Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 91 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2,37 son sınıf RED

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

allah allah geçmiş olsun biz bu son sene için konuştugumzda hiçde sorun olmaz demişlerdi bence bidaha dene şansını

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

evet alan arkadaş çok bnm durumumda, ama bize denk geldi demek red =)
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@sakurek Geçmiş olsun .Bir daha başvurmanda fayda var.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sağol fiorex,

bakalım bi daha başvurmaya karar verdim. mayıs sonu haziran başı bi randevu alıp şansımı tekrar deneyeceğim. Ne tür şeyler sorarlar ikinci görüşmede acaba, forumda arattım ama bulamadım 2.kez görüşmeye gidenlerle ilgili bi bölüm
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağol fiorex,

bakalım bi daha başvurmaya karar verdim. mayıs sonu haziran başı bi randevu alıp şansımı tekrar deneyeceğim. Ne tür şeyler sorarlar ikinci görüşmede acaba, forumda arattım ama bulamadım 2.kez görüşmeye gidenlerle ilgili bi bölüm
    Aynı klasik soruları soracagı kanısındayım.Belki tek farklı olarak neden red yedigini sorabilir o da pek sorular bir soru değil.inanıyorum ki evraklarını tamamlayıp,okulun bitse daha burada bir firmada calısacagına dair bir iş sözleşmesi ile gidersen alacaksındır.Hayırlısı olsun kardeşim
    Somethings never changes..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı klasik soruları soracagı kanısındayım.Belki tek farklı olarak neden red yedigini sorabilir o da pek sorular bir soru değil.inanıyorum ki evraklarını tamamlayıp,okulun bitse daha burada bir firmada calısacagına dair bir iş sözleşmesi ile gidersen alacaksındır.Hayırlısı olsun kardeşim
    neden red yediğimi sorarsa ilginç olur derim siz verdiniz hiçbir neden yok hhe Okulum bu haziranda bitmiyor işte 6. sınıfım ama son sınıf değil yani bu yüzden iş sözleşmesi götürmek ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. okulda bölümden hocalardan referans kağıdı almam daha iyi olur sanırım..

Fiorex tşk bu arada...
    Electricity Paralyses..!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gecmis olsun , sikma canini derim umarim 2. gorusmende alirsin vizeni !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla dostum 2 sefer giripte alan var ise gir derim yok ise 155 dolarını risk atma derim çok geçmiş olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

neden red yediğimi sorarsa ilginç olur derim siz verdiniz hiçbir neden yok hhe Okulum bu haziranda bitmiyor işte 6. sınıfım ama son sınıf değil yani bu yüzden iş sözleşmesi götürmek ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. okulda bölümden hocalardan referans kağıdı almam daha iyi olur sanırım..

Fiorex tşk bu arada...
    öncelikle geçmiş olsun bende aynı durumdaydım iş sözleşmesi pek mantıklı olmaz mezun durumunda olmadığın için..hem iş sözleşmesi sunduğunda tüm ayrıntıları sorabilior işe dair..bana da sordu neden ilk dönemlerin bu kadar düşük ve nie bu kadar uzattın okulu dedi, bende okul zor bölüm daha da zor dedim ve derslerin sayısal ağırlıklı olmasından falan bahsettim..okuldan hocalardan vs aldığım referans mektupları vardı bakmadı bile tapu maaş bordrosu vs hiçbiri sözkonusu bile olmadı..esasen o anki peformansın ve inandırıcılığın önemli derim..
    peki sana görüşmeden sonra ups için belge vermedi mi nasıl sonradan red cevabı geldi anlamayamadın??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Yok ben görüşme yaptığımda DS belgem yoktu, daha sonradan gönderdik DS 'yi. UPS'e fln yönlendirilmedim yani. Bende her ihtimale karşı hocalardan referans fln alcam. Bizim bölüm de Elektrik Mühendisliği yani baya bi zor.. Bunları anlatacağız artık ve okulumun bitmediğine dair bi referans mektubu alıp pasaportla beraber vermeyi düşünüyorum..
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

DS belgende çalışacağın işin mi yoksa sponsor firmanın mı adresi var? Ayrıca DS belgeni gönderirken içine iş sözleşmeni de ekledin mi?

Self gidenlere iş sözleşmesi yoksa red veriliyor diye konuşuluyordu. Eğer DS'de işveren değilde sponsor firmanın adı varsa ve sende iş sözleşmesi eklemediysen seni işsiz sanmış olaibilirler.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS belgende çalışacağın işin mi yoksa sponsor firmanın mı adresi var? Ayrıca DS belgeni gönderirken içine iş sözleşmeni de ekledin mi?

Self gidenlere iş sözleşmesi yoksa red veriliyor diye konuşuluyordu. Eğer DS'de işveren değilde sponsor firmanın adı varsa ve sende iş sözleşmesi eklemediysen seni işsiz sanmış olaibilirler.
    Valla açıkçası DS belgemi henüz görmedim.. Ama işverenin adresi vardır muhtemelen. Self gitmiyorum o yüzden iş sözleşmemi göndermediler sanırım. Giderken yanımda götürürüm onu da. Bir de vize görüşmesine Girdiğimde çalışacağım iş olarak NY,Tgi Friday's yazıyordu, Sonradan bu işi değiştirip LA, Pacific park yaptık bununla ilgili bir problem olacağını sanmıyorum ama aklıma gelmiyor da değil yani. Her ihtimali göz önünde bulundurup öyle gitmeliyim bu sefer
    Electricity Paralyses..!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

