Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirket Rezaleti

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Şirket Rezaleti

Arkadaşlar son sınıf öğrencisi olarak bi hatıramız olsun diye 5 arkadaş amerikaya gitmeye karar verdik. Ama ne yazık ki yanlış bir şirkete denk geldik. Öncelikle kendi paralarını alana kadar müthiş bir ilgi alaka vardı neredeyse hergün arıyolardı. Ama sonra paraları verdik ve artık pembe bulutlar kalktı ve neredeyse hergün biz arar olduk. Ps Biz 3 kişi ilk kez diğer 2 kişi ikinci kez gidicektik.Biz 3 kişi vize görüşmesine girdik fakat diğer arkadaşkar daha önce gittikleri için onların DS ve pasaportları yollanıcaktı.) DS ler nerede ? DS ler nerede? diye ve hep bugün yarın gelir diye oyaladılar. Neyse en sonun da DS ler geldi. İyi dedik şükür geldi ya artık bundan sonraki süreç kolay heralde diye düşündük ki şirket te bize aynı nı söledi. DS ler yollandı ve biz 3 kişininki en fazla 3 gün diğer iki kişininki de en fazla 5 gün için de vize basılı olarak gelir dendi. Ama bizim vizeler 15 gün sonra geldi. VE diğer arkadaşlarımın ki ise tam 48 gün geçmesine karşın yoktu. Biz bu pazartesi ( 29 haziran ) da gidiceğiz. Ve dün sevindirici bi haber geldi vizeler basılı şekilde bugün ulaşağı sölendi biz tabi süper bi sevinç içinde 5 kişi gidiyoruz diye havalrayız... Ama bugün gelen 2 pasaporttan 1 tanesinde yanlışlık olduğu ve yanlış vize basıldığı görüldü. Benim arki şok tabiki ve kons. arandı şirket tarafından ve neden böle olduğu soruldu? Kons. verdiği cevap gönderilen DS in barkotu eksik çıkmış ondan dolayı basım da hata oldu denmiş. Ve daha ben 10 nisan da vize görüşmesine giderken şirketime DS ime baka bilirmiyim demiştim şirketin cevabı bana aynen şöyleydi " Saçmalama Bu DS bunda nasıl hata yapabiliriz ki biz " Dedi. Ve 10 nisan günü kons. gittiğimde Benim DS imde adresim yanlış barkotum ekisik diğer bi arkimin TC kimlik numarası yanlıştı. Diğerinin aile bilgilerinde abisine kzı kardeşi yazmıştı bu malum şirket. İş snucu arkimiz bizle gelemiyor ve neredeyse 50 gün botunca boşuna umtla bekledik ve 5 kişilik başlayacak olan maceramız 4 kişiye düştü Bunları yazmak istedim içimde kalmasın WAT ı seçerken çok dikkat edin arkadaşlar şirketler herzman parayı alana kadarsizleri kolluyo sonrasında umurlarında değilsiniz....
    Don't Give up

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Dogrudur, bu sirketlerden her sey beklenir, gecmis olsun. Bu sene sunu da cok iyi anladım. Sadece sirket degil sirketin calıstıgı sponsoru da secip o sirkete kayıt olmak gerekiyormus. Adamlar salak mıdır yoksa DS icin ödenen onca para mı az geliyor da bir form doldurup cıktısını alıp göndermeyi adam gibi beceremiyorlar anlamıyorum. wat 2009 simdiye kadar gördügüm en kötü sezon bence. Zaman gectikce Wat Türkiyede genis kitlelere yayıldıkca kalitesi gün be gün düsüyor, umarım ileride biraz olsun düzelir...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben bu düzenin düzeleceğini sanmıyorum çünkü gördüğüm kadarıyla boş bir dükkana 3 masa 2 telfon 3 bilgisayar ikide çıtır kız koyan WAT şirketi oluyo böyle gittikçe bu düzen daha da kötü olur....
    Don't Give up

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

cok gecmıs olsun arkadasım sızın adınıza cok uzuldum sımdı nolcak tkrar ds ımı beklıceksınız? sırket hangısı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bencede şirket belirtilmeli. böylelikle seneye kayıt olucak arkadaşlar kandırılmazlar...
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

son anda tüm umutların yok olması çok kötü. kalan arkadaşın için çok üzüldüm. Gerçi Amerika'ya girene kadar kimsenin durumu belli değil. Şahsen ben az daha giremiyordum. Sistem beni tanımadı. 4 kişi yola çıktığınız gibi 4 kişi aynı yolda devam edersiniz umarım. iyi yolculuklar dilerim.
    Moda o kadar çirkin bir şeydir ki, altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecmis olsun arkadasim. hangi sirket bu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar forumdaki bu tarz konularda şirket isimlerini görebilmemizin bi yolu yokmu yaw.kötü şirketleri burda belirtelimki herkes seneye ona göre hareket etsin.yoksa bu düzen böyle gider..isterseniz ben şirketimi hepinize tavsiye ederim.Allaha şükür hiçbir aksilik olmadan işlemlerimin hapsini hallettiler.özellikle engin bey e burdan teşekkürlerimi iletiyorum elinden gelenin eniyisini yapmak için çok emek harcadı..arkadaşlarımdanda hiç şikayetçi olan yok bizim şirket taksim meydanında orda herkes görür zaten isim yazsam çıkmayacak nasıl olsa.çok iyi akedemik kadroya sahipler neyse siz anladınız sanırım. wat ı kötü başlayanlarada üzüldüm inşallah herşey gönlnzce olur..
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Walla arkadaşlar DS i tekrar yolladılar ilk yolladıklarında 50 günde gelen DS e sakıya yetişeceğini sölediler ki biz inanmıyoruz. Bakalım allahtan ümid kesilmez beklicez artık son arkimiz inş. alırsa vizeye çabucak oda arkamızdan gelicek inş.... Şirket ismini şuan vermek istemiyorum belki hala vizesi gelmeyen arkadaşlar vardır aynı şirketle giden onlarında umutlarını söndürmek istemiyorum....
    Don't Give up

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu sene wattan yana derdi olan çok anlaşılan.2 arkadaşımız watla amerikaya gelecekti.bizde onlarla beraber gidelim dedik.toplam 4 kişi olduk.ortak bi iş seçtik.asıl gidecek olanların okulu geç biteceğinden biz önce geldik amerikaya.önce işimizin iptal olduğunu öğrendik.saçma sapan iş seçenekleri sundular.mecburen ücra bir yere geldik.şirketten diğer arkadaşlarımızı buraya getirecekleri sözünü aldık.gelmelerine 2 gün kalaya kadar yanımıza geleceklerdi ama son anda ayarlanamadı.başka iş ayarlayacaklar derken gitmelerine bir gün kala sponsor şirket işleri olmadığı için arkadaşlarımızın vizelerini iptal etti.

bana göre bu work and travel son demlerini yaşıyor.amerikadaki kriz ve türkiyedeki kalitesiz şirketler bu işin tadını kaçırdı.

seneye gitmeyi düşünenlen çok defa bir daha düşünsün

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynen biz de ilk kayıt olucaüımız zamn hangi işleri istedimizi söledik tamm ayarlıcaz dediler şimdi istediğimiz işlerle alakası bile olmayan işlere gidiyoruz.... Gerçekten lanet ettim ben bu programa ilkkez girdiğim bu program son olacak emin olun...
    Don't Give up

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok geçmiş olsun arkadaşlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haytamimar sirketini yazarmısın acayip karasız kaldım ben herkese soruyorum şirketni

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar
    bunların basınıza gelmesıne cok uzuldum ama hıc dusundunuz mu acaba bızdede suc var mı dıye
    bence var ne mi?
    bir wat sırketı arastırırken oncelıkle sormanız gereken sorular olması lazım
    sponsorunuz kım
    ds kac gunde gelır
    ıs garantısı var mı
    amerıkada ıssız kaldık neler yapılacak
    vb gıbı daha bı cok sorular varken
    ogrencının ılk sordugu soru
    wat programı kac dolar
    daha sonra 100 dolar ucuz olsun dıye adı sanı duyulmamıs sponsoru bellı olmayan sırketlere kaydolup basınıza bunları sız acıyorsunuz ama sucu sırketlere atıyorsunuz
    hıc fiat marka arabayla mercedes marka araba bır olur mu
    kusura bakmayın ama bence bıraz sızdede suc var 100 -200 dolar az olsun dıye bunları sız acıyorsunuz basınıza
    bak bı ornek verım
    ogrencıler burdan ucuza bılet almak ıcın brıtısh airways a saldırıyorlar ama bıletın avantajı dezavantajı ne bakmıyorlar yeterkı ucuz olsun dıyo
    sonra donus tarıhınde bı degısıklık yapıyor 500 dolara aldıgı bılet ıcınde bırde 300-900 dolar arası ceza odemek zorunda kalıyor yada odemezse de planlarında zorunlu bı degısıklık yapıyor buna benzer bısey forumdan okumustum
    lutfn arkadaslar bazı seylerı dıkkate alarak hareket edın sonucta memleketınızden kalkıp 200-300 km uzaga gıtmıyorsunuz dunyanın bı ucuna gıdıyorsunuz ve kımsenız yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

insanlarin (bizde dahil)amerikayi ne kadar gozunde buyuttugunu simdi anliyoruz!gelip bu kadar yolu turkiyede cogumuzun yapmaya tenezzul etmeyecegi isleri yapiyoruz!gelsin bakalim amerikali gencler turkiyede housekeeperlik dishwasherlik.. yapsinlar ogrensinler kulturumuzu 3 ay sonunda gezsinler antalya istanbul falan. kusura bakmayin ama bu programa katilan ogrencilerin %99 modern koledir!sirketlere gelirsek gonderilen isleri tam olarak aciklamayip amerikanin her yerini cenneten bir kose gibi anlatmalari ve aslinda sirketlerin birer ticarethane bizlerinde onlar icin musteri ve amerika icin ucuz amele oldugumuzu unutmamiz bu sonuclari dogurmamaktadir! herkese bol sans!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dogurmaktadir!! (pardon)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tr standartlarina gore saati 7-10$ dan calismak kolelik degildir. ama gel gor ki bi yandan kriz , diger yandan her sene binlerce artan wat ogrencisi nedeniyle is cigirindan cikiyor.

Sirketler para kazanmak icin ogrencileri geri cevirmeyecegi ve bi limit falan olmadigi icin ustune ustluk kriz bas gostermisken wat eglenceden cok cileye donusuyor.

Yoksa normal isini bulduktan sonra saati 7$ a insan zevkle calisir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tabi vietnam endonezya sartlarina gorede turkiyede calisan iscilerin aldigi parada az diil kolelik hic diil!ama sen turkiyede calismiyosun sen amerikada calisiyosun!ve 3 3 bucuk ay orda yasiyosun oraya ev kirasi oduyosun cogu wat ogrencisi 2.is olmadan para bile kazanamiyo sadece amerikaya geldim grdm biseyler aldim oluyor!!bi de bnm kafama takilan bi soru var madem amerikada kriz var issizlik var bizim calistigimiz islerde neden amerikalilar calismiyor?bu nasil kriz?yoksa acaba islerimi begenmiyolar?ya da amerika irakta milyonlarca sivile ya da vietnamda binlerce kucuk kiza gostermedigi hosgoruyu wat programi ogrencilerine mi gosteriyor?????????!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı special k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi vietnam endonezya sartlarina gorede turkiyede calisan iscilerin aldigi parada az diil kolelik hic diil!ama sen turkiyede calismiyosun sen amerikada calisiyosun!ve 3 3 bucuk ay orda yasiyosun oraya ev kirasi oduyosun cogu wat ogrencisi 2.is olmadan para bile kazanamiyo sadece amerikaya geldim grdm biseyler aldim oluyor!!bi de bnm kafama takilan bi soru var madem amerikada kriz var issizlik var bizim calistigimiz islerde neden amerikalilar calismiyor?bu nasil kriz?yoksa acaba islerimi begenmiyolar?ya da amerika irakta milyonlarca sivile ya da vietnamda binlerce kucuk kiza gostermedigi hosgoruyu wat programi ogrencilerine mi gosteriyor?????????!!
    Trde burgerda falan calismanin saati 2.15 tl. wat a gidecegime trde burgerda ayni isi yaparim diyen birini gordun mu sen. Sen nasil 2.15 tl ye calismiyorsan abd lilerde 7$ a calismaz. Her ulkenin standarti farklidir. 2.15 e calisan turk de var. 7$a calisan amerikalilarda var. yilin kalan 9 ayi dunyadan ogrenci toplamiyorlar calismak icin.

Krizin oldugunu bile bile bu kadar kisi gidiyorsa para kazanamamasi ne amerikanin nede ogrencilerin sucu.

wat a katilirken su isin olacak, overtime olunca 1.5 kat maas alacaksin falan filan denilior. Ama ben katiliyorsam biliyorum ki kriz var overtime hayatta alamayacagim, dogru durust alanida gormedim zaten , isim her an iptal olabilir falan... Bunlari bile bile kendi istegimle gidiyorsam bu kolelik degil tecrube, risk,heyecan, maceradir.

Neyse gelip wati savasa iraga bagladin, amacin wat degil amerika hakkinda kotu aey soylemek...

Haklisin katiller adiler savas baslattiilar kotu insanlar olsun gitsin bitsinler falan....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Katiliyorum kesinlikle..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Önceliikle sunu belirtmek isterim ki iyi wat şirketi sunlardır tanımına kessinlikle katılmıorum.bu work and travel olayı tamamen insan kandırmaya dayalı bir program.ucuzundan bi şirkete girip rezil olmayalım diye türkiyenin en büyük şirketlerinden biriyle work and travel macerasına giriştim basıma gelmedik aksilik kalmadı.Sirkette resmen zekaözürlü insanları secmişler.Bunların hepsini yazsam 1 sayfa rahat sürer türkiyedeki sıkıntıları atlattık ama neye yarar yurtdışı ayagı daha sıkıntılı.Şimdi amerikadayım işyeride kabul etmedi.Şu anda Türkiyedeki şirket kesinlikle ilgilenmiyor.İş bulmaya calısıorum ama pek bir işe yaradıgı da söylenemez hiçbiyerde iş yok.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamamen sacmalık bu work and travel programı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok fazla şey beklememek lazım bu programdan bence. beklentiler ne kadar az olursa o kadar mutlu olunur. gelenlerden bazıları tatile geliyormuş gibilerdi şirketlri öyle bir anlatmış ki

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)