Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 176 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Priz Dönüştürücü (Converter)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar burda prizlerin 3 deliği var ama bazı fişleri 2 li bazıları 3 lü niye anlamadım..2 liler işinizi görür merkak etmeyin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

eğer aldığım bu ikililer işe yaramazsa ben o adamı naparım ??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

[QUOTE=ozgurs59;4876]eğer aldığım bu ikililer işe yaramazsa ben o adamı naparım ??[/QUOT:

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Su prizleri kim icat ettiyse ben onun....yanakalrindan opeyim

Ya en uyuz konu bu

Sac kurutma makinam calismiyo bi de ABD ye uyumlu diye uygun prizlew geldim

Burda dnusturucu bulamiyorum offf

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk önce burada n'olmuş demekden bende kendimi alamıycam ..
    ben bu konuda biras şanslıyım babam bi kaç sene önce görev için gitmişti çantasında tesadüf bi tane dönüştürücü de getirmiş geçen gitceğimi duyunca buldu getirdi mutlu oldum...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar eminönünde nimet ablanın yanında ziya elektrik var orada adaptör de dönüştürücü de mevcut hemde çok makul fiyatlara.. başka bir yere gitmenize gerek yok derim ben..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar endiselenmenize hic gerek yok ben new yoktayim suanda ve dun cin mali satan bir magazadan 1 dolara bizim o meshur donusturucuyu aldim isimide goruyo yani kafaniza fazla takmayin. tabi diger eyaletlerde durumlar nasil bilmem.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Usa Plug Sorunu Fiş Priz Sorunu

Merhaba Arkadaşlar

Gidenlerin Bildiği Gibi Amerikadaki Prizler Ve Fişler Farklı Olup 3 Başlıklı Olmakta Ve Ayrıca Voltajıda 110 V. Gibi Bi Değrde.bilmeyenler Için Türkiyede Voltaj 220v.
    Yani Yanınızda Götüreceginiz Elektronik Aletleri Kullanmak
    Için Bir Dönüştürücü Almanız Gerekir

Istanbulda Bu Dönüştürücüleri Doğu Bankta Veya Vatan Gold Gibi Elektronikçilerde Bulabilrisiniz ..eğer Yanınızda Gotureceğiniz Aletlerin Voltaj Aralığı 110v Desteklemiyorsa Orda çlışmaya Bilir Ama Bilgisayrların %99 Bunu Destekler Bu Yazıyo Kablonun
    Ustunde Gorebilrisiniz..diğer Ufak Tefek Aletleriniz Için Bi
    Kontrol Yapın Derim

Buraya Kadarını Belki Daha Once Duydunuz
    Peki Ama Ordan Alıcağınız Eşyayı Burda Naıl Kullanacaksınız
    (ps3 ,xbox,tv,laptop,) Işte Onun Içinde Usa Dakinin Tersi
    Bi Dönüştürücü Alıcaksınız Ve Voltaj Ayarı Olmasına Dikkat Ediceksiniz Malum Oranın Voltajına Gore Yapılmışsa Eğer
    Türkiyede çalışmayabilir
    Ama Benim Favorim Ve Aldığım Bi ürünü Size Tanıtayım
    Bestbuy'dan Bi üçlü (3 Dediğim Ama 15 Girişi Vardı)
    Fiş Aldım Voltaj Ayarı Da Vardı ..ordan Aldığım Eşyayı Türkiyede Rahatca Kullana Biliyorum

Voltaj Olayını Cokta Takmayin Bütün Buyuk üreticiler Zaten Voltaj Olarak 110-220 V.desetekler Ama Kntrol Etmekte Fayda Var
    Ufak Tefek Aletlerinizi Kontrol Edin Traş Makinesi Gibi Bu Tür
    Eşaylar Desteklemiyebiliyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

içinde adaptor olan. yada ne bileyim diek adaptor baglıyorsan, donusturucude sorun cıkmaz. ama direk 220 yiyen birşeyse kullancaın alet(tras makinası) alet calısmayabilir. yavas yavas calısır sakallarınızı koparabilir.
    laptop cep telefonu vs i donusturuyle calıstırırsınız.

BannedUser
    Guest

yaa bunlar basit şeyler istanbullular yazıcıoğlundan bu parçayı 2 ytlye alabilir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

iki uçlular prizxe biraz zor sığıyor. ucunun kırılma tehlikesi var. o yüzden bi tanede yedek almanızı tavsiye ederim..10 kuruşluk parçayı tutturabildiklerine 1 2 3 4 ytl ye satıyorlar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tugbastd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar eminönünde nimet ablanın yanında ziya elektrik var orada adaptör de dönüştürücü de mevcut hemde çok makul fiyatlara.. başka bir yere gitmenize gerek yok derim ben..
    niye tanıdıkmı ora???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben buraya gelmeden once 3'lu giris detayini kacirmisim. hatta cep telefonum 110 V'ye de uygun nasil olsa diye alip geldim. baktim ki girisler farkli, yuvarlak degil de cizgi gibi. bu arada 2 ya da 3'lu olmasi sorun degil ama buradaki abd li abla 3'luyu alirsan her yerde kullanirsin dedi. evet donusturucuyu buradan aldim, ustelik kit ingilizceyle derdimi anlatmayi basardim. ilk girdigim magazada 25 dolar dediler. ben cok paraymis yahu deyince beni radioshack'e gonderdiler, 10 dolara aldim. bir iki saat once basit bir kahvaltiya 12 dolar verdigim icin bana sudan ucuz geldi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 110 volt dönüştürücü

ben bu dönüştürücüyü bursada bulamıyorum bursadan alan varsa yer söleyebilir

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bende adana da bulamıyorum...! :/
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bana usa de bulabileceğimi burda ordan getirdiğim elektronikleri çalıştırmam için gerekli dönüştürücü bulabileceğimi söylüyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaşlar amerikada bütün bakkal, market tarzı yerlerde 1 dolara, en fazla 2 dolara bulabilirsiniz...

yalnız bu dönüştürücüler sadece uyumlu cihatları dönüştürebilir, bazı laptop, fotograf makineleri sorun cıkarıyor (bozulma, yanma gibi dorunlar) haberiniz olsun... cihazınızın uyumlu olup olmadığını, kablodan, cihazın üzerindeki etiketlerden, o da olmadı cihazın web sitesinden, teknis destekten öğrenebilirsiniz.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar amerikada bütün bakkal, market tarzı yerlerde 1 dolara, en fazla 2 dolara bulabilirsiniz...

yalnız bu dönüştürücüler sadece uyumlu cihatları dönüştürebilir, bazı laptop, fotograf makineleri sorun cıkarıyor (bozulma, yanma gibi dorunlar) haberiniz olsun... cihazınızın uyumlu olup olmadığını, kablodan, cihazın üzerindeki etiketlerden, o da olmadı cihazın web sitesinden, teknis destekten öğrenebilirsiniz.
    amerikadan aldığımız laptopların içinde türkiyeye uygun adaptörler oluyormu?yoksa onlarıda burada dönüştürücü ilemi kullanıyoruz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Necro, ben bulamadim marketlerde, RadioShack'tan 12 dolara aldim,turkiyeden mutlaka getirin.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

istanbul da nerden bulabilirim oraya gidince alıyım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gençler dönüştürücü dediğiniz sadece adaptör başı ufak ağızlı ince birşey. Tabi bunu kullanmanız şöyle yeterli olacaktır adaptörünüzün üzerinde yazması gereken birkaç şey var

öncelikle input değeri 100~240V olmalı ve 50~60Hertz olmalıdır bu iki değeri görüyorsanız sadece adaptör dönüştürücüyle işiniz hallolur. amerikadaki şebeke elektriği 110V 60hertz dir. Türkiye de ise 240V 50Hertztir bu fark makineye ciddi zarar verir eğer adaptörünüz dediğim özellikleri barındırmıyorsa.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ihtiyacını olan şey sadece o 1-2 dolara satılan alet değil. o küçük parça makinenize elektrik verir ama şarj edemez. adaptör almanız şart.

malesef adanayı veya burasyı bilmiyorum
    istanbul'da, eminönü'nde doğubankın bulunduğu caddenin karşı hizasında, yeni camiye doğru giderken bi köşede, adını yanlış hatırlamıyorsam MURAT ELEKTRONİK var. orada satılıyor. 10-15 ytl civarında fiyatı olması lazım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yozmen1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ihtiyacını olan şey sadece o 1-2 dolara satılan alet değil. o küçük parça makinenize elektrik verir ama şarj edemez. adaptör almanız şart.

