Sayfa 13 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 391011121314 SonuncuSonuncu
Toplam 403 adet sonuctan sayfa basi 361 ile 390 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede sorulan sorular

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı afraidboy34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar meraba cuma günü vize görüşmem var dönem ortalamam 1.50 ama genel ortalamam 2.30 bi problem çıkmaz dimi birde konsoloslukan çok çekiniyorum neler sorarlar sizce?
    Onemli olsn rahat davranman benim vize aldigim kadin cok kolay sorular sordu yanlis cevap verenlere bile sunu mu demek istedin dedi ve verdi vizeyi not konusunda da bu donem en zor donemi okulun dersin ama genel ortalamam iyi bidaki donem daha dikkatli olucam dersin ve alirsin stress yapma yeter

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler lal

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Beyler bu arada adamların transkript istemesi sizin calıskan oldugunuzu düşünüp ingilizce biliyodur diye düşünmelerinden dolayı ben hazırlıkta okuduguma dair kağıt verdim ve içinde herhangi bir ortalama yazmıyordu konuşmam kötü değildi her sorduğu soruya uzun cevap verdim adam verdi vizeyi sadece bi soruyu 2 kere daha söyletttim o kadar bu arada sordukları sorular konuya görede değişiyor ben hazırlık öğrencisiyim falan diye bahsettim sonra ne zaman biticek falan diye soru sordu yani konunun detaylarına girmezseniz fazla zorlamaz diye düşünüuorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilgi için teşekkurler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Iyi gunler ben nisan sonu gibi vizeye girmeyi düşünüyorum sorular genelde ayni gibi benim sorum hani sakallı falan gitsek nasıl olur nasil bir izlenim bırakırım ve gidenler genelde nasıl gitti bi bilgilendirme yaparsaniz sevinirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ben hep kirli sakallı olarak gittim hiçbir sorun yaşamadım,bakımsız görünme yeter.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim bilgilendirme için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabayın arkadaşlar, bende bugün vize görüşmesine girdim (31mart) ; önceki cevaplarda bi arkadaş yazmış bence kesinlikle vize görüşmesini özetleyen cümle 'tamamen gereksiz ve zaman kaybı olduğunu düşünerek gidin' diye kesinlikle katılıyorum, hiç sıkıntı yapılacak ezberlenecek çalışılacak bi durum yok, gidin ve pasaportunuzu bırakıp eve dönün.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bana kaçıncı sınıfsın ne zaman mezun olacaksın human-trafficking i okudun mu ne hakkında gibi klasik sorulardan sonra " vat vör yu ven yu go tı biç " gibi bir soru geldi. Birkaç kez tekrarlamasını rica ettikten sonra fark ettim ki wiır demek istiyor ve soruyu "what wear you when you go to beach" şeklinde kodlayabildim ve cevap verebildim. Böyle absürd sorulara hazırlıklı olun
    EASTWARD HO COUNTY CLUB. MASSACHUSSETTS-CAPE COD-CHATHAM 2015
    LAZY LOBSTER. MASSACHUSSETTS-CAPE COD-CHATHAM 2015

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar, bu sene wat yapicam da hazirliktayim hazirliktaydim daha doğrusu ilk dönem hazırlığı bitirip okulu dondurdum vize de ne yapmam gerek bilen var mı benim gittim acenta ustten kredisiz ders alıyorum de dedi ama ne yapmam lazım bilmiyorum bi yardım edebilir misiniz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Heycan yaptım okuyunca baya nese daha zamanım var.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba, benim iki endişem var,
    1) notumun 2.00'ın altında olma şansı var. 1.7 gibi.
    2) Sevgilim Amerikalı ve orada yaşıyor, vize görüşmesinde bunu söylersem üzerime gelirler mi?

bir de eğer notum 1.7 falan olursa, zorlayacakları kesin. Ama özel bir durumum var, ben sakarya üniversitesinde önlisans okurken merkezi yerleştirmeyle bahar döneminde Haliç Üniversitesine geldim ve direkt olarak ikinci dönemin derslerini gördüm. Bu, ilk seviyeyi görmeden ikinci seviyeyi gördüğüm anlamına geliyor. Mat. 1 görmeden Mat-2 gördüm. Şimdi ise 1. sınıf 1. dönem derslerini alıyorum. Geçen sene o kadar kötü geçti ki not ortalamam 1,68 idi. 2,3 yapmam gerek ki 2.0 olsun. Eğer yapamazsam, onlara da bu durumu anlatsam, red çekerler mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sevgilini söyleme. Bu dönemde otur çok çalış ben geçen sene senin durumundaydım ve notumu yükselttim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı LejyoneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir de carsamba günü bana bir sirket hazrılıkta oldugum için vize alamayacagımı cok fazla ümitlenmemem gerektiğini söyledi

Biraz moralim bozuldu baktı ben gercekten istiyorum dediki ing konusalım senle full ing konutuk eger böyle konusursan rahat alınırsın dedi

Ne kadar haklı adam sizce?

Hazırlıkta oldugum için vize alamazmıyım yani ben?
    2012'de gittim ben wat ile. O yüzden bilgim güncel olmayabilir. Hazırlıkta okuduğun için herhangi bir not ortalaman vs yok. O nedenle benim gittiğim dönem direkt red veriyorlardı.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ortalamam yeterli değil, onları buraya döneceğime nasıl ikna edebilirim acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sevgilisi olmadığı halde yüzük takıp vize görüşmesinde dönünce evleneceğim deyip vizeyi alan duydum. Bu da bir yöntem işe yarar mı bilmem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün İstanbul ABD Konsolosluğunda görüşmemi yaptım. Dün öğleden itibaren strese girmiştim ne sorarlar, nasıl cevap veririm,diye kafamda türlü senaryolar kuruyordum. Görüşmem 11 deydi. Ben trafiği de düşünerek bir saat erken gittim çevredeki kafede oturdum. Konsolosluğa giriş için sıraya girdiğimde çoğu kişinin( 20 kişiden 18 inin) WAT için geldiğini farkettim. Bir an rahatladım. Konsolosluktaki çalışanların da gayet yardımsever olmaları gerçekten beni rahatlattı. Vizemi de aldım başarıyla
    Sorulara gelecek olursak;
    Nasılsın? ile başladık,
    Okul, bölüm ve bölümünün açıklamasını yapmamı istedi,
    En sevdiğim yiyeceği sordu,
    Neden Colarado' ya gitmek istiyorsun diye sordu.
    Amerika da iyi eğlenceler dedi. Pasaport haricindeki diğer kağıtları verdi ve görüşme bitti.

Görüşmem en fazla 3 dk sürmüştür. Binaya giriş, çıkış ve sıra beklemleri sayarsak yaklaşık 1 saat orada vakit geçirdim. Henüz vize görüşmesine gitmeyen arkadaşlara şunu söyleyim Ciee Mülakatı ve iş görüşmesinden çok daha rahat geçti. Dönem notumun yüksek olması belki işi kolaylaştırmış olabilir umarım herkes başarıyla geçer, vizesini de alır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende dün aldım arkadaşlar vizeyi çok rahat bir şekilde heyecan yapacak bişey yok onu söyleyebilirim görevliyle aramda gecen diyalog şöyleydi
    G: cedar point'e mi gidiyosun
    B:yes
    G:hangi okuldasın?
    B:uludağ universitesi
    Gcamda yapışık duran Anti Trafficking Pamphlet'ı göstererek) bunu okudun mu?
    B:yes
    G:En son ne zaman doktora gittin?
    B:1 yıl once

