Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: internetten alisveris ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart internetten alisveris ?

merhaba arkadaslar biz montanada bulunan 4 bahtsiz bedeviyiz .. burdan deneyimli arkadaslara bir sorum olacak .. biz internetten alisveris yapmayi dusunuyoruz , ebay veya amazondan .. bu sitelerden hangisine guvenebiliriz ?
    ebay fiyat olarak daha ucuz fakat ikinci el bircok mal satildigi icin pek guvenemiyoruzz .. biz saat almayi dusnuyoruz ve saatlarin yaninda yazan new yazisina guvenebilirmiyiz ? never opened yazmasada olurmu ? bilen arkadaslardan cevap bekliyorum.. acil olarak... zaman gecyor ? tesekkur ederim

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

amazon ve ebay çok güvenilir online mağazalardır. türkiye'deki gittigidiyor tarzı sitelerdir yani sıfır mal da satın alırsınız ikinci el de. ebay'in sistemini tam olarak bilmesem de mal elinize geçtiğinde onaylarsanız satıcıya paranız yatıyor eğer onaylamazsanız geri alabiliyorsunuz. siz yine de anlaşma şartlarını okuyun ona göre hareket edin ama sorun sadece güvenirlilikse ondan yana kuşkunuz olmasın
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

içiniz rahat olsun. abd deki tüketici hakları dünyanın hiçbir ülkesinde yok.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yozmen1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içiniz rahat olsun. abd deki tüketici hakları dünyanın hiçbir ülkesinde yok.
    Aynen, boyle olunca da adamlar musterisini memnun edememekten cok korkuyorlar. Alisveris yaparken veya para karsiligi bir hizmet alirken en ufak bir yanlis veya kotu bir durum oldu mu hemen fazlasiyla telafi ediyorlar. En yakin ornek olarak Mc donalds i vereyim orada calistigim icin. Musteri burgeri begenmezse veya bir yanlislik oldugu zaman hemen degistirirler hatta bazen yanina bedava yemek icin kart bile verirler. Tepsiyle yemegini alan musteri olaki dusururse hemen yenilerler falan filan. Boyle ornekleri cok yerde gordum bu sadece bir tanesi. Abd de yabanci oldugumuz icin herhangi bir olumsuz durumda hakkimizi nasil arariz bilemiyorum ama aramaya kalkarsak kesin sonuc verir buna eminim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hele wal-mart taki yok mu, o nedir öyle yaw? biz part yapmadan önce gider masa sandalye bardak çanak falan alıp ertesi gün beğenmedik diye geri verirdik
    bir keresinde de arkadaşım best buy dan 501$ a aldığı fotoğraf makinesiyle yüzlerce fotoğraf çektikten sonra, başka bir eyalette, yaklaşık 2 ay sonra geri verdi. ve 504$ ı ertesi gün hesabına yattı. fiyat farkından dolayı kar bile etti

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bende aldım bi foto makinası da ben faturasını kaybetttim değiştirmek istesem yapabilir miyim yozmen1 arkadaşın nasıl yaptı ?
    GaZi İiBf

Tecrübe Puanı
    10

valla fatura olsaydı kolaylıkla geri verebilrdin biz de geçen sene wal-mart'a digital kamera geri vermiştik. 500$ civarı birşeydi bir de linksys'den bir kablosuz modem almıştım onu da sorunsuz birşekilde geri iade ettim. acaba laf işitir miyim diye birşey yok bu konuda çok rahat edebilirsiniz.

NyCyN sen yine de geri götür aldığın şeyi. onun bir taraflarında seri numarası olacak oraya bakarak bir de satın alan kişinin adını soyadını alırlar genelde o yüzden o bilgileri de isteyerek belki iade alabilirler. denemekte yarar var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alaskadayken amazondan bircok sey aldım hiç bir problem yaşamadım aldığım şeyler en geç 1 haftada elime ulaştı...

Tecrübe Puanı
    10

amerikada hiçbir sorun olmaz. özellikle ebay gibi dünya çapında ün yapmış sitelere kesinlikle güvenebilirsiniz. güvenemeyeceğiniz tek şey kullandığınız bilgisayar olsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi olay bizim ülkemizde zaten baksana adamlar foto makınesı alıo kullanıo kar edio sandalye bıcak alıo geri verio türkün aklı heryerde işte
    ama türkiede yemio çünkü herkes türk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks