Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçak bileti & kredi kartı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart uçak bileti & kredi kartı

arkadaşlar internetten uçak bileti almak istiyorum; ama kredi kartı kullanmadığım için zorluk çekiyorum bu konuda.british'in biletini kendi adıma olmayan bir kart ile alırsam uçuş günü sorun yaşar mıyım ? bazı havayolu şirketlerinin böyle bir uygulaması varmış.uçuş günü kredi kartının ibraz edilmesini istiyorlarmış havaalanında.bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? bunun dışında kredi kartı dışında başka alternatif yolları bilenler var mı ? bir de paypal ile ödeme yapabiliyor muyuz ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı devil's advocate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar internetten uçak bileti almak istiyorum; ama kredi kartı kullanmadığım için zorluk çekiyorum bu konuda.british'in biletini kendi adıma olmayan bir kart ile alırsam uçuş günü sorun yaşar mıyım ? bazı havayolu şirketlerinin böyle bir uygulaması varmış.uçuş günü kredi kartının ibraz edilmesini istiyorlarmış havaalanında.bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? bunun dışında kredi kartı dışında başka alternatif yolları bilenler var mı ? bir de paypal ile ödeme yapabiliyor muyuz ?

Evt arkadasım ornegın THY o sekılde oluo ucus kartını alırken kredı kartını da ıstıo.Internetten alınan bıletler ıcın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hmm bak bunu ogrendıgımız ıyı oldu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı wise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evt arkadasım ornegın THY o sekılde oluo ucus kartını alırken kredı kartını da ıstıo.Internetten alınan bıletler ıcın
    Yurtdısı ucuslarımda hic thy ile ucmadım ama iç hatlarda netten bilet aldıgımda boyle bır uygulama oldugunu gormedım.Bu uygulama sadece dıs hatlar icin mi?
    Somethings never changes..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdısı ucuslarımda hic thy ile ucmadım ama iç hatlarda netten bilet aldıgımda boyle bır uygulama oldugunu gormedım.Bu uygulama sadece dıs hatlar icin mi?
    Ben yurtiçi uçuşlarında babamın kartıyla aldıgımda 2 defa denk geldı kredı kartınıda gorcem dedı kadın bende babamın yanımda deıl fln dedım oyle gectık.Zaten ucus kartını kendın bastırdıgın zaman kiosklardan alamassın onlar ınternetten aldıgın zaman kredı kartı ıbrazı ıcın self alamayacagınızı uyarısını verıor yanı basmıo

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı wise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben yurtiçi uçuşlarında babamın kartıyla aldıgımda 2 defa denk geldı kredı kartınıda gorcem dedı kadın bende babamın yanımda deıl fln dedım oyle gectık.Zaten ucus kartını kendın bastırdıgın zaman kiosklardan alamassın onlar ınternetten aldıgın zaman kredı kartı ıbrazı ıcın self alamayacagınızı uyarısını verıor yanı basmıo
    Karsılasmadıgım ıcın boyle bırseyle ogrenmek istedim tesekkurler Alınan kredı kartı yok dedıgınde sesını cıkarmadıysa sorun edılmeyecek birşey rahat olalım
    Somethings never changes..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki kredi kartı bize ait değilse, sahibininde havaalanında bulunması şart mıdır?
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Karsılasmadıgım ıcın boyle bırseyle ogrenmek istedim tesekkurler Alınan kredı kartı yok dedıgınde sesını cıkarmadıysa sorun edılmeyecek birşey rahat olalım
    onemlı deıl tam olarak uygulamıorlar boyle bı kural olmasına ragmen.

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki kredi kartı bize ait değilse, sahibininde havaalanında bulunması şart mıdır?
    Aslında yazılı olarakta belırtıolar ınternetten kredı kartı ıle en az bı yolcuya sahıp olması lazım dıe ama uygulama tam olarak yapılıo dıyemeyız.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün british'i aradım, expedia'dan bilet alınca kredi kartını tescil etme durumu yokmuş. korkulacak bir şey yok yani...

ayrıca el bavulunda bir tane standart el bavulu, bir de notebook ve onun boyutlarında çantaya izin varmış. gitar felan alırsanız o direkt el bavulu yerine geçiyor. bir gitar bir de sırt çantası ile uçağa giremezmişiz...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün british'i aradım, expedia'dan bilet alınca kredi kartını tescil etme durumu yokmuş. korkulacak bir şey yok yani...

ayrıca el bavulunda bir tane standart el bavulu, bir de notebook ve onun boyutlarında çantaya izin varmış. gitar felan alırsanız o direkt el bavulu yerine geçiyor. bir gitar bir de sırt çantası ile uçağa giremezmişiz...
    Sirt cantanizi check-in sirasinda gostermezsiniz gorevliye . Ucaga binerken alirsaniz problem cikarticaklarini sanmiyorum . Eger cikarticaklarini dusunuyorsaniz oradan birine rica edersiniz iceride de alirsiniz cantanizi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkdaşım için kredi kartımdan uçak bileti almıştım thyden.arkadaşım havaalanına gidince kredi kartını istemişler.benim kartımdan aldığından dolayı gösterememiş haliyle.bu sefer kart bilgilerini istemişti.

bende sanal kartla almıştım sorun olmasın diye.kredi kartı bilgilerini teyit edince sorunsuz olarak bana gerek kalmadan arkadaşa biletini vermişlerdi.

britishde böyle bir uygulamanın olmaması sevindirici.hiç aklıma gelmemişti böyle bir sorun çıkacağı ihtimali.nereden aklınıza takılıyo böle şeyler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdaşım için kredi kartımdan uçak bileti almıştım thyden.arkadaşım havaalanına gidince kredi kartını istemişler.benim kartımdan aldığından dolayı gösterememiş haliyle.bu sefer kart bilgilerini istemişti.

bende sanal kartla almıştım sorun olmasın diye.kredi kartı bilgilerini teyit edince sorunsuz olarak bana gerek kalmadan arkadaşa biletini vermişlerdi.

britishde böyle bir uygulamanın olmaması sevindirici.hiç aklıma gelmemişti böyle bir sorun çıkacağı ihtimali.nereden aklınıza takılıyo böle şeyler
    16 yaşında tek başıma dış hatlardan çıkış yapmıştım atatürk havaalanından, 17imde babamın izini ile ilgili noter tasdiki istediler uçuşa 1.5 saat kala... prosedürün işlenmesi insiyatife bağlı biraz yani, allahtan halletmiştik, telefonla falan... böyle deneyimlerimiz olunca, son dakika sürprizleriyle karşılaşmak istemiyorum...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

giderayak böyle bir sorun can sıkabilir, inşallah sıkıntı olmaz, bende kendi kartımla almadım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)