Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: i-20 ve F1 vizesi hakkinda yardim !!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Question i-20 ve F1 vizesi hakkinda yardim !!

Merhaba arkadaslar..
    Ben 2009 yazinda WAT ile Amerika ya geldim J1 vizem 1 ekim tarihinde bitiyor ama ben bugun itibari ile bir dil okuluna yazildim. Oradakiler bana yarin gelip i-20 formumu almami soylediler. Ancak bu konu hakkinda tam bir bilgiye ihtiyacim var. Ben i-20 aldiktan sonra tekrar pasaportum uzerinde bir islem yaptirtmam gerekiyormu?? Yani yeniden vize gorusmesine yada herhangi bir yere gitmem gereklimi?? Ve de benim kursum 4 aylik bir surec resmi olarak ne kadar burda kalabilirim?? 6 ay deniliyor ancak onuda tam olarak bilmiyorum. Tesekkurler.
    Konu aCHeRoN tarafından (16-09-2009 Saat 09:44 AM ) değiştirilmiştir.
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

pasaportuna bır sey yaptırmıyorsunayrıyetten baska bır kagıt verıyorlar vize yerıne gecerlii bir kagıtt
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sen uscise başvuru yapacaksun statu değişimi diye senin başvurunu inceleyecekler.okulundaki advisorla görüş sana yapman gerekeni soyleyecektir.yeni vize başvurusu yapmana gerek yok zaten amerika içinden vize alamıyorsun.sen statu değiştireceksin sana yeni i-94 verecekler.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

statu değiştiridiğin zaman amerikada yasal olarak kalabilirsin ama ne zaman turkiyeye dondum tekrar vize alman gerekecek.yani sadece ulkede kaldıgın surece geçerli çıktığın anda tekrar vize alman gerekecek.bu arada redde yıyebilirsin direk.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

i-20 de yazan okul baslamadan 1 ay once ulkeye gelip, en gec okul bittikten 1 ay sonra ulkeyi terketmen lazim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet ama turkiyeye gidersen yeniden vizeye başvurman gerekir eğer amerikada kalırsan bu durumda ı-20deki sure kadar kalabilirsin.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bende change of status durumunun tehlikeli oldugunu duymustum .TR 'ye dondukten sonra bir daha ki ABD vize basvurunda red yeme olasiliginin yuksek oldugu .Daha once de tartisilmisti bu konu .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet bunun icin 5 sene turkiyeye gidemeyenler oluyo adam okula baslamis donse belki vize alamayacak o zamanda okulu yarim kalacak.ve eger cevap red gelirse bir daha vize alamayabilirsin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i-20 de yazan okul baslamadan 1 ay once ulkeye gelip, en gec okul bittikten 1 ay sonra ulkeyi terketmen lazim.
    Ayni seyi bende dil okulunda yetkililere dile getirdim ancak onlar israrla bana kurs bittikten sonra 60 gun hakkimin oldugunu soylediler Bu konuda halen kesin bir cvp bulmus degilim??

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ama turkiyeye gidersen yeniden vizeye başvurman gerekir eğer amerikada kalırsan bu durumda ı-20deki sure kadar kalabilirsin.
    I-20 formum su anda bende gonderim islemini yarin gerceklestirecegiz.Daha dogrusu onlar yollayacaklar gerekli makamlara ancak. benim kursum ocak 15 tarihinde bitecek?? simdi ben subat 15 e kadarmi? yoksa mart 15 e kadar mi abd de kalabilirim??
    Konu aCHeRoN tarafından (17-09-2009 Saat 07:48 AM ) değiştirilmiştir.
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

1 ay sonraya kadar kalabilirsin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Genelde i-20lerin bitis tarihini kurs bitiminden 1 ay sonraya gore ayarliyorlar. Yani kursun 15 ocakta bitiyorsa normalde i-20 bitis tarihi 15 subat olur. Seninde 15 marta kadar kalma hakkin olur. Kursunu uzatmak isteyenler 1 ay icin vize almasinlar falan diye. Benim i-20 de oyleydi. Ama i-20 bitis tarihi 15 ocaksa 15 marta kadar kalamazsin. Kalirsin ama yakalanirsan falan sinir disi edilir yeniden ulkeye girisin imkansiz olur veya dondukten sonra tekrar abd icin vize almak istersen sikinti olur.

Senin kurs bitince i-20 bitis tarihi 6 ay sonraya bile olsa, okul bilgilendirme yapiyor. X kisisinin okulu bitti artik ogrenci degil gibisinden birsey. O tarihten itibarende 1 ay abd de kalma hakkin var.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

merhaba arkadaşlar şu konuda soracaktım ki yeni, başlık açmadan hazır başlık güzel bir ifade içeriyorken,
    Şimdi vize görüşmesine giderken, hesapta gösterdiğimiz paranın hesapta olması mı lazım yani 3 -5 gün önce parayı yatırdım ve vize görüşmesinden 1 gün önce çektim, veya aynı gün, tabi hesapta çekildiği belli değil, işletmemişim, para görünüyor, bu durumun bir sakatlığı var mıdır? Böyle yapan oldu mu?
    Teşekkürler.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayir yok. Konsolos senin hesabinda ne kadar para var diye bakamaz. Zaten hickimse senin hesabinla ilgili bilgi alamaz. Suctur.

Bende oyle yapmistim. Sponsorum babamdi. Devamli kullanigimiz bi aktif hesap vardi. 20 000TL yatirip cuzdana islet. Sonra cuzdani al gotur. Hesapdan sonra ceksende birsey farketmez.

Ben hesap cuzdanlari falan aldm. Hicbirine bakmadilar. Elimdeki posetdeydiler. Posetten cikarmadan geri goturdum. Ama sans isi senden isteyebilirler.

Zaten hesapta para olmasindan cok nasil bi hesap duzenli kullaniliyor mu falan ona bakiyorlar. Sifir bi hesaba direk 20 000 tl yatirip goturmek risk olabilir ama.

(20 000tl ornek olarak verdim. Artik ne kadar gerekiyorsa)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Evet benimde bu işler için 6-7 ay öncesinde açtığım bir hesap vardı ve aktif , para yatırılıp, çekiliyor tabi birde vize öncesi altın vuruş yaparsak tamam olur (altın vuruş:5-6 bin dolar artık ne toparlarsak 1-2 günlüğüne. dostlar sağolsun )

Cevabın için teşekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart F-1 vizesiyle ne kadar kalınır?

yukarıda usa da öğrenci vizesi ile ne kadar kalınabilir konusu geçmiş bende resmi sitede takılırken buraya aktarayım dedim;

How long may I stay on my F-1 student visa?

When you enter the United States on a student visa, you will usually be admitted for the duration of your student status. That means you may stay as long as you are a full time student, even if the F-1 visa in your passport expires while you are in America. For a student who has completed the course of studies shown on the I-20, and any authorized practical training, the student is allowed the following additional time in the U.S. before departure:

* F-1 student - An additional 60 days, to prepare for departure from the U.S. or to transfer to another school.
    * M-1 student - An additional 30 days to depart the U.S. (Fixed time period, in total not to exceed one year). The 30 days to prepare for departure is permitted as long as the student maintained a full course of study and maintained status. An M student may receive extensions up to three years for the total program.

As an example regarding duration of status, if you have a visa that is valid for five years that will expire on January 1, 2001, and you are admitted into the U.S. for the duration of your studies (often abbreviated in your passport or on your I-94 card as "D/S"), you may stay in the U.S. as long as you are a full time student. Even if January 1, 2001 passes and your visa expires while in America, you will still be in legal student status. However, if you depart the U.S. with an expired visa, you will need to obtain a new one before being able to return to America and resume your studies. A student visa cannot be renewed or re-issued in the United States; it must be done at an Embassy or Consulate abroad.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

f-1 vizede I-20, kursun bitis tarihine 30 gun eklenerek verilior.30 gun de extradan kalabiliosun ayni j-1 vizede calisma izninin bitiminden sonra 30 gun kalabildigin gibi. yani toplamda 60 gun oluyor iste.
    there is nothing stopping me...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)