Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk Uçak Yolculuğu

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart İlk Uçak Yolculuğu

Wat benim için birçok ilkin başlangıcı oldu. Bunlardan biri de ilk uçak yolculuğu olacak. Benim gibi ilk kez uçağa binecekler var mı acaba? Bi de çok uzun süre havada kalıcaz. Nasıl bi şeydir bu uçak yolculuğu, tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isteriz...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla bende tek seferde max 2 saat uzunlukta uçtum.. gayet eğlenceliydi aşağıyı izlemek
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Uçak yolculugu keyifli bir olay.Aktarma falan ondan bahsetmıycem forumun cesıtlı yerlerınde defalarca konusuluyor.İlk defa ucacaksan kalkısta sakız cıgnemenı tavsıye ederım havadada zaman zaman aynı sekılde.Yere ındıgınde muhtemelen duymanda ufak problemler olabılır Ama tabi bu kişiden kişiye degısebılır.Ben ilk yolculugumu seneler once Amerıkaya gıderken yapmıstım.Orta kulakta ıltıhaplanma meydana gelmıstı.Buna baglı olarak bır haftada 6-7 kilo vermistim.İlaç aldıktan sonra tabıkı normale dondum O uzun yolculuktan sonra bırcok kez ucaga bındım ama hep daha kısa mesafeler umarım bu kez boyle bır problem yasamam henuz arastırmadım ama bır kulak burun bogazcıya gıdebılırım tekrar aynı ıltıhapı yasamamak ıcın herhangı bır ılac tavsıye ederse forumada yazarım
    Somethings never changes..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hani araba ile yokuş aşağı inersinde karnından geçiyormuş gibi olur ya aynı duyguyu hissedeceksin yükselirken . Eğlenceli olucaktır umarım senin için . Arkadaşın dediği gibi sakız mantıklı .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçak yolculugu keyifli bir olay.Aktarma falan ondan bahsetmıycem forumun cesıtlı yerlerınde defalarca konusuluyor.İlk defa ucacaksan kalkısta sakız cıgnemenı tavsıye ederım havadada zaman zaman aynı sekılde.Yere ındıgınde muhtemelen duymanda ufak problemler olabılır Ama tabi bu kişiden kişiye degısebılır.Ben ilk yolculugumu seneler once Amerıkaya gıderken yapmıstım.Orta kulakta ıltıhaplanma meydana gelmıstı.Buna baglı olarak bır haftada 6-7 kilo vermistim.İlaç aldıktan sonra tabıkı normale dondum O uzun yolculuktan sonra bırcok kez ucaga bındım ama hep daha kısa mesafeler umarım bu kez boyle bır problem yasamam henuz arastırmadım ama bır kulak burun bogazcıya gıdebılırım tekrar aynı ıltıhapı yasamamak ıcın herhangı bır ılac tavsıye ederse forumada yazarım
    adros sana bişiler sorcam.. ben bi cok ekz ucak yolculugu yaptım ama en uzunu 2 saatti.. o yüzden amerika ucuşu cok uzun bununla baglantılı olarakta.. ben bundan 2 ay öncesine kadar cok agır bi kulak enfeksiyonu gecirdim yaklaşık 5 ay sürdü tedavim aama simdilik iyiym... fakat kulagım delik benim onun amelyatınıda ancak geldikten sonra olabiliecem... sen bu sorunu yaşadıgında terdavini amerikada mı oldun bunun gelişmelerini bana aktarrısan sevinirim.. cünkü bende böle bi korku taşıyorum bu aralar hani olurda yine bi enfeksiyon gecririsem mafolurum yani... bir de bu enfeksiyon neden kaynaklanmış sende....
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

en güzeli kalkış ve iniş süper yaa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

