Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@Fiorex

Eğer buradaysan bu Penn station'a gidiş olayını biraz daha açabilirimisin ?

Önce Air Train'e biniyorsun demişsin ona nereden binip nerede ineriz ?
Ganyotcu sana ozelden mesaj yazmis olmama ragmen bu mesaji buraya da yapistirmak istedim. Hala daha birileri JFK-Penn station arasi yolculuk fikirleri ariyor ise bu mesaji okumalari onlara bir fikir verebilir. Bu mesajda tam anlami ile aciklama yapamadi isem de birazcik sizin arastirma yapmaniz gerekiyor, ama ben alternatif olarak neler secilebilir ona deginmeye calistim :

Selamlar Ganyotcu, rica ederim. Her turlu sorunu cevaplarim merak etme.
Az once JFK'dan Penn station a kadar olan mesafeye goz attim, araba(taxi) ile 30 dakikalik bir yol. Mutlaka baska sekilde de gidilebilir oraya taksi harici mesela tren veya metro ancak bu yolu secer isen ucuza mal olmasina ragmen epey cetrefilli bir yolculuk seni bekliyor olacak, az once arastirdim ve JFKdan Penn stationa gider iken hava treni ve metro kullaniyorsun ama metro sayisindan emin degilim. Metrolar ne kadar duzenli olsa da yeni giden birisi isen kafa karisikligina hazir ol. Ha illaki ben metro ve hava treni ile yolumu bulurum diyorsan google dan "How to get from JFK to penn station" ya da "Train from JFK to Penn station" kelimelerini arattir ve cikan sonuclari bir guzel okuyarak kendine bir yol haritasi ciz ve bu bulgulari guzelce bir kagida dok ve kendine bir harita yapmaya calis. Taxi secenegi ile gitmeye calisirsan trafige gore yolculuk uzun ya da kisa surebilir ancak acik trafikte 30 dakikalik bir mesafe olarak gorunuyor. Tren, metro have treni vb gibi ulasim araclarini secer isen yine 30 dakika gibi bir sure cikiyor karsimiza ancak bir kac vasita degistirme ihtimalin olabilecegi icin bu vasitalar arasindaki bekleme surelerini kestirmek mumkun degil. Taxi kesinlikle trene verecegin paranin 3-4 kati olacaktir ama temiz is yapmis olursun, kafan rahat bir sekilde hicbir vesait degistirmeden tren istasyonuna kadar acik trafikte ilerlersin. Taxi 50 dolar tutar gibi cunku Turkiyeye en son gecen senenin mayis ayinda gitmistim ve China Towndan JFK airporta 25-28 dakikalik bir yol icin 50 dolar sabit taxi ucreti odemistim. Trenler ile yolculuk tercih eder isen ve toplamda 3 tren degistirsen en fazla 15 dolara patlar gibime geliyor internetten okudugum bazi yazilardaki fiyatlardan yola cikarak yaptim bu hesaplamayi. Dolayisi ile karar senin. Ayrica ayin 14 unde inecegini soylemissin ancak saat kacta inecegini soylemedigin icin yetisip yetisememe durumun hakkinda yorum yapmam imkansiz. Dedigin gibi ayin 14unde gece 11:55 te dahi insen ABDye kapilardan ve bagaj kontrolunden en cok 2 saat icerisinde gecersin ve yarim saat taxi yolculugundan sonra saat 2:30 gibi en gec tren istasyonuna varirsin. Hele aksamuzeri bi saatte iniyorsan ABDye baya bi 8-10 saat firsatin olur oraya gitmek icin bu da hayli hayli yeter,. Umarim aciklayici olmustur.