Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cell phone

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart cell phone

cep telefonu almak istiyorum. cok cesit olan bi dukkan tavsiye edebilecek olan varmi. anladigim kadariyla best buy fries gibi yerlerde cok fazla cep telefonu cesidi yokmus. nereye gitmem lazim benim. bu arada las vegastayim ben. tesekkurler
    Emeğini en yüksek paraya sat
    Ama ruhunu asla !!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya benim turkiyeden getirdigim(suan amerikadayim) nokia 6610 telefonum calismiyor,sanirim elektrik voltajindan kaynaklanmis bu durum,burda daha dusuk ya.ne yapmama lazim bilen var mi?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya abd den telefon alsak turkiye de sorun oluyor mu ? olmuyorsa alicam burdan iyi birsey... bilen var mi???
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amerika da nokia fiyatları nasıl ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cep telefonu olayını bilen yok sanırım ???????
    !!! VİZEDE FİRE VERMEYEN TEK FORUM !!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

google dan araştırdım bu olayı genel yorumlar bu şekilde bu arada yazı alıntıdır..

Fatura geremiyor açtırmak için. Turkcell için : Turkcell Extra denen işlem yerlerine gidiyorsunuz. Bu telefonun kendisi ve pasaport gerekiyor. Bir de formaliteden bir cep telefonu numarası istiyorlar, sizin ya da başkasının numarası yetiyor. İşleminizi yapıyorlar.

ABD den ya da başka ülkelerden alırken dikkat edilecek husus telefonların UNLOCKED olması. Eğer belirli bir operatör kullansın diye kilitlenmişse diğer operatörde çalışmaz, kırdırma işlemi gerekir bunu da araştırmanız lazım.(bunun örneğini Motorola nın Türkiye pazarına girdiği ilk zamanlarda sadece Telsim de çalışacak şekilde kilitlenmesinden hatırlarsınız). UNLOCKED alırsanız başınız ağrımaz

buna ek olarak başka bi arkadaş şunu sormuş

soru1- ::: 2 tane cep telefonu aldim. TR deki akibeti ne olur acaba. Yurtdisindan telefon alma olayi, 1 tane ile kisitli ise, 1 tanesi kaydolup, digeri gelecek seneyi mi bekleyecek kayit icin ?!?

cevap1-::: Aynen öyle, ya da yurtdışına çıkmış başka birini bulacaksınız.

soru2- ::: Tamam ok, buldum, ama her ikisinde de faturadaki isim benim ismim. Faturadaki isim ile pasaporttaki isim uyumuna bakmiyorlar mi, 2. telefonu arkadasin uzerine kayit ederken. Sonuc olarak fatura benim uzerime ama pasaport arkadasin olmus olacak ?!

cevap2- ::: Faturaya bakan mi var? Isterseniz 100 tane getirin, kayit icin son 1 sene icinde cikis yapmis pasaport lazim, bir pasaporta yilda bir kez islenebiliyor

(yazılar alıntıdır)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar, buradan telefon götürmeniz size bir yarar sağlamayacaktır. (Tabi benim babam armatör istediğim kadar konuşurum demiyorsanız :P ) ABD de telefonlar sim kartla çalışmıyor,cihazın üstüne entegre edilmiş halde , sim kartlı telefonlar alıyorsunuz.Hatta bazı telefonların bedavaya bile verildiği söyleniyordu.Arkadaşımın söyledğine göre yanlış hatırlamıyorsam 40 dolar sabit ucret veriyorum amerika içi heryer bedava diyordu. Yurtdısı için ayrı bir prosedür işliyormus extra ücretleri felan var diyordu.Araştırılması yarar getirecek bir konu. Sağol harun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, buradan telefon götürmeniz size bir yarar sağlamayacaktır. (Tabi benim babam armatör istediğim kadar konuşurum demiyorsanız :P ) ABD de telefonlar sim kartla çalışmıyor,cihazın üstüne entegre edilmiş halde , sim kartlı telefonlar alıyorsunuz.Hatta bazı telefonların bedavaya bile verildiği söyleniyordu.Arkadaşımın söyledğine göre yanlış hatırlamıyorsam 40 dolar sabit ucret veriyorum amerika içi heryer bedava diyordu. Yurtdısı için ayrı bir prosedür işliyormus extra ücretleri felan var diyordu.Araştırılması yarar getirecek bir konu. Sağol harun
    şahsen ben burdan götürmem ordan getiririm
    bide gitti gidiorda görürsünüz abd den iphone unlocked edilmiş filan
    onlarda benim az önce iza ettiğim şekilde yapıorlar sanırım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim turkiyeden getirdigim(suan amerikadayim) nokia 6610 telefonum calismiyor,sanirim elektrik voltajindan kaynaklanmis bu durum,burda daha dusuk ya.ne yapmama lazim bilen var mi?
    eski bi post ama lazım olur diye baska arkadaslara...

