Sayfa 16 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 61213141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 480 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Tecrubei arkadaslara sormak istedigim bi soru var. Aldigim bi habere gore w-2 formu gelmis.Vergi iadesini guvenilir bir yolla en az kesintiyle en hizli bir sekilde almak istiyorum. Bunu nasil yapabilirim? Tecrubeli arkadaslar yardimci olursa sevinirim......
    USTaxworld.com'a bakabilirsin. Onerebilirim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bende rttax şirketini önerebilirim.90-120 gün arası 90 dolar kesintiyle veriyor.Dahaz hızlı opsiyonu var ama onun kesintisi ne kadar bilmiyorum.Mail atarak ulaşıp sorabilirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

USTaxworld.com'a bakabilirsin. Onerebilirim.
    Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende rttax şirketini önerebilirim.90-120 gün arası 90 dolar kesintiyle veriyor.Dahaz hızlı opsiyonu var ama onun kesintisi ne kadar bilmiyorum.Mail atarak ulaşıp sorabilirsin.

Dediginiz iki firma hakkinda bir bilgiye veya kullanici yorumuna rastlayamadim web'de.Ikisi de yurtdisi tabanli sistemler. Aslinda bana gelesiye kadar bir kac yerden kesintiye ugrama ihtimali benim asil korkum.....heralde dolar hesabi actirarak bunlari iade aliyoruz....O iadeyi alasiya kadar mesela atiyorum banka kesinti yapiyor veya baska bir nedenden dolayi kesinti yaparlar teslim alan kisiye soylemeyip sonunda keserlerse o kotu olur. Muhatap bulamam diye korkuyorum karsimda....600 dolara yakin vergi odedim amerika'da. En sonunda kendi firmama gidip vergi iadesi icin basvuracagim heralde... Kafam cok karisik siz bu sirketlerden ne kadar surede ne kadar kesintiyle aldiniz taxinizi acaba? bir de dolar hesabi acarak mi aldiniz?

Bir an once bir yere basvurmaliyim.....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

En son 2 yıl önce başvurmuştum amerika hesabımı vermiş olabilirim tam hatırlamıyorum.Türkçe sitenin adresi bu Vergi iadesi - Vergi ABD, Birleşik Krallık, Irlanda | rttax.com

Karar yinede senin ben sadece daha önceden işlem yaptığım bi şirketi yazdım.Bu sene daha ucuzunu bulursam o şirketle yaparım işlemi.Birde konuyu daha önceden açılmış konuya taşıyorum bilgiyi tek bi başlıkta toplayalım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Vergi iadesi

Herkeze mrb vergi iadesi icin ekimde basvurdum simdi belgelerim vergi dairesine gonderilmis.Aklima takilan sorun su bende son pay yok bagzilarida kaybolmustu.gonderdiklerimdende emin degilim ama sirket aldi gonderdi.bekliyorum simdi sizce iade alirmiyim.ama elimde 6 tane falan pay vardi onlari gonderdim.ayda 800 dolara calismistim sizce ne kadar kalir bana.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Önemli olan en son gönderdiğin paycheck yada w2 formu.Eğer en son eline geçeni gönderdiysen sıkıntı yok.Yada işverene mail atıp w2 formunun mailini isteyebilirsin.Belgeleri güncelleyebilirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze mrb vergi iadesi icin ekimde basvurdum simdi belgelerim vergi dairesine gonderilmis.Aklima takilan sorun su bende son pay yok bagzilarida kaybolmustu.gonderdiklerimdende emin degilim ama sirket aldi gonderdi.bekliyorum simdi sizce iade alirmiyim.ama elimde 6 tane falan pay vardi onlari gonderdim.ayda 800 dolara calismistim sizce ne kadar kalir bana.
    Ayda 800 dolara nasil calistin ya..Ne is yaptin da o kadar az kazandin. ya da nasil yasadin o parayla orda.....200 dolari gecmez bence alacagin iade....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

7.25 dolarla gunde 6.30 saate çaloıştım.Aç kaldım susuz kaldım ama çok eylendim.Wat programı zenginlerin yapabileceği bişey değil.Gelenlerin çogu özel okullu tiplerdi hayatında çalışmamış insanlardı. aileleri eksta 1000 dolar gönderen vardı yada tr kredi karlarıyla geçinip dönunce ailesine ödetenler.Gördüklerim bunlardı.
    Konu inek tarafından (10-02-2013 Saat 07:09 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla iyi gecinmissin yine de. Helal olsun...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bi sorum var ben 350-400 dolara yakın vergi ödedim fakat son pay i mi ve bağzı pay lerimi kaybettim.Daha dogrusu son payımı almadım maaşımı elden aldım.Sondan 1 yada 2 önceki pay i gönderdim şirkete..Bu bi sorun olurmu paramdan keserlermi??

bugun şirketi aradım işlemlerinde sorun yok gibi bekliyoruz şimdi inceliyolar vergi dairesi senin evraklarını dediler..ne diyosunuz??