malesef adanayı veya burasyı bilmiyorum
    istanbul'da, eminönü'nde doğubankın bulunduğu caddenin karşı hizasında, yeni camiye doğru giderken bi köşede, adını yanlış hatırlamıyorsam MURAT ELEKTRONİK var. orada satılıyor. 10-15 ytl civarında fiyatı olması lazım.
    ısrarla belirtiyorum adaptörünüz zaten orjinalse üzerinde
    100~240V
    50~60Hz

değerleri varsa ufak adaptör başlığı priz dönüştürücü almanız yeterli istanbul kadıköy yazıcı oğlunda 1 ytl tanesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

coni senin dediğin de doğru. bazı makineler -özellikle amerikan menşeli olanlar- hiçbir adaptöre ihtiyaç duymadan çalışabiliyor.

tabi cihazımız nedir bu da önemli. telefonlarda böyle bir ozellik yok diye biliyorum.
    senin dediğin genellikle bilgisayarlarda oluyor.

ben telefonumu şarj etmek için almıştım bi adaptör. gidince sorunsuz çalıştı. bir ara otel değiştirmiştim, taşınma sırasında kaybettim aleti. dediğin gibi alet elektriği alıyordu ama sadece prize takılı olduğu zaman çalışıyordu. yani şarj edemiyordum. aynı şey saç kesme makinem için de geçerliydi.

bu arada arkadaşlar hepiniz farklı yerlere gidiyorsunuz tabi, gideceğiniz yerde konaklama yapılan yerlerin güvenliğini araştırın.mümkünse yanınıza fazla değerli eşya almayın. bilgisayar da şart değilse götürmeyin, boşuna yük. çalınırsa üzülürsünüz. bizim gittiğimiz yerlerde herkes motellerde kalıyordu. bazı moteller maşallah zencilerin yolgeçen hanı gibiydi. benim gün boyu ayağıma giydiğim kokan ayakkabıa çorabıma bile tenezzül etmişti elemanlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadaşlar bu dönüştürücü, yok abddeki farklı priz, volt, adaptör o kadar çok topik açıldı ki inanın çok karıştırdım ben. Ne için ne gerekiyor hiçbir şey anlamadım... Yan iburdan elektrikli alet olarak zaten bir tek tıraş makinası götürücem şarjlı kullanılması gereken onu da nasıl şarj ederim? Bir de ayrı bir tıraş makinesi daha var direk prizle çalışan onu da nasıl yapıcam?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bi çevirici birde burdan çoklandırıcı alın yeter ya.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben prız donusdurucuden aldım 0.50 kourusa ama benım sormak ıstedıgım tamam laptop 100-240v arası o sadece bu donusdurucuyu takarak calsıyo ama bı telefonumu yada bı pıl sarj cıhazı aletımı nasıl calsıdırcam bunun ıcın ne gerekıyo normal bıldıgımız adaptor yeterlımı????

lutfen benı aydınlatın...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar, son kez yazayım zira ortada bir kavram kargaşası da var.

coni'nin de belirttiği gibi adaptörü olan cihazlarda (bilgisayar gibi), üzerinde 110 voltta ve 220 voltta çalışabileceğini belirten bir ibare yoksa, voltaj çevirici alet almak zorundasınız. bazı elektronik dükkanlarda bulunur, daha önce de belirtmiştim, doğubank civarında murat elektronik isimli bir dükkandan temin etmiştim ben. alet bildiğiniz adaptör, biraz ağırca, prize doğrudan takılıyor, kablosu falan yok.

eğer makinenizde 110 voltta da çalışabileceğini gösterir yazı varsa, 50ykr-1ytl'ye aldığınız, fişin ucuna takılan küçük parça yeterli olacaktır.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı umut009 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu dönüştürücüyü bursada bulamıyorum bursadan alan varsa yer söleyebilir
    arkadasim bursa da elektronikciler carsisina ve inegol carsisina bakabilirsin. yarin turkiyede ki son gunum. benim de tek umudum oralar yoksa is abd ye kalacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)