Sayfa 17 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 713141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 481 ile 510 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benim yakşlaşık 880 dolar bir tax back vardı, ve şirketden 80 dolar kadar bir kesinti olacağını söylemişlerdi. Şuan gidip kontrol ettiğimde 527 dolar vereceklerini söylediler. Ve bu kesintinin aracı firma (rttax) tarafından gerçekleştiğini söylediler. Bu kesinti normal mi, kesintilerin arttığına dair bir yasa değişikliği falan mı oldu nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

normal değil bence bu kesinti. Ayrıca firmalar 30*40 dolar kesinti yaparlar. Yani vergi iade firmaları. Ayrıca hiçbir wat şirketi kendi komisyonunu almadan bırakmaz parayı. Bu kesinti içinde Firmanın payı da var. Vergi iadesi aldığın firmaya mail at ya da online destekten yaz. Vergindeki kesintilerin tam olarak nerelere gittiğini görmek istediğini belirt. 353 dolar kesintinin hangi kalemlere hangi miktarda gittiğini sor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

3 ay bekledikten sonra elime geçen 80 dolar . Hiç çalışmamışım hiç!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

wisconsin de state vergisi alan var mı ? sanırım kimse alamamış kural değişmiş artık vermiyorlarmuş sadece federal veriyorlarmış onu aldık 601 dolar şükür ama 150 dolar state vardı benim gitti.... :S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Yalan soyluyor olabilir her kimden duyduysan. Gayet veriyorlar 2013 icin.

Wisconsin e-file
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar vergi iadesine başvuru yapıcam, şirketime mesaj attım sgk belgesi yazmıs gerekli belgelerin içinde.. bu arada sgk ya borcum var. bu borc vergiyi almama engel olur mu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar konu biraz eskide kalmış ama vergilerimizi amerikadan ayrılmadan önce orada alma ihtimalimiz yok mu ? Yani illaki burdan mı halledicez ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Vergi doldurma zamaninda eger hala amerikadaysan amerikadayken yapabilirsin eger Trde sirketle felan ugrasmiyorsan HR Block dene cok cuzi bir miktar , onu da yapmak istemiyorsan formlari indir doldur.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar cekim gelmiş ama ben amerika'da bozdurmak istiyorum hem nakit taşımamak için hemde kesinti olmasın diye. Fakat Çekin bozdurma süresi nedir. Yani USa' de bozdurabilecek kadar sürem var mıdır?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Cekin uzerinde yazar ne kadar surede gecerli oldugu genelde benim gorduklerim 90 gun ya da tam bir sene. Eger belirtilen zaman icinde bozduramazsan cek iptal oluyor, ceki aldigi yeri arayip cekin tarihinin gectigini , bozduramadigini soyler yenisini gonderirler sana, tabi o sirket hala duruyor olursa. Diger bir secenek ceki amerikada tanidigin birisine gonderebilir onlar bankaya gider senin icin yatirabilirler hesabina.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

merhabalar. aralık 2014te ustax firması aracılığıyla vergi iadesine başvurdum. nisan ortası geldi hala cevap yok. mail atıyorum durum ile ilgili cevap yok. kendim doldurup kendim tekrar başvurayım mı sizce? ayrıca bu firma ne kadarlık kesinti yapıyor ortalama bilen var mı? (700$ için)

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Bu vergi iadesinde vergi oranları eyaletten eyalete değişiyor diye duydum.Ne derece fark eder veya ortalama alınan ücret ne kadardır vergi iadesi için ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler azuhazu, danışmanımda 1 yıl dedi ama ben 3 ay biliyordum. Garantilemek istemedim.
    bu arada benımde 700 dolardı North Carolina ustax ile bozdurdum. 650 dolar kalmış ülkeye gitmiş 50'si. 650'den ise 54 dolar Ustax'a verdim. gerisi bende işte

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

federal tax backimi aldım ve bozdurdum, ustaxworld firmasıyla çalışıyorum ama statetaxtan haber yok maile statetax biraz zaman alıyo diye cevap attılar normal prosedürmüdür ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Federal'i ben de aldım ama State Tax için W-2 istediler, onu işverenden alıp USTAX'e yolladım. Bir aya gelir falan diyorlar ama bakalım. Bu arada bu sene USTAX'ten alanlar banka hesabına mı yatırıldı yoksa Yapı Kredi'den çek mi bozdurdunuz?
    Yazın Newport, Rhode Island!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk önce hesabına yatırcaz dediler sonra sistem değişti checki gönderdiler evet yapı kredide bozdurdum 1 saate parayı aldım ama statetax checkini bozdurmak 2-3 hafta sürüyo dediler yani state tax gelse dahi daha çok kesinti olçakmış ve daha zuzun sürede elimize geçiçekmiş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart :Re

Hocam yapıkrediden 1 saat içinde bozdurdum demişsin hangi il hangi şube ben ankarada ulus taki yapı krediye gittim ama yapamadılar baya bi süre beklemem gerekiyomuş.
    Alıntı yusuftkarakus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk önce hesabına yatırcaz dediler sonra sistem değişti checki gönderdiler evet yapı kredide bozdurdum 1 saate parayı aldım ama statetax checkini bozdurmak 2-3 hafta sürüyo dediler yani state tax gelse dahi daha çok kesinti olçakmış ve daha zuzun sürede elimize geçiçekmiş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çalıştığım vergi iade şirketi (ustax) istanbulokmeydanıyapıkredi şubesiyle konuşmuş sanırsam beni oraya yönlendirdiler federal taxback checki 1 saate bozdular

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Benim sorun cok daha farkli ki vergi iadem hala gelmedi. Ustaxworlde mail de attim birkac kere. Onlar bizden kaynakli degil, amerikan vergi dairesi inceliyor diyor. Arkadasim da ayni durumda. Vergilerimiz 2000 dolar civari. Bu konuda bilgisi olan var mi? Ya da en azindan arayip sorabilecegim bir yer?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Linkten de kontrol ettim, sonuc cikmadi.

Vergisini Ustaxworldden alamayan benim gibi baska arkadaslar var mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hic mi yok bir bilgisi olan?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Merhabalar ben sali gunu cikis yapiyorum last pay check cuma gunu gelecek ve alamiyacagim o pay check is verenle konustum ibtiyacin yok dedi ! W2 formuyla halledebiliyorsun dedi ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

w2 formuyla halledebilirsin dogru soylemis. w2 formunu da sana ocak ya da subat basinda yollar isveren. O zaman basvurursun. Ancak w2 formun olmazsa , son paycheck ile basvurup alabilirsin iadeni.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bu tax back için kendi kendimize başvurabiliyor muyuz yoksa illa bir aracı mı gerekiyor ?

Kendimiz başvurabiliyorsak nasıl başvurabileceğimize dair bir yazı var mı ? bu konudaysa kaçıncı sayfasında

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

arkadaşlar benim üzerinde araştırıp yoğunlaştığım 4 şirket oldu. ustaxworld taxback dendax ve rttax.
    bunlardan ustaxworld artık başvuru kabul etmiyormuş. kalan üç şirketten taxback 823 dolar, dendax 1166 dolar, rttax 1066 dolar önerdi ama hepsi bunlar tahmini fiyatlar diye ekledi. size önerim dendax veya rttax ile çalışmanız. başka şirketle konuşup görüşen var mı? onlarıda inceleyelim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar..Bu vergi işini aracı sokmadan kendimiz halledebilir miyiz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

2000 dolar uzeri vergi iadem 2014 yazindan beri beklemede. Ustaxworlde basvurmustum, Amerikan vergi dairesi tarafindan hala incelendigini soyluyorlar. Bu durumda yapabilecegim birsey var mi arkadaslar?
    Konu megacracker tarafından (10-01-2016 Saat 06:55 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Paranin uzerine yatmak icin oyle yapiyorlar. senin ne gibi bir durumun varki bu kadar incelenecek.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)