Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 176 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Priz Dönüştürücü (Converter)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Post Priz Dönüştürücü (Converter)

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar

Gidenlerin Bildiği Gibi Amerikadaki Prizler Ve Fişler Farklı Olup 3 Başlıklı Olmakta Ve Ayrıca Voltajıda 110 V. Gibi Bi Değrde.bilmeyenler Için Türkiyede Voltaj 220v.
    Yani Yanınızda Götüreceginiz Elektronik Aletleri Kullanmak
    Için Bir Dönüştürücü Almanız Gerekir

Istanbulda Bu Dönüştürücüleri Doğu Bankta Veya Vatan Gold Gibi Elektronikçilerde Bulabilrisiniz ..eğer Yanınızda Gotureceğiniz Aletlerin Voltaj Aralığı 110v Desteklemiyorsa Orda çlışmaya Bilir Ama Bilgisayrların %99 Bunu Destekler Bu Yazıyo Kablonun
    Ustunde Gorebilrisiniz..diğer Ufak Tefek Aletleriniz Için Bi
    Kontrol Yapın Derim

Buraya Kadarını Belki Daha Once Duydunuz
    Peki Ama Ordan Alıcağınız Eşyayı Burda Naıl Kullanacaksınız
    (ps3 ,xbox,tv,laptop,) Işte Onun Içinde Usa Dakinin Tersi
    Bi Dönüştürücü Alıcaksınız Ve Voltaj Ayarı Olmasına Dikkat Ediceksiniz Malum Oranın Voltajına Gore Yapılmışsa Eğer
    Türkiyede çalışmayabilir
    Ama Benim Favorim Ve Aldığım Bi ürünü Size Tanıtayım
    Bestbuy'dan Bi üçlü (3 Dediğim Ama 15 Girişi Vardı)
    Fiş Aldım Voltaj Ayarı Da Vardı ..ordan Aldığım Eşyayı Türkiyede Rahatca Kullana Biliyorum

Voltaj Olayını Cokta Takmayin Bütün Buyuk üreticiler Zaten Voltaj Olarak 110-220 V.desetekler Ama Kntrol Etmekte Fayda Var
    Ufak Tefek Aletlerinizi Kontrol Edin Traş Makinesi Gibi Bu Tür
    Eşaylar Desteklemiyebiliyor

arkadaşlar amerikada prizler üç delikli ve burdan götürdüğümüz şarj aletleri ora çalışmıcak. Priz dönüştürücülerini nerden bulabiliriz bi fikri olan varmı?
    Konu Fiorex tarafından (26-04-2008 Saat 12:37 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Elektrikçiden derdini izah edersen iyice alırsınn

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

peki basit birşey mi bu yoksa voltaj ayarlaması filan gerekli mi?
    bir de ne kadardır bu aletler?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Amerikanyada 4-5 $ oldugunu duydum. ama sadece duydum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bunla ilgili diğer forumlarda konuşuldu zaten.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunla ilgili diğer forumlarda konuşuldu zaten.
    bu forumda yazan başka birçok şeyle de ilgili diger forumlarda konusuldu. o zaman napalım? kapayıp gidelim istersen?
    biraz mantık allasen.

sen ben giriyo olabiliriz "diger" forumlara da herkesin haberi oldugunu ya da onları da takip ettiklerini var saymak biras sacma.
    Konu tosbaaa tarafından (08-06-2007 Saat 04:37 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

diğer forumlar derken gskapun galiba diğer başlıkları kasdetmiş.Yanlış anlaşılma olmuş burda galiba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tosbaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu forumda yazan başka birçok şeyle de ilgili diger forumlarda konusuldu. o zaman napalım? kapayıp gidelim istersen?
    biraz mantık allasen.

sen ben giriyo olabiliriz "diger" forumlara da herkesin haberi oldugunu ya da onları da takip ettiklerini var saymak biras sacma.
    arkadasım bu forumda konu acmadan önce burayı okuyun diye bir baslık var orda ne yazıyor.Tabiki her konuyu sonuna kadar okuyamayabilirsin ama genede göz gezdirmek gerekir konulara ,aynı seyler farklı farklı yerlerde konusulunca hepsine bakmak daha gücleşir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kaplannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım bu forumda konu acmadan önce burayı okuyun diye bir baslık var orda ne yazıyor.Tabiki her konuyu sonuna kadar okuyamayabilirsin ama genede göz gezdirmek gerekir konulara ,aynı seyler farklı farklı yerlerde konusulunca hepsine bakmak daha gücleşir.
    baska forum derken baska sitelerden bahsediyorum. heralde aynı konuyu burda 25 kere açalım demiyorum. bilmiyorum ki anlaşılması çok mu zor "arkadaşım" ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diğer forumlar derken gskapun galiba diğer başlıkları kasdetmiş.Yanlış anlaşılma olmuş burda galiba
    aynen öle pardon..

ve sen diğeri ne çemkiriyosun kötü bişi mi dedik??! konu kirliliği oluyo diye dedim ben.final zamanında bi de kimsenin saçmasalak alınganlığıyla uğraşamicam.anlayan anlamış zaten saolun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

baska forum derken baska sitelerden bahsediyorum. heralde aynı konuyu burda 25 kere açalım demiyorum. bilmiyorum ki anlaşılması çok mu zor "arkadaşım" ?
    daha önce uzuuuunnn uzuuuunn konuşulmuş bi konu bu..okusaydın görürdün zaten.aynı konuyu tekrar açmanın bi anlamı var mı ''arkadaşım''?? bilmiyorum ki anlaşılması çok mu zor??!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

"aynen öle pardon" derken kendi anlatımında problem oldugunu kabul etmişsin zaten? saçmasalak alınganlık falan yok. benim başlığım mı neden alınayım? sacmasalak sıfatını iadeli tahütlü geri yolluyorum.
    bi de iyiymiş vala. öle "diğeri", "öteki" yapmak hemen.

seni seviyesizliğin ve terbiyesizliğinle başbaşa bırakıyorum. yeter sana ömür boyu.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anlaşılması zor deil sen anlamıyorsun yada yanlış anlıyorsun.Baska site manasıyla sölenmemıs zaten o söz bu forumdaki degeer baslıklar altında bulunan bir konudan bahsedılmıs daha iyi anlatabildimmi

Arkadaşım!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha iyi anlatabildin, zaten sözü söleyen de ne demek istedigini söledi. ama ilk yazdıgı halinde sorun varsa ben napiyim?
    forum yazmışsın başlık yazsaydın. ben de öle anlamasaydım. sonra bana da "diğeri" demeseydin.

siz biraz agresifsiniz galiba arkadaşlarım...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

"aynen öle pardon" derken kendi anlatımında problem oldugunu kabul etmişsin zaten? saçmasalak alınganlık falan yok. benim başlığım mı neden alınayım? sacmasalak sıfatını iadeli tahütlü geri yolluyorum.
    bi de iyiymiş vala. öle "diğeri", "öteki" yapmak hemen.

seni seviyesizliğin ve terbiyesizliğinle başbaşa bırakıyorum. yeter sana ömür boyu.
    diğeri dedim diye alınmış wahh yavruummm..noolur beni kendimle başbaşa bırak zira senle uğraşcak zamanım yok..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardes ayrıntılara takılma agrsif olanda yok yanlıs anlaşılmadan dolayı olmus bitmişdir ok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

anammm nolmus burda yaw neyseee konu neydı priz donusturucu dıger bı adıyla cevirici diger bi adıyla da converter en dandik elektirkci de bıle vardır dedıler ama ıı anlatmak gerekıyomus genelde ordan getırdıgın urunu burada turkiye de kullanmak ıcın bı alet verıyomus adamlar yanlışlıkla..fıyat olarak da 3- 4 mılyon dedıler bı de ordan da alırsınız dıyen oldu bakacaz artık bulursak anlatabılırsek derdımızı alırız yoksa ordan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gereNk yok böyle şeylere yaff naaptınız siz burda....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

eğlendik

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu arada priz donusturucuyu turkıyeden degıl de gıdınce ordan al dedı elektrikcideki adamlar (yanı yokmus onlarda kı bulamazsın zaten dedıler ne bılem onların yalancısıyım )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu benim fön makinasıda çalısırmı o conventer la

daha mantıklı sorayım...her türlü aleti çalıstırabiliyolarmı bi sınrı varmı bu aletlerin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yada converter olmadan direk taksam benim cihazı ne olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

takamassın ki.onların prizleri 3 delikli üstteki iki deliği düz alttaki yuvarlak bi acaip bişi.o converterla ne istersen çalıştırırsın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cool

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takamassın ki.onların prizleri 3 delikli üstteki iki deliği düz alttaki yuvarlak bi acaip bişi.o converterla ne istersen çalıştırırsın

ehueheheeh

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaslar yurt dısından ceb telefonu gelmısdı
    3 cubuklu bir sarzı vardı nası olur nası olur dedım gıttım bir çevirici almısdım 2,5 ytl idi gecen sene cok da kolay olmusdu

bana bir tane yurt dısından gelen cıhazları calıstırabılmek ıcın cevırıcı aparat verırmısın dedım vermıslerdı or deıl ya ayrıntılara takılmayın beyler bayanlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ordan buraya gelenleri çalıştırmak için olanı anlıyolar hemen veriyolar da sorun burdan oraya gidenleri çalıştırmak için istediğin şeyi anlatabilmekte

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

"burdan aldığımız dönüştürücüler sadece cep telefonunu çalıştırıyormuş" en azından birileri bana böyle söyledi ama bana hiç de mantıklı gelmedi..sonuçta sadece prize girmesini sağlıyor başka yaptığı birşey yok ki .. ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eğer elektronik alet 110 voltta çalışabilyorsa priz dönüştürücüsüyle kullanılabilir. Ama 110 volta uyumlu değilse bir transformator (adaptor) almak gerekir. O da çalıştırıcağınız aletin gücüne (watt) göre değişir ve boyutları pek küçük değildir ve ağırdır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben bugün gittim bi elektrikçiye anlattım derdimi...bana bu amerikada çalıştırmak için dedi verdi..ama sizin dediğiniz gibi 3 delikli değil yine 2 delikli ama biraz daha farklı uçları...ben dedim bunun 3 delikli olması gerekmiyor mu? yok dedi o 3 delikli olan ingiltere için...ben de iyi dedim aldım ama içime pek sinmedi,,,şimdi amerikadakiler 3 lü mü 2li mi ??
    ayrıca tanesi 1 ytl den 3 tane aldım kadıköyden...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugün gittim bi elektrikçiye anlattım derdimi...bana bu amerikada çalıştırmak için dedi verdi..ama sizin dediğiniz gibi 3 delikli değil yine 2 delikli ama biraz daha farklı uçları...ben dedim bunun 3 delikli olması gerekmiyor mu? yok dedi o 3 delikli olan ingiltere için...ben de iyi dedim aldım ama içime pek sinmedi,,,şimdi amerikadakiler 3 lü mü 2li mi ??
    ayrıca tanesi 1 ytl den 3 tane aldım kadıköyden...

bende kadıköyde sordum. üç delikli bi tane verdi. 10 ytl demesin mi.yuhh dedim. alt tarafı bir çevirici. utanmadan bide innanmıycaksın ama 10 ytl ye satarak zarar ediyorum dedi...iktir lan diycektim kendimi zor tuttum pis kazıkçılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)