bu kadar toplam 15 saniye fln sürdü

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende 1 martta aldım toplam 6 wat adayı vardı.Görüşmem 10 dakikaya yakın sürdü kadın iyi niyetliydi bende sakindim bir sıkıntı olmadı. Hatırladığım sorular şunlar:
    -Nasılsın
    -Hangi okul,bölüm
    -Amerikada nereye gideceksin
    -Amerikada ne iş yapacaksın
    -Yapacağın işi biliyor musun
    -Nerelisin
    -Hiç yurtdışına çıktın mı
    -Yaz tatilinde ailenle ne yaparsın
    -Amerikada travelde nerelere gideceksin
    -Annem,babam,kardeşim hakkında bilgi istedi
    -Okul ne zaman bitiyor
    -Okul bitince ne yapacaksın
    Son olarakta Amerikadaki haklarımdan bahsetti (trafficking ile ilgili haklar)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba kardeşim. vize gorusmesinde turk olmayan yabanci ogrenci varmiydi hiç?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben girdiğimde bir tane siyahi bir arkadaş vardı yabancı olarak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı aveizo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba kardeşim. vize gorusmesinde turk olmayan yabanci ogrenci varmiydi hiç?
    Hocam ben çifte vatandaşım ve geçen sene Makedon pasaportum ile aldım vizemi eğer böyle bir durum varsa dert etme niye buradan aldığımı sordu sadece durumu izah ettim be vizemi aldım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba, ben de bu sabah vize görüşmemi yaptım ve görüşmem çok güzel geçti ve inanılmaz derecede kısa sürdü. gitmeden önce herkes gibi ben de çok heyecanlıydım hatta neler sorabilir diye biraz araştırma yaptıktan sonra kendime 15 soru hazırladım ve bunlara ayrıntılarıyla cevap hazırladım lakin görüşmemde hazırladığım ayrıntılı sorulardan hiçbiri gelmedi. görüşmem şöyleydi:

merhaba, nasılsın?
    nereye gidiyorsun?
    daha önce çalıştın mı?
    ne okuyorsun?
    vizen onaylanmıştır iyi tatiller

bölümümün açıklamasını bile istemedi benden.bu kadar kısa sürmesine inanamamıştım. sanırım burda önemli unsurlardan biri de güleryüzlü olmanız ve kendinize güveninizin olması. siz ne kadar panikler heyecanlanırsanız onlar daha fazla soru sorarak üstünüze gelir. elinizden geldiği kadarıyla sakin olmaya çalışın. ek olarak söyliyim ingilizcem süper filan değil not ortalamam 2,41 ve alttan kalan derslerim de var ben o görüşmeye bi artıyla değil daha çok eksiyle gittim ama dediğim gibi önemli olan orada onlarda bıraktığınız izlenim. görüşmeye gidecek olan herkese şimdiden başarılar, hiç heyecan yapmanıza gerek yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de hazirlikta okuyorum suan. Vizemi bugün gayet rahat bir sekilde aldim. Vizeye gitmeden önce herkes kafani şişirir. Yok böyle sormuslar yok cok zormuş diye. Alakasi bile yok. Ortaokul seviyesinde 4 soru falan soruyor. Hicbir sey bilmiyosan gidecegin eyaleti söyle gerisine yes de alirsin vizeni.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar rahat olun vizeden cok istanbulda nereleri gezeceginize calisin derim ben oyle yaptim
    Gayet guzel gecti gunum suan donuyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 15 martta istanbuldan giricem ama ister istemez bi heyecan var yogunluk varmıydı elçilikte alamayan oldumu hiç siz beklerken

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

myk kardesim, randevunu nezaman aldin sen? ogrenmek istedigim kac gun sonraya veriyor randevuyu site?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Genelde 2 hafta sonrasına veriyorlar ama şimdi başları diye biraz daha kısa olabilir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşın dediği gibi ben 2 hafta sonrasına aldım fakat ön tarihlerdede boşluk vardı ya yoğunluğa göre değişibiliyo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aklıma gelen soru şu

how you planning to go there ( çalısacagınız şehir )?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks