Sayfa 3 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci 123456713 ... SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı peterpan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgisi olanlarin dikkatine,
    arkadaslar bu W2 formu gelmedi daha yaw ben ne yapiyim,tavsiyeler alabilrmiyim?
    tesekkurler...
    isverenine mail at yada tel ac..ama en garantisi telefon..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

onu yapmadan once ben bi de sirkete sorucam-yinede saol-
    baska tavsiyeler varsa alabilirim...
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

zaten normalde w-2 sirketine gelicek..
    ama sirketten ses seda yoksa direk kendin ara..
    en azindan nezaman gelir fln bilgi alirsin
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten normalde w-2 sirketine gelicek..
    ama sirketten ses seda yoksa direk kendin ara..
    en azindan nezaman gelir fln bilgi alirsin
    cok saol tesekkur ederim
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kesin cozum?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar benim derdimde soyle, ben 3 yerde calistim amerikada ve 3 yerden vergi iadesi alacagim 2 isyeri w2 formlarini gonderdi fakat digeri gondermedi hala gecende mail atmislar bana w2 formunu evine gondermek icin yok kendi sitemize uye ol uye olduk bu seferde w2 formunu istiyorsan kredi kartiyla 10 dolar ode bu ne yaa simdi !! bu bazi amerikalilar harbi cok gicik.isin ozeti elimde 2 w2 formu digerininde son payceki var aynen boyle basvurursam arkadaslar fazla masraf odermiyim duyuduguma w2 formalari ile daha uygunmus fakat iste alamiyorum 10 dolar kredi kartina diyorlar almayida dusunmuyorum.basvurursam tahmini ne kadara mal olur bide cok beklermiyim arkadaslar ? Bide herkes yazmis bi sirket iadeleri almak icin ama ben yine sorcam hangi sirket daha uygun diye..simdiden tesekkurler herkesin isi rast gelsin...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ha bide unuttum arkadaslar vergi iadeleri almak icin dolar hesabi acmak lazim bir bankada...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı turist17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha bide unuttum arkadaslar vergi iadeleri almak icin dolar hesabi acmak lazim bir bankada...
    taxback'e basvurdum ve sitesinde paranızı nasıl almak istersiniz diye bi link vardı ve bunların arasında Turkish Lira da var
    acaba şirketten şirkete değişiyo olabilir mi?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar lutfen tax backtan uzak durun sızden rıcam baska fırmlardan almaya calısın w2 gelmeyenler son paychecklerıyle alabılırıler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

neden boyle bır sey soyledın?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tax back almak için son paycheck imizi kullanıyorsak ,amerikadan dönerken son paycheckimizi harcayamayacağız demek mi oluyor bu???

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Taxback e siz nasil basvurdunuz arkadaslar.online ingilizce yazan biriyle chat yapiyorsunuz heralde onlarda size bir takim sorular soruyo sonrada size dokumanlar yolluyo doldurmaniz icin sanirim.fakat cok karisik ya bu islemler turkce telefonlar arayip bilgi alacagimiz yer yok mu ? yada siz nasil yaptiniz taxbacka basvuran arkadaslar.valla isin isinde cikamadim)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kremkaramel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tax back almak için son paycheck imizi kullanıyorsak ,amerikadan dönerken son paycheckimizi harcayamayacağız demek mi oluyor bu???
    walla yanlış hatırlamıyosam paycheckerr iki tane oluyodu bir tanesi banka için diğeride sende kalıyordu (yoksa banka ödediği pay checkin üstüne ödendi damgası mı basıyodu) ...ben bütün paychecklerimi sakladım bi hatıra olarak hepsi hala duruyo (ama emin değilim üstlerinde ödendi damgası mı var yoksa pay checkler iki kısım mıydı )
    Konu break tarafından (29-09-2009 Saat 10:00 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı turist17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taxback e siz nasil basvurdunuz arkadaslar.online ingilizce yazan biriyle chat yapiyorsunuz heralde onlarda size bir takim sorular soruyo sonrada size dokumanlar yolluyo doldurmaniz icin sanirim.fakat cok karisik ya bu islemler turkce telefonlar arayip bilgi alacagimiz yer yok mu ? yada siz nasil yaptiniz taxbacka basvuran arkadaslar.valla isin isinde cikamadim)
    şirketinle konuş onlar sana yardım eder...istersen taxback.com'da online konuştuğun kişiye hangi eyalette çalıştığını falan yaz o sana doldurman gereken belgeleri e-mail ile yollar..

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Bu vergileri Amerika'da geri almak daha avantajlı olur mu acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı chipmunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu vergileri Amerika'da geri almak daha avantajlı olur mu acaba?
    taxback.com'a yaklaşık 90$ dolar ödedim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

@ apollon
    geldimi paralar?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ apollon
    geldimi paralar?
    yanlış hatırlamıyorsam 320$ gibi bişey almıştım...dolar hesabıma yatırmışlardı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar ben 2008 wat ogrencisiydim vergi iadeleri icin gecen hafta basvurdum subat ayi icerisinde basvurdum.Ne kadar surede alabiliriz parayi? Bazilari gelecek senenin haziran-agustosuna kadar diyo (2009 agustosa kadar).Daha erken alma sansimiz yok mu ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