DS.siz gitmen senin dejavantajın olmuş.. elinde DS olsa orda anlardın en azından red yiyip yemeyeceğini ona göre sorardın neden reddedildiğini, ikna etme yoluna giderdin..
    ben de son sınıfım, okulum da bitiyo.. donunce surda calısabılrım fln demıstım ama belge filn ıstemediler ki ayarlamıstım da bi is belgesi..
    sen her turlu gerekebilecek evragı hazırla ve DS.nle beraber git bence.. neden vize reddi yedin derlerse de son sınıfım, o yuzden olabilir ama okulum bitmiyor.. bana da donunce ne yapacaksın gibi bir şey sormadılar filan dersin..
    bence kesin alırsın ya.. biz arkadsla gittik.. bir saat boyunca orda sırada bekledik.. bir kişi hariç herkese verdiler bizim takip ettiimz kadarıyla.. red yiyen çocuk da nerdeyse hiç ing. anlamıyordu..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

walla benim ds de sponsorum adresi yazıoo, ama almışız, bence sana denk geldi red, başka bi açıklaması olacağını zannetmiorum
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bakalım tüm evrakları tamamlayıp bir de öyle deneyelim Pek umudum yok ama denemekten zarar çıkmaz..
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bakalım tüm evrakları tamamlayıp bir de öyle deneyelim Pek umudum yok ama denemekten zarar çıkmaz..
    neden umudun yok ki, evrakların tammış, sadece görüşmede güzelce açıklama yapman yeterli bence, eminim ki alırsın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı buraksisman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden umudun yok ki, evrakların tammış, sadece görüşmede güzelce açıklama yapman yeterli bence, eminim ki alırsın
    E Bir sefer red almak sanırım umudun olmamasına sebep Alırsam sürpriz olur Ben sadece çabalamış olmak için giriyorum sanırım
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim 2.17 idi not ortalamam bende son sınıfım ankara'da girmiştim görüşmeye

meşhur ann kim hiç sorunsuz verdi vizeyi

denemekte fayda var

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

belgelerini tamamla,takım elbise giy ^^

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı TurTa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar abartmanın alemi yok bence

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı turta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    :d :d :d :d
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Takım elbiseye falan gerek yok, normal batı tarzı klasik bir kıyafet yeterli, abartıdan uzak olmalı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

takım elbiseli inanılmaz komik duruyo zaten.Herkes normal okula gider gibi(belki az daha resmi) şekilde giyiniyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya tabi ki de hergün giyindiğim gibi gittim yine öyle gideceğim, öbür türlüsü saçma olurdu..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

visa suit up !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum gecen yil okulda 5.senemdi ve not ortalamam 1.83 idi . ilk gorusmede red yedim ve ikinci gorusmeye girdim ortalamam 1.92 olmustu . hemde temmuzda girdim hirs yapmistim gidecektim usaya ve de gittim .. ikinci gorusmede sira bana geldiginde memurun dedigi tek sey hello how are you falan ondan sonra dedi ki daha once basvuruda bulunmussun ama notlarin dusuk oldugu icin vize verilmemis simdi notlarina bi bakalim falan dedi transkripti incelemeye basladi ve son donem ortalamasi olan 2.53u gorunce oo bu donem cok calismissin dedi iyi bir tatili haketmissin dedi ve verdi vizeyi ..
    diyecegim su ki red alma nedenini tam olarak bilmesek de buyuk bi ihtimal gorevli sana soru flan sormaz onceki gorusmede neden red aldiginin falan kaydi var onlarda pc den bakip goruyo direkt .. rahat ol ikincide alirsin vizeyi gec olsun ama olsun yani )
    bu arada gecen yil benm gidis tarihim 20 temmuz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum gecen yil okulda 5.senemdi ve not ortalamam 1.83 idi . ilk gorusmede red yedim ve ikinci gorusmeye girdim ortalamam 1.92 olmustu . hemde temmuzda girdim hirs yapmistim gidecektim usaya ve de gittim .. ikinci gorusmede sira bana geldiginde memurun dedigi tek sey hello how are you falan ondan sonra dedi ki daha once basvuruda bulunmussun ama notlarin dusuk oldugu icin vize verilmemis simdi notlarina bi bakalim falan dedi transkripti incelemeye basladi ve son donem ortalamasi olan 2.53u gorunce oo bu donem cok calismissin dedi iyi bir tatili haketmissin dedi ve verdi vizeyi ..
    diyecegim su ki red alma nedenini tam olarak bilmesek de buyuk bi ihtimal gorevli sana soru flan sormaz onceki gorusmede neden red aldiginin falan kaydi var onlarda pc den bakip goruyo direkt .. rahat ol ikincide alirsin vizeyi gec olsun ama olsun yani )

Hadiya 20 temmuzdamı gittin bende bu sene ilk gidicem bide 29 haziran gidiş tarihim inş. oo ozman ben erken bile gidiyom

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bakalım nedenin not ortalaması olmadığı aşikar.. Herhalde söylerler neden reddedildiğimi bu gidişte.. Şu final programım belli olsa da randevuyu alsak.. Umarım erken tarihte vardır randevu..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Şimdi aklıma geldi de, bizim ds 156-157 gibi belgelerdeki işimizle ds2019 belgesindeki işimiz farklı oldu iş değişikliğinden dolayı.. Acaba bu red alma sebebi olabilir mi?? Sahte iş sözleşmesi gibi anlamış olma ihtimalleri nedir sizce??
    Electricity Paralyses..!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)