Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uçuşlararası zaman

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Uçuşlararası zaman

Arkadaşlar ben 6 Haziran sabahı İstanbul'dan New York a uçacağım. Saat 16.05' te New York a varacağımız yazıyuo bilette. Oradan da Myrtle Beach e uçacağım. Fakat şöyle bi durum var saat 19.00 da kalkan Myrtle uçağına yetişebilmem mümkün mü sizce yoksa o gece havaalanında konaklamam mı gerek? Yani İndikten sonra 2 saat 50 dakika içinde diğer uçağa binebilir miyim? Tabi olası rötarları da işin içine katarsanız sevinirim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

terminaller neler peki?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

binebilirsin arkadasim merak etme bavul ve gumruk islemlerin en fazla 30 dakika bilemedin 45 dakika surecektir. Daha sonra ister bir gorevliye sorarak ister de havaalani haritasindan kendin bularak kolayca ucacagin terminale gecebilirsin. Bu dedeiklerim de maksimum 45 dakika surse( ki abartiyorum. ) yine de zamainda yetisirsin merak etme.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya benim de 1 saat 45 dakika var newyorktan atlantaya kalkacak uçağım arasında 16.55de newyorka inicem 18.45de atlanta uçağına binicem yetişebilrimym??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim de 1 saat 45 dakika var newyorktan atlantaya kalkacak uçağım arasında 16.55de newyorka inicem 18.45de atlanta uçağına binicem yetişebilrimym??
    sen yetişirsen ben kesinlikle yetişirim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı asigo1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence de ben de sana moral olsun die yazdım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı asigo1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama arkadas deltayla dırek new yorka ucuyor olabılır belkı senın aktarmada kaybettıgın sureyı kaybetmez.Şaka tabi
    Somethings never changes..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    terminaller neler peki?
    Hatta 19.00 bile değil 17.59 var. Ne yapsam kararsızım. New York a indikten sonra ordan tekrar iç hatlara fln geçmem gerekir mi?

New York (JFK)
    Arrive 4:10 pm
    Terminal 7

New York (JFK)
    Depart 5:59 pm
    Terminal 7

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

rötar olmazsa yetişirsiniz.. ben de şeyi sorayım o zaman diyelim ki aktarmalı bir bilet aldık ve ilk uçuşta gecikme oldu, dolayısıyla diğerini havayolu şirketi yüzünden kaçırmış olduk.. bu durumda havayolu şirketi yolcuların mağdur olmaması için bir şey yapıyor mu..?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

http://www.jfk-airport.net/Terminals.html

http://www.jfk-airport.net/airtrain.html

Arkadaslar bu adreslerden ineceginiz ve tekrar ucacaginiz terminallerin yerine ve ulasim haritalarina bakabilirsiniz. Maviyesil senin de bir aksilik olmadikca rahatca yetisebilecegini dusunuyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama arkadas deltayla dırek new yorka ucuyor olabılır belkı senın aktarmada kaybettıgın sureyı kaybetmez.Şaka tabi
    evet aynen öyle deltayla direk uçuyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar bilette aradaki süreleri yazar. Bütün saatler de hava alanının oldugu sehrin local saatidir. Aktarma arasındaki süreye, inis/binis terminalinin uzaklıgına bakıp bu sürenin yeterli olup olamayacagını bilebilirsiniz ki terminaller arası aktarma tas catlasa 30 dk sürer bildigim kadarıyla. Cok da fazla gerilmeyin bence. Benim inis kalkıs terminali aynı ve 1 saat var. Ben sorun etmiyorsam siz hic etmeyin derim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

@nderssen

Eger aktarmali bir ucus tek bilet ile ucuyor isen, yani ayri ayri bilet almadiysan kendilerinden kaynaklanan her turlu gecikmeyi telafi ediyorlar. Seni hemen bir sonraki ucaga yonlendiriyorlar merak etme.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bilette aradaki süreleri yazar. Bütün saatler de hava alanının oldugu sehrin local saatidir. Aktarma arasındaki süreye, inis/binis terminalinin uzaklıgına bakıp bu sürenin yeterli olup olamayacagını bilebilirsiniz ki terminaller arası aktarma tas catlasa 30 dk sürer bildigim kadarıyla. Cok da fazla gerilmeyin bence. Benim inis kalkıs terminali aynı ve 1 saat var. Ben sorun etmiyorsam siz hic etmeyin derim
    benim de iniş terminal 3 kalkış da terminal 3 no problem no panic diyosun yani

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

British'ten tek aktarma NY biletim var. Ordan sonra nolur onu kestiremiyorum işte çok kararsız kaldım alsam mı bilet almasam mı onu düşünüyorum hala

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Kendilerinden kaynaklanan her türlü gecikme vs dolayısıyla sizin maduriyetinizi karşılıyorlar.ha tabi bazen aynı gün size uçak bulamayıp ,bir otele yönlendirip, yemek ve kalıcak yer ücretinizide karşılayarak bir sonraki güne sizi gerekirse başka firmadan bile olsa, bir uçağa bindirip yolluyorlar
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaşlar 11 saat gibi suren bir yolculukta ucaklar 2 saate kadar yaptıkları rotarları havada kapatıyorlar.

Gecen sene delta ile giden arkadaşımın oglen 12.30 daki ucagı akşam 21.30 da kalktı. ve o saate kadar istanbul havalimanında istediği kadar istediği şeyi bedava yedi delta sagolsun birde pittsburgh'a gececekti JFK aktarmalı. o ucagıda kaçırmış oldugu için delta hava yolları arkadaşımı bir guzel otele yerleştirdi ve rahat bir gece gecirmesini sagladı. daha sonrada otelden tekrar alarak ilk ucakla pittsburgh'a gönderdiler.

Bana bu şekilde anlattıktan sonra bende biletimi deltadan aldım.
    (gerçi ben ucuz oldugu için deltadan aldım ama böyle işleride telafi ettiklerini en guzel şekilde, duyunca da rahatladım)

Hani utanmasam dicem ki ucagım rötar yapsa keşke
    Havalimanında burger dan bolulu hasan usta dan ve daha aklıma gelmeyen bi çok yerden yemek yesem sonrada new yorkta 1 gece guzel bi otelde kalsam falan...

Yani içiniz rahat olsun sıkıntı olmaz hiç bi havayolu yolcusunu mağdur etmez...

Ederse zaten çok ciddi tazminatlar ödemek zorunda kalabilir. o yuzden en iyi ilgiyi gösteriyorlar öyle durumlarda.

Ancak aktarmalı giden arkadaşların en az 2 saat olması onların iyiliğinedir.

Ben gecen sene air france'la gittiğimde dönus yolculugunda parise indikten sonra istanbul ucagına binmem için 45 dk vaktim vardı ve son anda yetiştim ucaga koşturaraktan.

Ama 2 saat olunca bi rahat oluyo yani haberiniz olsun..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynı terminalse
    sıkılacak kadar vaktin var bence

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

BA Myrtle Beach a gitmiyo ama ya Ney York a kadar gidiyo sadece. Myrtla a başka havayolu ile gideceğim için kaçırsam bile o saatten sonra beni kimse iplemez orası tamamen kendi sorumluluğumda

zaten o yüzden soruyorum direk BA dan Ba ya tek biletle aktarma olsa buraya konu bile açmazdım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)