Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şirket konusunda kararsız kaldım az zamanım var lütfen acil yardım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question şirket konusunda kararsız kaldım az zamanım var lütfen acil yardım

s.a arkadaşlar.ben en başta GLOBALVİZYON şirketine gittim söyledikleri mantıklı geldi.hemde 1090 dolar dedi.akabinde OZMAN a gittim 1150 dolar dedi.adam gerçekten dürüst samimi birine benziyordu.sonra aynı gün internette araştırdım 2 şirketi de pek fazla olumlu yorum görmedim.internet üzerinden ACADEMİX in yetkilisi ile görüştüm.bunun da dedikleri kafama yattı ama 9 gün önce 1000 dolar olan fiyatı şimdi 1300 dolar.adam saolsun senn için görüşecem 1200 yaparlar filan dedi ama 9 gün önce başvuran benden daha ucuza başvurduğu için pek sıcak bakmadım.fakat internetteki yorumlra baktığımda gayet olumluydu.YEROnun 999 dolar olduğunu görünce hemen tıkladım.açıkçası fazla yorum bulamadım.sitesi de dier 3 ünün sitesinde yazdığı şeyler vardı.ama ucuzluğu da hoşuma gitmedi.SİZCE HANGİSİNE GÜVENİP GİDEYİM?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

a.s arkadaşım bende 2010 için kaydımı yaptrdm bence burada 100 200$ a bakmamak gerekir 200$ ucuza gidip rezil olup ortada kalmakta var işin içinde ben kaydolurken ücretlerine hiç bakmadım ve arkadaşlarımında gidip memnun kaldığı şirkete kaydolduk kız arkadaşımla allah hiçbirimizi pişman etmesin..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Olumlu olan sirketler iyi sayilir ,sponsoru CIEE olan varsa onlarla da konusailirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

CIEE benim de bildiğim iyi bir sponsor. Ama çok büyük firmaların öğrencileriyle yeterince ilgilenemedklerini duyuyorum. WAT biraz da şans işi arkadaşım ama insanlar bazen şanslarını da kendileri yaratırlar. O yüzden araştırmalarına güzel başlamışssın böyle devam et. Ben POSEIDON ile gittim istersen onlarla da görüş. Sen hangi şehirdesin bilmiyorum ama İstanbula da ofis açmışlar.En azından özverili çalışıyorlar bu zamana kadar yönlendirdiğim arkadaşlarım da sorun yaşamadılar. Şimdiden bol şanslar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi yroyla giden yok mu aranızda güvenilir mi geçen yıl 650 kişi göndermişler çıkan sorun sadece 2

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

hadi bee..650 kişiden sadece 2 kişi..ya bence bu asparagas ) yani hangi firma olursa olsun (yanlış anlaşılmasın amacım firma kötülemek değil) o kadar öğrenci gönderip sadece 2 sorun çıkması imkansız bea..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yigithan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bee..650 kişiden sadece 2 kişi..ya bence bu asparagas ) yani hangi firma olursa olsun (yanlış anlaşılmasın amacım firma kötülemek değil) o kadar öğrenci gönderip sadece 2 sorun çıkması imkansız bea..
    + 1...

Tabiki her şirkette problem yaşanabilir.
    Ancak önemli olan problem çıkması değil , problemlerin kısa süre içerisinde çözülmesi.
    Ciee iyi diyorlar fakat ciee ile anlaşmalı bütün şirketler iyi diye bir garanti yok.
    Şirket adı vermek yasak olduğu için somut örnek veremiyorum.
    Birebir arkadaşlarınızın gitmediği şirketlerden uzak durmaya bakın ,
    hemen hemen bütün gönderdikleri problem yaşayan ama nette çok sağlam propoganda yapan firmalar da var !

