Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 297 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de Araba Alım-Satımı (Ana Başlık)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile ABD'de Araba Alım-Satımı (Ana Başlık)

arkadaslar bi bilginiz var mi acaba
    araba alabilirmiyim ordan gelirkende satarım diye dusundum 2.el
    araba fiyatlarina baktım baya hesapliii
    gelirkende satarim diye dusundummm
    bilgisi
    olan var mi bu konuda
    yorumlara acigim olumlu olumsuzz abartma sende diyebilirsiniz
    __________________________________________________ ________

Araba Alım İşlemleri by @rahdan :

http://www.turkishwat.net/showpost.p...&postcount=166

Sayfa 12

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

getirme bedeli çok yüksek. gümrükte ödeyeceğin parayla birlikte buradan 0 otomobil alabilirsin. orada tepe tepe kullanmaya bakacaksın yani. mümkünse elinden güzel bir paraya çıkartırsan süper olur.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

yozmen, arkadaş zaten gelirken satarım anlamında demiş galiba. beyaz_Zenci ssn gedikten sonra bir ikameth adresi vererek alabilirsin. gerçi bunu yapmadan araç satın alanlar da var ama nasıl yapıyorlar tam anlamıyla bilmiyorum. dediğin gibi oradaki kazancına göre arabalar bayağı hesaplı ve de güçlü. benzin de türkiyeye göre çok ucuz.
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

satarsın derken, abd den gelmeden önce orada satmayı kastetmiştim ben. ayrıca 3000 motor arabayı o kadar masraf yapıp getirdikten sonra burada o benzin içen arabalarla nasıl gezilir onu da bilmiyorum yani.
    buraya getirip satmaya kalkarsan yaptığın masrafla kalırsın. sonuçta o da ikinci el araba. getirmek o kadar kolay olsaydı sokaklar amerikan arabalarla dolardı. biliyorsunuz buradaki lüks otomobil fiyatlarıyla abd de hummer alınabiliyor.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

yozmen ben de diyorum ki beyaz_zenci arabayı buraya getirmekten bahsetmiyor. gelmeden tekrar orada satmayı düşünüyor,
    "gelirken de satarım"
    demiş. yanlış anladın o bölümü. zaten oradan buraya araba getirmek saçma olur. gümrük masrafları, bürokratik işlemler vs. birsürü işi var.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok getirme gibi bi niyetim yok
    ama burdan biraz topluca parayla gidip oraya gider gitmez bi tane almayı dusnuyorum gelirkende orada satarım gez digim toz dugumda bana kar kalır biraz ucuzuna da satsam farketmezzz her halde oda ezme parasi olurr
    bakalım kismettt

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biz 8 arkadaş gidioruz araba almayı düşünüyoruz gidince ama nasıl etsek yani 8 kişi için minivan fln mı alsak yoksa 2 araba alıp öle mi kullansak ya hangisi daha akıllıca olur? gidip de orada bu konularda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım eden olursa çok memnun olurum teşekkürler ii forumlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benm yaşın dolmasına 18 gün var hemn ehliyet alsam ancaolur eğer alamazsam orda yazın ehliyetsiz kullanamayız herhalde...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

orda da ehliyet alabilirsiniz.benim arkadaşım toplam 24$ masrafla ehliyet aldı.hem de bir gundebir gun içinde hem sınava girdi hem ehliyeti basıldı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

türk ehliyeti olmadan 1 günde alınamıyor orda ehliyet, epey uzun sürüyor. ben de florida ehliyeti almıştım. kart gelene kadar 1 ay verdikleri belgeyle sürüyorsun, bir-iki günde ve 20-25 dolara alınıyor ehliyet...

wtfck, bence 2 tane araba alın daha iyi. biz de 8 kişiydik ve 2 araba vardı. mutlaka bozuluyor zaten, biri bozukken diğerini kullanırsınız tamir edene kadar. 1000-1500 dolara alınan arabalar %90 sorunlu, bu aklınızda olsun. ha bi de sigorta ve plakayla uğraşmayın çok masraf çıkıyor ozaman. arabayı galeriden alırsanız onlar geçici plaka veriyorlar, en iyisi galeriden almak ama satarken craiglist'ten satın, galericiye hiç gitmeyin, komik paralara geri almak istiyorlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler r7bertpires

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı r7bertpires Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türk ehliyeti olmadan 1 günde alınamıyor orda ehliyet, epey uzun sürüyor. ben de florida ehliyeti almıştım. kart gelene kadar 1 ay verdikleri belgeyle sürüyorsun, bir-iki günde ve 20-25 dolara alınıyor ehliyet...

wtfck, bence 2 tane araba alın daha iyi. biz de 8 kişiydik ve 2 araba vardı. mutlaka bozuluyor zaten, biri bozukken diğerini kullanırsınız tamir edene kadar. 1000-1500 dolara alınan arabalar %90 sorunlu, bu aklınızda olsun. ha bi de sigorta ve plakayla uğraşmayın çok masraf çıkıyor ozaman. arabayı galeriden alırsanız onlar geçici plaka veriyorlar, en iyisi galeriden almak ama satarken craiglist'ten satın, galericiye hiç gitmeyin, komik paralara geri almak istiyorlar.
    ehliyet için verdiğin bilgiye teşekkür ama 1000 1500 dolarlık arabaların hemen bozulduğuna katılmıyorum. 900 dolarlık araba aslanlar gibi bizi iki ay birkaç bin mil yol götürdü

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı r7bertpires Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardeşim ya abd ehliyeti alabiliyor muyuz biz hakket iki kere gittim böle bi iş duymadım valla ya...nasıl alındığı konusunda aydınlatırsan sevinirim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

winner iki kez gittiğine göre SSN vardır. o yüzden istediğin eyaletten alabilrsin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben facebook tan bir aarkadaşla tanıştım 200dolara ford tanus almış burda 200 dolara bisiklet zor alırsın bir an önce ehliyet almam şart

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

araba kiraları çokmuş bilgisi olan varmı gerçi türkiyeye göre ucuzdur ama
    kiralayanlar ne kiraladı ne verdi bizimle paylaşırlarsa sevinirim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar araba alacaklar ve ulkeye donuste arabayi satacaklar varsa benimle irtibat kurabilir bu sene ben gidicem orda kalicam buyuk ihtimal college yazilip jfk havalaninda gorusebiliriz ya program sonunda arabasi olanlarlar hep sizin isiniz gorulur hem benim sizde arabayi satacak kisi aramassiniz arabaya gore fiyatta anlasiriz ben sezon sonunda araba almayi dusnuyorum long island a gidicem msn adresim xxxxxxxxxxxxxxxxx ilginene arkadaslar varsa

Forumda MSN adresi paylaşmak yasaktır arkadaşlar.
    Üyelerimizin birbirleri ile iletişime geçebilmeleri için Facebook Grubumuz mevcuttur.Lütfen orayı kullanınız.

Son Uyarıdır !
    Konu Fiorex tarafından (12-02-2008 Saat 10:14 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ehliyet mevzusunda buyuk bi tokat yemis biri olarak tecrubelerimi paylasmak isterim....Ilk once buradan ehliyetsiz ilk defa amerikaya giden arkadaslar..Sizin social security numberiniz 1 ay sonra gelicek..Bi aksilik cikarsa dahada uzun ki bende cikmisti..Gelince zaten size kalan cok az sure geliyor bundada size 1 ay adini unuttugum ogrenci ehliyetini veriyorlarki bununla yalniz araba kullanamiyorsunuz yalniz derken illa yaninizda ehliyetli bir olmasi lazim..Neyse diyelim gectiniz sonra adamlar bakiyor sizin izin sureniz dolmak uzere onu bahane ediyorlar..Cunku ehliyet nufuz cuzdani gibi oluyor orda.Benim kacak kalan arkadaslar vardi.Oranin resmi ilkokulunda ingilizce dersi aliyorlardi..Yani kacak olduklarini hic belli etmiyor bu ehliyet.Bu zamana kadar ben burdan ehliyetsiz gittim oradan aldim diyen duymadim..Ehliyetsiz gitmeyin derim cunku gercekten cok kotu..Ben gecen sene keske 5 milyar verip ehliyetimi alip ole gelseydim dedigim zaman oldu ya :S bu sne olmayacak ama

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ABD'de Araba Alım-Satımı {Ana Başlık}

amerikada nıssan toyata gibi arabalar 700 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.tabi biraz düşük model.okadarda lüks beklemeyin. bulmak gerçekten kolay ayrı satım yerleri var.oralarda genellıkle istediğini buluyorsun.hergün kıralayıpta para odemektense.türkiyeye gelirken satmak koşulu ıle araba almak daha mantıklı ayrıca benzın derdıde yok.orda bu arabalar cok az yakıyor.ehlıyetıniz varsa düşünmeyin derim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

güzel bir konuya deyinmişin arkadaşom ehliyet yok olsa alırdım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ford taunus yerine dedikleri gibi iki kişi birleşin 1995 model bi toyota alabilirsiniz. 500 doılar civarına

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok be hocam o kadar da ucuz değil ya :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa alalım da araba kiralayınca her türlü kasko sigortası oluyor ama bu 700 dolarlık araba da bööle şeyler olmaz hadi yaptır onları da koydun mu kiralama fiyatına gelir neredeyse 3 aylığına gidiyoruz kaskosuz sigortasız arabayla sorun yaşamayalım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

usta keske 700dolara masrafsız araba bulsakda oraya gider gitmez alsak...
    onu alcaz 700e bıde durmadan arıza yaparsa sıkıntı yapar
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alınca nasıl satıcaz arkadaslar? uzerimize kalmaz deilmi? lutfen bılen biri cevap versin!
    Bahar HOCAOĞLU

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bende duydum cok uygun fiyata araba aliniyor ve kiralaniyor 3-4 arkadas birlesip 1500 dolarlik bi araba isi gorur bence.
    kalabalik gidicek arkadaslar transporter yada vito trazi alsaniz bence en karlisi o olur hem birlestirdiginiz parayla daha ii bi araba alabilirsiniz 2 tane alacaginiza.bende wisconsine gidiyorum tek oradan arkadaslarla tanisip araba olayina girmek istiyorum warsa bu tarfalrda gidecek olan haberleselim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya alınca nasıl satıcaz? elimizde patlamaz demi? allah askına biri cevap versssiiiinnn
    Bahar HOCAOĞLU

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı baharhoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya alınca nasıl satıcaz? elimizde patlamaz demi? allah askına biri cevap versssiiiinnn
    Valla benim 4 arkadaş 700 dolara ortak bir araba almışlardı. Markasını hatırlamıyorum 2 ay onunla gezdiler. Buraya gelmeden öncede hurdalığa bırakmışlar arabayı.Demem o ki araba elinde patlasa ne olur . Kişi başı 175 dolar zarar edersin en fazla

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

melih bırak 175 i 350de wersem çöpe atsam gam yemem ne de olsa 2ay bınıceksın..
    gelmeden oncede havaalanına kadar getırırsın arabayı 100metre kala anahtar kontakta bırakıp gidersin eger satılmayacak gıbıyse
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Araba alımında amerikan ehliyeti gereklidir(NY için)
    Ayrıca inspection denen muayene yapılmalı. Bideki egzos muayenesi gibi tamircilerde yaptırılıyor. Fiyatı 37$
    Bir de insurance gerekli. O da sigorta oluyor. Bu olmadan trafiğe çıkmak yasak. Bunun fiyatı da arabanın yaşına ve üzerine alacak kişinin siciline göre değişiyor.
    Tamir işinden kaçınmaya çalışın çünkü gerçekten çok pahalı. Genelde ucuza araba alanlar bozulunca tamir yerine, hurdaya çıkarmaryı tercih ediyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)