Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Tax Refund(Vergi Iadesi)

Arkadaslar Eger Daha Once Work And Travel Programina Gidip De Vergi Iadesi Aldiysaniz Ne Kadar Surede Aldiginizi Izlediginiz Yolu Paylasirsaniz Sewinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardesım eger sos guvenlık numaranı aldıysan

paycheckındekı vergılerden calıstıgın yerın ınsan

kaynaklarıyla konusarak FICA vergını

vızenın j1 vızesı oldugunu belırterek gerı ısteyebılırsın

onun ıcın seneyı beklemene gerek yok

dıger vergılerı daha sonra alacaksın ıns

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart tamam da?

paycheckimde olanlardan baska ne vergisi var ki yani hangi vergileri sonra alacam anlamadim?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

paycheckınde fıca dıye bır vergı turu yoksa soyledıklerım

bır ısıne yaramaz zaten kardesım paycheckınden yapılan kesıntılere

dıkkat et gorursun muhtemelen

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart tamam da

onu anladim pay checkim de kesilen vergiler yaziyo tamam da senin fica vergisi disinda bahsettigin vergiler ne onlari anlamadim ayrica bu paycheckim deki vergileri ne zaman alabilirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben izlediğim yolu anlatayım kısaca. amerikadan gelirken tek yapman gereken aldığın son paycheck'i türkiye getirmen. daha sonra internetten taxback.com a girip başvuru yapıyorsun. onlar hesaplıyor şu kadar vergi alacaksın diyor. sonra sen son paycheck ve SSN kartının fotokopilerini ve diğer evrakları imzalayıp en yakın taxback ofisine gönderiyorsun. EN yakın Bulgaristanda var. ertesi yıl şubat-haziran ayları arasında paran eline geçiyor. istersen dolar hesabına yatırıyorlar istersen çek olarak yolluyorlar ama tavsiyem bir dolar hesabını seçmeniz olur. 35 dolar kesiyorlar. Çeki bozdurması çok zaman alıyor ayrıca daha masraflı. tüm işlemleri tax back yapıyor. ama banka kesintisi ile birlikte yaklaşık 70-80 dolar alıyorlar. ben 320 dolar vergi ödemiştim. elime net 200 dolar geçti iade olarak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben de 500 küsür vergi ödemiştim ve net 340 dolar aldım.ertesi sene amerikaya gittiğimde almıştım ben.taxback.comdan ahlletmeye çalıştım ama adamlar o kadar salakki bi işi beceremediler.ben de başka bi yere başvurdum.çek olarak aldım amerikaya gittiğimde.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

yozmen toplam kazancın neydi bir de vergilerden kesilen toplam para ne kadardı?
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

üzerinden 2 sene geçti tam hatırlamıyorum. ama yaklaşık olarak toplam kazancım 6000 dolar kadardı. federal vergim 550 dolar, güney carolina eyalet vergisi de 250 dolar civarındaydı. eyalet vergisi alınamıyor diye hiç uğraşmadım. birsürü mektup kargo falan uğraşmak istemedim. aslında alsam fena olmazdı, bir önceki seneden de 200 dolar alacağım vardı.

bu arada benim toplam kazanç 6000 dolar falandı ama ben o parayı 3 ayrı işten kazanmıştım. işlerin birinde 3.5 ay, birinde 1 ay, birinde 2 ay çalışmıştım. amerikadaki vergi sisteminde artan vergi oranları kullanıldığından benim ödediğim vergi azdı. 6000 doları tek bir işte kazanmış olsaydım daha çok vergi ödeyecektim. 3 ayrı iş olunca her bir işten ödediğim vergi miktarı da az oluyordu. birden fazla işte çalışmanın bir avantajı da bu aslında.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ayrıca benim 3 ayrı w-2 formum vardı. üçünü de hrblock tan doldurdum, zaten w-2 formlarını girerken başka var mı diye soruyordu. ben de üçünü birden girdim ve hepsi için toplam 15 dolar ödedim. bir hafta sonra hesabıma yattı. 1 ay sonra da yatırabiliyorlardı, onun fiyatı da 25 dolardı.
    Konu yozmen1 tarafından (14-01-2008 Saat 05:29 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ödemekle yükümlü olduğumuz vergiler Eyalet ve Devlet Vergileri Ancak Ben Ve Arkadaşımdan Yanlışlıkla Social Security Ve Medical Vergileri de artı olarak 3 pay checktir alınıyor.
    Yanlış olduğunu söyledik düzelteceklerini söylediler. Ancak Acil Ve Önemli birşey sebebiyle Tr'ye erken döneceğiz. Yaklaşık 300 dolarım kaldı o işlerde bunu da Türkiye'deyken Temin Edebilirmiyim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sizden amerikan vatandaşından kesilen vergiler de kesilmiş. bu 2003 te de bir arkadaşımın başına gelmişti. bir ara uğraştı buralardan halletmeye ama baktı olmayacak, pes etti. işvereninle irtibatta kal. vicdan sahibi insanlarsa yardımcı olurlar belki. ama abd de vicdan sahibi insan bulmak biraz zor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilgilenen arkadaslara....

bugun usavergiiadesi adresinden bir mail aldim. taxback ten daha ucuza vergi iadesi alabilecegini soyluyorlar. Gokhanjan senin soyledigine gore taxback 80$ alirken bunlar 50$ aliyormus. OZVER diye bir şirket. Ayrıca taxback den daha kisa zamanda vergi iadesini teslim ettiklerini soyluyorlar.

tavsiye ederim arastirmanizi. haberiniz olsun....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu checkleri taxback tarzı sitelere en son ne zaman göndermemiz gerekiyor arkadaşlar?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

bildiğim kadarıyla vergileri almak için yasal olarak 3yıl süre tanınıyor.ben de şu sıralar gerekli belgeleri gönderecem rttax diye bir şirkete. kendi danışman firmam da bu şirketle çalışıyor .sizce tax refund için kendi firmam aracılığıyla mı başvurmalıyım yoksa kendim direk tax refund için başvursam daha iyi olur mu?
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Tecrübe Puanı
    18

dur ben de o şirketle başvurayım bari.sağolasın patron.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Ben bu websitesine girip baktım ama nedense ingilteredeki firmanın websitesini bulamadım. Google'da da baya aradım adresten falan kontrol ettim. Bisi cıkmadı. İzmir'deki temsilcinin adı sanı yokmu?İzmirli arkadaşlar bi gidin bakın lütfen bu adrese, varmı böyle bir yer? Nasıl bir şirket? Dedikleri gibi sadece 40$ keseceklerse super.Birileri bakıp haber versin lutfen.Alternatif yaratalım piyasada.Bir iki firmaya bağlı kalmayalım ya..

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı borders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu websitesine girip baktım ama nedense ingilteredeki firmanın websitesini bulamadım. Google'da da baya aradım adresten falan kontrol ettim. Bisi cıkmadı. İzmir'deki temsilcinin adı sanı yokmu?İzmirli arkadaşlar bi gidin bakın lütfen bu adrese, varmı böyle bir yer? Nasıl bir şirket? Dedikleri gibi sadece 40$ keseceklerse super.Birileri bakıp haber versin lutfen.Alternatif yaratalım piyasada.Bir iki firmaya bağlı kalmayalım ya..
    demin sitedeki formu doldurup başvurdum ben mail attılar bana hemen...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

w2 formu bende yok arkadaşlar. bunu amerikadayken almamıştım, şu an nasıl temin edebilirim bilen var mı? çalıştığım yerdeki menejerden mi istemem gerekiyor?
    Konu r7bertpires tarafından (11-11-2007 Saat 10:22 AM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    17

W2 formu zaten ocak ayında yayınlanır.Hemen işverenine bir mail atıp bu form yayınlandığında belirteceğin adrese göndermesini iste.Vergi iadesi almak için lazım diye de belirtebilirsin.

Vergi iadeni nasıl alacaksın bilmiyorum ama bir kuruluş aracılığıyla alacaksan bu form sana ulaşınca onlara gönder.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben yeni bir yer keşfettim.taxbackin kopayası herhalde.www.taxbacks.com diye bir site.s li . we sadece sabit ücret alıyomuş.başvuru başına 40 dolar.hiç almasalar daha iyi ama.yokmu kardeşim babasının hayrına çalışan bir taxback ci. hehe neyse.40 dolara da razı olalım da paramızı geri alalım.yoksa kalacak vergiler usa de.hiç www.taxbacks.com ile başvuran varmı acaba.deneyimlerinizi paylaşınız ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burayla başvuranda varmış bende burdan başvurayım bari...umarım paramı çabuk gönderirler.kimileri paralarının gideceğinden korkuyo ama.firma zaten wergi iadesini almadan para kemiyomuşki.yani ön ödeme falan yapmıyomuşuz.vergileri alınca içinden kesiliyomuş.alamazsa para vermem zaten hehe

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

320 dolar alacaktım komisyonlardan sonra 140EU kaldı. Çok fazla kesinti yapıyorlar. Ama banka transferi olarak ve EU olarak istersen daha az kesinti oluyor. Yukarıdaki gibi neyse benim 1 yıl sonra gelmişti ikinci işimde bir sorunlar oldu felan yani o kadar uzayabiliyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

çok kötü ya 800 $ tax alacağım var.. paranın arada kaybolmasından çekiniyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink

Alıntı atlantiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok kötü ya 800 $ tax alacağım var.. paranın arada kaybolmasından çekiniyorum
    BAK SANA BİR SİTE ÖNEREYİM.ORAYA BİR SOR.BEN ONLA BAŞVURDUM.ŞİMDİYE KADAR BULDUKLARIMIN EN UCUZU BU.WWW.TAXBACKS.COM.BAK SONDAKİ S İ UNUTMA YOKSA BAYA FİYAT FARKI ÇIKAR.WWW.TAXBACK.COM FARKLI BİR SİTE.BURDA KOMİSYON ORANLARI FAZLA BİRDE TRANFER PARASI FALAN ALIYOLAR.WWW.TAXBACKS.COM DA SABİT ÜCRET ÖDÜYOSUN.HEM WERGİN GERİ GELİNCE ADAMLAR PARAYI İÇİNDEN KESİYO.PEŞİN ÖDEME DİYE BİŞE YOK.BUNLARDA TRANSFER PARASI DA YOK.
    WALLA BULABİLDİĞİMİN EN İYİSİ BU ŞİMDİLİK.DAHA İYİSİ VARSA LÜTFEN PAYLAŞINIZ....HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR.

Tecrübe Puanı
    18

watcıbaba sağolasın ben de burdan almayı düşünüyorum: WWW.TAXBACKS.COM

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya arkadaşlar ben bu yaz wat'a katıldım.orada sosyal guvenliğe basvurdm ama cıkmadı ben ordayken,bi sorun mu ne varmıs.eger cıkarsa işverenim bana gonderecek ama cıkacak gibi gorunmuyor.diyelim ki cıkmadı,alabilirmiyim taxback?yoksa ustune soguk bir su mu içeyim?ve bunun cıkıp cıkmadıgını yada sorunun ne oldugunu nasıl nereden ogrenebilirim?isverenini ara demeyin cunku denedim,mail attım ama cevap veren yok..

Tecrübe Puanı
    17

bence hemen SSAa mail at.Sonucta sosyal güvenlik kartını onlar cıkarıo.Gerekirse adres değişikliği yap,TRye gönderirmisiniz die sor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar son noktayı koyuyorum!!

ellerinde W-2 formu olan arkadaşlar, burada daha önce adını yanlış hatırladığım için taxback i kullandığımı yazmışım. ancak e-mail adresine gelen bir mailden hatırladım ki ben www.hrblock.com sitesini kullanmıştım. fiyatlara baktım ve sadece 15$ hallettiklerini gördüm. fiyatları çok çok uygun. ben 2 sene bu firmayı kullandım ve işlemi yaptıktan sonra 2 hafta içinde hesabıma vergi iadeleri yattı.
    eğer abddeki hesabınızı kapattıysanız evinize çek de yollayabiliyorlar. 8-9 arkadaşım da bu yolla paralarını almışlardı. bir bankada döviz hesabı açtırarak 20$ kadar bir kesintiyle bu işlemi tamamlayabilirsiniz.
    ben wachoviadaki hesabımı kapattırmamıştım ve vergi iadesi yatınca burada citibank atmlerinden çekmiştim paramı.
    bu konuda başka sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

ama size kesin olarak söyleyebilirim ki www.hrblock.com bu işi en ucuz ve garantili şekilde halledebileceğiniz sitedir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yozmen güzel bi paylaşım olmuş teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)