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende 2009 da work and travel tecrübesini yaşamışlardan biriyim.herkese yurt dışına çıkmayı bu tecrübeyi edinmeyi tabii ki de öneririm ama bu programla değil.wat hala oturmamış bir program.türkiyede öğrenciye çok çok iyi davranıp kandıran ve ardından oraya gittiğin andan itibaren hiç bir konuda yardım etmeyen şirketler var.eğer illa wat ile gidicem diyorsanız yi tercih etmeyin derim.bu sene in tüm şubleriyle amerikaya giden herkes rezil oldu.ben united towersin iyi oldugunu bir çok arkadaşımdan duydum.bir de küçük bir tavsiye daha kız veya erkek olması hiç farketmez yanlız gitmeyin arkadaşlar gitmeden önce mutlaka biriyle iletişime geçin ve ilk günlerinizde yanlız olmayın.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkeze mrba!! bu sene America'ya gitmeyi düşünüyorum fakat neresine gitmeliyim henüz karar veremedim..tecrübeli arkadaslardan bilgi bekliyorum..simdiden tesekkurler..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar benim bir arkadasimin gittigi firma var.kendisi gercekten memnun dondu orda cok guzel imkanlar sunmuslar havaalanında firma dan birileri herkesi karsilamıs NY turu yapmislar, bir gece konaklamıslar cep telefonu vermisler... ayrıca isi de cok guzelmis baya bir parayla donmustu ben gercekten sasirmistim. sanslıydı kendsi acikcasiii.. ısıden memnun olmyan yada skıntı yasayan illaki vardır. ama bizimki pek memnun dondu tekrar gidicek wat la aynı firma ile benide kandırıyor bakalim.
    Konu Beth tarafından (26-10-2009 Saat 06:12 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

reklamlar...
    emre91

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nedense ilk mesajında şirketleri övenlere bir türlü güvenemiyorum..
    emre91

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

herkese merhaba arkadaşlar...bu aralar nete pek bakamıyorum.sınavlara hazırlanmaya başladım ama elimden geldiğince arkadaşlara yardımcı olmaya çalışyorum...Öncelikle sakın ama sakın öle 100$-150$ hesabı yapmayın!!!eğer böyle düşünürseniz hayatınızı belkide zehir edecek bir karar vermiş olursunuz...ilk bakmanız gereken firmanın hangi sponsorla çalıştığı...bu çok önemli çünkü orda bir sorunla karşılaştığınızda ulaşabileceğiniz tek adres onlar...Burda öne çıkan sponsor bana soracak olursan CIEE...CIEE'de her ülkeden bir çalışan var ve sen ingilizce bilmesen bile onlar seni hangi dilde konuşmak istiyorsan o dili bilen yada o ülke vatandaşı olan birine bağlıyorlar...ikincisi ise acenta firmanın bu işi kaç yıldır yaptığı...çünkü belli bir tecrübe gerektiren bir iş bu ve sir sorunla karşı karşıya kalındığında kısa yoldan pratik bir şekilde çözüme kavuşturulması lazım...Şimdi bana diceksin ki hep sorunlardan bahsettin orda hep sorun mu yaşıcaz_?HAYIR!!!ama ne olur ne olmaz diye bunları düşünmeniz lazım...ayrıca unutmayın ki firmaya kayıt sırasında ödediğiniz 100-150$ fazla parayı amerika da belkide 1-2 günde kazanabilirsiniz...Herkese sorunsuv bir yaz geçirmesi dileğiyle...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar Global'in sponsor firmasının adı nedir bilen var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Beth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim bir arkadasimin gittigi firma var. experience usa...kendisi gercekten memnun dondu orda cok guzel imkanlar sunmuslar havaalanında firma dan birileri herkesi karsilamıs NY turu yapmislar, bir gece konaklamıslar cep telefonu vermisler... ayrıca isi de cok guzelmis baya bir parayla donmustu ben gercekten sasirmistim work and travel sanslıydı kendsi acikcasiii.. ısıden memnun olmyan yada skıntı yasayan illaki vardır. ama bizimki pek memnun dondu tekrar gidicek wat la aynı firma ile benide kandırıyor bakalim.
    Reklamlar....
    Konu aek tarafından (25-11-2010 Saat 02:57 PM ) değiştirilmiştir.
    AEK

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vall arkadaşlar önemli olan sorun çıktığında ne yaptıkları bence... ben iki sene aynı firmaya kayıt yaptırdım. ilk sene hiç sorun çıkmadı herşey süperdi ikinci sene yani geçen sene vize alamadım. ama bu durumda bana verdikleri vaatlerini olumsuz şartlarda da test ettim yine de iyiydi. Bir de adamlarla görüşüp sakın karar vermeyin unutmayın ordakiler profesyonel pazarlamacılar.. sizi ikna etmeleri kandırmaları çok kolay. örneğin ilk mesajı yazan arkadaşın verdiği bir şirketle ilgili internette kısa bir araştırma yaparsanız baya çok sorun olduğunu görürsünüz.. önemli olan çevrenizden ve internetten araştırmalarınız..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bu soru tamamen reklamlara açık bir soru bu nedenle gerçek soru sahipleri dikkatli olsun.Bir kaç not;

-100 dolar pahalı olan firma daha kalitelidir fiyatı ondan pahalıdır diye düşünmeyin.
    -Merdivenaltı bi firma kursam internet sitesini Çırağan sarayı gibi yapardım
    -Şu firma hakkında okuduğum 20 yorumdan 15 i iyi, o zaman bu firma iyi diye düşünmeyelim( yorumlar sahte profillerden gelebilir) Kimin yorum yaptığına bakmak lazım.
    -Bu firmanın 3 şubesi varmış tüm türkiye 'de internet sitesinde öyle yazıyor,yani sağlam olmalı demeyin. (gerçi 3 şube az kaldı artık günümzde ama) Orada yazan diğer şubelerden birini aradığınızda: Bizim onlarla hiç bir alakamız yok, sitelerine bizim telefonlarımızı yazmışlar. diye cvp alabilirsiniz (tecrübeyle sabit)
    -Burası tr, tüm hükmünüz parayı verene kadar, sonrası hallllederiz...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu soru tamamen reklamlara açık bir soru bu nedenle gerçek soru sahipleri dikkatli olsun.Bir kaç not;

-100 dolar pahalı olan firma daha kalitelidir fiyatı ondan pahalıdır diye düşünmeyin.
    -Merdivenaltı bi firma kursam internet sitesini Çırağan sarayı gibi yapardım
    -Şu firma hakkında okuduğum 20 yorumdan 15 i iyi, o zaman bu firma iyi diye düşünmeyelim( yorumlar sahte profillerden gelebilir) Kimin yorum yaptığına bakmak lazım.
    -Bu firmanın 3 şubesi varmış tüm türkiye 'de internet sitesinde öyle yazıyor,yani sağlam olmalı demeyin. (gerçi 3 şube az kaldı artık günümzde ama) Orada yazan diğer şubelerden birini aradığınızda: Bizim onlarla hiç bir alakamız yok, sitelerine bizim telefonlarımızı yazmışlar. diye cvp alabilirsiniz (tecrübeyle sabit)
    -Burası tr, tüm hükmünüz parayı verene kadar, sonrası hallllederiz...
    Bunlara ek olarak;

-Ciee ile çalışıyor o zaman kesin iyidir.
    -Geçen yıl 5000 kişi yollamış
    -500 kişiye burs veriyor
    -300 dolara wat

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya aklıma birden 0.25 le adam yolladık ne var ki diyen şirketler geldi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya aklıma birden 0.25 le adam yolladık ne var ki diyen şirketler geldi
    Buna inanan var mı acaba

Oldu olacak lise son'dan wat'a öğrenci gönderiyoruz desinler

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklamlar....
    Reklam olarak algılamayn arkadaslar. ben firma isminin yazılmadıgını bilmiyordum. Sonucta sirket konsunda karasız kalanlar icin acilismış bir konu benim de arkadasimin boyle bir deneyimi olugu icin ben de yazmak istedim. ben niye firmanın reklamını yapayımki . sadece referansim saglam oldugu ici bunu belirtmek istediim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Beth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklam olarak algılamayn arkadaslar. ben firma isminin yazılmadıgını bilmiyordum. Sonucta sirket konsunda karasız kalanlar icin acilismış bir konu benim de arkadasimin boyle bir deneyimi olugu icin ben de yazmak istedim. ben niye firmanın reklamını yapayımki . sadece referansim saglam oldugu ici bunu belirtmek istediim.
    niye reklam yapasın ki... mesela şirketten gelirin olabilir mesela şirket çalışanı olabilirsin mesela o bahsettiğin şirketin internet forumlarıyla uğraşan elemanı olabilirsin yeter mi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben heüz karar veremedim yeroyla giden yok mu?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasim benim gittigim firmanin sponsoru ciee idi gercekten cok yardimci oldular gittigim firmayi ogrenmek istersen bana mesaj gondermen yeterli

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı xxxmmkxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben heüz karar veremedim yeroyla giden yok mu?
    ben yero ile gidecektim bu sene ama gidipte baya mağdur olanlarla konuştm son anda direkten döndm galiba başka bir şirkete kaydoldm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yero hakkında açıkça internetten pek bişiy bulamadım.ama kampanyası gerçekten güzel.wat a başlamadan önce seni geceliği 300 dolarlık bir otele götürüorlar new york ta 2 gün kalıyorsun vs.olumsuz ne duydun paylaşırsan sevinirim.bu günlerde karar vermem gerek.4 gün içinde ya yero ya başvuracağım ya ozman a

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence şirket seçerken, daha önce de söylendiği gibi sponsor firmaya dikkat edin. sağlam bi sponsor firmayla giderseniz en azından iş konusunda sıkıntı yaşama ihtimaliniz azalır. şirketlerin göz boyayıcı vaatlerine pek kanmayın. aradığınız işe sahip, en ucuz firma en iyisidir. sonuçta oraya gittikten sonra herşeyi kendiniz hallediyosunuz. wat zaten tamamiyle sürprizlere açık bir olay. her an bir sorun çıkabilir. tabi bunları aşmak sizin elinizde. pes etmek yok, yola devam. herkese kolay gelsin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı xxxmmkxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yero hakkında açıkça internetten pek bişiy bulamadım.ama kampanyası gerçekten güzel.wat a başlamadan önce seni geceliği 300 dolarlık bir otele götürüorlar new york ta 2 gün kalıyorsun vs.olumsuz ne duydun paylaşırsan sevinirim.bu günlerde karar vermem gerek.4 gün içinde ya yero ya başvuracağım ya ozman a
    ben yero ile ilgili daha önce giden birisi ile irtibata geçtm konştm orada gönderdikleri işle yeronn yakndan uzaktan alakası yokmş. ortada kalmşlar anlyacagn bnde güzel vaatlerinden faydalanmayı çok istiyordm ama kaydolmadm bunu duynca. nekadar doğrudr bilmem ama anlatan kişinin benden bir çkarı yoktu. ama ozman hakknda hiçbir fikrim yok..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence şirket seçerken, daha önce de söylendiği gibi sponsor firmaya dikkat edin. sağlam bi sponsor firmayla giderseniz en azından iş konusunda sıkıntı yaşama ihtimaliniz azalır. şirketlerin göz boyayıcı vaatlerine pek kanmayın. aradığınız işe sahip, en ucuz firma en iyisidir. sonuçta oraya gittikten sonra herşeyi kendiniz hallediyosunuz. wat zaten tamamiyle sürprizlere açık bir olay. her an bir sorun çıkabilir. tabi bunları aşmak sizin elinizde. pes etmek yok, yola devam. herkese kolay gelsin...
    ya doğru söylüyorsun ama türkiyedeki belli başlı firmaların ozman,united towers,yero,academix,global vizyon,icep bunların anlaşmalı sponsorları genelde hep aynı zaten ama biri çok memnun kalmş biri hiç memnun kalmamş..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hocam geçen yıl gidenleri bul zor oslada teker teker sor iyi ve kötü yanalrını öğren ve senin avantajın hangisinde daha fazlaysa onal git derim ben araştırdım çok fazla ve bu saydığın şirketirin hiç biriyle gitmedim ama bunlarla gidenelre göre çok daha rahattım yani ... tabi birazda benim şansımaydı yani

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)