Sayfa 15 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 5111213141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 421 ile 450 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

merhaba arkadaslar
    ben 2009 yazında wat la gitmiştim.döndükten sonra biraz geç belgelerımı teslım ettım ve gittiğim şirket e belgelerımı verıp tax refund başvurusu yaptım.fakat yetkili kişi henüz hesaba ulaşmayabileceğini söyledı kendisine mail atıp sorduğumda.mart ayına sarkabileceğidi söyledi. fakat 1 hafta önce falan mail attım cvp gelmedı ve daha önceki tel no için de yanlış diyor .Hesabıma para daha geçmedi.sizce ne yapabilirim şu noktada .yardımcı olursanız sevinirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim anlamadığım niye aracı şirketler kullanılıyor ki? Benim araştırmalarıma göre eyaletlerin ilgili web adreslerinden vergi takibi yapılabiliyor. Aracı şirketler online işlemlerden farklı olarak ne yapabilir Pekala bir şekilde biz de bu işlemi yapabiliriz diye düşünüyorum. Misal PA eyaleti için böyle bir sayfa mevcut: https://www.doreservices.state.pa.us...smyrefund.aspx

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Merhaba forum.Vergi iadesine başvuranlar,başvurup alanlar alamayanlar,vergi iadesinde sorun çıkan varmı bu senede ?
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benimde vergi sorum var. massachusetts deyim. iki haftalık param normalde 891 dolar bana verilen çek 623 dolar yani %30u kesilmiş.diğer amerikan vatandaşı olan çalışanlarında aynı oranda kesilmiş.ne yapmam lazım bu kadar kesilmesi normal mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

azuhazu vergi iadesi için wattaxbacka başvuracağız 2011 wat için gruplar için %50 indirim var önerir misin?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar gecen sene wattaxback ten yapmistim ama bu seneye siteden basvurmama ragmen birkac kez herhangi bir donus yapan olmadi.Azuhazu sen hangi siteden yapiyorsun ozelden mesaj atabilir misin?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar benim şu şekilde bir sorum var size: 2011 yazında çalıştığım yerden bana bir posta geldi W-2 belgesiymiş bu tax back için. A4 kağıdını 4 e bölmüşler eşit olarak ve aynı belgeden 4 tane var. Ben şimdi ne yapmalıyım? Daha önce bu şekilde olan arkadaşlar nedir bu olay? Başvuru zamanı ne zaman?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

En son 15 Nisanda ellerinde olacak sekilde basvurman gerekir. Ben de yapicam, su an amerikadayim ben.. Uygun firma ariyorum..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

1 ay içinde paramı alabileceğim bir vergi iade şirketi var mı?
    vergiiade.com mağdur bıraktı! onun gibi şirket istemiyorum lütfen düzgün şirket bilen varsa söylesin. acil lazım :S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

geçen hafta wattaxback.com'a başvuru yaptım geri dönen olmadı. az önce aradım şirketi yeni bi yapılandırma içindelermiş mailler ellerine ulaşmıyomuş ve 1 2 ay sürecekmiş bu durum sizleri mağdur etmemek için yeni başvuru almıyoruz dediler. tavsiye edebileceğiniz güvenilir bi şirket arıyorm. yardım ederseniz sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar şu irs'ye nasıl başvuru yapabiliriz, ben sadece federal income tax witheld'i gördüm, local ve state income tax kısmını göremedim. ayrıca irs türkiyedeki bir bankaya parayı gönderebilir mi yoksa amerikada banka hesabımız mı olması gerekiyor? bilen arkadaş varsa anlatabilir mi?
    Konu keddi tarafından (01-03-2012 Saat 01:48 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar. verıgı ıadesı ıcın basvuru yaprım fakan bankaların swıftt kodu var. ıs bankasının swıfft kodu trısbnkxxx dıye gecıyorç buradakı son uc haneye ne yazmamız gerekıyor bılgsı olan var mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba,

aracı şirkete başvurmaz olsaydık ama oldu olan benim taxlerden hala bi haber yok fakat arkadaşımın 600 dolar kadar vergiden 160 dolar geri alabileceğini söylemişler bu kadar kesinti yapmaları mümkün mü? Bir de sadece federal ve state vergileri mi geri veriliyor?
    Konu dreamcatcher tarafından (17-07-2012 Saat 08:03 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Hangi sirketti başvurduğunuz? Work and travel Ogrencileri ödediği bütün vergileri alıyor olmaları gerekir çünkü kimse 20bin dolar yapmıyor. Sahtekarlıktan başka birşey değil.
    https://sa1.www4.irs.gov/irfof/lang/...fgetstatus.jsp bu siteye gir, gereken yerleri doldur ne kadar para almissin çıkar .
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dediğiniz siteye baktım tax geri döndükten sonra elimde herhangi bir belge yok son paycheckteki kesinti miktarını girnce de herhangi bir bi bilgi çıkmadı.
    universe edu service diye bi şirketten başvurdum onlar sadece state ve federal vergilerinin alındığını söylüyolar sadece onlar bile 324 dolar ediyor! bize yolladıkları 210 tl!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

w-2 formun ve sosyal sıgorta kartının elınde olması lazım... w-2 formun elınde deılse son paycheck ın de baz alınabılır. Ustaxworld gıbı sırketler var onlara basvurman lazım ama kacacılıktan, dolandırıcı olmadıklarına emın olduktan sonra bu sırketlerın aracı olmasına ızın. Gecene sene gıttım, ocak 2012 tarıhınde ısleme gırdı bunun sebebı ısleme gırebılmesı yasal olarak gıttıgınız senenın bıtmesı lazım. orn; 2011 yaz gıtmıstım 2012 ocakta ısleme alın nısan gbı federal vergım yattı... onu aldıktan bı bucuk ay sonra da eyalet vergım yattı. Senden kesılen vergının tamamını tekrar gerı alman mumkun deıl. Banka komısyonları, transfer parası, amerıkanın gerı donus ıcın kestıgı mıktarlar ve aracı olan sırketın komısyon oranları bunu etkılıyor. Orn; toplam 44o dolas kesıntım varken benım elımde 32o dolar kadarı gectı...
    @GalatasaraySK | Yurtdışı Eğt. Danışmanı, Work and Travel | ing ögr, ceviri | #izmir a$ıkı ツ| Fra ve Rusca magdru |

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

114 dolar onların cebine kalmış. Yapacak birşey yok. Her ogrenciden bu kadar kesinti yapsalar iyi para donüyor ortada.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı shadowdb23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    w-2 formun ve sosyal sıgorta kartının elınde olması lazım... w-2 formun elınde deılse son paycheck ın de baz alınabılır. Ustaxworld gıbı sırketler var onlara basvurman lazım ama kacacılıktan, dolandırıcı olmadıklarına emın olduktan sonra bu sırketlerın aracı olmasına ızın. Gecene sene gıttım, ocak 2012 tarıhınde ısleme gırdı bunun sebebı ısleme gırebılmesı yasal olarak gıttıgınız senenın bıtmesı lazım. orn; 2011 yaz gıtmıstım 2012 ocakta ısleme alın nısan gbı federal vergım yattı... onu aldıktan bı bucuk ay sonra da eyalet vergım yattı. Senden kesılen vergının tamamını tekrar gerı alman mumkun deıl. Banka komısyonları, transfer parası, amerıkanın gerı donus ıcın kestıgı mıktarlar ve aracı olan sırketın komısyon oranları bunu etkılıyor. Orn; toplam 44o dolas kesıntım varken benım elımde 32o dolar kadarı gectı...
    Olayın hepsi böyle işlemiyor. 1040nrez formuna cekinin tr ye gönderilmesini istiyorsun ve cekin eve geliyor bazı bankalara bedava ya da cüzi bir ücretle bozduruyorsun. Çok ucuz numaralar bunlar, bilmek lazım .
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

azuhazu çok doğru söylemiş zaten sen kendin de başvurarak paranı alabiliyorsun. Tax refund firmalarına güvenmeyin arkadaşlar lütfen...
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yukardaki güzel tanıtıma kesinlikle emin olduğum naçizane bildiklerimi ekliyeyim.Malum çoğu öğrenci bekar olduğu için bu öğrenciler paralarının tamamını alamıyorlar.Şöyle açıklayayım.Diyelimki bir öğrenci 1000 dolar vergi ödedi.Yukardaki tabloya göre %10 kesinti yapılacak.Bu durumda öğrencinin beklediği para 900 dolar olacak ama aslında 900 dolar alamayacak.Çünkü vergi sistemine göre bekar olanlar ödedikleri vergi tutarının tamamını alamazlar.Ancak evli olanlar ve çocuğu olanlar ödedikleri vergiyi ve daha üstü parayı alırlar.(Aile-çocuk yardımı vs.)Yani herşey dahil derken biraz soruşturulmalı.

Şunu da hatırlatayım,şirketler tarafından vergileriniz hesaplanırken eyalet ve federal vergiler teker teker hesaplanıyor.Yani herhangi bir şirket yukardaki gibi bir tablo verdiğinde her vergi türü kendine göre hesaplanacak.Toplamda 500 dolar vergi varsa ortada,200 ve 300 lük çekler ayrı ayrı yukardaki tabloda incelenir.

Diğer bir konu acaba şirketler sizin w2 formun üzerindeki para üzerindenmi kesinti yapacaklar yoksa devletin size vereceği para üzerindenmi.

Bir diğer konu bazı şirketler devletin ne kadar para kestiğini söylemezler.En azından benim başıma geldi.(Bu şirket tarafından değildi ama.)Yani şöyle oluyor, 1000 dolar vergi vermişsinizdir.Devlet sizden 200 dolar kesmiştir,300 dolarda aracı şirket kesmiştir fakat şirket size devlet sizden 300 dolar kesti der 100 doları daha cebe atar.

Ayrıca şirketler 3,4,5 ay gibi bir süre ister sizden paranın iadesi için.Amerikada bizzat aracısız ,tek başına vergi iadesi almış birisi olarak Amerikada paranın insanlara geri dönüş sürelerini söyliyeyim size.Eğer formları eksiksiz bir biçimde,doğru olarak doldurduğunuzda paranızın banka hesabınıza yatırılmasını istiyorsanız 2 hafta içinde kesinlikle paranız yatıyor.Eğer paranızı çek olarak almak isterseniz en geç 6 hafta sürüyor ve ben çek olarak istemiştim 6 tam altı hafta sonra geldi.Arkadaşımınki ikinci haftanın sonunda yatırıldı.Anlayamadığım şey herhangi bir vergi iade şirketi bizden imzamızı ve bilgilerimizi alarak zaten onlara yetki vermiş oluyoruz, buna rağmen niye o kadar uzun sürer anlamam.

Ayrıca şu çek bozdurma servisi iyiymiş tabi gerçekten cüzi bir miktarda olursa.

Yukardaki şirket ya da başka birileri yazdıklarımı yanlış anlamazlarsa sevinirim ayrıca.Ben bu şirketle daha önce iş yapmış değilim,karalama ya da başka amaçlarda değilim.Sadece biraz dikkatli olalım.
    Bende vergilerimi bireysel başvurarak almak istiyorum çünkü Amerika'da olacağım acaba tam olarak nereye nasil başvurmalıyız bilgilendirirseniz sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bireysel başvuru nasıl oluyor arkadaşlar. Olmazsa abd'deki arkadaşlara yaptıracağım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bireysel başvuru nasıl oluyor arkadaşlar. Olmazsa abd'deki arkadaşlara yaptıracağım.

bireysel başvuruları nereye ve nasıl yapıyoruz bilen arkadaşlar anlatabilirlerse çok sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu vergi iadeleri icin bireysel basvurumu yapalim yoksa danisman sirket araciligi ilemi yapalim hangisini onerirsiniz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

vergi iadesi için gereken belgelerde hep son paycheck gerekli görünüyor ama ben amerikadayken şirketimden ilgili maili aldığımda sonda bir not vardı çeklerinizi ordayken bozdurun türkiyede sorun olabiliyor diye. ben de danışmanıma sordum bozdurmadan çekleri getirmeli miyim yoksa bozdurmalı mıyım dedim, danışmanım da çeklerini bozdurabilirsin ama çalıştığın yerler w2 formlarını mutlaka yollamalı bize demişti ben de ona güvenerek çeklerimi bozdurdum. şimdi şüpheye düştüm umarım danışmanım beni yanlış yönlendirmedi bir saçmalık yapıp? çeklerin detay açıklamalarının yazdığı bölümleri hep sakladım ama çek kısımlarını bozdurduğum için elimde çek olarak bir belge yok haliyle. şimdi vergi iademi alamaz mıyım? zaten bir iki gün içinde şirkete gidicem ama öncesinde burdan da danışıyım dedim. bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim son cek denen sey zaten o. detaylarin yazdigi kisim. en sonki paycheck in detaylarinin yazdigi kagidi istiyorlar. orda senin ssn , toplam ne kadar vergi verdigin filan hersey yaziyor ondan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tamam çok sağol ben bozdurulan kısmının da gerekli olduğunu sanmıştım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba,
    tax refund icin simdilik yapmamiz gereken bir sey yok degil mi ?

bireysel basvurudan ziyade bir danisman sirketle basvuru yapmayi dusunuyorum ama adamlar SSCard istiyorlar... SSCardim kayip , SSN biliyorum.

bireysel basvuru mu yapmam gerekecek ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

numarani biliyorsan soylersin o da yeterli. zaten karti numara icin istiyorlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslarim elimde son paycheckim yok cunku isyeri direk banka hesabina yatiriyordu parayi. Simdi paycheck olmadan vergi iadesi basvurusu yapabiliyormuyuz. Ve bu basvuru icin zaman nedir. Yani bu gunlerde yapmis olursak gecmi kalmis sayiliriz. Tesekkurler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Vergi Iadesi?

Herkese merhaba,
    Tecrubei arkadaslara sormak istedigim bi soru var. Aldigim bi habere gore w-2 formu gelmis.Vergi iadesini guvenilir bir yolla en az kesintiyle en hizli bir sekilde almak istiyorum. Bunu nasil yapabilirim? Tecrubeli arkadaslar yardimci olursa sevinirim......
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)