Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sim card ve telefon sorunu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Sim card ve telefon sorunu

Meraba arkadaşlar, şimdi ben geçen sene amerikadan tracfone telefon aldım ve şimdi bunun şarj cihazı kaybetmişim, aklıma başka bir seçenek geldi beni şimdi türkiyede kullandıgım telefona tracfone sim cardını taksam çalışırmı? türkcell hattımı america telefonuna takınca çalışmaz telefon unlocked olmadıgı için ama, sim kartını benim türkiyedeyken kullandıgım telefona takınca kullanabilirmiyim amerikada?
    LIVE IS LIFE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar, şimdi ben geçen sene amerikadan tracfone telefon aldım ve şimdi bunun şarj cihazı kaybetmişim, aklıma başka bir seçenek geldi beni şimdi türkiyede kullandıgım telefona tracfone sim cardını taksam çalışırmı? türkcell hattımı america telefonuna takınca çalışmaz telefon unlocked olmadıgı için ama, sim kartını benim türkiyedeyken kullandıgım telefona takınca kullanabilirmiyim amerikada?
    turkiyede kullandıgın telefonun marka ve modeli amerikada kullanılan bant genişliğine uyuyorsa ve kırdırdıysan kullanırsın bence..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

telefon iphone,
    yani sim cardlarda herhangi bir destekleme olmaz demi sadece tracfone telefonlarında çalışacak die birşey
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Deneyip kullanabilen varsa , sölerse sevinirim
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Kesinlikle ama kesinlikle ve de kesinlikle kullanamazsın.
    Hatta bazı telefonların kırdırılması bile mümkün olmuyor. Nasıl kitledilerse.
    Senin Tracfone sim kartın ile telefonun birbirine çakılmış durumda. Tracfone ait başka bir telefonda dahi o sim kartı kullanamasın. Tracfone kartı Türkiye'den götürdüğümüz telefonda denedik ve çalıştıramadık.
    Eğer numaranın değişmemesi için böyle bir yola başvurmak istiyorsan Tracfone'dan yeni bir telefon alıp aktivasyon sırasında "Eski numaramı kullanmak istiyorum" dersen aynı numaranla devam edebilirsin.
    Bir tavsiye daha vereyim : Tracfone ile NET10 aynı şirkete ait fakat NET10 çok daha ucuz. İlk sene Tracfone, geçen sene NET10 kullandım. NET10 tartışmasız olarak daha ucuz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

türkiyede kullandıgımız telefona ordaki sim kartı takınca çalısıyormu onu merak ettim ben

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Saol Faruk ama, sim kartı iphone a taktıgımda, sim kartı tanıdı sim bilgilerime girdigimde telefon numarası aynen gözüktü ama dogal olarak no signal diorda, yok ben laptop yerine iphone u götürüorumda iki telefonu birden taşımamak için böle bişey düşündüm, belki çalışabilir deneyim ben bi gidince
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı dorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyede kullandıgımız telefona ordaki sim kartı takınca çalısıyormu onu merak ettim ben
    benim merakım o zaten
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Ben denedim çalışmadı. Bir de sen dene bakalım.

Mutlak hüsranla tanış.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mutlak hüsranla tanış.
    Amerika'da aldığımız Iphone burada çalışmaz mı, bir de orada en ucuza nereden Iphone alabiliriz ve en uygun nasıl konuşabiliriz.

Amerika'nın kurtuluş gününde Iphone alma niyetim var.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika'da aldığımız Iphone burada çalışmaz mı, bir de orada en ucuza nereden Iphone alabiliriz ve en uygun nasıl konuşabiliriz.

Amerika'nın kurtuluş gününde Iphone alma niyetim var.
    HAYIRrrrrrrrr Saka mi bu yaa ! saka yapiorsun degilmi??? allahini seversennn bir arama motoruna memetcetinkaya yaz yada yanda ismimin uzerine tikla sonra hangi konulara msj yazmisim bir bak hepsi iphone a sorulan sorularla ilgili ve enson noktayi koymustum son msjimda, ogunden beri bu soru gelmiordu!! yine usenmeden cvp veriorum ya bari benim konumun altina bole bi soru sormasaydin gucume gidior! iphone unlocked alirsin ebayden genelde 600 kusur dolar oluyor sonra gelirsin kullanirsin, eger ilgiliysen sen bile jailbrake atabilir kullanabilirsin ama yok diorsan burda heryer kirior artik 60 ytl karsiliginda hem kiriorlar hem film hem program hem oyun yukluyorlar! bukadar birde merak ettim neden 4 temmuzda alacaksin?? eger vergi kallior diye dusunuorsan o 100 dolarin altinda aldigin seylerde vergi alinmiyor.
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kesinlikle ama kesinlikle ve de kesinlikle kullanamazsın.
    Hatta bazı telefonların kırdırılması bile mümkün olmuyor. Nasıl kitledilerse.
    Senin Tracfone sim kartın ile telefonun birbirine çakılmış durumda. Tracfone ait başka bir telefonda dahi o sim kartı kullanamasın. Tracfone kartı Türkiye'den götürdüğümüz telefonda denedik ve çalıştıramadık.
    Eğer numaranın değişmemesi için böyle bir yola başvurmak istiyorsan Tracfone'dan yeni bir telefon alıp aktivasyon sırasında "Eski numaramı kullanmak istiyorum" dersen aynı numaranla devam edebilirsin.
    Bir tavsiye daha vereyim : Tracfone ile NET10 aynı şirkete ait fakat NET10 çok daha ucuz. İlk sene Tracfone, geçen sene NET10 kullandım. NET10 tartışmasız olarak daha ucuz.
    Bende dün Tracfone aldım bir tane....Telefon ve hat fiyatı ucuzdu,,ayrıca telefonun görünümüde hosuma gitti...60 dk lıkta konusma sürsi aldım..30 dolara falan iş bitti..

Net10 a baktım fakat telefon fiyatları 30 Dolar civarıydı kontorlerride yanlıs hatırlamıyorsam 20 dolardan falan baslıyorsu wal martta....yanımda fazla para olmayınca tracfone daha uygun geldi..

Fakat bazı ozellıkler var sıkıntılı olan..

Örneğin; ben türkiyeden sadece İstanbulu arayabiliyorum, cep telefonlarını arayamıyrm yada diğer illerdeki ev telefonlarını..Fakat türkiyeden beni her ilden arayabiliyorlar..
    150 günlük aktif kullanma süresi var...
    Konusma ücretleri cok pahalı değil ama net10 dan ucuz olduğunu sanmuyorum..

Çok sukur işimi görüyor, fazlada konusmuyorum zaten,, ayda yılda bir ya taksiyi arıyorum, yada birkaç arkadası falan...

Buarada turkcell hattımda acık burada,, T-mobile üzerinden çekiyor...konusmayı denemedim , denemenizide tavsiye etmem...zaten içindede kontor yok... .
    genelde skype' ı kullanıyrm telefon görüşmeleri için...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

NET10 alsaydın keşke. Onun içinde 300 dakika konuşma süresi geliyordu. Kutusunda detaylı yazmadığı için herkes şüpheye düşüyor.
    Sakın tracfone'a kontör alayım deme. Açtığım konuları oku, ona göre NET10 al. Kesinlikle daha kâlı çıkacaksın.

Ayrıca diğer iller de aranıyor. Ben hem Tracfone ile hem de NET10 ile Kayseri'yi aradım. Sitesinde Turkey-Istanbul yazdığı için herkes yanlış anlıyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

NET10 alsaydın keşke. Onun içinde 300 dakika konuşma süresi geliyordu. Kutusunda detaylı yazmadığı için herkes şüpheye düşüyor.
    Sakın tracfone'a kontör alayım deme. Açtığım konuları oku, ona göre NET10 al. Kesinlikle daha kâlı çıkacaksın.

Ayrıca diğer iller de aranıyor. Ben hem Tracfone ile hem de NET10 ile Kayseri'yi aradım. Sitesinde Turkey-Istanbul yazdığı için herkes yanlış anlıyor.
    evet malesef kutusunda detaylı birşey yazmıyordu,, ..

ben 60 dk lık bir kontor aldım idare etsin diye tracfone a..

fakat bittikten sonra NET10 alayım diyorum telefona.....boyle bir şey uygun mu...yanii tracfonedan aldığım telefona net-10 kontoru yukleyebilirm değilmi...

cok konusmuyorum ama telefonla,, net10 gercekten iyiymiş.

cok saol bilgiler için..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Mutlak hüsranla tanış.
    Bende simkartin telefona cakilmis oldugunu duymustum fakat denemekte yarar var !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende simkartin telefona cakilmis oldugunu duymustum fakat denemekte yarar var !
    yok simcard bosta,, hatta yerinden oynuyordu ben sabitledim...

yeni bir sim card için yeni telefon almak gerekli...

benim sorumsa şu; tracfone' dan aldığım telefona net10 dan kontor yukleyebilirmym daha sonra...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)