TAKE OFF - KALKIŞ

LANDING - İNİŞ

bende en uzun uçak yolculuğumu 3 küsür saatte istanbuldan ispanyanın mallorca adasına yapmıştım.bana herzaman uçak yolculukları eğlenceli ve zevkli gelmiştir,ufakken kaç kere hosteslerden izin alarak kokpite girip bütün aygıtları ve pilotları izlemişimdir

ayrıca uçak yolculuklarının en zevkli veya kimileri için korkutucu zamanları iniş ve kalkış anlarıdır.zaten kazaların çoğu iniş ve kalkışlarda meydana geliomuş istatistiklere göre
    en güzel yeride bence kalkış :
    uçak yawaş yawaş kalkışa geçeceği pistin başına doğru gitmeye başlar ve pistin başına gelip kuleden gereken kalkış izni çıkıncada: herkesin anlayacağı şekilde anlatayım; el frenini çeker kanatlardaki flapları ayarlar ve flaplar kanatlardan çıkarak aşağıya doğru iner ve indikten sonra pilot bütün kontrolleri yapar tabi bu sırada uçak duruyordur sonra motorlara tam güç verilir ve uçak titremeye başlar zaten bu sırada herkesin kemerleri bağlı olur,sonra pilot freni bırakır ve uçak bianda yayından fırlamış ok gibi hızlanmaya başlar ve koltuğuna adeta yapışırsın ve eğer önündeki tepside içecek bi bardak suyun varsa ve ulaşmak istiyorsan elini ona götüremezsin çünkü bi kuvvet ( G kuweti) seni geriye doğru çekiyordur sonra uçak kalkar ve yukarı doğru tırmanışa geçer sen aşağıya bakarsın ve aşağıdaki uçaklar binalar herşey gittikçe küçülür küçülür küçülür ve kendine şu soruyu sorarsın :
    dünyaya bak hayata bak biz bu dünyanın içindeki karıncalar değilmiyiz??? DÜNYA SENİN OYUN ALANIN TADINI ÇIKAR diye bi reklamdaki söz aklına gelir.

işte böle bişidir uçakla uçmak
    Konu scuba87 tarafından (06-05-2009 Saat 06:43 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TAKE OFF - KALKIŞ

LANDING - İNİŞ

bende en uzun uçak yolculuğumu 3 küsür saatte istanbuldan ispanyanın mallorca adasına yapmıştım.bana herzaman uçak yolculukları eğlenceli ve zevkli gelmiştir,ufakken kaç kere hosteslerden izin alarak kokpite girip bütün aygıtları ve pilotları izlemişimdir

ayrıca uçak yolculuklarının en zevkli veya kimileri için korkutucu zamanları iniş ve kalkış anlarıdır.zaten kazaların çoğu iniş ve kalkışlarda meydana geliomuş istatistiklere göre
    en güzel yeride bence kalkış :
    uçak yawaş yawaş kalkışa geçeceği pistin başına doğru gitmeye başlar ve pistin başına gelip kuleden gereken kalkış izni çıkıncada: herkesin anlayacağı şekilde anlatayım; el frenini çeker kanatlardaki flapları ayarlar ve flaplar kanatlardan çıkarak aşağıya doğru iner ve indikten sonra pilot bütün kontrolleri yapar tabi bu sırada uçak duruyordur sonra motorlara tam güç verilir ve uçak titremeye başlar zaten bu sırada herkesin kemerleri bağlı olur,sonra pilot freni bırakır ve uçak bianda yayından fırlamış ok gibi hızlanmaya başlar ve koltuğuna adeta yapışırsın ve eğer önündeki tepside içecek bi bardak suyun varsa ve ulaşmak istiyorsan elini ona götüremezsin çünkü bi kuvvet ( G kuweti) seni geriye doğru çekiyordur sonra uçak kalkar ve yukarı doğru tırmanışa geçer sen aşağıya bakarsın ve aşağıdaki uçaklar binalar herşey gittikçe küçülür küçülür küçülür ve kendine şu soruyu sorarsın :
    dünyaya bak hayata bak biz bu dünyanın içindeki karıncalar değilmiyiz??? DÜNYA SENİN OYUN ALANIN TADINI ÇIKAR diye bi reklamdaki söz aklına gelir.

