Sayfa 10 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891011121314 SonuncuSonuncu
Toplam 403 adet sonuctan sayfa basi 271 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede sorulan sorular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

- Kitapçığı okudun mu?
    - Anladın mı? ---
    - (transkripte bakarak) Ne zaman mezun olacaksın?
    - Neden Amerikaya seyahat etmek istiyorsun?
    - Nereye gideceksin?
    - iyi tatiller.

-- Aslında size vize verip vermeyeceğine karar vermiş oluyor zaten. Ben amerikaya seyahat etme amacımı söylerken oradaki görevli DS belgemi imzalamaya başlamıştı. İyi ve sıcak insanlar. Zaten parmak izinizi alırken stresinizi atmanıza yardımcı olabilecek şekilde konuşuyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

form da baska bıyere daha yazmıstım ama genelde burdan baklıo cıkan sorulara bıde buraya paylasmak ıstedım =)

ewet kesınlıkle gerılmeye gerek yokmus ama sız gerılın stres yapın cunku cıdden gecınce ınanılmaz bır rahatklama oluyor bende bugun saat 8.15 de gırdım kuzenmım ıle bana o kel adam denk gedlı ınanılmaz bı adam tum heycanınızı alıp goturuo bugun gırenler gormustur zaten onla her koonusan gule eylene vıze aldı harbı ıı bı adam bana sordugu sorular su sekıldeydı

-once geldım turkce oooo merhabaaa dedı=) ben ıngılzıce devam ettım
    -nasılısn dedı. ıyım ama heycanlıyım dedım
    -heycanlanma sakın ol dedı
    -otobuslemı geldın dedı .arabam var dedım
    -markasını sordu
    -hızlı gıdıyomu dıye sordu.bende bırazcık yag cektım=)) amerıkan arabası oldugu ıcın hızlı dedım guldu baya
    -nereye gıdıosun dedı. wısconsıne gıdıorum dedım
    -ne iş yapıcaksın dedı. life guard olucam dedım
    yuzmen nasıl dedı.bende cok ıyı sutopu oynuorum fln dedım sonra sasırdı -Zor spor fln dedı .bedne ewet dedım
    ben olsam vurudum aktırmadan tarzı bısey dedı. bende vuruorum dedım oda guldu
    -İnsan kacakcılıgıyla ılgılı yazıyı gosterdı okudun mu dıe ewet dedım
    -ıyı tatıller dedı ups kagıdını verdı ve bır rahatlama oldu tabıkı bende

bu yazıyı yazmayı bı borc bıldım =) cunku aylardır bu formdan sorulara bakıodum umarım arkadaslar bu yazıyı okuyup rahatlarla cunku ınanın bana benım ıngılızcem de cok cok kotu cok basıt cumleler kuruo basıt cvplar verınce anlıo zaten ve cok anlayıslılar benım gordugum 2 kısı red aldı onlarda bırı harbı hıc konusamıodu bırınınde not ortalamasını bılmıorum ama cok dusukdu adam nıe bukadr dusunk dıe sordu cocukda aynı zmanda calsııorum dedı adam da karar vermelısın ya calsı yada oku tarzı bısey dedı cok dusuk notun dedı red aldı

ınanın formda gezen sorulara calsın yeter cok cok kolaymıs ınanılmaz stres yapıodum ama bı sekılde anlasıosun zaten cok cok az bı ıngızce bılınce

kesınlıkle guleryuzlu olun gule oynaya vıze alıcak ınsallah herkez .. gırıcek tum arkadaslara basarılar sımdıden ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Şu randevu ratihlerinin ertelendiği, konsolostukta sorun olduğu doğru mu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1) How are you?
    2) What's your department?
    3) Which university are you studying at?
    4) What's your GPA?
    5) Where will you work?
    6) What are your plans after coming back to Turkey?
    allright, have a nice summer! =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı immortal_queen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) How are you?
    2) What's your department?
    3) Which university are you studying at?
    4) What's your GPA?
    5) Where will you work?
    6) What are your plans after coming back to Turkey?
    allright, have a nice summer! =)
    GPA nedir acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Not ortalamasını soruyor o soru da. Ben gittiğim bunların neredeyse hiç birini sormadı.

How are you?
    What did you eat yesterday dinner?
    What do you like at the weekends?

Sadece bunları sordu. Ben İstanbul'da girdim. Somurtkan kel bir adamdı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Kitapcığı mutlaka okuyun derim ben okumadım diye yarım saat bekletti beni.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Siyahi bir arkadaşımız meşhur sevgi dolu kel abimizden red aldı.Sebebini bile doğru düzgün açıklamadı çocuğa

gerçi 2-3 kişi dışında aynen devam çatır çutur dağıtıyorlar vizeyi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya ben birkaç birşey sorucam. seneye erasmusla polonyaya gidiyorum.Türkiye'ye geldigimde 10-20 güne vizem yetişirmi acaba.10-20 gün derken ole bişey oluyo herhalde.Olmadı polonyadaki konsolosluktan vize alabilirmiyim yani daha önce böle birşey yapan olmuşmu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nasılsın, nereye gideceksin, ne iş yapacaksın, kitapçığı okudun mu sorularını sorup fişi verdi hemen (:

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bgun vıze gorusmem vardı ama alamadım ortalamamda 2.13 ama vermedıler( okul degstrdgm ıcın sanırım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı emre_chemist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bgun vıze gorusmem vardı ama alamadım ortalamamda 2.13 ama vermedıler( okul degstrdgm ıcın sanırım
    kötü olmuş ya bence bi daha dene şansını ne sordular
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nerede okuyosun otobuslemı geldın ıstanbuldamısın nereye gıdeceksın...neden vermedıler kı ya cok uzgnum:s:s

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nerede okuyosun otobuslemı geldın ıstanbuldamısın nereye gıdeceksın...neden vermedıler kı ya cok uzgnum:s:s
    ingilizce nasıl hangi bölümdesin bence bir daha şansını dene bi sebep belirtmiştir vermiyorum derken

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

akademık yetersızlık krıterını ısaretleyıp verdı next year falan dedı moralım bzuldu hcbsey anlamadım zaten:s:S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ankarada mı girdin hocam bence hemen tekrar randevu al gir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok ıstanbul ya ne bılım cok pıs moralım bozuldu agladım rsmen:s danısmanım artık cok gec dedı temmuza verırler dedı randevuyu hazıranın snuna dgru alaskada olmam gerekıyodu:s

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

verirler ederlerle olmaz bu siz arayın bi sorun en erken ne zamana randevu diye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pekı szce neden red aldım :S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kwsin bişey söyleyememe belki ingilizcenizi yeterli bulmamıştır hiç belli olmuyor bizde turist vizesine başvurduk adam hiç birşey demeden durumunuz uygun değil dedi ne durumu dedik bişey demedi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cins herıfler ya...ıngılızce olsaydı ıngılızce yetersz krıternı ısaretlerdı dgerını ısaretledı ama o da sacma gelıyo bana ortalama 2.13 yetersz dıyo:S danısmanım donem ıcı ortalamanda dusus oldgu ıcın dedı ama blmyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tekrar ara sor en erken randevu ne zaman diye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kıme sorabılırım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kıme sorabılırım
    şirketine ara onlar sorsunlar yada 0212 340 44 44 ü ara sor hem ankara hem istanbulu sor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dostum benimde vize randevum 17 haziran dedi şirketim sanırım alamadı ertelendi dedi temmuz başına sana randevu ayarlamaya çalışıyoruz dedi bende randevu tarıhı beklıyorum ıste bırlıkte gıdecegım arkdasım ile San diego pedicap için sanırım 4 temmuza da yetişemicez bu nedenle bizde de şansızlıklar süryor Konsoloslugun ne zamana randevu verecegını burada paylasırsan sevınırım konustukdan sonra koly gelsın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum benimde vize randevum 17 haziran dedi şirketim sanırım alamadı ertelendi dedi temmuz başına sana randevu ayarlamaya çalışıyoruz dedi bende randevu tarıhı beklıyorum ıste bırlıkte gıdecegım arkdasım ile San diego pedicap için sanırım 4 temmuza da yetişemicez bu nedenle bizde de şansızlıklar süryor Konsoloslugun ne zamana randevu verecegını burada paylasırsan sevınırım konustukdan sonra koly gelsın
    randevu ayarlamaya çalışıyorlar nasıl bir şeymiş ya başvurursun alırsın randevuyu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ya bilemiyorum işte sinirlerimiz yeterince bozuk zaten wat öğrencileri için son randevu tarihi 17 hazirandı o zamana alamamışlar işte temmuz başında randevu vereceklermiş ama hala tarihi belli değil.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yolunuz açık olsun herlkesin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

What is yor GPA ))

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar 14 temmuz 2011 İstanbuldaki vize görüşmemi anlatayım Sabah 11 de görüşmem vardı kartaldan sabah 7 gibi çıktım 9 buçuk da istinye abd konsolosluğuna vardım.Bi yarım saat dışarda kahvaltımı yaptım direk içeri girmek için güvenliğe doğru yöneldim hemen aldılar içeriye girişte telefonumu danışmaya bırakıp bir sonraki koridorda evraklarımı düzenlemesi için bir görevli fazlalıkları geri verdi ve diğerlerini görüşmeye götür dedi.Sonra asansör ile yukarıya çıkıp sıra numarası aldım.Bir iki dakika bekledim ve gişeye çağırıldım evraklarımı istedi hepsini verdim,ardından otur iki kere daha çağıracagız dedi.Oturdum 3-4 dakika geçmedi yine numaram yandı ve yine gişelere gittim parmak izlerimi verdim,ardından tekrar çağırılana kadar dışarda beklememiz söylendi yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra ilk 20 kişiyi çağırdılar,tekrar içeriye girdik gişelerin en önündeki koltuğa oturdum ben içeri alınanlar arasında en son görüşmeye girecektim.Konuşulunları dinlemek oldukça yararlı ve iç rahatlatıcı oluyor denemenizi tavsiye ederim Sürekli dua ediyorum lütfen şu somurtkan sarışın kel adam ya da gözlüklü sürekli güler yüzlü espirili kel adam gelsin diye derken dakka bir gol bir gözlüklü kel adam ilk reddi verdi ama wat öğrencisine değildi telaşa gerek yok süperde ingilizce konuştu kızcağız valla derken ikinci red geldi aynı adamdan aha dedim yandın sen ben dualarımı diğer gözlüklü somurtkan adam gelmesi için o yönde dua etmeye başladım adam sanki melek türkçe konuşuyor çatır çatır vizeleri veriyordu 100 kere tekrarlıyordu en sonun diğer istemediğim iki gişe nin aynı anda görüşmeleri bitti sıra bende ama yanmaması için numarımı dua ederken önümdeki o somurtkan sarışın kel adama denk geldim istediğim oldu yupiie dedim direk kalktım sonrası aşağıda

Not ortalamam : 1.82

B:ben
    SSK: Somurtkan sarışın keladam

SSK : merhaba? Nasılsın?
    B: Çok süper siz?
    SSK : Teşekkür ederim.
    SSK : Neden ortalaman düşük
    B: Çoğu zamanımı sosyal ve spor faliyetler ile geçirdim(Diyince adam ters ters baktı sonra devam ettim ) Okulda macera ve doğa sporları adında bir öğrenci kulübüm var sürekli paraşüt,dağcılık,bisiklet yarışlarına ve etkinliklerine gittiğimden düşük geldi,okul takımında yer alıyorum bu nedenle Geri gelince söz veriyorum yükseltecem ortalamamı . dedim gülümsedi
    SSK: hmm güzel.Türkçeden de geçememişsin yazıyor?
    B: Hayır geçtim(dedim fakat açıklayamadım transcrıpte kredısız ders oldugundan sadece yeterlı yazıyordu sanırım onu anlamadı yanı normalde gecmıstım adam bişe diymeyince diğer soruya geçti )
    SSK: Ne okuyorsun ?
    B: Uşak üniversitesi
    SSK: hayır ne okuyorsun?
    B: Opss pardon işletme okuyorum uşak üniversitesinde
    SSK:Nereye gideceksin
    B:San diego california
    SSK:Ne iş yapacaksın?
    B:Mutfak görevlisi ya da garson emin değilim ( fakat gerçekte pedicab yapacam şirketim vize işlemi için böyle yapmamı söledi Ds de zaten restaurantda çalıaşcak gözüküyor ama gidince pedicabciyim )
    SSK: Daha önce yurtdışına çıktın mı?
    B: evet avrupada bulundum interrail ile
    SSK:Nerelere gittin
    B: Neredeyse tüm avrupa
    SSK: güzel ( belgelere tekrar göz geçirdi UPS fişi verdi) GOOD LUCK !
    Bu kadar

İlk sorudan transcriptin neden düşük sorusu baya moralimi bozup afallamama sebeb olsada kolay toparladım,Çok hızlı konuşuyordu tekrarlatmadım anlamakda zorlanmadım değil Şimdi pasaportu bekliyorum sanırım yüzde 99 aldım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks