Sayfa 4 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci 1234567814 ... SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı akgulfirat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki farzedelim ki gelmedi ben gidene kadar (mesela benim sınava giriş belgem de gelmemişti bir seferinde postaya güvenemiyorum pek o konuda) o zaman ailemden birine vekalet falan mı vermem gerekio ya da nasıl oluyor? bu konuda da yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler

eğerki küçük bir ilçede fln oturuosa ailen, bankacı tanıdığınız da varsa bi şekilde öderler sanırım, ama yoksa aileden birine banka işlemlerimi halledebilir diye noter tasdikli vekalet vermelisin...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu vergilendirme işi nasıl oluyo. eyalete göre belli oranlarmı var. ben bu sene alaskaya gidecem. mesela 6000 kazansam dönüşte tahmini ne kadara vergi alırım.türkiyeye getireceğimiz parayı ona göre ayarlayalım. bilen birisi bilgilendirirse sevinirm.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

oranlar eyaletten eyalete değişiyor bildiğim kadarıyla. brüt maaşın üzerinden federal vergi ve eyalet vergisi düşülüyor. başka vergiler de var tabi ama J1 lerden bu ikisi alınıyor. maaş ne kadar çok olursa o kadar fazla vergi ödüyorsun. oraya gidince "I hate taxes" lafını çok duyar olacaksın. hatta zamanla sen de söyleyebilirsin ama neyse ki dönünce hükümet bunu geri ödüyor sana. prosedürü biraz karışık olduğu için aracı şirketlere belgelerini gönderip vekalet veriyorsun onlar senin yerine alıp komisyonlarını düşüp banka hesabına yatırıyorlar veya çek olarak gönderiyorlar.ben belgelerimi aralık sonu gödermiştim çek ise geçen gün elime geçti. yani döner dönmez para eline geçmiyor.brüt 6000 yaptığını düşünsek 800-850$ civarı vergi ödersin tahminimce.

Bu arada yardımcı olabilecek arkadaşlara benim de bir sorum olacaktı. herhangi bir çeki bağlı bulunduğu bankada değil de herhangi bir bankada bozsam abd'de, o zaman komisyon falan alıyorlar mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar merhaba,
    banka bilgilerini verirken sectigimiz banka cok farkediyor mu kesilcek para bakimindan? mesela isbankasi turk lirasi hesabi bilgilerini versem uygun mudur? dolar hesabi olmasi zorunda diildir umarim..bi de switch code of bank nedir?.. bilgisi olanlar arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

.......[/QUOTE] Bide herkes yazmis bi sirket iadeleri almak icin ama ben yine sorcam hangi sirket daha uygun diye..simdiden tesekkurler herkesin isi rast gelsin...[/QUOTE]

Mehaba,biraz gec yaziyorumama kusura bakmabende deneyiyimi paylasmak istedim. dogru birsuru sirket var,fakat en iyisi USTAXWORLD, gordugum kadariyla bagzi arkadaslar bu sirketi biliyor.bence en iyisi bu,arklar! 2.5 - 3 ayda vergini iade ediyolar ustelik aldiklari komisyon da en dusuk %8.beni en cok sasirtan turkce bilen elemnlari var vederdini rahat rahat anlatabiliyorsun.sen sadce w2 veya son paycheckini veriyosun,sonra herseyle onlar ilgileniyor...avantajlari saymakla bitmiyor...ben sasirtici bi sekilde memnunum...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

reklam kokan hareketler bunlar
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=azuhazu;82957]reklam kokan hareketler bunlar [/QU

possible))
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar benimde su vergi iadesi ile ilgili bir sorunum var benim ssn kartımda ismimin son harfi yanlıs yazılmıs işveren herhangi bir problem olmayacagını söylüyor her seferinde,ssn ofisini arayıp durumu ilettiğini falan söylüyor,danısmanlık sirketim ise yeni bir ssn kartı cıkarttırmamın gerekli oldugunu söylüyor,işveren ise gerek yok ben senin ismini zaten dogru bir sekilde w2 formunda yazacagım tarzında birseyler söylüyor,sonuc olarak ben vergilerimi alırken problem yasarmıyım.sadece son paycheck ile w2 formu ile işimi halledebilirmiyim ssn kartındaki bu isim hatası problem yaratırmı.cünkü bu saatten sonra kart için basvursam geri gelmeside uzun sürebilir.ne diyorsunuz...
    Konu hakan_fb tarafından (26-08-2009 Saat 05:28 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sen duzmedınmı hala duz onu cunku ssn kartını ıstıyorlar vergı ıcın
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı akat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba,
    banka bilgilerini verirken sectigimiz banka cok farkediyor mu kesilcek para bakimindan? mesela isbankasi turk lirasi hesabi bilgilerini versem uygun mudur? dolar hesabi olmasi zorunda diildir umarim..bi de switch code of bank nedir?.. bilgisi olanlar arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim..
    emin değilim ama muhtemelen dolar hesabı gerekir. Ben dolar hesabı vermiştim. Switch code ve diğer bazı bilgiler daha gerekecek bunları banka şubene sor verirler. hesabınla ilgili detaylı bilgileri verirler.
    seçtiğin banka farketmiyor, istediğini seçebilirsin
    kesilecek tutar tax refund şirketinin sayfasında belirtiliyordur. orayı okuyabilirsin.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reklam kokan hareketler bunlar
    Valla isteyen arastirir abicim.Fikir alkisverisi bizimki

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bende kendi fikrimi belirtmiştim zati...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

vergimi alabilmek icin nisan'da USTAXWORLD'e bas vurdum 3 gun once parami hesabima yatirmislar. 387 dolar vergi odedim ,261 dolar para yatirmislar. neyi iyi anlamadim sitelerinde 40 dolar kesiyoruz yazmislar 126 dolar kesmisler.. simdi taxback.com mu iyi yoksa ustaxworld'mu? siz soyleyin?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergimi alabilmek icin nisan'da USTAXWORLD'e bas vurdum 3 gun once parami hesabima yatirmislar. 387 dolar vergi odedim ,261 dolar para yatirmislar. neyi iyi anlamadim sitelerinde 40 dolar kesiyoruz yazmislar 126 dolar kesmisler.. simdi taxback.com mu iyi yoksa ustaxworld'mu? siz soyleyin?
    126 dolar nasil kesilmis onu anlamdim..miktarlra karsinda kesilecek ucret belli..
    sadece cok fazla paralarda kesilen para artar ki senin de okadar fazla kazandigini dusnmuyorum bu drumda yanlislik olmus olabilr
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

arkadaslar vergı parasının bır kısmınıda eyalet kendısı kesıyor yanı hepsını vermıyor sıze ...bende alırken oyle aldım ama benden o kadar kesmemıslerdı...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tamam bir kismin i kesyrda
    zaten nekadar kestgide bellii oluyor paychecklerde..kaldiki 126 da buyuk bir rakam
    S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayır benım demek ıstedıgım sımdı normalde sız 100 dolar vergı ıadesı alıcaksın.tr ye donunce mesela 10 dolar aracı kurum kesıyor + bırde eyalet bır mıktar daha kesıyor o yuz dolardan kesıntısız olarak... bende ve cogu arkadasımda bu sekıldeydı...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yani şirketler arasında çokta büyük bir fark yok anladığım kadarıyla.çalışacağım işte son günlerime yaklaşırken şu vergi iadesi işine eğilmeye karar verdim.sponsor şirketim taxback.com linki yollamış.ondan geri almayı düşünüyordum ama herkes kötü şeyler yazmış orayla ilgili.360 dolar vergi ödedim.olabildiğince maksimum vergiyi almak istiyorum.kararsız kaldım çok...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewet herkez farklı farklı seyler dıyor ...bence dırek amerıkadakı sponsor sırketınle konus onlara bırde sor.ve 360 dolar vergı azmıs.sen azmı calıtın yoksa vergıyımı az kestıler :S
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani şirketler arasında çokta büyük bir fark yok anladığım kadarıyla.çalışacağım işte son günlerime yaklaşırken şu vergi iadesi işine eğilmeye karar verdim.sponsor şirketim taxback.com linki yollamış.ondan geri almayı düşünüyordum ama herkes kötü şeyler yazmış orayla ilgili.360 dolar vergi ödedim.olabildiğince maksimum vergiyi almak istiyorum.kararsız kaldım çok...
    fazla dussunemene gerek yok bence.sonucta biri 10 kesiosa digeride 15 kesicekdir..yani 3 asagi 5 yukari..birde biri 5 gun de dgeride ondan 3gun once veya sonra veriodur..sonucta vergini aliyosun yani
    S-pectacular

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewet herkez farklı farklı seyler dıyor ...bence dırek amerıkadakı sponsor sırketınle konus onlara bırde sor.ve 360 dolar vergı azmıs.sen azmı calıtın yoksa vergıyımı az kestıler :S
    5000 dolar civarı para kazandım.new hampshire eyaletinde sanırım az vergi kesiyorlar.ondan olabilir

@S-pectacuLar:haklısın sanırım.zaten öyle çok büyük bir mebla değil ödediğim vergi.en iyisi w2 formum geldiği gibi taxback.coma başvurmak.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 dolar civarı para kazandım.new hampshire eyaletinde sanırım az vergi kesiyorlar.ondan olabilir

@S-pectacuLar:haklısın sanırım.zaten öyle çok büyük bir mebla değil ödediğim vergi.en iyisi w2 formum geldiği gibi taxback.coma başvurmak.
    yada soyl yapabılırsın bu vergı ıadesı odeyen ınternet sayfalarının ana sayfalarında ne kadar alabılecegın yazıyor.kısmi taslak bilgileri dolduruyorsun.ne kadar gerı alabılıyorsun sana soyluyor.sende oyle yapabılırsın bır kac sıtede.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkes vergisini geri aldımı arkadaşlar. Ben bu sene orda bulundum.daha almadı vergi iademi.birkaç site var. ama wattaxback.com dan başvuru yapıcam sanırım.fazla komisyon almıyolarmış.birda 2 ayda veririz diyolar paranı. siz nereyi öeneriyorsunuz.varmı daha iyi site bilen. ama garanti olsun. paramız kalmasın oralarda. ben bu siteyi araştırdım.baya alan olmuş burdan.hadi bir yardım edin bu garibe ya.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar şu vergi iadesi nasıl alınıyo bir anlatsanız. bir iki site gezdim. en makulu wattaxback.com diye bir site. siz ne diyosunuz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Vergi iadesi - Vergi ABD, Birleşik Krallık, Irlanda | rttax.com
    İade Hesaplayıcı - ABD
    Ben buradan aldım tavsiye ederim, kısa zamanda almadım 3-4 veya 5 ay sürmüş olabilir, hatırlamıyorum. Ama sorunsuz bir şekilde işler halloldu. Online chat kısmı var zaten sitede diğer firmalarda da vardır. Bağlanıp işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenebilirsiniz. Ben memnunum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu sitede sey diyo. eksik olan belgeniz varsa bile basvurabilirsiniz. sizin icin tamamliycaz falan. benim ssn yok. bu da mumkun mu gitti o kadar vergi ya. umut dunyasi iste yine de bi sorayim dedim :S

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@neo-kimyager

Hangi aydan itibaren 3,4 ya da 5 ay surdu ? Turkiyeye geldiginden beri mi yoksa W-2 formundan sonra mi ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @neo-kimyager

Hangi aydan itibaren 3,4 ya da 5 ay surdu ? Turkiyeye geldiginden beri mi yoksa W-2 formundan sonra mi ?
    Kesin cevap vermek için e-mail leri kontrol ettim ve,
    13.11.2008 de ilk tüm istenen belgeleri göndermişim e-maille(W-2 hariç)
    01.02.2009 da W-2 ellerine geçmiş.
    16.04.2009 da federal vergiyi hesabıma 3-5 gün içinde geçeceklerini söylemişler.
    13.05.2009 da da eyalet vergisi çekini postaya vermişler.

İlaveten;
    Your Federal and State refundable amount is: 514.00 USD
    Tax commission and fees: 85.00 USD (bu kestikleri para)
    Total already refunded: 429.00 USD
    First Refund 327.00 USD; (hesaba geçen)
    Additionally refunded by State Check: 102.00 USD (çek olarak gelen)
    Bir vergi iadesi hikayesi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin cevap vermek için e-mail leri kontrol ettim ve,
    13.11.2008 de ilk tüm istenen belgeleri göndermişim e-maille(W-2 hariç)
    01.02.2009 da W-2 ellerine geçmiş.
    16.04.2009 da federal vergiyi hesabıma 3-5 gün içinde geçeceklerini söylemişler.
    13.05.2009 da da eyalet vergisi çekini postaya vermişler.

İlaveten;
    Your Federal and State refundable amount is: 514.00 USD
    Tax commission and fees: 85.00 USD (bu kestikleri para)
    Total already refunded: 429.00 USD
    First Refund 327.00 USD; (hesaba geçen)
    Additionally refunded by State Check: 102.00 USD (çek olarak gelen)
    Bir vergi iadesi hikayesi.
    @neo-kimyager
    eyalet vergisi cekini gonderdiler demissin.ceki bozdurdugunda banka nekadar ucret aldi?
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı berdush_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @neo-kimyager
    eyalet vergisi cekini gonderdiler demissin.ceki bozdurdugunda banka nekadar ucret aldi?
    Ya hesapları yeniden kontrol ettim, ama net bilgi yok. o çekden sanki hiç masraf almamışlar gibi ama banka bu böyle de olmaz heralde.
    Ama daha önceki bir 704,706 veya 708 dolarlık çeki 674,39 olarak bozmuşlar.bir akmank şubesi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)