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

w2 formu göndermedim sanırım ben ama onun dısında sosyal sigorta numaramı filan gönderdim ve diğer bilgilerimi..Erken döndüğüm için son pay kaldı patronun elinde...Benim umudum yok vergiler gelmez ama yine de soruyorum umutlanabilirmiyim???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Gönderdiğin paycheck te gözüken miktar işleme girer ona göre alırsın iadeni.İşverene mail atıp isteyebilirdin w2 formunu.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Gec kaldim degil mi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vergi iadesi başvurusunu mart başında yapacağım geç kaldığımdan dolayı alamama veya fazla kesiti oluyor mu ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evraklar işleme konmadıysa geç kalmış sayılmazsın.
    evraklar işileme kondu olsun neyse..sağol bilgi için.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Evraklar isleme konsa bile en son paycheck veya w2 formunla yanlislik oldu diye tekrar basvurabilirsin. irs in sitesinde gerekli form var ya da iletisimden sorabilirsin onlara.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evraklar isleme konsa bile en son paycheck veya w2 formunla yanlislik oldu diye tekrar basvurabilirsin. irs in sitesinde gerekli form var ya da iletisimden sorabilirsin onlara.
    irs dediğimiz siteye baktım ben fakat cozemedim bu siteyi burdan ben kendim basvurup direk alabiliyomuyum araya başka şirket sokmadan vergi iademi
    ? bu site work and traverl öğrencilerinin vergi iadelerininde yolluyo mu yani yardım cı olursanız sevinirim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ggokhan_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    irs dediğimiz siteye baktım ben fakat cozemedim bu siteyi burdan ben kendim basvurup direk alabiliyomuyum araya başka şirket sokmadan vergi iademi
    ? bu site work and traverl öğrencilerinin vergi iadelerininde yolluyo mu yani yardım cı olursanız sevinirim

federal vergi icin 1040 nr ya da 1040nr-ez formunu doldurun. farketmiyor, state vergisi icinde calisitigin statein internet sitesine gir orda form var onu doldur, her state icin farkli. sonra onlar soyluyorlar nereye gondermek gerektigini. Amerikan vatandasi olmadiginiz icin maalesef kagitlari doldurup mektup yoluyla gonderip islem tamamlandiginda cek gonderiyorlar. Istediginiz soruyu sorabilirsini, bu konuyu cok iyi biliyorum. yalniz form nasil dolduruluyor sormayin, bilmedigimden degil biliyorum ama burda aciklamaya kalkarsam cok karisiklik olur. zaten formu internetten indirdiginizde nasil doldurmaniz gerektigine dair kilavuzda var
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hesap bigilerimi taxback in gönderdiği lnke girdim fakat şöyle bir sorun var.Benden banka hesap numarası istedi onları filan yazdım ama bide banka adresini istedi bende bizim okulun ordakini yazdım geçtim.Hesap hocamın üstüne oldugu için hocanın nerde hesab açtırdıgını bilmiyorum.Ama iban ve diğer önemli bilgileri doğru girdim.Bu durumda sorun çıkma ihtimali varmı?Bi suru sey yazdım bilgilere ama tek emin olduklarım banka numaraları???

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 gün önce aldım bende ustaxworld den 458 dolar geçti elime 100 küsür dolar masraflara gidiyo zaten
    Happiness Only Real When Shared

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben vergi iadesine bireysel başvurmak istedim fakat bana şirkete hangi yolla ulaştığımı sordu ona göre komisyon verilecekmiş o insana veya şirkete komisyon oranlarının ne kadar olduğu hakkında bir fikriniz var mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar aldıgımız elektronik eşyaların vergi iadesini hava alanında alabiliyor muyuz ? alıyorsak bu vergi iadesi giyimi de kapsıyor mu ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Eğer ürünleri aldığın mağaza da tax free logosu varsa havalimanındaki tax free bankolarından fişini vererek alabilirsin. Zaten fişinde de tax free logosu olur ama ben amerika'da bir çok mağaza da görmedim bu logoyu
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Valla bende görmedim Tax Free logosu ne yalan söyliyim Teşşekür ederim

Acemi Watçı Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Şu an iki işte birden çalışıyorum ikisinde de kayıtlarım var, yasal yani. Ama sponsorum sadece ilk işimi biliyor. Vergi iadesi olurken iki işin de vergisini alabilir miyim? Yoksa diğer işimi de bildirmem gerekir mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba maine den ipad alıcam 2 tane bunların tax ini jfk dan dönnerken tax free noktasından alabilir miyim?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

F1 ögrencısıyım nelerden Tax iadesi alabiliyorum bilginiz varmı?

Hayalperest Watçı cngzmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

walmarttan aldığımız elektronık eşyaların tax free lerını alabılıyormuyuz ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alisveris vergilerinin iadesini alamazsiniz. Yalnizca maasinizdan kesilen vergilerin iadesini alrsiniz onu da donunce belgeleri hazirlayip alacaksiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)