Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @Lukewarm(OuterBanks/Nc)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart @Lukewarm(OuterBanks/Nc)

Sevgili Gunluk 23 gunden sonra ise nihayet baslayabildim.5 haziran gunu vardigim amerikada suana kadarki yasadigim en normal sey bu olsa gerek.Job offerda 2 ogrenci bir odayi paylasacak 2 ogrenci bir banyoyu paylasacak deniliyordu.Fakat 6haziran gunu 13 kisi tek bir odada(multeci kampindan da beter)yasamaya zorlandik.Kosullardan hosnut olmadigimizi dile getirince is veren ulkemize hakaret etti(one of the shittiest country in the world) ve bizi tehdit etti(vizemizi iptal ettirip bizi illegal immigrant pozisyonunda calistiracakmis)Her Turk Gencinin(Onurlu Turk gencinin) yapmasi gerekeni yaptim ve o isi terkettim.3 arkadas olarak 7-8 gun sirketten haber bekledik.Bizden vermonta gitmemizi ve ucak biletlerimizi ve yol masraflarimizin tamamnin karsilamamizi istediler yaklasik(400dolar) ve houskeepinge gidecektik.Kabul etmek istemedik 2-3 gun direndik sonra hafta sonu girdi falan.Neyse tam kabul edecegiz bize is doldu dendi halbuki isveren Turk ogrenci istemiyorMUS.Yani bir isi bile bulamamislar.Kendi imkanlarimizla ayakta durduk is aradik ve sonunda macdonalds ta bir is bulduk.Konaklamamizi da hallettik.Neyse dedik biz full placement katildik ama masallah gidim faydanizi gormedik.Dediler o zman selfe gecin paranizin bir kismini iade edelim.Aldigimiz tek duzgun haber bu idi sirketten.Sonra arkadaslara 600 bana 350 dolar verdi sirket.Neden mi??Karsiliksiz burs veriyoruz en cok ogrenciyi biz gonderiyoruz vs.. diyorlar ya.Bana da burs vermislerde 250 dolar ona saymislar.Yani bir tane is bulamadiniz birsey demedik sponsora sovduk.23 gun insani kaderine terkedip yer yer maillere cevap yazmayip bi dunya belaya bizi gark eden DANISMAN sirket.3-5 kurusun pesine dusunce insan iyice sinir oluyor.Burada iki gun SIKINTI cekti diye sizlanan danisman sirketine daha ilk haftadan demedigini birakmayan bir dunya insan varken.Bu derece bir basiretsizlige daha once rastlamadim.Herseyin bahanesi hazir KRIZ?Tabi kriz oldu diye birden 2 kisilik odalari olan yurt 13 kisilik tek bir odaya donustu.Kriz oldu diye ulkeme hakaret edildi.Bu ne is ahlakina sigar ne de insanliga.Ogrenciyi nasil kurtaririz diye dusunecekleri yerde nasil daha az para yollariz diyorlar.Paranin lafini bile etmemeleri gerekirken aha bak biz sana burs verdiydik denilmesi ilginc.Outer Banks okyanus guzel.Kizlar guzel.Bolca Ukraynali insan var.Huzurlu ve dingin.2.is olanagi ssn olmadan cok guc.Selamlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Resimler en kisa zamanda eklenecektir.Ayrica multeci kampinin goruntulerini de gonderecegim.Ben realist biriyim work and travelin kolay bi program olmadigini bilerek gittim.Gunluk hayatimda da cok fazla zorluk yasamis biriyim.Burasi neden 4 yildiz 5 denmisti ama gibisinden bi sebepten yasanmadi bunlar.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım tutumundan ve bu zorluğun altından ustaca kalkmandan dolayı seni tebrik ediyorum. İşte gerçek watçı dediğin böyle olur. Bizde ilk geldiğimizde 20 türkle aynı mekana yerleştirilince biraz moralimiz bozulmuştu nasıl ingilizcemizi geliştiricez filan diye. Böyle şeyleri duyunca bizimkiler hiç öyle moral bozucu şeyler değilmiş onu öğrendim.....

