Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçak bileti ve kredi kartı önemli

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation uçak bileti ve kredi kartı önemli

ben uçak biletimi başkasının kredi kartıyla almayı düşünüyorum ama havaalanında check in sırasında kredi kartı sahibininde yanımda olması şartmı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı miniq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben uçak biletimi başkasının kredi kartıyla almayı düşünüyorum ama havaalanında check in sırasında kredi kartı sahibininde yanımda olması şartmı?
    Bu kredi kartlarının da, bankaların da, abd deki sponsorların da, krizin de, tr de wat sirketlerinin de, ... ellerinden öpecem. Her seyden vazgectim issiz oldugumu bile bile yine de gitcektim bilet alayım dedim banka cıldırttı bu sefer. Neymis verified by visa ymıs bilmemneymis büssürü güvenlik sifresi vs cıktı, sifre alayım derken kart bloke oldu alamadım. Baskasının kredi kartıla alayım dedim onda da limit sorunu vs cıktı, para yatırdım bankamatikten onda da mesai bitimi ve hafta sonu diye hesapta görünmedi vs vs. Cuma sabah almaya calıstıgım bilet 1 gün ugras sonucunda pazartesiye kaldı. Halbuki pazartesi ucaga binecektim Soruna gelirsek alım esnasında soyadı farklılıgından dolayı, vs sorun cıkmaz ve onay alırsa havaalanında bileti nasıl aldıgını sormazlar zaten. Havalanındaki görevlinin seninle isi sadece e-ticker number veya airways confirmation number sormaktan ibaret olacaktır. Merak etme yani. Umarım sorun cıkmaz, kolay gelsin...
    Konu yakuza tarafından (04-07-2009 Saat 03:08 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Evet benimde sorum buna yakın bir şey idi hortlatma yaptım biraz.

Yakın bir zamanda bilet almam gerekecek, lakin KLM'den alacağım diyelim ve ben inanılmaz derecede internetten kart no'su ile birşey almaya karşıyım. KLM'nin Ankara'da ofisi var mıdır? Taksitle bileti alabilir miyiz? Kredi kartı ile uçak bileti almanın olayı-şekli-raconu nedir?

Paylaşırsanız sevinirim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

başkasının kartıyla alabilirsin hiçbir sorun olmaz,ben aldım geçen sene mesela için rahat olsun

hakan bi acentaya da gidip klm in biletini kredi kartına taksitle alırsın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakanerdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet benimde sorum buna yakın bir şey idi hortlatma yaptım biraz.

Yakın bir zamanda bilet almam gerekecek, lakin KLM'den alacağım diyelim ve ben inanılmaz derecede internetten kart no'su ile birşey almaya karşıyım. KLM'nin Ankara'da ofisi var mıdır? Taksitle bileti alabilir miyiz? Kredi kartı ile uçak bileti almanın olayı-şekli-raconu nedir?

Paylaşırsanız sevinirim.
    Ucak biletini %99.9 kredi kartıyla alırsın ama online mı yoksa pos cihazıyla mı orası sana kalmıs. Türk bir siteden olursa taksitli de olabilir tabi. Ama senin verdigin örnegi de kullanarak bir örnek de ben verirsem mesela KLM de online biletler opsiyonsuz oluyor ( bilet iptal,degisim vs ) ama acentada satılana göre cok daha ucuz oluyor. Bir 100- 150€ kadar. Bilet alıcakken internette buldugum 800€ lık bileti telefon edip KLM in merkez ofisine sordugumda tam hatırlamıyorum ama 950€ gibi bir fiyat cekmisti, cevap olarak da internet promosyon biletleri onlar demisti. Sonuc olarak acentadan alacagin bilet online alacagin biletten biraz daha pahalı olma ihtimali yüksek. En azından bilet kesim ücreti alır acenta, o da max 50€ olur. Ama senin acindan gözünün önünde daha güvenli sekilde kartından pos cihazıyla yapacaksın ödemeyi ve acentanın destegi yanında olacak. Ama yine de online olarak almayı ciddi olarak düsün. Online alırken bankandan alacagin bir kac sifre daha gerekicek güvenlik acısından, gerisi bilgileri doldurmaya kalıyor. Ödeme gerceklesince anında emailine eticket # geliyor. Yani online da sorunsuz gerceklesiyor. Ama orbitz, expedia gibi TR ofisi olmayan sitelerden alırsan her hangi bir durumda işler cıgrından cıkabiliyor. Online alısveris de bankaların koydugu güvenlik islemleri nedeniyle gayet güvenli bence, bazen sinir bozucu olsa da. Bence güvenebilecegin kendi pc nden ( virüssüz veya keyloggersız oldugunu farzediyorum ) online alısveris yapmanda sakınca yok. Biraz daha arastır istersen, gerekirse bankana gidip bilgi bile alabilirsin, icin rahatlar. Kolay gelsin...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ekobilet.com var trek turizm in sitesi onlar taksit yapiyorlar.. ayrica gecen sene en ucuz siteydi ora..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Expedia ve Orbitz internet uzerinden satislarda kredi kartinin sahibini onemsemiyor.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bilgilendirmeleriniz için çok çok teşekkürler, vizeyi alıp hem ofis hemde internet fiyatını bi önüme koyup karar vermem gerekecek, 100€+ farklar biz öğrenciler için ciddi rakamlar.Taksit imkanlarınıda göz önüne almak lazım tabi.

Tekrardan teşekkürler.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı hakanerdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirmeleriniz için çok çok teşekkürler, vizeyi alıp hem ofis hemde internet fiyatını bi önüme koyup karar vermem gerekecek, 100€+ farklar biz öğrenciler için ciddi rakamlar.Taksit imkanlarınıda göz önüne almak lazım tabi.

Tekrardan teşekkürler.

Salt Lake icin ben 600 Euro almistim biletimi sirketin arkadaslarima temin ettigi biletler 800 Euro idi Ilk yilimda danisman bana 1100$ demisti fakat 1800$ yakin para odedim toplamda

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, benim kredi kartımın limiti 600 lira alacağım bilet 1200 lira. Kredi kartıma direk 1200 lira yatırarak işlem yapabilir miyim? Bilgisi olan, deneyen var mı aramızda? Yarın bir gün bakayada soracağım.
    Dipnot: Delta'nın bilet fiyatları en ucuz gibi bu aralar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

evet yapabilirsin .. eger 600 lira limitin var sa ve hic borcun yoksa ekstra 600 lira daha yatirarak 1200 liralik limit olusturabiliyorsun ama yine de bankana sor belki bu isin yolu bankadan bankaya degisiyordur. daha cok degisir o fiyatlar mart ortasini beklemekte fayda var

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yapabilirsin .. eger 600 lira limitin var sa ve hic borcun yoksa ekstra 600 lira daha yatirarak 1200 liralik limit olusturabiliyorsun ama yine de bankana sor belki bu isin yolu bankadan bankaya degisiyordur. daha cok degisir o fiyatlar mart ortasini beklemekte fayda var
    Bu ne hazır cevaplık, teşekkürler. 3 kere wat'a gittim, daha yeni keşfettim bu siteyi. anında cevap eyvallah

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

baska forumlara benzemeyiz bu arada hepimiz birbirimize yardim icin burdayiz dimi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı miniq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Elbette alabilirsin....Kredi kartı sahibinin yanında olmasına falan gerek yok, bilette senin ismin yazsın yeter.

Tecrübe Puanı
    10

Istanbul - NY suan icin 698$ Lufthansa ile.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar bikonunun içinde gördüm şimdi hatırlamıyorum, orda biri sorun oluyor havaalanında demmişti, burda da yok demişsiniz, var mıdır bunun canlı örneği, bide trek le dün telde konuştuğumda alamazsın başka isme ait kredi kartıyla demişti, ama ben bugün ben aldım paşa paşa, sıkıntı olcağını da düşÃ¼nmüyorum ama aklıma kurt düştü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

biletimi ben de başkasının kredi kartıyla alacağım. babamın iş yerinde de ortağımız sürekli babamın kartıyla bilet alıyor. havalimanlarında bi sorunla karşılaşmadı. sadece e ticket olarak gelen belgede kendi ismin olduğunu kontrol et. bizim başımıza geldi ve acentayla irtibata geçtik halledildi sorun, ortak da rahat rahat tatilini yaptı fransalarda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bilet de falan hep bnm adım yazıyo ya, sadce kartın ismi farklı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sanmıyorum sorun olacağını. zaten check-in sırasında bilete bakılıyor sadece.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

peki saol dostum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

iyi uçuşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğer turk havayollarının kendi sitesinden başkasının kredi kartıyla alırsanız check in işleminde kart sahibi sizin yanınızda olmak zorundaymış ya da turk havayolların ofislerinin birinde önceden bulunmalıymış.internette bu konuda çok şikayet var thyrına, adamlar uçağa almıyorlar falan demişler .bende ekobilet ten kredi kart ile aldım bileti onlar kredi kartı ile alınmasına rağmen e-ticket ta ödeme nakit gözüküyor.yani direk thy online dan bileti başkasının kredi kartıyla alırsanız problem çıkabiliyor sanırım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kredi kartı sahibinin, kimlik veya pasaport fotokopisi altına imzası, ve biletin kredi kartıyla alındığına dair onay yazısı yazması yardımcı olacaktır arkadaşlar.

2-bilet alınırken başkasının kredi kartıyla alındığını belirtin, ona göre alan farklı, uçan farklı sisteme yazıyorlar zaten.

Bu terör olaylarında sonra, ota , poka sıkıntı yapar oldular.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yurtdisini gectim, yurtici biletini online alirsaniz -kart kendi adiniza olsa bile soruyorlar-, thy'den bilet alirsam online aliyorum, ne zaman bileti alsam kredi kartimi gostermemi istiyorlar.
    Sometimes memories can kill...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkdaşlar ben expediadan yarın bır gun bilet alıcam annemın kredi kartıyla ama oraya isim soyisim kısmına kedi adımı soyadımı yazıcam ondada sorun olur mu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Expedia'dan bir hesap alıp, annenizin kredi kartını hesaba tanımlarsınız.. O Kredi kartı ile işlem yapınca "yolcu ismi" soracak zaten.. Oraya'da isminizi yazarsınız olur biter.. Ben çok aldım arkadaşlarıma bilet

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer turk havayollarının kendi sitesinden başkasının kredi kartıyla alırsanız check in işleminde kart sahibi sizin yanınızda olmak zorundaymış ya da turk havayolların ofislerinin birinde önceden bulunmalıymış.internette bu konuda çok şikayet var thyrına, adamlar uçağa almıyorlar falan demişler .bende ekobilet ten kredi kart ile aldım bileti onlar kredi kartı ile alınmasına rağmen e-ticket ta ödeme nakit gözüküyor.yani direk thy online dan bileti başkasının kredi kartıyla alırsanız problem çıkabiliyor sanırım.
    ben de ekobiletten aldım kredi kartıyla, thy nin sitesinde check in sırasında yanınızda kart sahibi bulunmalı diyo, ama e-bilette nakit gözükünce sorun olmaz sanrm dmi?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

walla bende kız arkadaşımın kredi kartı ile aldım biletimi... hiç bir problem çıkmadı... kimse sormadı bile...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)