işte böle bişidir uçakla uçmak

Çok güzel anlatmıssın gerçekten...Kesinlilkle katılıyorum, özelliklede kalkıs sırasında hissedilenler, bulutların üzerinden onlara dokunarak geçme hissi mükemmel...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

beğenildiyse ne mutlu bana arkadaşlar.benim isteğim foruma renk katmak ve böle resimli felan eklentiler yaparak forumu canlandırmak

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Orta Kulak İltihabı ve UÇAK

Adros' un bahsettiği konuyu bende merak ettim ve birkaç bilgi buldum...İlk başta sıkıcı gelesed gerçekten faydalı bilgiler var..Okumanızı tavsiye ederim...

İşe yarayabilecek yerleri altı çizgili olarak yapıyorum...

KULAKLAR, YÜKSEKLİK VE UÇAK YOLCULUĞU

Uçak yolculuğu sırasında niçin kulaklarınızda "pop" diye bir basınç hissettiğinizi hiç merak ettiniz mi? Veya niçin basınç hissetmediğiniz zaman kulağınızın ağrıdığını hiç düşündünüz mü? Uçaklar inişe geçtiğinde çocukların niçin yaygara çıkartıp ağladığını hiç merak ettiniz mi?

Uçak yolculuğu sırasında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, kulaklarla ilgilidir Çoğunlukla basit rahatsızlıklar olur, nadiren geçici ağrı ve işitme kaybı oluşur. Bu yazı, uçak yolculuğu esnasında karşılaşılan kulak sorunlarını ve nasıl korunabilinir onu anlamanız için hazırlanmıştır.

KULAĞIN YAPISI

Kulak genel olarak üç bölüme ayrılır:

a)Dış kulak: Kulak kepçesinden kulak zarına kadar devam eden dış kulak yolundan oluşur.

b)Orta kulak: Kulak zarı ile iç kulak arasında kalan ufak boşluktur. Burada üç adet kemikçik ( örs, üzengi, çekiç olmak üzere) ile kulak kemiğinin hava boşlukları bulunur.

c)İç kulak: Kulak kemiğinin iç kısmında bulunan işitme ile denge sinirlerinin uçlarını ihtiva eden bölümdür.

Uçak yolculuğu sırasında soruna neden olan, orta kulak bölümüdür. Oradaki hava boşluğu, basınç değişikliklerinden etkilenir. Normal olarak her yutkunduğunuzda (veya ikinci üçüncü yutkunduğunuzda) kulaklarınızda ufak bir çıt sesi veya basınç farklılığı hissedersiniz.. Yutkunma esnasında geniz ile orta kulak arasındaki östaki borusu vasıtası ile orta kulağınıza hava kabarcığı geçmiştir. Orta kulaktaki hava, orta kulağı döşeyen doku tarafından sürekli emilir, "östaki borusu" da her yutkunuşta sürekli hava sağlar. Bu sayede kulak zarının her iki tarafındaki hava basıncı dengelenir. Bir şekilde basınç farkı oluşursa, kulaklar tıkanmış gibi hissedilir.

Östaki Borusunun ve Kulakların Tıkanıklığının Sebepleri Nelerdir ?

Östaki borusu, birçok nedenden dolayı tıkanabilir veya ağız kapanabilir. Bu durumda, orta kulak basıncı eşitlenemez/dengelenemez.

Orta kulaktaki hava sürekli emilir ve yenilenmezse vakum oluşur; kulak zarı içeri doğru çöker. Gerginleşen kulak zarı, normal olarak titreşemez ve sesler donuklaşır, az duyulur. Kulak zarının gerginleşmesi ağrıya neden olabilir. Bu durum uzun bir süre devam ederse, orta kulaktaki basıncı dengeleyebilmek için, orta kulağı döşeyen dokudan sıvı sızmaya başlar ve burayı doldurur. Bu duruma "orta kulakta sıvı", "seröz otit" veya "aero-otit" ismi verilir.

Genellikle, Östaki borusunun tıkanmasına yol açan sebep, soğuk algınlığıdır. Diğer nedenler, sinüs iltihapları ve burun alerjileridir (saman nezlesi gibi).

Östaki borusu ve onu döşeyen doku, burun ve genzin devamıdır. Bu devamlılıktan dolayı çoğunlukla burunun tıkalı olması, kulakların da tıkalı olmasına veya böyle hissedilmesine sebep olur.

Östaki borusunun tıkanmasının bir diğer sebebi dokularda şişliğe yol açan orta kulak iltihaplarıdır.

Östaki borusu çocuklarda, yetişkinlere göre daha dar olduğu için, çocuklar tıkanıklığa daha yatkındır.

Uçak Yolculuğu Neden Sorun Yaratır?

Uçak yolculuğu esnasında, özellikle de uçak inişe geçtiğinde ani basınç değişiklikleri olur. Bu basınç değişikliklerinin eşitlenmesi için östaki borusunun o esnada hemen açılıp kapanabilmesi gerekir..

Geçmişte, basıncı dengeleyemeyen uçaklarda bu gerçekten önemli bir sorun iken, günümüzde bu sorun en aza düşürülmüştür. Ancak, zaman zaman önlenemeyen basınç değişiklikleri yaşanabilmektedir.

Gerçekte, basınç değişikliğine yol açan her türlü durum aynı sorunu yaratır:yüksek binalarda hızla hareket eden asansörlerin içinde veya suya dalarken olduğu gibi. Derine dalan dalgıçlara ve pilotlara bu sorunla nasıl başedecekleri öğretilir. Siz de kendinize yöntem geliştirin.

Kulaklarınızın Tıkanmasını Nasıl Önlersiniz?

Yutma işlemi esnasında, östaki borusunu açan kaslar harekete geçer. Sakız çiğnerken veya naneli şeker yerken daha sık yutkunursunuz. O halde inişe geçmeden önce yapılabileceğiniz en iyi şey sakız çiğnemek veya naneli şeker yemektir. Esnemek bile işinizi görür; esnerken bu kaslar daha iyi uyarılır. İniş sırasında uyumamaya dikkat edin, çünkü uyurken, yutkunma işlemi çok yavaşlar (uçuş ekibinin inişe geçildiğinde sizi uyandırmaya çalışmasının nedeni budur).

Şayet yutkunmak ve esnemek etkili olmamışsa şu yöntemi deneyin kesin sonuç alırsınız:

1) Burun kanatlarınızı elinizle sıkıca bastırın

2) Ağızdan derin bir nefes alın

3) Ağzınız ve burnunuz kapalı iken, aldığınız nefesi yanak ve yutma kaslarınızı kullanarak dışarı üflemeye çalışınız. Bu şekilde basınçlı hava, östaki borusundan orta kulağa geçebilir. Kulağınızda basınç veya ses hissettiğinizde başardınız demektir. İniş sırasında bunu birçok kez yapmanız gerekebilir.

Bebekler bu işlemi yapamazlar, ancak bir şey emerlerse rahatlarlar. İniş sırasında bebeğinizi emzirin, besleyin, emecek bir şey verin ve uyumalarına müsaade etmeyin.

DİKKAT

Kulaklarınıza hava ile basınç yaparken karnınızı ve göğsünüzü şişirmeyiniz, çünkü bu çok fazla basınca neden olur. Uygun basıncı sadece, yanaklarınızı şişirerek ve yutma kaslarınızı kullanarak sağlayabilirsiniz.

Soğuk algınlığı, sinüs iltihabı veya alerjiniz varsa en iyisi uçuşunuzu ertelemektir.

Son günlerde kulaklarınızla ilgili tedavi olduysanız, doktorunuzdan uçuş hakkında bilgi alın.

Burun Açıcı İlaçlar ve Burun Spreyleri?

Deneyimli yolcular inişe geçmeden yaklaşık bir saat önce burun açıcı bir ilaç veya sprey kullanırlar. Bu ilaçlar kulağa giden dokuları büzerek orta kulağın havalanmasına yardımcı olurlar. Aynı sebepten dolayı alerjisi olan kişiler de alerji ilaçlarını uçuş öncesi almalıdırlar.

Burun açıcı ilaçlar yüksek tansiyonu, kalp problemi, kalp ritm bozukluğu, tiroid hastalığı, aşırı sinirliliği olan kişiler ve hamileler tarafından kullanılmadan önce mutlaka bir hekime danışmalıdır.

Kulaklarınız Açılmazsa Ne Yapılmalı?

İnişten sonra da basınç dengeleyici hareketler yapabilir ve burun açıcı ilaçlara devam edebilirsiniz (burun açıcı spreyleri kullanmayı alışkanlık haline getirmeyin ve uzun süre kullanmayın, aksi takdirde daha fazla tıkanıklığa yol açabilirler). Kulaklarınız hâlâ açılmıyor ve ağrıyorsa kulak hekimine başvurmanız gerekir. Hekiminiz, kulak zarını çizerek orta kulağınızdaki basıncı veya sıvıyı boşaltmak zorunda kalabilir. Yararlanılan kaynak :http://hastarehberi.com/kbb/kbb3/kul...seklikucak.htm

http://www.acilveilkyardim.com/acilbakim/derinyuk.htm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu arada o fotoları uçuş sırasında nasıl çektiniz bildiğim kadarı ile yasak olması gerekiyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Ya herkes kalkışa hasta olur ben inişe.manyak oluya aniden kanatlardaki ufak kanatcıkları acınca (artık teknik ismini bilemeyecem)...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

roboelektronik nickli arkadaş o fotolar ı netten buldum ben çekmedim yani ama çekeni bulursam sorarım senin yerine

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben de daha önce uctum ama bu kadar uzun süre hiç uçmadım
    ayrıca uzun yolculukları hiç sevmem
    ne yapcaz o kdar havada bilmiorm
    mola falan da vermio

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

uçakta kamera ile çekim yapabiliyosun bildiğim kadarıyla. almanyadan gelirken yanımdaki adam istanbula inişi kamerayla çekmişti
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende cekmıstım...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bende çekerim , işim olmaz walla
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kulağımla ilgili sorun yok ama geçen yaz dalış yaptım.sağ kulağım sorun olmadı ama sol kulağım bir türlü açılmadı.az kalsın dalıştan vazgeçiyordum.sonra düzelmiş gibi hissettim.dalışa devam ettik.sonra tekneye döndüğümüzde bi süre kulağım ağrımıştı.
    suda kulakları açmak normal havada kulakları açmaktan sanırım daha zordur.bu açıdan sorun olmaz inşallah.

bende hayatımda ilk defa uçağa bineceğim.çok istiyordum.kısmet ilk uçuşta amerikaya gitmekmiş neyseki aktarmalı gidiyoruz.çok sorun olacağını zannetmiyorum.

bu arada fotoğraf çekmenin yasak olduğunu zannetmiyorum.arkadaş kıbrısa giderken bir sürü havadan fotoğraf çekmişti.belki havayolu şirketine göre değişen bir politikadır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de geçen sene Wat'a katılana kadar hiç uçmayanlardandım...Fakat öyleki ; Korkum yok değildi,çok çekiniyordum...İstanbul'dan sabaha karşı ilk kalkışta eyvah dedim kendi kendime ölüyorum,ben bittim...Önümdeki dergiyi karıştırmaya başladım,korkuyu yenmek adına...Gideceğim havaaalanlarının tanıtım dergilerine göz atıyordum...Dediğim ilk kalkışta bir korku oldu,ama sonra insan hiç inmek istemiyor,hele ki kıtalararası olan uçaklarda yol bitsin istemezsiniz,o kadar saat çekse bile...Çünkü daha büyük,daha rahat,daha ferah,daha fonksiyonlu olurlar...benden de bu kadar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bence en büyük problem kulak. Çok kötü oluyor... Sakız felan da bir yere kadar...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

En güzeli, uzun süre uyumas ve uykusuz bin uçaktaki vakti uyuyarak kısa sürede geçirebilirsin

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla ben ki önceki tecrübelerime dayanarak sölüyorum adana-izmir arası 1 saat.o 1 saatin 45 dk kadarı uyuyorum artık 16 saat boyunca ne yaparım siz düşünün... hadi bana ii uykular...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben ki önceki tecrübelerime dayanarak sölüyorum adana-izmir arası 1 saat.o 1 saatin 45 dk kadarı uyuyorum artık 16 saat boyunca ne yaparım siz düşünün... hadi bana ii uykular...
    Kısa süreli uykusuz kalsam da ben uyuyamıyorum. Bu yüzden çok uzun süre uykusuz kalıp, bir de öyle deneyeceğim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

uyku ilacı için abiciim, aktarmadan sonra bi tane yutuoosun , pamuk gibi , pış pış pış pış
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerikaya oceanin 815 le gidip lost olmayı planlıyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyku ilacı için abiciim, aktarmadan sonra bi tane yutuoosun , pamuk gibi , pış pış pış pış :d
    ...............

:d

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya kulaklar tamam da mide n'olacak arkadaşlar ? :S
    ben kısa otobüs yolculuklarında, metroda 15 dk ters oturduğumda bile kusabilen bi insanım yha
    daha önce de uçak yolculuğu yaptım; istanbuldan berline uçmuştum, ve o zaman da mide bulantısı yaşadım, yolculuğum zehir oldu :S
    ne yapmalıyım sizce ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı whatwat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kulaklar tamam da mide n'olacak arkadaşlar ? :S
    ben kısa otobüs yolculuklarında, metroda 15 dk ters oturduğumda bile kusabilen bi insanım yha
    daha önce de uçak yolculuğu yaptım; istanbuldan berline uçmuştum, ve o zaman da mide bulantısı yaşadım, yolculuğum zehir oldu :S
    ne yapmalıyım sizce ?
    İlacı burda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adros sana bişiler sorcam.. ben bi cok ekz ucak yolculugu yaptım ama en uzunu 2 saatti.. o yüzden amerika ucuşu cok uzun bununla baglantılı olarakta.. ben bundan 2 ay öncesine kadar cok agır bi kulak enfeksiyonu gecirdim yaklaşık 5 ay sürdü tedavim aama simdilik iyiym... fakat kulagım delik benim onun amelyatınıda ancak geldikten sonra olabiliecem... sen bu sorunu yaşadıgında terdavini amerikada mı oldun bunun gelişmelerini bana aktarrısan sevinirim.. cünkü bende böle bi korku taşıyorum bu aralar hani olurda yine bi enfeksiyon gecririsem mafolurum yani... bir de bu enfeksiyon neden kaynaklanmış sende....
    Evet tedavımı amerıkada olmustum.Orada doktor iki çeşit hap vermişti bu haplar beni kendime getirmişti.Ama iltihap olduktan sonra bir hafta boyunca ayaga kalkmaya dermanım yoktu amerıkaya gıdersınız heyecan olur ona ragmen o kadar bıtkındım.Enfeksıyonun nedenını yuksek basınc oldugunu soylemıstı doktor.Onceden ucak yolculu yapıp yapmadıgımı falan sormustu.Yakın mesafe ucsaydın belkı boyle bısey olmama olasılıgından bahsetmıstı.Zaman zaman rastlanan bır vaka imiş.Hapları aldıktan sonra 2.gün gayet fittim umarım bu sene bu tür şeylerle karşılaşmayız
    Somethings never changes..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hmm yok ben daha önce cok fazla iç hat uçuşları yaptım ama yinede herşeye ragmen hazırlıklı olmak lazım tşk ler verdigin bilgiler için....
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)