Sayfa 12 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 2891011121314 SonuncuSonuncu
Toplam 403 adet sonuctan sayfa basi 331 ile 360 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede sorulan sorular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninle beraber giden arkadasin var mi tarzindaki soruyu niye sordular acaba? ilk defa duydum nicin soruyor olabilirler fikri olan var mi?

Bir de 3. sinifta olan birine nicin okulu bitirince ne yapacaksin diye soruyolar ki?
    okulu bitirince ne yapıcaksın sorusunu geri dönüp dönmüceğini anlamak için soruyorlar..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bende perşembe giricem vizeye arkadaşlar olayları anlatırım ne sordular ortam nasıldı gibisinden ortalamam 2.89 seviyem advanced bir iş bölümüm ingilizce öğretmenliği 2.sınıfım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

vize günleri diye herhangi belirli günler acıklıyormu konsolosluk yoksa herkez kafasına göre randevu alabilirmi ?

şirket illa acıklanan tarihlerde olcak diyor , bende başka günlerde neden olmasın diyorum ... olayı bilen acıklayabilirmi ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı yagiz456 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize günleri diye herhangi belirli günler acıklıyormu konsolosluk yoksa herkez kafasına göre randevu alabilirmi ?

şirket illa acıklanan tarihlerde olcak diyor , bende başka günlerde neden olmasın diyorum ... olayı bilen acıklayabilirmi ?
    takvim var sitesinde parayı ödedikten sonra falan son sayfa oluyor oradan seçiyorsun ben geçen hafta aldım 28 şubat için 4 mart için alcaktım ama mart kapalıydı arkadaşda benden 12 saat sonra falan aldı şubat dolmuş 1 mart'a aldı böyle yani şu anda tahminim 4 5 mart falan açıktır...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

danışmanın attıgı mail : Mart ayinda 5-12-19-26 tarihlerinde İstanbul'da vize görüşmeleri yapılacaktır.

böle yazıyor. bende dedim istediğim zaman giremezmiyim , hayır diyo acıklanan tarihlerde olcak diyor illa ... palavralara burdada devam ediyorlar heralde...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

danışmanın attıgı mail : Mart ayinda 5-12-19-26 tarihlerinde İstanbul'da vize görüşmeleri yapılacaktır.

böle yazıyor. bende dedim istediğim zaman giremezmiyim , hayır diyo acıklanan tarihlerde olcak diyor illa ... palavralara burdada devam ediyorlar heralde...
    Belliki grup halinde göndermeyi düşünüyorlar vize görüşmesine.Yoksa tarih konusunda böyle bi dayatma söz konusu değil.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Hayır palavra değil.Konsoloslukta açtığı sistem hangi tarihleri gösteriyorsa sana ona göre söylüyordur danışmanın henüz 1 hafta öncesine kadar şubat ve mart ayında istanbul da hiç bir uygun tarih gözükmüyordu.Sonra mart görüşmeleri açıldı ve bu şekilde belli tarihler görünüyor.

Bu konu konsolosluğun elinde tamamen.Uygun tarih kalmayınca şirketler tarafından şikayet alıyorlar ve ek tarih açıyorlar.Bakarsın 1 hafta sonra araya yeni tarihler açılmış.Kafalarına göre esnetiyorlar anlayacağın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır palavra değil.Konsoloslukta açtığı sistem hangi tarihleri gösteriyorsa sana ona göre söylüyordur danışmanın henüz 1 hafta öncesine kadar şubat ve mart ayında istanbul da hiç bir uygun tarih gözükmüyordu.Sonra mart görüşmeleri açıldı ve bu şekilde belli tarihler görünüyor.

Bu konu konsolosluğun elinde tamamen.Uygun tarih kalmayınca şirketler tarafından şikayet alıyorlar ve ek tarih açıyorlar.Bakarsın 1 hafta sonra araya yeni tarihler açılmış.Kafalarına göre esnetiyorlar anlayacağın.
    teşekkürler yardım için. peki bu vize tarihlerinde hangi günlere izin verildğini nereden bakabilirim ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler yardım için. peki bu vize tarihlerinde hangi günlere izin verildğini nereden bakabilirim ?
    o günleri ancak randevuyu alırken görebilirsin sitede ki takvimde hangi günlerin uygun olduğu gözüküyor onun dışında göremezsin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı t55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o günleri ancak randevuyu alırken görebilirsin sitede ki takvimde hangi günlerin uygun olduğu gözüküyor onun dışında göremezsin..
    tamam bazı gunlerın uygun oldugunu anladım. öğrenmek istediğim sitenin neresinden bakılıyor tarihlere. kurcaladım göremedim ben tarihleri....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamam bazı gunlerın uygun oldugunu anladım. öğrenmek istediğim sitenin neresinden bakılıyor tarihlere. kurcaladım göremedim ben tarihleri....
    parayı kredi kartınla ödeyip gün seçme kısmına geldiğin zaman görebiliyorsun..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

O değil de Amerika seni çok özledim be...
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

vize günü yaklaştıkça strs tavan yapmaya başlıyor şu an baya heyecanlıyım mayıs ta giricem nasipse arkadaşlar bir yandan çok kolay sorular falan ama . ama

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bugün 22 mart için aldım randevu, mart açıktı tamamen.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar sorulan soruları eğer tam olarak anlamazsak, görevliye tekrar söylemesini ingilizce rica etsek nasıl bir izlenim bırakmış oluruz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı tolgahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sorulan soruları eğer tam olarak anlamazsak, görevliye tekrar söylemesini ingilizce rica etsek nasıl bir izlenim bırakmış oluruz?
    Duyamadım deyip soruyu tekrarlamasını isteyebilirsin.Soruyu yanlış anlayıp saçma bi cevap vermekten daha kötü olamaz sonuçta.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bunlardan sorarsa sıkıntı yok ta hepsinden birer tane sorarsa yandık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar.Ben de bugün girdim vizeye.Sorular:
    Nerede okuyosun?Nereye gideceksin?Gideceğin yer amerikanın neresinde?Hangi pozisyonda çalışacaksın?Acil bi durum olduğunda nereyi ararsın?(beklemediğim bi soru oldu)sorularını sordu.Bir de göçmenlik ve insan kaçakçılığıla ilgili belgeyi gösterip onun ne olduğunu ve okuyup okumadığımı sordu.En sonunda vizen onaylandı gibi bi cümle bekledim ama have fun diyip bıraktı Bir dakika gibi bişey sürdü şaşırdım ben de.Girecek arkadaşlara iyi şanslar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar ben martın 19'unda istanbulda vize görüşmesine katıldım. kardeşleri aynı numarayla alıyorlarmış orada öğrendik o yüzden görüşmem kardeşimle beraber oldu. aklımda kalan sorular; nerede okuyorsun, bölümün ne, ride nedir, 911 nedir, daha önce yurt dışına çıktın mı, seninle birlikte olan arkadaş grubun var mı, onlar da vize görüşmesi için buradalar mı
    görüşme birkaç dakika sürdü ki sanırım diğer arkadaşların çok daha basit ve kısa sürmüş artık tamamen şansınıza kalmış bi durum bu.
    gözlemlediğim kadarıyla not ortalaması asıl önemli olan çünkü 1.80 ortalaması olan bi çocuk reddedildi onun dışında herkesin iyi geçiyordu görüşmesi.
    herkese bol şanslar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

güzel gidiyor vize görüşmeleri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben bugün vize görüşmesine girdim. Ben forumlarda ki soruları ezberleyip tekrar etmekle uzun bir süre geçirdim, ingilizcem iyi değil çünkü ve çok heyecanlı biriyim, şimdi size bugün başımdan geçenleri anlatacağım, belki birine faydam dokunur.
    Sabah maltepede ki evimden 6:50 de çıktım, 9:10 da konsolosluğun önündeydim, ( bazı arkadaşlar konsolosluğa nasıl giderim diye sormuşlar, anadolu yakasından gitmek isteyenler için beşiktaş vapuruyla karşıya geçip, beşiktaş durağından ortaköy yönüne doğru giden 22 yada 40 t numaralı otobüse binebilirler, kaplıca durağında ineceksiniz çok trafik yoksa dahi 25 dakikayı buluyor gitmeniz). Zaten work and travel clarla dolu olan kapının önünde sıraya geçiyorsunuz, genel bir üst baş aramasından sonra, yine dışarda ayrı bir sıraya yönlendiriyorlar, bir görevli belgelerinizi kontrol edip gerekli olanları ayıklıyor (bazıları 5x5 lik resim getirmemişlerdi, yanınıza almayı unutmayın, unutursanız konsolosluğun karşısında ki fotoğrafçılarda sıradan çıkıp resim çektirmeniz gerekiyor, boşa beklemiş olursunuz.) Belgelerinizle birlikte içeri giriyorsunuz,asansöre biniyorsunuz ve artık dördüncü kattasınız, vakıf bankın bi üst modeli olan( gerçekten bir banka mantığında çalışan bir yer) odaya giriyorsunuz, içeri girdiğiniz anda karşınıza çıkan masadan numara alıyorsunuz, oturuyorsunuz numaranızın yanmasını bekliyorsunuz, toplamda üç kere yanacak, ilk ikisi parmak izi ve belgelerinizi içeri vermeniz için, üçüncü ise mülakat olacak veznede yanıyor. Ben 12 numaralı yerde mülakata girdim;
    + hi
    -hi
    +you're so nervous
    -yes, I'm very excited at the same time.
    +what do you study?
    -I study chemical engineering
    + burada ingilizce işimin türkiye oldukça yeri olduğunu rahat iş bulabileceğimi flaan söyledi sonra which class are you in?
    -I'm in third class.
    +okay, what are you goiing to work there?
    -I m going to work at camp as a kitchen asistant
    daha sonra sanırım sol elimin parmak izi iyi çıkmamış benden tekrar parmak izi alacağını söyledi ve ben bunu anlamadım çünkü have fun diyip bırakmasını bekliyordum o sıra takıldım sonra elini gösterdi koymamı işaret etti, peki dedim, hala have fun demesini bekliyorum sadece kağıt uzattı keep it dedi okay dedim hala have fun demesini bekliyorum ama çekip gitti geri geldi hala bekliyorum bana baktı güldü, bitti mi dedim evet gidebilirsin dedi ama have fun demedi benim görüşmem böyleydi.
    önde oturduğum için diğer konsolosların sorduğu soruları da duydum
    genelde detay bilgi ve spesifik cevaplar istiyorlar, benden öncekilere haklarla ilgili kağıdı okudun mu diye sordular evet diyenlerden bi tanesine , peki hastane ve mesai saati ne demek dedi? çocuk takıldı cevap veremedi, ortalaması da 1,86 ydı. ingilizcen ve ortalaman bu programa uygun değil, konsolos tekrar başvur dedi.
    birisi de virginia beache gidiyomuş özellikle which beach diyip durdu kadın sonra annesi ve babasının mesleğini sordu, hangisini tercih ederdin dedi, çocukda babamın mesleğini seçerdim çünkü daha çok para getiriyor dedi, sonra kadına dönüp sen ne düşünüyosun sen hangisini seçerdin dedi, konsolos dahil duyan herkes baya bi güldü bu soruya , konsolos peki hastaneye gitmek istesen nparsın dedi çocuk da birine sorarım dedi ve sonrasında vizeyi aldı birine de patronun pasaportunu isterse naparsın, başına bir şey gelse nereyi ararsın, daha önce amerikada bulundun mu, en çok sevdiğin ders ne gibi sorular sordu.
    sakın heycan yapmayın diyorum ama daha bugün üç saatlik uykuyla gittim stresten yatamadım,korkulacak hiç bir şey yokmuş, biraz değişik sorular sordular bu sene ama hiç biri cevaplanmayacak gibi değildi, basit sorulardı hepinize kolay gelsin

Hayalperest Watçı onattekeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

selamlar. 3' ün üzerinde ortalamam var fakat ingilizcem çok yok. şu aralar vize alanların karşılaştığı soruları çalışıyorum ama içten içe bir korku sarıyor beni. dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 2 hafta önce girmiştim vize görüşmesine sofya'dan.
    Bana 3 tane soru sordu.
    Why are you in bulgaria?
    Have you ever been to another country?
    Where will you work?

5 gun sonra passportum geldi vize ile.Bulgaristan'da not ortalama olayı biraz değişik ama 5 dersten sadece ikisinin sınavına girmiş ikisindende 4 almış biriyim.Ortalama trye gore hesaplanırsa eminin 1.50'den bile düşüktü ama memur ortalamaya hiç bakmadı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben de 3-4 gün önce gittim
    en başta not ortalamanız iyiyse görüşmeye 2-0 önde başlıyorsunuz.
    sonra da klasik olarak, nereye gideceğinizi, ne yapacağınızı, tecrübelerinizi, okulunuzu soruyor telaşlanacak hiçbir şey yok yani. Fakat not ortalamanız 2'nin altında ise o zaman sıkıntılı labilir, yanımda not ortalamaları 1,1.5 olan iki çocuk red yediler çünkü ortalamadan ötürü...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yemınle, buraya her gırısımde, aynı amaclara aynı sebeplere aynı meslege sahıp ınsanların farklı farklı anlatımlarını, usluplarını okudukca ayrı keyıf alıyor, bu muthıs platformu olusturdukları ıcın turkıshwat aılesıne gonulden tesekkur edıyorum. Muthıs

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok faydalı oldu teşekkürler hocam

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba,

Ben ilk seneyi kütahada okuduktan sonra sakaryaya yatay geçiş yaptım, dolayısıyla transkripteki derslerin yarısında harf notu MU gözüküyor, yani MUAF, ilk dönem ortalamam 3,32, ikinci dönem ortalamam da 3,32, ancak 3. dönem sonunda genel ortalamam 2,4 oldu. Bu muaf dersler ve Genel not ortalamamın düşmesi bir sıkıntı yaratırmı?

Vize Tarihi: 28 Mayıs

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı SezerK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ben ilk seneyi kütahada okuduktan sonra sakaryaya yatay geçiş yaptım, dolayısıyla transkripteki derslerin yarısında harf notu MU gözüküyor, yani MUAF, ilk dönem ortalamam 3,32, ikinci dönem ortalamam da 3,32, ancak 3. dönem sonunda genel ortalamam 2,4 oldu. Bu muaf dersler ve Genel not ortalamamın düşmesi bir sıkıntı yaratırmı?

Vize Tarihi: 28 Mayıs
    Bugün vizeyi aldım arkadaşlar, yatay geçişle ilgili hiç bi soru sormadı. Benim transkriptimde harf notlarımın çoğu MU diye gözüküyodu. Onlara baktı baktı, sonra aşağıdaki notlara baktı, Elektromanyetiği sevmiyosun galiba dedi. Sonra da işte bölümün ne, nerde çalışacaksın, nerde oturuyosun, ne iş yapacaksın, şu kağıdı okudunmu sorularını sordular, sonra da verdiler zaten vizeyi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün 13:45 de randevum var yedide antepden uçak heyecandan stresten uyuyamadım ort 1.69 umarım alırım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar meraba cuma günü vize görüşmem var dönem ortalamam 1.50 ama genel ortalamam 2.30 bi problem çıkmaz dimi birde konsoloslukan çok çekiniyorum neler sorarlar sizce?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks