Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work & Travel hakkında Yorumlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Work & Travel hakkında Yorumlar

(dikkat =internetten alıntıdır)

Turkiyedeki araci firmalar ogrenciden 1200 dolar para talep ederler.
    "bu ucretin sadece 200 dolari kazanc, gerisi amerikaya gidiyor" deselerde

kazanclari 400-800 dolar arasi degisir her ogrenci basina. geriye kalan miktar ise amerikanin cebinde kalir.

sen sirkete verdigin parayi kazanmak icin ise 1 ay kadar amerikada surunursun.
    ucak biletin icin de 1 ay daha surunursun
    verdigin 116 dolar vize parasi, pasaport parasi, brokrasiye kaptirdigin paralar...vs

yani "dunyanin hicbir yerinde gorulmemis enayilikte burda baslar"

"dunya uzerinde, 3000 dolar odeyerek amele olan bir insan" modelini nihayet yaratmis olursun

acentanin basinda, siyah deri koltugunda senden carptigi parayi sayan egitim(!) tezgahcilari icin bu is kolay bir kazanctir.

amerikali isveren icin ise, hem yapilmayan isleri yapacak bir enayi bulmanin sevinci, hemde bu is icin elemanı yari fiyatina getirmenin rahatligi vardir.

Bunun haricinde rezil olmalar, işten atılmalar, evsiz parasız kalmalar, söz verilen hiçbirşeyin doğru çıkmaması ..vs

evet,
    bundan 200 yil evvel gemilerle gelen zenci koleler,
    artik ucaklarla ogrenci olarak geliyor... hemde ustune para odeyerek...

amerikaya amele ariyorlar
    work and travel diyorlar !!

(eksi sozluk forumlarından alıntıdır)

Katılacaklar yorumu dikkate alın.
    Konu consider tarafından (06-09-2007 Saat 11:51 PM ) değiştirilmiştir.
    Emeğini en yüksek paraya sat
    Ama ruhunu asla !!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok sosyetik bir yorum olmuş.

bu organizasyonu kendim düzenlemiş biri olarak masrafları söyleyeyim. ilk olarak abd de size sponsor olan şirketin aldığı para 400-600$ civarındadır. genellikle 500$ olur bu miktar. geri kalan masraflar ise başvuru formlarının gidip gelmesi ve ds forlarının gidip gelmesi sırasında yapılan kargo masrafları, çeşitli telefon görüşmeleri ve havale masraflarıdır. sanırım türkiyedeki şirketlerin öğrenci başına karı yaklaşık 600 dolar civarındadır.

gelelim amelelik meselesine.
    1 evet gidince yoğun çalışılıyor. ama vasıfsız bir eleman olarak saatte 10$ kazanma imkanını da dünyanın hiçbir yerinde bu kadar rahat bulamazsın. emin ol o kadar para eline geçince haftada 70 saat çalışmak bile insandaki çalışma heyecanını azaltmıyor.

2 kazandığın paralarla aklının alamayacağı kadar markalı ürünlerle alış-veriş yapabiliyorsun. türkiyedekinin 10'da biri fiyatına. (giyim kuşam için 10'da biri, elektronik eşyalardaki ucuzluğu ve çeşitliliği forumdan takip edebilirsin)

3 bir-iki haftalık kazandığın para ile güzel bir ikinci el araba sahibi olabiliyor ve gönlünce gezebiliyorsun.

4 değişik ülkelerden bir çok arkadaş edinip hem sosyal olarak hem de yabancı dil açısından çok önemli kişisel gelişimler sağlayabiliyorsun.

5 gece hayatı türkiyedeki gibi tutuk ve pahalı değil. güzel amerikan veya başka milletlerden çok güzel bayanlarla-erkeklerle birlikte olabilirsin.(bu gidenin amacına göre değişir)

6 abd de çalışmanın kazandırdığı iş ve dil tecrübesinin sana neler katabileceğini mezun olduktan sonra rahatlıkla görebilirsin.

7 yurtdışına çıkına kendi başına çıkmanın ve uzun bir süre kendi ayaklarının üzerinde durarak orada geçinebilmen ve oradaki bazı zorluklara göğüs gerebilmenin kendine olan güvenin üzerindeki etkilerini sen düşün.

ilk aklıma gelen avantajları bunlar wat programının.

orada yorumu yapan arkadaşın ailesinin trilyonları var sanırım. benim de böyle bir ailem olsa yurtdışına çıkıp birşeyler yapmaya çalışan insanları amele olarak görebilirdim belki. o da haklı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yozmen 1 senden yardim istiyroum hangi sirket? kafayi siyircam dusnmketen hangisi hepsi mi kotu ya... artik gitmektnde vazgecicem advisle gitmeyi dusnyrdum ama simdi kararim degismek uzere...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya su armada grandee hakkinda bilgisi olan bi yazsa yaaa

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya su armada grandee hakkinda bilgisi olan bi yazsa yaaa
    ya hepsi aynı kapıya çıkıyor be dstm o iş birazda sende bitiyor,benim düşüncem bu
    Konu fatih26 tarafından (31-10-2007 Saat 02:34 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: üslüba dikkat...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yine de vardir az da olsa bi fark yaa cok kotuler biliorum ama iiler hic bilmiyorum ben bu sirketler arasinda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks