Sayfa 14 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 41011121314
Toplam 403 adet sonuctan sayfa basi 391 ile 403 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede sorulan sorular

Hayalperest Watçı dwdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün vizemi aldım.Hayırlısı ile artık Haziran'nın ilk haftası ABD'de olacağım.

Bana bugun ku vize mulakatinda sorulan sorular şunlardır.

1-) ABD'de nereye gidiyorsunuz ve ne iş yapacaksınız.

2-) Istanbul'un neresinde yaşıyorsunuz ?

3-) Eviniz sahile yakın mi ? (Şaka değil gerçekten bunu sordu)
    Konu dwdark tarafından (15-03-2016 Saat 08:47 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var.bugun sıfır ingilizceyle bir bayan vize alabiilmek icin yeterli derecede ingilizce dersi almak istedigini söyledi .benim yurt dısı deneyimim yok lakin sıfır ingilizceyle sadece buradaki soruları ve detay birkac soru daha ezberletsem vize alabilirmmi? Üniversite okumamıs öğrenci degil sadece yurt dısında calısan eşinin yanına gitmek istiyor dolayısıyla sorular farklılık gösterebilir neler sorabilirler yardımına cok ihtiyacım varrr???????

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Phaloe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var.bugun sıfır ingilizceyle bir bayan vize alabiilmek icin yeterli derecede ingilizce dersi almak istedigini söyledi .benim yurt dısı deneyimim yok lakin sıfır ingilizceyle sadece buradaki soruları ve detay birkac soru daha ezberletsem vize alabilirmmi? Üniversite okumamıs öğrenci degil sadece yurt dısında calısan eşinin yanına gitmek istiyor dolayısıyla sorular farklılık gösterebilir neler sorabilirler yardımına cok ihtiyacım varrr???????
    Merhaba benim kendi dusunceme gore sorular bambaska olucaktir yani soru ezberletmen ezbere gore hareket etmesi daha sıkıntili olabilir ve geri donmeme ihtimalini dusunerek ustune gelebilirler cunku dikkat ettikleri en onemli nokta o ama suda bi gercek bi kisiyi 3 dakikadan fazla tuttuklarini gormedim onemli olan yeterli ingilizceyle kendini ifade edip karsindakine guven verebilmek ama denemekten zarar gelmez tabi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 mart ta gittim vizeye yaklaşık 70 saniye falan sürdü istanbul da mı yaşıyorsun dedi yok hayır ...... da üniversite okuyorum dedim hangi bölüm diye sordu en sonda bu programdan ne bekliyorsun dedi ve vize mi onayladı.ciee mülakatı daha stresli ve sıkıntılıydı rahat olun eğer o mülakatı geçtiyseniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de 3 gün önce aldım vizemi. Arkadaşlar siz daha oraya gitmeden önce vizeyi verip vermeyeceklerini kararlaştırıyolar. Siz orada vizeyi vermemeleri gerektiklerini düşündürtecek bir harekette bulunmadığınız takdirde vizeyi kesin alırsınız. Sorulan sorular genel itibariyle herkesin anlayıp cevap verebileceği düzeydedir. Muhabbetin akışına göre sorular gelir. Bu arada 1.18 ortalamayla vize alanı gördüm. Odtü'de okuyor olması ve ikinci kez gidiyor olması vizeyi almasında etken olmuş olabilir. Kolay gelsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar bende bugun Ankaradan vizemi aldım süreci sizinle paylaşmak istiyorum. Başlangıç yoğunluktan dolayı baya bekleyerek başladı tabi ama içeri girince heyecan baya bir oluyor. Üç numara vardı mülakata yapan ikisini duyabilmiştim. Ve duyduğum kadarıyla nereye gideceksin ne iş yapacaksın aileni anlat sorularını (klasik soruları) soruyorlardı ve baya canayakın güleryüzlü insanlardı. Ama benim görüşmeyi yaptığım kişi baya ciddi bir bayandı.konuşması çok hızlıydı ve çok uzun tutuyordu. Ailemi anlatmamı istedi.sonra seri bir şekilde okulumu bölümümü mezun olunca ne yapacağımı ortalamamı(hazırlık öğrencisi olduğum için quiz notlarımı gösteren kağıdı mühürletip zarflatmıştım transkriptin nerede diye sordu bir anda daha sonra hazırlık öğrencisi olduğumu belirttim onay verdiğini belli etti)(buarada mülakatı yapan kişiler mikrofona konuşuyor ama benim mülakatı yapan biraz uzaktan konuştu mikrofona duyamadığım yerde duyamadım tekrar eder misiniz dedim) çalışacağım yeri ne iş yapacağımı daha önce yurt dışında bulunduğumu mu ve nerelerde bulunduğumu okumamız gereken broşürü okudun mu ne anlatıyor dedi. Hepsini cevapladıktan sonra iyi tatiller dedi teşekkür ettim bitti ama çoğu kişinin aksine benim ciee mülakatım daha rahat geçmişti bu tam olarak kiminle mülakat yaptığınızla ilgili şans işi biraz ve öyle süper bir ingilizce beklemiyorlar, ankarada ben beklerken work and travel öğrencilerinden kimse red almadı. Herkese bol şans )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart vize

17 mart sabah 11.00 de vize görüşmem vardı gerekli işlemlerden sonra parmak izi daha sonra zorlu bir bekleyiş başladı. sıra karışık ilerlediğinden sürekli tetikte oluyor insan bir anda sıram geldi heyecanımı yenmeye çalışıyordum. tedirgindim çünkü SON SINIF öğrencisiydim yanımda herhangi bir belge veya sözleşmem yoktu geri döneceğime dair. neyse ki sormadı hafif toplu dazlak tatlı memurumuz .2 tane soru sordu:

gideceğin yer hakkında ne biliyorsun
    niçin bu işi seçtin

ilk soruya hazırlıksıztım tam cümle kuramadım ama gülümsemeyi rahat tavrı hiç eksik etmemem gerektiğini biliyordum. kısacası geçtim arkadaşlar lütfen heyecandan titreseniz dahi belli etmeyin pasaportu verin gelin başarılar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mehaba arkdaşlar bende bir ay sonra vizeye giricem kafama takılan birkaç soru var ben çift vatandaşım (Bulgaristan ve Türkiye) Bulgaristan pasaportumu kullandığım için BG vatandaşlığım üzerinden başvuru yaptım acaba bg vatandaşı olup türkiyeden başvuru yapmış olmam kafa karıştırır mı onlar adına veya bu konu ile ilgili ne sorabilirler çift vatandaş olup başvuru yapan arkadaşlar var mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Kakac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehaba arkdaşlar bende bir ay sonra vizeye giricem kafama takılan birkaç soru var ben çift vatandaşım (Bulgaristan ve Türkiye) Bulgaristan pasaportumu kullandığım için BG vatandaşlığım üzerinden başvuru yaptım acaba bg vatandaşı olup türkiyeden başvuru yapmış olmam kafa karıştırır mı onlar adına veya bu konu ile ilgili ne sorabilirler çift vatandaş olup başvuru yapan arkadaşlar var mı ?
    Çifte vatandaşım Makedonyadan. 2 senedir vizemi makedon pasaportum ile alıyorum bir sıkıntı çıkmadı. Neden Türk pasaportunla başvurmadığımı sordular ilk senemde. Hatta ilk senemde ben başvurumu da Makedonyadan yapmıştım böylece daha uygun fiyatlara gidebiliyorsun balkan ülkelerinden. Bu sene self gittiğim ve fiyat farkı çok olmadığı için buradan yazıldım ve vizemi aldım. Bu sene soru bile sormadılar pasaportum hakkında. Türkiyede doğduğunu sonradan kazanılmış bir hakkın olduğunu avrupaya vizesiz seyahat için aldığını . Zaten bir pasaportun varken ikincisi ile uğraşmak istemdiğini vs. sana uygun hangisiyse söylersin hiçbir sıkıntı olmaz Türkiye kimliğin de yanında olsun muhakkak onu da isteyeceklerdir.

Ayrıca danışmanının yapacağı işleri yakın takip et vize başvuru formunu incele ve dikkatli doldurmasını söyle. Country of Resident - Yaşadığın ülkeyi Türkiye. Fakat Country of Nationality/Vatandaşı olduğun ülke'yi ise Bulgaristan yapmalı. İkisini de bulgaristan veya türkiye yapabilir .. Bu konuda acemiler çoğu şirket. (bana başvuramayacağımı söyleyen şirket dahi oldu yabancı pasaportla)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sacmalamis, yillardir hazirlik ogrencileri sorun olmadan vize aliyor. Wat programinda hicbir ogrenciye cok fazla umitlenme denemez. En kolay alinan vize turudur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çifte vatandaşım Makedonyadan. 2 senedir vizemi makedon pasaportum ile alıyorum bir sıkıntı çıkmadı. Neden Türk pasaportunla başvurmadığımı sordular ilk senemde. Hatta ilk senemde ben başvurumu da Makedonyadan yapmıştım böylece daha uygun fiyatlara gidebiliyorsun balkan ülkelerinden. Bu sene self gittiğim ve fiyat farkı çok olmadığı için buradan yazıldım ve vizemi aldım. Bu sene soru bile sormadılar pasaportum hakkında. Türkiyede doğduğunu sonradan kazanılmış bir hakkın olduğunu avrupaya vizesiz seyahat için aldığını . Zaten bir pasaportun varken ikincisi ile uğraşmak istemdiğini vs. sana uygun hangisiyse söylersin hiçbir sıkıntı olmaz Türkiye kimliğin de yanında olsun muhakkak onu da isteyeceklerdir.

Ayrıca danışmanının yapacağı işleri yakın takip et vize başvuru formunu incele ve dikkatli doldurmasını söyle. Country of Resident - Yaşadığın ülkeyi Türkiye. Fakat Country of Nationality/Vatandaşı olduğun ülke'yi ise Bulgaristan yapmalı. İkisini de bulgaristan veya türkiye yapabilir .. Bu konuda acemiler çoğu şirket. (bana başvuramayacağımı söyleyen şirket dahi oldu yabancı pasaportla)
    Teşeklürler yorumun için peki durumu açıklayabilmem için ingilizce ufak bişeyler yazabilirmisin bu tip sorular için pratik yapsam iyi olucak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba
    Ben su an Poonya da erasmus öğrencisiyim ve bu 2016 yazında WAT programına kayılcagım. Butun belgelerım tam . Vizeyi Türkiye ye gidemediğim için Polonya Abd konsolosluguna basvurdum ama benım gerı donmeyecgımı ve aıle baglarımın zayıf oldugunu ılerı surerek red verdıler kı ben cok heyecanlıydım ve sorular genel cevap verdım ıngılızcem kotu degıl ama o anda ne dıyecegımı dusunemedıgım ıcın genel cevap verdım . Vise officer benım öğrenci belgeme ve transkrıptıme not ortalmama bakmadı bıle bu durumda tekrr ıkıncı basvruryu Polonyadan yapmak durumundayım ama ne tur belgeler sunarak geri Türkiye ye dönecegım konusunda ikna etmeme gerekbilimiyorum . Ailemden maddi referans ve maas bondrolarını ıstedım aynı zamamnda kendı banka hesap dokumnalrımı sunmayı dusunuyorum baska ne yapabılırım bu konuda cok yardıma ıhtıyacım var

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hicbir belgene bakmadigina gore , konusma esnasinda verdigin cevaplar suphelendirmis onlari. Daha rahat , kendinden emin ve net ifadelerle konus. Erasmus icin gecici geldigini universitene donecegini sadece yarim donem orda oldugunu filan net sekilde acikla.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks