Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 107 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 'Work and Travel' köleliği

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayırlısı olsun ne dıyelım...walla herkez buyuk umutlarla gıdıyor ama...husranla bıtebılıyor bazen
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet hüsran.5.cisinde bu kadar kötü geldi işte...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

dıgerlerıde pek ıyı degıldı sanıırım abıcım senın...hanı su okul olayı felan yanı...walla gelmeden once son anına kadar arastır felan derım.craigliste felan bak hatta ordada cok ıs oluyor...yada turk derneklerıne gıt basvur onlarda yardımcı olabılır sana
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

turk dernkleri yardımcı olmuyor ya salladıkları yok.şu an ki işim idare eder.daha iyi bir iş bulsamda kalmam zaten burada

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ne yanı gerı mı donecen ?? daha yenı gıtmemısmıydın sen yaw ucak parana yazık yaw bısıler aramaya calıs ...ny felan gıt orda cok ıs vardır herhalde
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya kalmıyacam hocam vazgeçtim ya.şöylesi böylesi yok kalmayacam biraz para yapıp doneceğim.yani artık y7 dolar veren yer olsada kalmam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayırlısı olur ınsallah senın ıcın ama...umarım ıyı bırseyler cıkar karsına.yada ıyı bır amerıkan hatunu felan
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerikan hatunu bakmıyorki kolay kolay...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

momlara takıl sende artık yap bısıler deneyımlı adamsın yanı hem amerıkada yasama olarak hemde yas olarak goster turklugunu ürkütmeden
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

azuhazu arkadaşım nasıl bu kadar pozitif düşünebiliyorsun öğrenmek istiyorum merak ettimde. sen daha önce wat la amerikaya gittiğinde saati çok az fiyatla çalıştın mı? ve çalışırken bu işi bırakıp kısa sürede daha güzel bir iş bulabildin mi ? merak ettiğimden soruyorum hem açıklarsan gelecek yıl da wat la amerikaya gidip işsiz kalanlar olcak onlara yol göstermiş olursun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı XxRamSesxX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azuhazu arkadaşım nasıl bu kadar pozitif düşünebiliyorsun öğrenmek istiyorum merak ettimde. sen daha önce wat la amerikaya gittiğinde saati çok az fiyatla çalıştın mı? ve çalışırken bu işi bırakıp kısa sürede daha güzel bir iş bulabildin mi ? merak ettiğimden soruyorum hem açıklarsan gelecek yıl da wat la amerikaya gidip işsiz kalanlar olcak onlara yol göstermiş olursun

sorunun cevabını verebılmem ıcın benım soruma cvp vermen gerekıyor.peki sen psiyatriste gıttın mı hicc arkadasım ??
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bir defa psitiyatristle neyi kastettin onu anlamadım. galiba psikiyatr ya da psikolog demeye çalıştın geneleme yapmış olmayım ama sendeki düşünce yapısı şu an ülkemizde yaşayan birçok insanda var: psikologa sadece delilerin gideceği kanısı... ki daha psikolog ile psikiyatr farkını bilmeyenler bu şekilde düşünüyor. neyse burda kimseye psikolog nasıl yazılır psikolog ile psikiyatr farkını anlatmak için burda değilim. psikiyatr konusuna gelecek olursak. emin ol senin sürekli zor durumda olan insanları orda kalmaları için çabalayarak övdüğün amerikada sokakta işsiz aç kalırsan türkiye ye döndüğünde mutlaka psikologa gitme ihtiyacın olacaktır DELİ OLMASAN da bile umarım o işsiz kalanlar da haklarını güzelce savunup bunun sorumlusu kimse artık şirketmidir işveren midir vs. gerekli haklarını hem yasal olarak savunurlar hem de burda forumda yaşadıklarını paylaşarak amerikanın öbür yüzünü göstermiş olurlar. ben bu foruma asla birileriyle tartışmak huzursuzluk çıkarmak için gelmedim tek amacım wat ın iyi yönüyle kötü yönüyle ama gerçek yönleriyle tanıtılmasını sağlamak yaşadıklarımı anlatıp gitmek isteyenlere bu anlamda yardımcı olmak. Burdakilerin gözünü boyayıp orda işsiz sokakta kalmalarına göz yummak köle gibi kullanılmalarına göz yummak ve onlara bu durumdayken boş öneriler sunmak istemiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

azuhazu kardeş sen olaya çok kolay bakıyorsun gerçekte hemen yeni iş bul şunu yap new yorka git.hadi gittim orada nerde kalacagım bunlar kolay işler değil.iş bulmasıda kolay iş değil.ve niye burda kalayımki burda aldıgım para aslında turkiyedeki parama eş,t çunku bura daha pahalı sonuçta buırda kazandıgımla trdeki aynı o zaman niye gurbette çok kotu koşullarda kalayım.zevksiz tatsız tutsuz bir hayat yaşayayım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kusura bakma yanlıs yazmısım...senınle tartısmak ıcın yazmadım yada bişilerde iddaalaşmak icin...psikiyatriste gıttınmı sorusunu sormamın nedenı senın delı oldugunu kastedmemden dolayı degıl...sadece eger gıttıysen bu tur doktorlara ki ben gıttım,bardagın dolusuna bakman gerekıyor dıyor...yoksa daha fazla kaldıramazsın dıyor bu yükü...ben kımseye orda zor kosullar altında zorla kalsın demıyorum...orayı ovmeyede calısmıyorum...baska yazılarımı okursan orda cok elestırdıgım seylerde var...bellıkı okumamıssın...ben o abıme burda yazmadıgım daha fazla seylerı pm de yazdım...ucak parası .ewlenme vs...kımsenınde gozunu boyamıyorum adam zatı gelmıs 26 yasına herseyı benden daha ıyı bılıyor ozellıklede abd konusunda daha deneyımlı.bussuru sey konustuk abd hakkında senın bılmedıgın.bı ınsan bu sıteye ıhtıyacı olacak sekılde bır yasa sahıpse yanı abd ye gıdecek yasa sahıpse hanı olgun bırısıdr...arastırmalı etmelıdır.herkezın benım sozumu dınledıgı yok yanı...herkezın aklı var fıkrı var ..oraya yazdıklarım onla konustuklarımın bır kısmıydı sadece...saygılarımla
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amarıka sizin olsun be yemişim amerikayı.ben ankarada gezmek istiyorum be ben ankaragucu maçına gitmek istiyorum kahveye gidip galatasarayın maçlarını izlemek ordaki fenerlilerle tartışmak istiyorum.kuzenimin dugunun de halay çekmek istiyorum.burada zencilerle kalmak pislik yerlerde saati 5 doalara yaşamak istemiyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kolay baktıgımdan degıl...ama sen olaya balıklama dalmıssın kımse ıstemez kotu durumlara dusmeyı ıyı seyler yasamayı ama hanı fıkır uretmek lazım...tr de herkez sıyasetcılerde dahıl sorunları konusur cvpları degıl...kolay degıl bılıyorum bılmedıgın bıyere gıtmek ama...cabalamak lazım...yanlıs da anlamayın benı
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ne bıleyim olmadı işte sorun değil dönerim çokda umurumda değil.iyi bir çözüm yok şu an.önceden hazırlayabilmemde mumkun değil.ne bileyim indianaya gittikten 3 gun sonra adamın geri gondereceğini...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

burdaki sokağa dğşen watcılarda işten atıldı bu duruma düştü.balıklama atlamakla ilgisi yok yani.umarım başına gelmez.amerikada en küçük bir aksilik seni sokaklara düşürebiliyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bılıyorum ya bılmez olurmuyuym benım arkadaslarımın basına da cok ggeldı.adamlar sırf yatacak yer parası vermemek ıcın havalanında kalmıslar 2 hafta boru degıl be 2 hafta havaalaının :S
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet çok zor işler.kalacak yer çok pahalı .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dextro sana sonuna kadar hak veriyorum umarım en kısa zamanda sağ salim dönersin. keşke watla amerikaya gidip gelen herkes bu foruma üye olsa amerikayı daha doğrusu work and travel ı daha iyi şekilde gözler önüne serebilseler...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dextro, ramses nerelerdeydiniz siz. Forumda anlatıyorum anlatıyorum millet "yürü git len" havasında cevaplar atıyor buraya. Wat hakkında benim gibi düşünen insanları görmek güzel, daha doğrusu hepimiz wat hakkında aynı şeyleri düşnüyoruz ama sadece biz olanları söylüyoruz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dextro, ramses nerelerdeydiniz siz. Forumda anlatıyorum anlatıyorum millet "yürü git len" havasında cevaplar atıyor buraya. Wat hakkında benim gibi düşünen insanları görmek güzel, daha doğrusu hepimiz wat hakkında aynı şeyleri düşnüyoruz ama sadece biz olanları söylüyoruz.

ben hıc bır acıyı hıssettmıyorum..acı benı etkılemıyorr..ozellıklede wat acısı..hepsı gelıp gecici Şener Şen...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben eskiden iyi düşünüyordum taki sadece birşeyin ters gidip herşeyin mahvolmasına kadar.tek birşey ters gidince herşey mahvoluyor...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

domino taşı gıbı desene...birkere tökezledimmi daha da cıkıyorlar üstüne senın...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen öyle 5. seferde yıkıldı herşey berbat oldu.sadece bende değil sokaklar turk watcılarla dolu.yani öyle kolay olsa çözmek hiçbiri sokakta kalmaz çözer durumunu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

belkı calısma ıznın olsa daha farklı olabılırmıydı durumun...yanı ıs bulabılme olayı felan
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çalışma izni ile alakası yok bence gördüğüm kadarı olayın onla ilgisi yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benden on kat kotu olan dolu watcı gordum hepsinin çalışma izni var ama sokaklarda.burada açlıktan bayılanı olmuş kafayı yiyenide olmuş....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

olay o zaman direk işsizlik yanı ekonomık krız felan...craigliste bır gırsen olurmu acaba...belkı bısıler bulabılırsın.gercı hıc guvenılır bırseye benzemıyor ama...
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)