Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009 cordova alaska

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Unhappy 2009 cordova alaska

selam arkadaslar su an cordova alaskadayım sezonu merak edenler olabılır ben ve benımle beraber 16 turk arkadas cordova ocean beauty seafoodsda calısıyoruz ben gelelı 2 ay oldu ve su ana kadar 1000 dolar kazanabıldım ısler cok kotu sezon daha acılmadı eger 10 gun ıcerısınde acılmassa ısten cıkaracaklar alaska gercekten kumar gecen senelerde gelen arkadaslarımız var burada onların kazandıklarını bılıyoruz sız sız olun alaskayı tercıh etmeyın bu arada fabrıka adı verdım ama yanımızdakı fabrıkalarda calısmıor sehır olarak cok kotu bu sene burası baska merak ettıgınız sorular varsa yazabılırsınız cevaplarım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba bende alaskadayım cordovada ve gercekten hayalkırıklıgı oldu bu sene gecen senede kotuydu ama bu sene ıyı olur dıye tekrar geldık ama keske gelmeseydık 2 aydır burdayım ve cebımde 400 dolar para var sadece haftada sadece 10 saat calısabılıyoruz belkı onu bıle gecemıyoruz yanı saka gıbı ....... 1 ay boyunca sadece toplam 40 saat yanı 300 dolar yapamadık ve 1 hafta daha ıs yok sonra olursa 2 hafta ıs olacak olmazsa herkesı gomnderıyolar cebımızde 400 dolar para super yanı alaska gercekten bır kumar borc alıp gelmek hıc mantıkılı degıl ... 2 senem alaskada ama bıdaha bılmeıyorum yanı buralara gelırmıyım
    hala kumar oynayıp gelmek ısteyen varsa kazası sımdıden mubarek olsun

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadasimin 3. yiliydi Cordova 'da . 4000$ kazanmis 2 ayda .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu sene alaskanın şansızlığı sezonda değişen kanunları oldu öncelikle; balıkçılara 2gün balık tutma 2 gün de tutmama zorunluluğu getirildi bu nedenle sezonda beklenenin aksine bir düşüş oluştu. ayrıca alaska işleri burdan gittiğiniz şirketinize bağlı olarak da çok değişiklik gösteriyor; biz alaskaya gittiğimize inanılmaz derecede mutlu olduk sıkıntı da çektik ancak bir çok açıdan alaska "travel" ı da yapma imkanı sağladı bize..
    örn ketchikan deki fabrikaya uğradık yolumuzun üstündeydi geri dönerken ve o fabrikalarda çok iş olmamış cordova konusunda çok bir fikrim yok ama tamamen kumar olduğu gibi gittiğiniz fabrikanın sosyolojik yapısı da önemli meksikalı filipinlinin çok olduğu bir fabrikaya giderseniz size orda balık azalınca iş yaptırmazlar kendi adamlarını tutarlar.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı joesifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sene alaskanın şansızlığı sezonda değişen kanunları oldu öncelikle; balıkçılara 2gün balık tutma 2 gün de tutmama zorunluluğu getirildi bu nedenle sezonda beklenenin aksine bir düşüş oluştu. ayrıca alaska işleri burdan gittiğiniz şirketinize bağlı olarak da çok değişiklik gösteriyor; biz alaskaya gittiğimize inanılmaz derecede mutlu olduk sıkıntı da çektik ancak bir çok açıdan alaska "travel" ı da yapma imkanı sağladı bize..
    örn ketchikan deki fabrikaya uğradık yolumuzun üstündeydi geri dönerken ve o fabrikalarda çok iş olmamış cordova konusunda çok bir fikrim yok ama tamamen kumar olduğu gibi gittiğiniz fabrikanın sosyolojik yapısı da önemli meksikalı filipinlinin çok olduğu bir fabrikaya giderseniz size orda balık azalınca iş yaptırmazlar kendi adamlarını tutarlar.
    Ketchikan 'deki fabrikanin adi neydi ? E.C. Phillips Fabrikasi 5000$ yapmis diye duydum 2 ayda .Dedigin gibi seni calistiracagina kendi adamlarini calistiriyor .Senin toplamda kazancin ne oldu ve ne kadar sure calistin ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

E.C. Phillips 5000$ yapanın kaçıncı senesi olduğu önemli bence çünkü çok çok az çalışanlar da varmış duyduklarım böyleydi en azından, çünkü bizim fabrika kapanmış geri dönüyorduk artk..haziran 20ten ,28ağustos a kadar çalıştık biz 5000$ civarı yaptım tabi 2 fabrikada toplam..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kısmen dogru arkadaslar ama 2 gun kuralını bılmıyorum benım bıldıgım fısh and game dıe bı sırket var hatta ben gıttım o balıkların bazılarına cıp takıyorlar ve dısı erkek oranına bakıyorlar eger dısı oranı yuzde 60dan fazla ıse avlanmaya ızın verıorlar yanı balık yok degıl balık fazlasıyla var ama sadece oranı sabıt tutmaya calısıyorlar adamlar turkler gıbı deıl gelecege yatırım yapıorlar balıkları bıtırmıyorlar meksıkalı fılıpınlı olayı gercekten dogru bızım fabrıkada bızı tutan bıkac supervısor vardı onlara ragmen ne sıkıntılar cektık ama gıdenler bılsınkı turkler orda herkesden sonra gelıor resmen 3. 4. sınıf ınsan muamalesı gorunuor yanı sozlu yada fızıksel olarak bısı yapamasalarda herkes calısırken turkler oturuor :-)

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı joesifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E.C. Phillips 5000$ yapanın kaçıncı senesi olduğu önemli bence çünkü çok çok az çalışanlar da varmış duyduklarım böyleydi en azından, çünkü bizim fabrika kapanmış geri dönüyorduk artk..haziran 20ten ,28ağustos a kadar çalıştık biz 5000$ civarı yaptım tabi 2 fabrikada toplam..
    Ilk senesi sinifimdan bir arkadasim gitti .Bu yil guzel gecmis baya Ketchikan 'de .Acaba Trident Seafoods nasildi ,oraya da baska arkadasim gitmisti daha goremedim ama kendisini .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

birde arkadaslar sızlerle bısı paylasmak ıstıyorum ben bu yaz alaskadayken gıttıgım sırrketın ıs sozlesmelerı sahte cıkmıs ve bırkac ogrencı magdurr oldu bunlardan bırkac tanesı bızım bulundugumuz yere geldı cordovaya ve ben ve 2 arkadasım fabrıkalarla konusup onları ıse aldırdık sırketlerı hıc bır sey yapmadı ve bunu yapan sırkette baya buyuk bı sırket aslında ısımını yazarım ama bnm basıma gelmedı o yuzden yazmıorm ama yazsamda bısı dıemezler cunku dogru bunlar o yuzden gıtmeden sırketınızı ıyı secın ve egger mumkunse ben oraya gıttım basıma bu bu geldı o zaman ne olacak dıe herseyı bastan konusun yoksa sokakda kalırsınz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)