Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: new york aktarması yapanlar bi baksanız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart new york aktarması yapanlar bi baksanız

arkadaşlar istanbuldan newyorka direk uçuşla gidcem ordan 2 saat sonra atlantaya aktarmam var fakat abd içi olduğundan bavulumuzu kendimiz aktarıcakmışız şu süreci bi anlatabilirmisniz daha önceden tecrübesi olan arkadaşlar? varış terminal 3 kalkış da terminal 3 nasıl olcak bu iş?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Vize kontrolünden geçtikten sonra valizini alacaksın. Artık Amerika'dasın. Yolcu geliş ve gidiş kapıları farklı olduğu için büyük ihtimalle dışarı çıkmadan check-in masalarına gidemezsin.
    Hiç amerika içi uçuş yapmadım ama "where is the check-in desk for domestic flights?" dersen yardımcı olurlar.

Ayrıca Amerika için uçuş yapan firmalar valiz, yiyecek-içecek vb için para alır. Yani valizleri teslim ederken yanında para bulundur. Buradan miktarları görebilirsin : http://www.expedia.com/daily/flights...-dma-wave23595

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

maviyesil sanirim deltayla ucacaksin. gecen sene ben de deltayla uctum 2saat 35 dk fark vardi aktarmyla arasinda.ucaktan iner inmez vize kontrolu ne giriyorsun.sonra bavulunu aliyorsun. ve ic hatlar ucusunun yapildigi bolume dogru gidiyorsun ki tabelalar vardi.orda bavulunu hemen teslim ediyorsun butun deltayla gelip aktarma yapanlar orda oluyor ve bavullar toplaniyor. ust aramasindan gecip ucusunun yazili oldugu panoya bakiyorsun nerde oldugunu ogrenip salona gidiyorsun ve bekliyorsun....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bnde bi ara bu ucususu secmeyi dusunuyordum ama bavulunu kendin aktardıgını bilmiyordum şimdi ogrendim iyi oldu...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikaya ilk indigin yerde bavulunu almak zorundasin... butun ucuslar icin gecerli bu..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Özgür,

Benim dönüş uçağı SLC-JFK-IST-ADA şeklinde..SLC-JFK uçuşları arasında 1 saat 20 dk süre var..Bileti almadan önce Deltayla görüştük ve bir sorun olmaz dediler..Sonuçta iki uçak da aynı terminali kullanacak..

Yine de bir sorayım dedim..Sence yeterli mi bu süre?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

o kadarini bilmem yetmezse de ertesi gunu beklersin en kotu ama gecen sene 4:30 ucagina 4:15 de havaalaninda olup ucaga binmis biri olarak yetisebilecegini dusunuyorum. ha bu arada bavulu zaten slc den verirsin ist de alirsin check in icinde sakin siraya girme ordaki bilgisayardan kendin yap eger beceremezsen yardim iste yapiyolar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadarini bilmem yetmezse de ertesi gunu beklersin en kotu ama gecen sene 4:30 ucagina 4:15 de havaalaninda olup ucaga binmis biri olarak yetisebilecegini dusunuyorum. ha bu arada bavulu zaten slc den verirsin ist de alirsin check in icinde sakin siraya girme ordaki bilgisayardan kendin yap eger beceremezsen yardim iste yapiyolar.
    Beceremezsen?? Hakaret sayarım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

soyleyeceklerini tahmin ediyorum ya simdi ben hangi numarayi girecem buraya? nerde bu?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

soyleyeceklerini tahmin ediyorum ya simdi ben hangi numarayi girecem buraya? nerde bu?
    Olmadı makineyi söker tekrar takarız.. "Bu parça fazla"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cevaplar için teşekküre ederim aklıma takılan bişey var ben terminal 3te inip terminal 3ten binicem bunlar farklı terminaller dimi biri iç hatlarda terminal 3 diğeri dış hatlarda terminal 3???

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

terminal 3 deltanin kullandigi terminal sadece delta kullaniyor orayi...yani ayni binanin icinde yer degistireceksin sadece o kadar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

terminal 3 deltanin kullandigi terminal sadece delta kullaniyor orayi...yani ayni binanin icinde yer degistireceksin sadece o kadar...
    analdım çok vakit almicak yani

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize kontrolu bavul alma gumruk kontrolu bavul verme bir de detayli ust aramasini geciyorsun hepsi bu. sen 2 saatlik aktarmayi cok rahat yaparsin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende San Francisco'ya gitmek için NY JFK'da aktarma yapıcam bilgiler için teşekkürler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu terminal numarası nerde yazıo domestic flights için ben seattle a gidecegim aktarmalı hatta oradan da aktarma yapıp alaskaya uçacagım ..

deltayla uçuorum seattlea Delta31(uçuş numarasımı oluyor?) yazıor biletde , sonra operated by Alaska airlines dior sanırım terminal ve uçak değişecek Delta9059 yazıor onun içinde...
    bilgilendirirsenz sevinirim..
    "sabah 09.00, akşam 18.00. sonra başka mecburiyetler. sıkışıp kaldık. sırf yeme, içme, barınmanın bedeli bu kadar agır olmamalı. hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz. bir ömür karşılığı bir ömür yani. ne saçma."

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

JFK terminal 3 dış hatlardan terminal 3 iç hatlara geçerken internet var mı bilymsunuz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki bana çözümü olan? 16.55 te NY deyim JFK de... Ertesi sabah 6.55 te uçağım arada çıkalım havaalanından diyoruz da o saatte ertesi günki uçağın bavulunu almazlar ki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

nem new yorktan chicagoya ucacaktim.valizdi vize kontrolu derken 1.5 saat gecti ve chicago ucagi kacti...iki arkadas bir gun new yorkta bir otelde kaldik.siz siz olun arada 1 saat olaan aktarmalara binmeyin.cunku vize kontrolu valizdi falan birde jfk nin devasa buyuklugunu dusunurseniz,,,yetismek cok zor...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ciddi yardıma ihtiyacım var ben ve 3 arkadaşım newyork newark havaalanına ineceğiz ve atlantic citye gitmemiz gerek araba kiralama olayına baktım havaalanından kiralanıo ama bırakacağımız şube atlantic city de yok o sebeple otobüs kullanmak zorundayız ama o saatte varmıdır netten baktım gece 3 te var görünüyor ama google earth dede her otobüs firmasının kalkış yeri ayrı ayrı gösteriliyor anlayamadım tam olarak bana yardım edebilirseniz çok sevinirim nasıl gidebiliriz ordan tam olarak bize söyleyebilirseniz çok seviniriz ne yapmamız gerek?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sugarmouse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ciddi yardıma ihtiyacım var ben ve 3 arkadaşım newyork newark havaalanına ineceğiz ve atlantic citye gitmemiz gerek araba kiralama olayına baktım havaalanından kiralanıo ama bırakacağımız şube atlantic city de yok o sebeple otobüs kullanmak zorundayız ama o saatte varmıdır netten baktım gece 3 te var görünüyor ama google earth dede her otobüs firmasının kalkış yeri ayrı ayrı gösteriliyor anlayamadım tam olarak bana yardım edebilirseniz çok sevinirim nasıl gidebiliriz ordan tam olarak bize söyleyebilirseniz çok seviniriz ne yapmamız gerek?
    biraz beklersiniz hava alaninda gezersiniz sabah biner gidersiniz...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz beklersiniz hava alaninda gezersiniz sabah biner gidersiniz...
    kardeş çok beklicez ama ya havalanında perişan oluruz zaten aktarmalı gidiyoruz ya kötü olur bizim için ya o saatte gidemezmiyiz acaba bide otobüs bileti alıcam netten ama bunların ny da bir tanemi otogarı var bizdeki gibi bileti alırsak yanmasın biletimiz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bileti alma yetisemezsin yanar.gerek yok.orada alirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart daha önceden tecrubesi olanlar yardım edebilir mi?

Ben ilk defa aktarmalı uçucam atatürkten jfk ye ordanda rallye fakat new yorka inince ne yapacağımı bilmiyorum bilenler varsa detaylı bir şekilde anlatabilir mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

delta ile uçacam

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bn ilk defa aktarmalı uçacam delta ile atatürkten jfk ordanda rallye fakat NY inince ne yapacam bilmiyorm bilenler wrsa bana detaylı bir şekilde anlatabilir mi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

İnince,
    1- Pasaport Kontrolünden geçiyorsun
    2- Freesin, aktarma için terminal değiştireceksin (biletinde hangi terminalden kalkacagı yazar)
    3- Gideceksin kontuarlara işlemlerini yaptıracaksın. Bavul teslimi vs..
    4- Hangi kapıdan ve ne zaman uçağa binilecekse ekranlardan takip et.
    5- Zamanı geldimi atla uçağına

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı esmai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bana çözümü olan? 16.55 te NY deyim JFK de... Ertesi sabah 6.55 te uçağım arada çıkalım havaalanından diyoruz da o saatte ertesi günki uçağın bavulunu almazlar ki
    Valizini Terminal 4 'te teslim edersin 11$ karşılığında , böylece valizden kurtulursun fakat şehir merkezine inmen için 21$ gıbı bir ücret vereceksin gidiş dönüş .

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JFK terminal 3 dış hatlardan terminal 3 iç hatlara geçerken internet var mı bilymsunuz
    Terminal 3 'ü bilmiyorum fakat Terminal 4 'te NothWest Airlines ücretsiz kablosuz ağ mevcut , gayette hızlı

Alıntı fbsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu terminal numarası nerde yazıo domestic flights için ben seattle a gidecegim aktarmalı hatta oradan da aktarma yapıp alaskaya uçacagım .. deltayla uçuorum seattlea Delta31(uçuş numarasımı oluyor?) yazıor biletde , sonra operated by Alaska airlines dior sanırım terminal ve uçak değişecek Delta9059 yazıor onun içinde...
    bilgilendirirsenz sevinirim..
    Biletin ayrıntılarını iyice yaz buraya .

Alıntı sugarmouse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece 3 'te Newark 'tan binmeniz zor . Sabaha kadar beklemeniz en mantıklısı . Bilet alacağınız yer ta olarak neresi ir fikrim yok .

Alıntı Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ilk defa aktarmalı uçucam atatürkten jfk ye ordanda rallye fakat new yorka inince ne yapacağımı bilmiyorum bilenler varsa detaylı bir şekilde anlatabilir mi?
    Fiorex herşeyi açıklamış .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

check in nasıl yapılıyor acil yardım (dataylı olursa sevinirim)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    check in nasıl yapılıyor acil yardım (dataylı olursa sevinirim)
    1)Gideceğin yere göre alana giriş yap . (Dış Hatlar ya da İç Hatlar)
    2)X-ray cihazından geçir eşyalarını para , anahtar , cep telefonu , kemer , laptop vs. ne varsa geçiriceksin .
    3)Bineceğin uçak firmasının check-in masaları olacak , onu bul .
    4)Kimliğini ya da pasaportunu uzat , görevli senden valizini tartması için terazinin üstüne koymanı isteyecek . Birde el bagajın var mı yok mu onu soracak .
    5)Sana uçuş kartı verecek . Bunu iyi muhafaza et yoksa problem yaşayabilirsin biraz .
    6)O kartın üstünde uçağının bulunduğu kapı (gate) adı yazacak .
    7)Bu kapıyı bul ve orada uçuş kartını göstererek birdaha X-ray cihazından geçeceksin.
    8)Bundan sonra uçağa binme işi kaldı .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)