birde arkadaslar benden medicare ve sosyal security tax larinida kesmisler galiba bunlarida alamiyoruz. bilgisi olan var mi ?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar sıze tavsıyem taxbackten uzak durun cok fazla kesıntı yapıyorlar
    ben gecen sene 650 dolar vergı odedım martta 240 dolar vergı ıadesı aldım yapmanız gereken w2 formunuzu beklemek ve pasaport fotokopisini ssn nın fotokopisini ds2019 un fotokopisini sırketınıze yada herhangı bır wat sırketıne goturmek ama sorun anlastıkları fırma kesınlıkle taxback olmasın
    bu yaz 1008 dolar vergı odedım bana 870 dolar gerı aldım ustaxworld ıle basvurdum onlar daha az kesıntı yapıyorlar
    aslında ben bunu amerıkda arastırdım bende bole bı sırket kurayım dedım ama bu sırketler sadece ıskocya ve bulgarıstanda kurulabılıyormus oda kanunlarında kı acıklıktan dolayı oluyor cunku devlet sıze vergı ıadenızı paycheck ıle oduyor ve sız o ceklerı bu ıkı ulke dısındakı ulkelerde baskalrının adına olan ceklerı bozduramıyorsunuz normalde bu vergılerınızden sadece 9 dolar kesılıyor eger amerıkada bı banka hesabınız var ve halen acıksa kendınızde bunu yapabılıyorsunuz ve vergınızın hepsını gerı alıyorsunuz ama bıraz zahmetlı bı ıs
    ama ısteyene anlatabılırım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de taxback.com mağduruyum. 800 dolar vergi verdim bana 475 dolar ödeme yapıcaklarmış. mail gelmiş bugün. ben şu anda bu şirketten vazgeçip başka bi şirkete başvursam olur mu??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ava Adore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de taxback.com mağduruyum. 800 dolar vergi verdim bana 475 dolar ödeme yapıcaklarmış. mail gelmiş bugün. ben şu anda bu şirketten vazgeçip başka bi şirkete başvursam olur mu??
    şirketlere başvurup sorabilirsin, yani netten canlı sohbet linki olanlara, geçen bana bir reklam gelmişti verginizi geri alalım diye, bir şirkete vergi iadesi için başvurmuşsanız şu fiyata , ilk kez bize başvuracaksanız şu fiyata diyerekten,
    adını hatırlayamıyorum firmanın
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba american eagle
    nasıl kendi başımıza vergi iadesine başvurabiliriz ben irs nin sitesine girip denemeye çalıştım ancak yapamadım bu konuda detaylı bilgi verirsen sevinirim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benim anlamadığım şey: biz bu vergileri geri alacaksak orda neden vergi ödüyoruz? neden bu kadar zahmete katlanıyoruz?
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sıze tavsıyem taxbackten uzak durun cok fazla kesıntı yapıyorlar
    ben gecen sene 650 dolar vergı odedım martta 240 dolar vergı ıadesı aldım yapmanız gereken w2 formunuzu beklemek ve pasaport fotokopisini ssn nın fotokopisini ds2019 un fotokopisini sırketınıze yada herhangı bır wat sırketıne goturmek ama sorun anlastıkları fırma kesınlıkle taxback olmasın
    bu yaz 1008 dolar vergı odedım bana 870 dolar gerı aldım ustaxworld ıle basvurdum onlar daha az kesıntı yapıyorlar
    aslında ben bunu amerıkda arastırdım bende bole bı sırket kurayım dedım ama bu sırketler sadece ıskocya ve bulgarıstanda kurulabılıyormus oda kanunlarında kı acıklıktan dolayı oluyor cunku devlet sıze vergı ıadenızı paycheck ıle oduyor ve sız o ceklerı bu ıkı ulke dısındakı ulkelerde baskalrının adına olan ceklerı bozduramıyorsunuz normalde bu vergılerınızden sadece 9 dolar kesılıyor eger amerıkada bı banka hesabınız var ve halen acıksa kendınızde bunu yapabılıyorsunuz ve vergınızın hepsını gerı alıyorsunuz ama bıraz zahmetlı bı ıs
    ama ısteyene anlatabılırım

bu forumda anlatabilirsen cok sevinirim ben irs nin sitesinde yapmaya calistim ama beceremedim. zaten nisan 15 de az bir sure kaldi kendim yapmak istiyorum ki bostan yere sitelere fazladan para gitmesin zaten devlet yeteri kadar kesintiye ugratiyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba,

Ben 2008 wat öğrencisiydim. 700$ vergi ödemiştim. anlaştığım taxback şirketinden refund'u çek olarak istemiştim(keşke banka hesabına isteseydim) net olarak 613$ vergi iadesinin çek olarak postalandığına dair bana bir mail atıldı. Bu konuda size sorularım olacaktı;

1. Bu posta işi nasıl oluyor acaba?
    2. Bu sene de tekrar abdye gideceğim.haziran ayının 17sinde buradan çıkıyorum. geçen hafta postaya verilen çek acaba ne zaman elime ulaşabilir?
    3. Eğer ben gidene kadar ulaşmazsa benim adıma ailemden birileri bu parayı çekebilir mi? (vekalet falan..) ya da ben döndükten sonra bozdurabilir miyim? yani süre kısıtlaması olur mu?

yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğer ben buradayken elime ulaşırsa burada hiç uğraşmayıp abd'de herhangi bir bankada bozdurabilir miyim? nasıl olsa bu yıl tekrar gideceğim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim en matiklisini yapmissin bence. Madem ki Amerika'ya tekrar gidiyorsun orada hicbir kesinti olmadan parani bozdurabilirsin. Eger gecen hafta yolladilar ise bu hafta icerisinde elinde olacaktir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki farzedelim ki gelmedi ben gidene kadar (mesela benim sınava giriş belgem de gelmemişti bir seferinde postaya güvenemiyorum pek o konuda) o zaman ailemden birine vekalet falan mı vermem gerekio ya da nasıl oluyor? bu konuda da yardım ederseniz sevinirim. teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)