Ve resimleride en kısa zamanda bekliyorum
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Gecmis olsn, keske size hakaret eden isvereninizi de polise sikayet etseydiniz tam olsaydı. Yaptıgı, dedikleri resmen ırkcılık; abd de bunun cezası da agır. Umarım biraz düzene girer, is bulmussunuz en azından. Gecmis olsn, hayırlı watlar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gecmis olsun hocam uzuldum ama delikanli gibi dik durmus kendini kurtarmissin.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Oncelikle okuma zahmetine katlanan arkadaslara tesekkur ederim.Benimle ayni gorusleri paylasan birilerinin olmasi da ayriyetten cok guzel bir duygu(ozellikle buradayken).Polise sikayette bulunduk fakat sivil suc diye bir kavramlari var atmadilar iceriye.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Butun islemleri baslattik seneye J1 vizeli ogrencilerle calisamayacaklar buyuk ihtimallede park da kapatilacak.Yeterki iyi niyetinizle dik durmayi basarin,durust olun gerisi geliyor.Kul SIKISMAYINCA Hizir yetismezmis.Ben ulkeme edilen hakareti gururuma yediremedim.Her karis topragi kan kokan ulkeme dil uzatilmasina goz yummadim Allah yolumuzu acik etti.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı lukewarm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    butun islemleri baslattik seneye j1 vizeli ogrencilerle calisamayacaklar buyuk ihtimallede park da kapatilacak.yeterki iyi niyetinizle dik durmayi basarin,durust olun gerisi geliyor.kul sıkısmayınca hizir yetismezmis.ben ulkeme edilen hakareti gururuma yediremedim.her karis topragi kan kokan ulkeme dil uzatilmasina goz yummadim allah yolumuzu acik etti.
    amerıkalıılar genelde ıyı ınsanlardır ama arada cıkıyo oyle kotuler
    Konu metilfenidat tarafından (01-07-2009 Saat 07:26 PM ) değiştirilmiştir.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Dogrudur, gercekten cok saygılı kibar insanlar. Yolda tanımadıgın insanlar bile gülümsüyor selam veriyor, noluyor ya diyosun. Yol vermelerini falan saymıyorum hic. Firmaların müsteri hizmetleri vs de cok kibar; bir istekle ücretsiz 2 day shippment veya kuponlar verebiliyorlar. Genel olarak insanların tutumları iyi ama böyle kendini bilmezler de olabiliyor, veya filmlerde gördügümüz büyük sehirlerin karanlık sokaklarındaki criminal kisiler de vardır ama sükürler olsn tanısmadık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba , siteye yeni katıldık . bizimde aynı şirketten gitmeden bir çok sorunlarımız oldu hala da var . kız arkadasımla gidecektik fakat yaklaşık 1 ay öncesinde bnm iş sözleşmem fes edilmiş bana bunu 2 gun sonra söylüyorlar . gitmekten vazgecicektik ama geri adım atmayalım diye devam ettik . başka şirket de yoktu devam eden mecbur kaldık bu şirkette. sonra bana utah ta iş buldular amerikaya çıkalım orda iş hallederiz diye kabul ettik işi onun öncesinde de bi sürü sorumsuzluklar takip ediyor konuyu.şimdi duruma bakıldığında ben utahta kız arkadasım kill devil hills nc de .arada 30 saat var . korkunç bir durum .uçak biletimizi charlotte olarak aldık meğerse norfolk a almalıymışız . neyse 22 hazranda yola çıkacağız ve kill devil hills de bana iş bakacağız ve tabi kalacak yer de . dediğin gibi lukewarm kardeş, pathways ile iletişime geçtim dün fakat yardım edemeyeceklerini söylediler . bize bu konuda biraz açılım yapabilirmisin ?sen gittiğin için ve konuşmaların mantıklı olduğundan danışmaktan çekinmedim . umarım sorunumuz hakkında bize fikir verebilirsin. şimdiden teşekkürler .( çok yazı oldu k bakma )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks