Sayfa 3 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 123456713 ... SonuncuSonuncu
Toplam 403 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede sorulan sorular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadşlar dün aldım vizemi ve anlatacaklarım sizi rahatlatacak diye düşünüyorum.

benim ingilizce seviyem falan yok sadece bu formlarda dolaşan sorular var ya bana şunu sordu bana bunu sordu diye yazılıyor.onlara çalıştım ve gittimm...

kadın bana ailen ne iş yapıyor diye sordu fakat family yerine parent dedi ve ben anlamadım tabi saçma bir cevap verdim..no no no dedi.. sonra ailen varmı dedi (do you have parent) ben tabi parent ne demek bilmiyorum "ı dont know" dedim kadın yazık gülmeye başladı ve türkçe "heycanlisinnn" dedi.

bende evet dedim sonunda doğru cevabı verdimmm....

veee okeyyy yaptı düşündü

1-)wehere are you study

2-)what are you study

3-)what does your family yaniii father--mather dedi

bu 3 soruya doğru yanıt verdim ve bana gülerek hadi iyi tatiller dedi....kuzen ve ev arkadaşım almıştı onlar yanımda dua ediyorladı benim için.çıktık dışarı veee sevinç çığlıklarııııı inşallah benim bu yaşadıklarımı okur ve rahatlarsınız NOT ORTALAM 2.18 bu arada

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkaaşlar böle hoş güzel yazmışsınızda soruları bende bişi srujam bu sorulardan bi kaçını ben anlamam açıkcası anlamadım zaman tekrara sordumda yada hiç anlamdımda hiçbişekilde bi soruyu bu büyük bi sorun olurmu vize almamda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende bu sene ilk defa vize görüşmesine gdicem bende ilk söyleişde ki hızlı söyliyeceğini tahmin ediyorum anlıyacağımı sanmıyorum soruları 2 kere tekrar ettirmek bi handikap yaratırmı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla bence orda calısanlarda alişmislardır ve daha tane tane sormaya calısıyorlardır herhalde insallah umarim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

inşallah yaa walla öle olmassa zor işimiz ya bakalım.....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

birde arkadaşlar bişi sorcam ya bu konsolosluklarda tanıdğımız olsa nolur bi yardımları dokunabilirmi ne diyosunuz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar yenı üye oldum son sınıf öğrencısıyım okulum hazıranda bıtıyorr son sınıf öğrencılerının vıze alması problemlı dıyolar sızce sorun olurmu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aysun, senin için dezavantaj olur ama büyük bi problemn olduğunu sanmıyorum...
    duyduklarım bu yönde yani...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya aslında sırket sorun olmaz dıyorr ama yınede kendımı kötü duruma hazırlayım dıyorum nısanın 9 unda vıze görüsmem var ıngılızcemde cok ıyı sayılmaz ama not ortalamam 2.50 grup olarak gıdecezz tab ben vızeyı alabılırsem dıgerlerı cok daha sanslı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Son sınıf öğrencisi olup vize görüşmesi olumlu geçen ve alacaklarına inandıgım bi kaç arkadaş forumda.En büyük örnek n.erdogan nickli arkadaşımızdır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eger son sınıf ögrencısıysen iş sözlesmesı ıstıyorlarmıs ne kadar önemlıı vıze almak ıcın bu sözlesme

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Rus forumundan buraya soru eklemenin manası nedir acaba?
    Buşu boşuna insanları heyecanlandırmaktan başka bir işe yaramaz. Ancak güzel bir espri malzemesi olabilir. Bunun da belirtilmesi gerekir. Adamlara Putin'in doğduğu yeri sormuşlar

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya vizede bişey yok max.2 dk sürüyor yaw.birazcık ingilizceniz varsa kormayın kardeşim.alırsınız vizeyi.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam arkadaşlar bende vize yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum..18 mart 08 de saat 11 de randevum vardı..ne olur ne olmaz diye saat 9 da oraya indim..karşısında bulunan kafede biraz takıldıktan sonra konsoloslugun önünde az kişi oldugunu görünce dayanamayıp kapının önündeki güvenligin yanına gittim.benim saat 11 de randevum var.erken girmemin bi mahsuru varmı dedim?..oda zaten 20 kişi var gir işini hallet dedi..tabi ben ve 2 arkadaşım hemen geçtik sıraya...saat 10:15 civarıydı..neyse üst baş aramasından sonra içeri girdik..asansörle yukarı çıktık ve köşede bulunan masada ds 156 ya fotomuzu zımbaladık ardından içeri girdik ve sıra numaramızı aldık..içeri girdigimde sanki vakıfbankın daha modern bir haliyle karşılaştım..elimize 2 tane sıra fişi verdiler ve bunlar yanacak tek tek gideceksin dediler..bekledik numaramızın ilk yandıgı anda evrakları teslim ettik.ikinci yanışında parmak izi verdik..ve kader anı son ışıgı beklemeye koyulduk ve son ışık yandı..istinyedeki sarışın adamla olan diyalogumuzu aynen aktarıyorum..
    1)hangi üniversitede okuyorsun?
    2)bölümün ne?
    3)kaçıncı sınıftasın?
    4)ne iş yapacaksın?
    5)amerikada tanıdıgın varmı?
    6)annen baban ne iş yapıyo? sordukları bunlar..

asıl korktugum nokta notumdan hiç bahsetmedi..genel not ortalamam 2,22 ama son dönem 1,24...yeşil kagıdı çıkardı şunları bize gönder dedi..okdedim ve ayrıldım..
    işallah bir sorun çıkmaz...herkese bol şans...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam arkadaşlar.
    benim de bir sorum olaCAK günlerdir ne yapsam diye kara kara düşünüyorum .

ben self placementla california'ya gideceğim. orda akrabalarımız var. ve henüz iş ayarlayamadığım için akrabam employment agreement ı imzalayacak . yani onların şirkette çalışcam ilk gittiğimde. adı ingilizce ama iş veren türk. soyadı benzerliği yok .

bana vize görüşmesinde tanıdğın var mı dediklerinde evet demek istemiyorum .ama yalanım ortaya çıkınca da vize vermemelerinden korkuyorum. ne yapacağım şaşırdım . siz ne dersiniz?

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

yalanının ortaya çıkma imkanı sen soylemediğin surece yok.iş kabul belgesini vize gorusmesine goturmek zorunda diilsin.tanıdığın varmı derlerse hayır dersin.işverenin kim olduğunu sormaz ama sorsa bile bilmiyorum dersin işverenini tanımak zorunda diilsin.işyerinin ismi turk ismi diilse cok daha iyi.direkt adını ve yerini soylersin olur biter.samimi ol dert etme!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya korkmayın bu kadar öle olsa gümüşhaneliler vize alamaz bu ülkede. amerikadaki türklerin %95i karadenizlidir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaslar ben afyon kocatepe unıversıtesınde ısletme bolumunde okuyorum 1 ıncı sınıftayım ve ılk donem not ortalamam 3.05 idi nısan 22 de ankarada vıze gorusmesıne gıdecegım.ıng m orta sevıyede sorun cıkartırlarmı

bırde ben allentown pennslyvanıada calısacgım bu yer hakkında bı fıkrı olan varmı
    bırde moteldemı kalmak ıyıdr yoksa apartlardamı sımdıden tsk..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar şu vize işi beni korkutuyor.not ortalamam 1.94 ingilizcem de orta seviyede basım ağrırmı sizce.önerileriniz nelerdir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla arkadaşlar rahat olun gerçi ben 10 martta gittim görüşmeye. ortalamam 1.95 4. sınıfım ama uzattım. gittiğimde ana neden ortalaman düşük dedi dersler çakışıodu giremedim giremeyince derslerden düşük aldım dedim. ünkü son dönem 2 nin altına düştü. sonra baban ne iş yapıo dedi ve tamam ds formunu ve sevis dekontunu pasaportla yolla iyi tatiller dedi aldım die düşünüorum. 1 dakika filan sürdü görüşme. yani büyüttüğünüze deymez. anlamayacaksınız bile nasıl bitiğini. bu kada mı yani diyeceksiniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar ben 3 sınıf öşrencisiyim ve not ortalamam 2.49 fakat 28 yaşındayım.wat yoluyla muracat ettım.yaşımla ılgılı ne tur sorular olabılır sızce.tecrubelerınızı merakla beklıyorum.şimdiden tşk

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

halikarnasos diger sirketleri bilmiyorum ama benım gıttıgım sırket 18-25 yasındaki unıversıte ogrencılerını kabul edıyor,diger şirketlerı bılemem tabı
    serseri_vendetta;kardes ortalaman cok ıyı o ortalamayla vıze rahat alırsın,vizedende korkma,daha oncekı sayfalarda da yazan arkadasların dedıgı gıbı vıze gorusmesı zor degıl,ortaokul ıngılızcesı yeter amac zate ıngılızceyı gelıstırmek degılmı.son sınıf ogrencılerı ve ortalaması 2nın altında olan ogrencılere daha fazla soru soruyorlar dıye bılıyorum,gitcegın yere gelınce;pennslyvanıa zencılerın fazla oldugu bır yerdır,zencılerle ıyı gecınmeye bak,onun harıcınde fazla buyuk bıyer degıl,kasaba tarzı bıyer,

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

İnş. bana kolay soru sorarlar .. Hazırlıım ama korkuorum yinede ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar ya bn yıldız tewknıkte okuorum 4 tane alttan dersım var fakat donem ortalaması 1.28 ingde baya ıyı fakat bıtane vızesıne gırmedıgımden sebeb d aldım sımdı bn gıdıp hocadan vızeye gırmedıgıme dahıl bır kagıt alsam sızce etkılermı vıze alma ıhtımalım nasıl sızce
    **

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question

Alıntı akadir42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende vize yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum..18 mart 08 de saat 11 de randevum vardı..ne olur ne olmaz diye saat 9 da oraya indim..karşısında bulunan kafede biraz takıldıktan sonra konsoloslugun önünde az kişi oldugunu görünce dayanamayıp kapının önündeki güvenligin yanına gittim.benim saat 11 de randevum var.erken girmemin bi mahsuru varmı dedim?..oda zaten 20 kişi var gir işini hallet dedi..tabi ben ve 2 arkadaşım hemen geçtik sıraya...saat 10:15 civarıydı..neyse üst baş aramasından sonra içeri girdik..asansörle yukarı çıktık ve köşede bulunan masada ds 156 ya fotomuzu zımbaladık ardından içeri girdik ve sıra numaramızı aldık..içeri girdigimde sanki vakıfbankın daha modern bir haliyle karşılaştım..elimize 2 tane sıra fişi verdiler ve bunlar yanacak tek tek gideceksin dediler..bekledik numaramızın ilk yandıgı anda evrakları teslim ettik.ikinci yanışında parmak izi verdik..ve kader anı son ışıgı beklemeye koyulduk ve son ışık yandı..istinyedeki sarışın adamla olan diyalogumuzu aynen aktarıyorum..
    1)hangi üniversitede okuyorsun?
    2)bölümün ne?
    3)kaçıncı sınıftasın?
    4)ne iş yapacaksın?
    5)amerikada tanıdıgın varmı?
    6)annen baban ne iş yapıyo? sordukları bunlar..

asıl korktugum nokta notumdan hiç bahsetmedi..genel not ortalamam 2,22 ama son dönem 1,24...yeşil kagıdı çıkardı şunları bize gönder dedi..okdedim ve ayrıldım..
    işallah bir sorun çıkmaz...herkese bol şans...

akadair benım ilk yılım yıldız teknık unıde benımde not ortalamam 1.28 donem ortalaması sence sorun olurmu sdüpofe

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar su soruyu nasil cevaplasak:
    why are you studying at this university? there are better universities around here.
    dun bi arkadas yanit olarak: i just wanted so. vizeyi alamamis.
    nedesek acaba?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi aslında iyi bi cevap vermiş kısa ve öz ama neden alamamış sebeb bu değildir zaten kesin ama bu soruya başka cevap ne denir hiç aklıma gelmiyor açıkçası

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bana sorsa ne dicem.ayni universitete okuyoruz.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi sende onun gbi ben bu üni.yi tercih ettim dersin ne diceksin daha fazlasına gerek yok o arkadaş başka sebeblerden dolayı alamamıştır vizeyi sanmıorum sadece bu cewap etkili olmuş olamaz hatta bence etkisi olmaz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bana sorulanlar;
    - hangi okuldasın? bölünmün ne ?
    - daha önce yurtdışına çıktın mı ?
    - yurtdışında tanıdığın var mı ?
    - nereye gidiyorsun ?
    - ne iş yapıcan ?
    - kaç yıl sonra mezun olucan ?

( istanbul, 9 nisan. vizemde bugün geldi bu arada (: )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks