunda olsam orta bi yere giderdm artık kodiak, cordova gibi bi yerlere.yinede şirketnle konuş derim.ayrıca alaskadaki fabrikannda ii önmli etkisi var onuda bi araştr istersen..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşLar aLLah izin verirse ßende gideceğim aLaskaya. ssn başvurunu anchorage de yaapbiliyor muyuz acaba?

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı seytandereli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşLar aLLah izin verirse ßende gideceğim aLaskaya. ssn başvurunu anchorage de yaapbiliyor muyuz acaba?
    SS Ofisi var orada yapabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ataber37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baya bi araştırdık şirkette bilinen bi şirket zaten,alaska konusundada araştırdıklarımız içinde en tecrübelisi.
    Bende haziranın 15 de Dillingham a gitcem.Ekuk Fisheries.Benm ilk deneyimim olcak. Bu arada bilgisi olan var mı , haziran ortasında Dillingham da sezon nasıldır?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yabadabaduu9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bı aksılık olmazsa ben ve bır arkadaşım daha ekuk a gıdecegız..2.senem olacak alaska da şirket secımı cok onemlii.konusun tum sırketlerle ve bılgıler, fiyatlar alıp karsılastırın.ama ben sunu da soyleyeyım nem gecen sene 150-200 dolar fazla vermeemem bana 2000 dolara yakın patladı ve cektıgım sıkıntıları yasadıgım olayları cok ıyı bılıyorum.suan farklı bır sırketle ve daha umutlu ve gercekcı bı sekılde gıdıyorum...her tturlu yardımcı olurum.2009 yazı alaskanın en kotu fabrıkaasını gordugume ınanıyorum...sonrasında baska 1 fabrıkaya da transfer ettım kendı kendımı o cok daha ıyıydıı...gıdecek arkadaslara bol sans sorularınız olursa yardımcı olurum...

email: msnadresiyasak@msn.com

Şu msn adresi bırakma huyunu anlamıyorum.. Buraya adres bırakarak binlerce üye ve yönetime hakaret etmiş oluyorsun .. Bu kadar üye ve yönetici neden burada?? Bildiklerini forum üzerinden paylaşırsan daha mantıklı olur..
    Mrb sorun çıkmazsa bende haziran ortasında Ekuk fisheries (Dillingham) e gitcem bu yaz.iletişime geçersek sevinirim.Hangi şirketle gideceksiniz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ne oldu yahu herkes vaz mı geçti? Neden kimseden ses-seda çıkmıor?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb sorun çıkmazsa bende haziran ortasında Ekuk fisheries (Dillingham) e gitcem bu yaz.iletişime geçersek sevinirim.Hangi şirketle gideceksiniz?
    academix 'le gidecegm...face de de ekleyebılırsın konusuruuz.
    TUNCAY TULUK

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eee vize alan ve alaska icin bilet bakan arkadaslar varsa bi haberleselim ya!
    Cok pahalı arastırmalarıma göre...
    Daha zaman var mi almaya yani gün gectikce daha da mi pahalılasıcak?
    Whence I Would Like?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bilet fiyatları hakkında bilgisi olan varmı..bn ekobilet.com dan baktımda telafuz edilen rakamlardan hayli yüksek oldugunu gördüm..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Slm hazİran 3 4 bİ aksİlİk olmazsaaaa İlk gİdİŞİm olacak ank dan gİdenlerrrr.....bu arada trİdent seafoods sand poİnt.........bİlgİsİ olan varmı.........

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde alaska yolcusuyuzzzzzz..arkadaşlarrr gerekirse ssn flan almaya birlikte gidelimmmm...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ve 2 arakdaşım 14 haziranda da bincez uçağa yolcuyuz alaskaya ssn almaya falan birlikte gidelim eğer o gün giden varsa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

21 veya 25 haziran da western deyiz

BannedUser
    Guest

Kodiak transfer olacaklar için bu sene gerçekten çok zor olacak. İnşallah herkes istediğini alır. Size tavsiyem fish house dan uzak durun. Pink Salmon da %20 azalma bekleniyor. Chum, Red ve Coho geçen senelerle aynı olacak. Bakalım tabi bu tahminler ama genede dikkate almak gerek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)