Sayfa 18 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 8141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 511 ile 540 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Evet, denetim islemleri neyazik ki bu sekilde oluyor. Her yil vergi iadesi dosyalarin % 10 denetim icin seciliyor ve islemler oldukca fazla uzuyor.
    Genelde 1000 USD ve uzerinde vergi kesintileri olanlar seciliyor.
    Uyguladiklari denetim proseduru denetime secildiginden itibaren 6 aydan 1 yila kadar uzayabilir ve denetim sonucu olarak deklarasyonlarda basvuru yapilan tutarlarin onaylanmasi ve cek basilmasi oldukca gecikebiliyor ve ayrica basvuru yapilan tutarlarda da degisiklik yapma yetkisine sahiptir ABD-vergi dairesi.
    Denetim islemlerinde kesin ve hatta yaklasik bir tarih bile verilmemektedir.
    Bu ABD vergi dairesinin kurallarina gore yapilan bir kontroldur ve islemleri hizlandirma gibi bir yetkimiz yoktur.
    Islemleriniz ilgili danismanlarimizdan takip ediliyor ve verginiz hakkinda sonuc aldigimizda size bilgilendirecegimizden emin olabilirsiniz.
    Ilgili arkadaslar yeni bilgi bekliyor onumuzdeki hafta ve size yine geri donus yapacagim.

Boyle bir mesaj geldi Ustaxworld yetkilisinden. Verginin sonuclanmamasi halinde burada firma hakkinda olumsuz yorumlarim olacak, en azindan forumdaki arkadaslar da ogrenirler kimin ne oldugunu.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

ustax pişmanlıktır. hiçbir şekilde mailinize cevap vermezler. işleri düştüğünde size mail atarlar maillere anında cevap verdiğim halde cevabıma cevap vermezler. 2014te katıldığım programın vergi iadesini aralık 2015te aldım. ikinci vergimin iadesini de 20 25 gün içinde yapacaklarını söylediler ne kadar doğru bilmiyorum. bu yaz da gideceğim ama bu sefer benden onlara iş çıkmayacak.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hocam ben daha 2014te katildigimi alamadim, seninki yine normal

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

1 kaç güne w2 formu gelicektir muhtemelen sizce hangi şirketle basvurmalıyız alperenin dedigne göre ustaxla degil

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

haklarını yemeyim mailime gecikmeli de olsa cevap verdiler sanırım burdaki mesajları takip ediyorlar iki vergi toplamı 700$ iade aldım ama romanyalı arkadaşımın yöntemiyle yapsaydım 200 dolar daha fazla alcaktım kesintiler çok tutuyor ama bu sene o yöntemle yapıcam hem de iki aya paranı alabiliyorsun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Benim maile de gecikmeli cevap verdiler ama hala bekliyorum. Umarim vergi gelir yakin zamanda. Ona gore buraya olumlu-olumsuz yorumumu yazarim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı alperentuco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklarını yemeyim mailime gecikmeli de olsa cevap verdiler sanırım burdaki mesajları takip ediyorlar iki vergi toplamı 700$ iade aldım ama romanyalı arkadaşımın yöntemiyle yapsaydım 200 dolar daha fazla alcaktım kesintiler çok tutuyor ama bu sene o yöntemle yapıcam hem de iki aya paranı alabiliyorsun.
    O arkadasinin yontemi nedir?
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arkadasinin yontemi nedir?
    ihtiyacın olursa anlatırım demişti 2016 için yaparken anlatırım burda henüz ben de bilmiyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

ihtiyacın olursa anlatırım demişti 2016 için yaparken anlatırım burda henüz ben de bilmiyorum
    Alperen f.b ulasabilirmiyiz yada burdan bizlede paylaşabilirmisin ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alperen f.b ulasabilirmiyiz yada burdan bizlede paylaşabilirmisin ?
    forumu aktif kullanıyorum sürekli takipteyim, bana faydası dokunan şeyleri burda paylaşmaktan kaçınmıyorum. ben yapınca burada ayrı bir konu açıp detaylı şekilde açıklarım siz de ustax vb firmalardan uzak durmuş olursunuz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

forumu aktif kullanıyorum sürekli takipteyim, bana faydası dokunan şeyleri burda paylaşmaktan kaçınmıyorum. ben yapınca burada ayrı bir konu açıp detaylı şekilde açıklarım siz de ustax vb firmalardan uzak durmuş olursunuz
    Bende 2 günde 1 takip ediyorum haberlesiriz ozaman

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Self olarak W-2 formu ile vergi iadesi vardı farklı formlar doldudarak bu yöntemi açıklayabilicek kimse yok mu şu firmalara kesinti ödemesek ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar , acaba H and R block yada turbotax gibi sitelerle amerikada banka hesabımız olsa vergi iademizi alabilirmiyiz.Daha önce yapan olduysa cevaplarsa sevinirim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

http://www.studyzone.com.tr/haber-de...i-ba%C5%9Fladi! burdaki yazılara göre sizce hangisini kullanmalıyım ? 2 tax ın toplamı 1100 civarı birşey

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Aşağı yukarı 1500 dolar ödediğim vergiden elime geçicek olam max 800 dolar oda en yüksek tahmini tax iadesini veren rt tax. Şirkete sorduğumda 1300 dolardan fazla ödenen taxları vergi dairesi tam ödemiyomuş. Kazıklanıyor muyum yoksa bu gerçek mi? Bilgisi olan arkadaşlar var mı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Evet kaziklaniyorsun, ben daha fazla vergi odememe ragmen aldim hepsini.

Bu isin en kolay yolu h&r block ile yapmak. Ama size cek gonderirlerse ya da banka hesabi isterlerse bunlari halletmeniz gerekir. Gecen yil h&r block ile yaptim. Form ile felan ugrasmiyorsunuz. Sadece kucuk bir ucretle kolayca yapiliyor. Adimlar cok kolay. Isterseniz oraya bir uye olun ve ucretsiz kisimdan baslayin, ne kadar kolay oldugunu goreceksiniz.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kaziklaniyorsun, ben daha fazla vergi odememe ragmen aldim hepsini.

Bu isin en kolay yolu h&r block ile yapmak. Ama size cek gonderirlerse ya da banka hesabi isterlerse bunlari halletmeniz gerekir. Gecen yil h&r block ile yaptim. Form ile felan ugrasmiyorsunuz. Sadece kucuk bir ucretle kolayca yapiliyor. Adimlar cok kolay. Isterseniz oraya bir uye olun ve ucretsiz kisimdan baslayin, ne kadar kolay oldugunu goreceksiniz.
    azuhazu birkaç sorum var hr block hakkında. birincisi tahmini vergi iadesiyle alınan vergi arasında çok fark varmıydı? mesela dendax online calculator la belgeleri ulaştırdıktan sonraki geri ödenecek miktar arasında 200 dolar gibi fark vardı bu firmayla böyle bişey yaşadın mı? ikincisi ödemeyi hemen yapıyoruz galiba bu siteye? şuan rttax la başlatmıştım işlemleri onu durdurup mu bu ücreti ödemeliyim. üçüncüsü malum site biraz ayrıntılı bilgiler istiyor bazılarını anlamadığım için geçtim üzerine düşmek gerekiyor mu? son olarak çek gönderirlerse yada bankka hesabı isterlerse bunları halletmemiz gerektiğini söylemissin çeki türkiyede bozdurmak zor mu veya türk bankası hesabını kabul ediyorlar mı veya amerikan banka hesabımız mı olmalı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

azuhazu üstad peki bu sitede de amerikadaki bir bankanın bilgilerini mi vermem gerekiyor yoksa türkiyede ki vadesiz döviz hesabının iban ını versemde olur mu bu arada AGI NUMBER 4 HANELI DIMI ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Simdi sizin kazandiginiz para belli bir miktarin altinda oldugu icin sizin odediginiz vergilerin tumunu almaniz gerekir. Ama tahmini vergi iadesi diye birsey yok. Bu firma sizden kesinti felan almiyor ama onlar belli bir miktar odemek zorundasiniz bu islemleri yaptigi icin sizin yerinize. Siz siteye girin basic kismindan islemlerinizi yapmaya baslayin, goreceksiniz ne kadar kolay oldugunu. Ben gecen sene vergi alamadim cunku odedigim vergi aldigim paraya orantili olarak az oldu. Tr de cek bozdurmak zor olmuyor ama bazilari kesinti yapiyor bazilari ugrasmak istemiyor. Hatta ayni bankanin farkli subeleri farkli seyler soyluyor.

Alıntı fethi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azuhazu birkaç sorum var hr block hakkında. birincisi tahmini vergi iadesiyle alınan vergi arasında çok fark varmıydı? mesela dendax online calculator la belgeleri ulaştırdıktan sonraki geri ödenecek miktar arasında 200 dolar gibi fark vardı bu firmayla böyle bişey yaşadın mı? ikincisi ödemeyi hemen yapıyoruz galiba bu siteye? şuan rttax la başlatmıştım işlemleri onu durdurup mu bu ücreti ödemeliyim. üçüncüsü malum site biraz ayrıntılı bilgiler istiyor bazılarını anlamadığım için geçtim üzerine düşmek gerekiyor mu? son olarak çek gönderirlerse yada bankka hesabı isterlerse bunları halletmemiz gerektiğini söylemissin çeki türkiyede bozdurmak zor mu veya türk bankası hesabını kabul ediyorlar mı veya amerikan banka hesabımız mı olmalı?
    Alıntı ertugrulozmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azuhazu üstad peki bu sitede de amerikadaki bir bankanın bilgilerini mi vermem gerekiyor yoksa türkiyede ki vadesiz döviz hesabının iban ını versemde olur mu bu arada AGI NUMBER 4 HANELI DIMI ?
    Bu konuda bir bilgim yok ama Amerika bankasindan bir hesabin varsa onu kullanmalisin. Eger yoksa bunu onlara sorman lazim. Yardim hatlari var konusabilirsin
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam benim de bir sorum olacak bu sene tekrardan gideceğim 1250 dolar vergim var.
    Bunu HR block ile bu yaz alma şansım var mı orada ? banka hesabımı kapattım fakat tekrardan açacağım gittiğim zaman. İşlemlere haziranda başlasam Eylüle kadar hallolur mu ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Vergi iadelere başvurular nisanda son buluyor.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Az once kendi vergi iademe basvurdum. Ben burda yasadigim icin benim durum kolay oldu. Biraz arastirma yaptim siz alien non resident sayildiginiz icin online yapilmiyormus. Yani kagitla doldurmaniz gerekiyor. Yani hr block olayini unutun ve verdigim bilgilerden dolayi kusura bakmayin. Sandimki h&r block vize ile gelen ogrencilerinde yapar ama yapmiyorlarmis. Yani formlarin elle doldurulup postayla IRS e gonderilmesi gerekiyor. Benimkisi cok basit oldu burda yasadigim icin. Ben resident oldugum icin Amerikalilarinki gibi kolay oluyor.Doldurmaniz gereken formlara baktim, pek zor birsey gozukmuyor ama yanlislik yaparsaniz paranizi geri iade alamayabilir ya da borclu cikabilirsiniz yanlis doldurdugunuzdan dolayi. Size simdi formlari siteye koyar gosteririm ama herkezin durumu farkli oldugu icin cok zor olacak.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Malum su an tax sezonu. Her ogrenci isterki odenen vergilerin cogunlugu geri alinsin. Aslinda cogunlukla oyle oluyor ama araci sirketler sizden cok fazlasini aliyor. Bugun birisinden duydugum olayi anlatayim.Ogrencinin basvurdugu vergi iade sirketinin ismini bilmiyorum ve rakamlari yuvarlayarak soyluyorum. Simdi ogrencinin normalde almasi gereken vergi iadesi 1000 dolar. Ogrenciye deniyorki biz senden islem ucreti olarak sadece 40 dolar alacagiz. Simdi buraya kadar hersey normal.Sorun burden sonra basliyor. Belli bir zaman sonra vergi iadeleri geliyor ve ogrenciye deniyorki senin iaden 600 dolar. Ve senden bir 40 dolar daha kesiyorlar. Sana veriyorlar 560 dolar. Geri kalan para onlarin cebinde. Bu tanidigim kisi dusunmuski isini 40 dolara halledecek. Dikkatli olalim
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 2 hafta once arkadaslarim ve kendim icin Turbotax ve H and R block la yaptim ve Bank of America hesabima bugun aldim vergi iademi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar vergi iadesi çekini bozdurmak için ziraat bankasını önerir misiniz, daha önce bu bankadan iş yapan oldu mu? Ayrıca bu çeklerin bozdurma süresi 90 gün diye biliyorum doğru mu? Son bir soru daha; eğer çek olarak gelirse benim adresime mi gelecek yoksa belirlediğim bankanın hesabına mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart turbotax

Alıntı obukte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2 hafta once arkadaslarim ve kendim icin Turbotax ve H and R block la yaptim ve Bank of America hesabima bugun aldim vergi iademi.
    Turbotax dan iade alanlar acil yardım edebilir mi.Bilgileri doldurucam ama yanlış yazmaktan korkuyorum yüzlerce soru soruyor site. ? (abd banka hesabım duruyor hala)
    2015 Cape Cod,Massachusetts.Cape Cod'cular toplansın bhnbbm(et)gmail.com

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı obukte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba nasıl yaptığın hakkında biraz bilgi verebilir misin,W2lerim geldi fakat aracı şirketlere verginin yarısı vermek istemiyorum , Bank of America hesabım var hala açık.
    Arkadaşlar vergi iadesinden anlayanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. bahanazsiz(et)gmail.com

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

HR Block ile aramızda böyle bir konuşma geçti de. Kendileri ile beraber alabileceğimi söylediler. Yorumu olan var mı acaba ? Oradan aldığımda ne kadarlık bir kesinti olur ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhabalar
    Sizlere vergi iadesi miktarını danışmak istiyorum.
    2014 yazı wat da sahip oldugum vergi iadesi 690 dolar civarıydı
    ---
    2015 yazı tekrar gittim ve daha fazla calıstım. Eyalet ve fedarel toplam vergi ödemişliğim 798 dolar idi ve ben de tahminen 700 dolar geri alırım diyordum.
    Fakat ''xxxDAX'' adlı vergi şirketi bana 430 dolarlık federal ceki ulaştıgını eyaleti ise beklediklerini söylüyor.. 3-4 kez Wat yapan bilgili arkadaşlardan bilgi alabilir miyim, neden daha fazla beklediğim taktirde daha az geldi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turbotax le iademi nasıl alabilirim? Amerikada hesabım yok ve şu an Türkiye deyim. Benimle aynı koşullarda olup iade alabilen var mı ?

File kısmında böyle diyor:

Note: You must have a U.S. address in order to register.
    EASTWARD HO COUNTY CLUB. MASSACHUSSETTS-CAPE COD-CHATHAM 2015
    LAZY LOBSTER. MASSACHUSSETTS-CAPE COD-CHATHAM 2015

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)