bi yerden nokia 6610 sarj aleti al.
    yada sipariş ettir.
    yada dier sarj aletinin ucuna aparattan tak.
    Adaptor duzenegi oldugu için telefonun zarar gormez.
    220 de girse o adaptore 110 da girse cıkısı aynı voltajda oldugundan.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski bi post ama lazım olur diye baska arkadaslara...

bi yerden nokia 6610 sarj aleti al.
    yada sipariş ettir.
    yada dier sarj aletinin ucuna aparattan tak.
    Adaptor duzenegi oldugu için telefonun zarar gormez.
    220 de girse o adaptore 110 da girse cıkısı aynı voltajda oldugundan.
    elektronik mhendisiyiz sanırım yadailgiliyiz bayağa bu konularda
    sağ ol bilgilendirme için...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fizik muhendisliğindeyim ilk defa bak bi işe yaradı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fizik muhendisliğindeyim ilk defa bak bi işe yaradı
    çok zor ama sağlam bölüm şimdi çekiosun ama ilede rahat olur gör bak

bu arada (333. mesajım benim ugurlu sayımdır kendisi söylemeden edemiycem kırılıo sonra )

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet ama şuan wat a giderken ortalamamın düşmesinin en büyük etkenidir bu bölüm
    1,86

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

amerikaya giderken nolur nolmaz belki çok zor duruma düşerim diye. hattımın yurtdışı kullanımını açtırmıştım. görüşmenin çok pahalı olduğunu biliyordum. ama insan çok zorda olunca bi şi düşünemez dimi. bunu garantiye almak istedim..2,5 ay hiç kullanmadım..dönmeden 10-15 gün newyorkta kaldım..beraber olduğum arkadışımızla bulunduğumuz yerle ilgili görüşmemiz şarttı. bende ne kadar pahalı olabilir ki diyerek onu aramaya kalkıştım. 3 sefer ulaşamadım. her seferinde telesekreter çıktı. he her telesekreter bile ücretliymiş.her birinden 3 ytl fatura geldi. ve bir dakikalık konuşmamdan da 6 ytl fatura yüklendi. en acısıda. ben arayanın faturasının bana eklenmesini bilmememdi. bir sefer türkiyeyle cep telefonumla konuştum ama yinede ortalama 60 ytl ye patladı..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

mrb arkadaslar,rus wat forum'da arasdirdim,yabancilar icin yalniz t-mobile satiliyor.digerleri icin amerikali olman gerekiyomus..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

site adı verebılırmısın..o foruma bende bakmak ıstıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tam olarak neler yazıyor burda paylaşırsan seviniriz

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Lightbulb

Amerikadan tlf getirirseniz burda 1 - 2 hafta çalışır sonra kapanır . Fakat 50 ytL verip i-mei kırdırabilirsiniz (yasadışı olarak). Tabi tlf garantisi olmuyor . Bnm bildiim pasaport ile her sene 1 tlf kayıt altına aldırabiliosunz 10 ytl gibi makul bi ücrete.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

evet arkadaslar,ruslar'in kendilerine tavsiyesi:
    kendinizle oraya cep telefonu goturmeyin,
    aylik 40 dolar,600 dakika,hafta sonu bedava + cep telefonu diledigin model.

bi de www.net10.com .. boyle bi site ilani var.

valla,ben sonyericsson son model bisey isterim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bence de telefonu yanniza almanizin faydasi var ama en iyisi ordan bir telefon-pre-paid kart almaniz en iyiside bence oncede gectigi gibi t-mobile.... gerci aldiginiz telfon pek bir ise yaramiyor cunki konturlu hat alinca iyi telefon vermiyorlar mverselerde cok para aliyorlar ...birde yukarda arkadasin dedigi olay 40 dolar felan aylik faturali hat almaz biraz sikinti bir is cunku onu iptal ettirmek lazim onunda 200-300 doalr vezasi var yada 2 yil oluyor munimum suresi her ay odemeniz lazim...ha birde orda boyle spot mazgalardanda telefon alina biliyor sanirim ama nerden olirsaniz alin band larina felan dikkat etmeniz lazim bazen burdaki kartlari calsitirmiyor yada sadece avea yi felan calistiriyor ben iki kere getirdim getirdiklerimin ikisde sadece avea calistiriyor malesef birde genelde duyduguma gore t-mobile den baskasi calsimiyormus avrupada

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Oradaki telefon fiyatlarının tamamı sözleşmeli aboneler içindir. 40$'a cep telefonu görüpte atlamayın hemen. Bir şekilde alsanız bile telefon faturalarını ödemediğiniz zaman(geri döneceğiniz için) SSN numaranıza bunlar işlenir ve bir daha vize almaya gittiğiniz zaman vize değil de ..... alırsınız. Umarım anlatabilmişimdir.

Oradan telefon almak istiyorsanız UNLOCK modelleri almanız lazım ki bunları mağazalarda bulamazsınız. İnternnetn sipraiş vermeniz gerekir ama fiyatlarda çok büyük farklar yok. Yani ordan alıpta garantisiz telefon kullanmanızı tavsiye etmem.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

mrb yahoo,senin arkadas hangi sirketle calisiyor bakude? ciee'lemi yoksa aspectlemi?
    bide ismi neydi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya kardes bilmiyom tam oalrak ama bildigim bakude adida royal diye bir eleman

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

birde sanirim arkadas firmanin sahibi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

o arkadas ege universitesini mi bitirdi? hm galiba taniyorum,kendisi aspect'le calisiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

abi,sence fake offer vizede sorun cikarmaz? ya anlarlar sa?
    kendimi amerikada kus gibi hiss etmek istiyorum.diledigim eyaletde,diledigim yerde is araya bilirim.
    yalniz fake ne kadar guvenli..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bende tracphone var. Gidince kontörlü bir hat alacaksanız marketlerde ki ucuz olanlardan almayın. Gidip T-Mobile falan alın.
    Biz bunu 15$'a aldık ama hem siz aradığınızda, hem de sizi aradıklarında dakikada bir kontör düşüyor. T-Mobile ise 40$ ve sadece siz aradığınızda kontör gidiyor. T-Mobile 3 aylık dönem içinde daha ucuza gelecektir

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar, bende Cingular'dan sim kart almıştım. Sim kartı bedava veriyorlar, sadece alırken 10-15$ kontur parası veriyorsunuz. (Bu arada bu sim kart sadece taktırdığınız telefonda çalışıyor) Daha sonra da konturleri 15-25-50-100$ lık kartlar olarak satılıyor. Aynı şekilde T-Mobile'de de konturlu sim kart alabilirsiniz. Ama her halukarda ne Amerikaya telefon goturmeyi (orada sim kart almak amacıyla) ne de amerikan sim kart almanızı tavsiye diyorum. cunku amerikada siz aradığınızda, mesaj attığınızda, arandığınızda ve mesaj aldığınızda yani kısacası her halukarda sizden de kontur/ücret kesiyorlar. o yuzden gereksiz diye dusunuyorum. Sadece amerika içi aramalarla kullanılacaksa yararlı olabilir ama Türkiyeyi aramak için calling card yada telefon kartı almanızı tavsiye ediyorum.

telefon ile beraber gelen hatlarda ise bahsedildiği gibi uygun fiyatlar olabiliyor ama genellikle 1-2 yıldan az kullanacağınızı soylediğinizde vermeyebiliyorlar. 'Pay as you Go' sim kartını yada 'Go Phone' ları tavsiye ederim. http://www.wireless.att.com/cell-pho...ones/index.jsp

http://www.wireless.att.com/cell-pho...ntentId=900270

T-mobile için: http://www.t-mobile.com/shop/Phones/Prepaid.aspx

şarz aleti yada adaptor goturmeyi unuttuysanız, herhangi bir telefon magazasına gidip isteyin: bir arkadas bedevaya aldı, bende satın aldım. Adaptorü ise mutlaka burdan goturun, orada daha pahalı oluyo genellikle.
    Konu borders tarafından (18-03-2008 Saat 04:29 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

peki sms icin hangisi daha iyi ve ucuz?
    t-mobile mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sacmalamayın Ya Onlar Sıze Beles Verıyo Telefonu Ama 2 Yuılda Kontrat Yaptırıyo 2 Yıl Boyunca Ayda 40 Dolar Mı Ne Oduyosunuz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks