Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçak biletimde soyadım da hata var!?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart uçak biletimde soyadım da hata var!?

gençler, benim soyadım ERGUNEY ama uçak biletini alırken heycandan ERGUENEY
    yazmışım.. sorun olur mu? napçaz şimdi? expedia.com'dan almıştık
    british airways.. british airways'in sisteminden de baktım yine ERGUENEY yazıyor..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

gecmiş olsun sorun çıkabilir..Sakurek nickli arkadaşa ulaş yada British konularına bak gerekli bilgiyi bulursun..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu biletler piyasaya çıktığı gece ilk bilet alan kişi benimdir sanırım. Bileti aldım fakat soyadımda türkçe karakter kullandığımdan dolayı soyismim yanlış çıktı. (Bunu da "break" farketmemi sağladı ayrıca tşk ederim ona) Hemen My itenaries bölümüne girdim ve bileti iptal edebileceğim bi yer aradım. Sonuç olarak web den cancellation işlemlerinin gerçekleşmediğini ve Expedia yı aramam gerektiğini öğrendim ve aradım..

Telefondaki bayana british airwaysten bilet aldığımı, türkçe karakterden dolayı biletteki ismin hatalı çıktığını söyledim. Soyismimi değiştirin dedim yapamıyoruz dediler, iptal etmemiz gerekiyor dendi. ilk 24 saat içinde aradığınız için kesinti olmadan bilet paranızı iade edeceğiz dediler. Biz iptal edelim siz hemen yeni bilet alın dendi. Ve bana bi numara verdi takip kodu gibi bişeydi tam hatırlamıyorum. Hiçbir işe yaramadı o numara o ayrı konu..

Buraya kadar herşey normal. Bilet iptali hemen gerçekleşti. Bu arada kartımdan 850 lira çekildi ve bu tutar gece olduğundan dolayı bekleyen provizyon kısmındaydı internet bankacılığından takip ediyodum ha silindi ha silinecek diye. O gece silinmedi sabah olsun silinir dedim. Bu şekilde 15 gün geçti. Bu arada expedia.com la bi ton mailleşmeler gerçekleşti.

Maillerin toplamını özet geçmek gerekirse "İade işleminde biz british airways e bildiriyoruz, onlar onaylıyorlar, ücreti bize gönderiyorlar, biz sizin kartınıza yatırıyoruz ve bu işlem en az 2 ekstre donemi sürer" dendi. Hemen British airways i aradım dedim boyle boyle, bizle alakası yok biz expedia.com u tanımayız(yani kurallarını bilmeyiz manasında) siz onlarla görüşün dediler. Bunlar yaşanırken internette yüzlerce sayfa gezdim bu konuyla ilgili ve okuduklarım beni iyiden iyiye endişelendiriyordu.

100 lerce sorun yaşamış insan vardı cancellation konusunda. Akbank telefon bankacılığını aradım şubeye gittim bu şekilde bekleyen provizyondan sildirmeyi başardım.

Yani iptal etme durumuna düşmez kimse umarım.. Ayrıca biletini alanlara da hayırlı olsun. Vizem çıksın yine britishten alırım bileti bu arada .

Ve 18 dolarlık bi activities&services paketimi iptal etmediler 20$ gitti yani.
    bi bak burdan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ev arkadaşım geçen sene türk hava yollarında çalıştı..
    o sorun olmaz diyor, ama bilemiyorum yine de..
    bileti alalı 3 gün fln oldu. artık iptal de olmaz yani.
    of bilmiyorum ki napıcaz..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

abi kac kere yazdım dikkatli olun diye soyimini yazarken türkçe karakter kullanmayın diye ah ahh.. Çok geç kalmışsın dostum ilk 24 saatte iptal edebiliyordun kesinti olmadan.. Ben o gece aradığımda call centeri iyi ki erken aramışsınız dedi eğer sorun olmayacak olsaydı derdi bi problem olmaz diye oradaki görevli.. Expedia yı arayıp konuşacaksn, isim değişikliği yapmıyorlar iptal edecekler biletini ve biçok başlıkta tartışmış olduğumuz konu vukuu bulacak ne yazık ki

İptal etmeyip sorun olmayabilir diye davranman da büyük risk uçuş günü gidip de kabul edilmemek var ki eminim almazlar sonuçta Ü yerine UE harfleri çıkmış.. Çok üzüldüm 3 gun geçmiş olmasına
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bence önce expedia yı ara ne yapmam gerekir diye, daha sonra british airways i ara bu şekilde oldu ne yapmam lazım diye.. Bi sorun olur mu fln diye sor.. Ona göre önüne bakarsın yaşadıklarımı anlattım ben, eğer sorun olmayacak olsa o gece expedia call centerdaki bayan derdi sorun olmaz diye.. Üzgünüm...
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı berguney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gençler, benim soyadım ERGUNEY ama uçak biletini alırken heycandan ERGUENEY
    yazmışım.. sorun olur mu? napçaz şimdi? expedia.com'dan almıştık
    british airways.. british airways'in sisteminden de baktım yine ERGUENEY yazıyor..
    cok bahtsız bi durum sayfalarca tartışılan iptal etme olayı senin basına gelmiş umarım en az zararla kurtarırsın pacayı...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Expedia ile konuşma bence.
    Önce British ile görüş. Sonuçta bileti onlar kontrol edecek. En kısa zamanda arayıp durumu anlat. Eğer kesinlikle check-in yapılmıyorsa bu biletle(aslında bilet bile değil, e-ticket) expedia.com ile temasa geçersin. 3 gün geçtiği için bileti iptal edip yeniden alman gerekecektir.

Kişisel görüşüm sorun çıkmayacağı yönündedir. Sonuçta bambaşka bir isim yazmıyor. Sadece türkçe karakter sorunu var. Havaalanında check-in ile görevli elemanlar da Türk olduğu için anlatmak sorun olmaz. Kolay gelsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Görevliler türk olduğu için sorun olmaz demişsin ama bunun londra aktarması, ny dönüşü de var. Yanlış yönlendirmeyelim.. bir kez türk görevlilerle muhatap oolacak 3 kez yabancılarla..

Dediğim gibi önce expedia yı ara sonra british i ara umarım çözebilirsin sorunununu..
    Electricity Paralyses..!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

british kabul ederse belki ama ben ingiltere ve amerika gibi herseyi abartarak detaylica incelerken bu soyadi yanlisliginda sorun cikarmama ihtimali oldugunu dusunmuyorum. istanbul da anlattin derdini gittin londra da ucaga binecegin mechul hadi orda da dedin ki bak istanbuldan bindim bu benim filan amerikaya gittin donus te ne yapacaksin amerikadaki check in de yine sorun cikacak.orayi gectin bir daha londra sorunu.... biliyorum baya icini kararttik ama ayni isimle pasaporttaki resmi biraz degisik diye(uzun sacli hali) arkadasim amerikada ucaga binemeyecekti nerdeyse....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sorun türkçe karakter değil ki. ERGUNEY yerine ERGUENEY yazılmış. Kesinlikle sorun olur. Yurtdoşı giriş-çıkışları sonuçta kayıt altına alınıyor. Hadi diyelim türkiyedeki adam ikna oldu bi şekilde gittin. Dönüşte ne yapacaksın. Adamı nasıl ikna edeceksin. erguney soyadım ama ergueney diye aldım yanlışlıkla bileti diye.

Bilette isim değişikliğide yapılmadığı için tek yapman gereken iptal ettirip tekrar bileti almak. Belki durumu açıklarsan ceza almadan direk değişim yaparlar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ucağa binene kadar bin kere kimlik kontrolu yapıorlar
    bence sorun olur :/

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım bencede sorun olabilir. British Airwaysi kesinlikle ara ve bilgi al. Sonra expedia.com ile bir anlaşmaya çalış. Tecrübelerini bu başlığada yazarsan daha sonra böyle sorun yaşıyan arkadaşlarımız yararlanabilirler.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

pek geri gelecek gibi durmuyo hadi hyırlısı
    Electricity Paralyses..!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eed korkuttuk sanki biraz =)))

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar sorun şuymuş, expedia'da kullanıcı adına ERGÜNEY yazıldığı için. Ü harfi UE diye çevrilmiş. yani ERGÜNEY oldu bize ERGUENEY.
    Bu sabah British Airways'i aradım, oradaki bayan sorun olmayacaktır rahat olun dedi ve bir de emin olmak için bir numara verdi Salı günü orayı bir arayın dedi.
    Şuanki ev arkadaşım da geçen sene Türk Hava yolları'nın check-in'inde çalışıyordu. O da sorun olmaz diyor.
    Bir de acentacı bir arkadaşım var, ona da durumu anlatım böle böle die, o da British Airways'te 3 harfe kadar anlam değişmediği sürece sorun olmuyor dedi.

Bakalım salı günü şu telefon görüşmesini de yapayım da.. görücez ne olucak ne biticek.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

danışman şirkete de sordum şimdi.. onlar da sorun yok diyorlar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı berguney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sorun şuymuş, expedia'da kullanıcı adına ERGÜNEY yazıldığı için. Ü harfi UE diye çevrilmiş. yani ERGÜNEY oldu bize ERGUENEY.
    Bu sabah British Airways'i aradım, oradaki bayan sorun olmayacaktır rahat olun dedi ve bir de emin olmak için bir numara verdi Salı günü orayı bir arayın dedi.
    Şuanki ev arkadaşım da geçen sene Türk Hava yolları'nın check-in'inde çalışıyordu. O da sorun olmaz diyor.
    Bir de acentacı bir arkadaşım var, ona da durumu anlatım böle böle die, o da British Airways'te 3 harfe kadar anlam değişmediği sürece sorun olmuyor dedi.

Bakalım salı günü şu telefon görüşmesini de yapayım da.. görücez ne olucak ne biticek.
    çok sevindirici haberler şimdiden umarım salı günü görüşmende de herhangi bir sorun olmaz
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

1 harften sorun olmaz zaten cok onemlı deıl

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla güzel hoş diyorsun da elin amerikalısı erguney in ne anlama geldiğini biliyor da mı ergueney in farklı anlama geldiğini bilsin.. Ben biraz karamsarım bu konuda.. Umarım bi sorun yaşamazsın da ben yanılıyor olurum..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

"20 Nisan 2009 günü saat 00:02'de Pegasus Hava Yollarından internet şubelerini kullanarak 12 Temmuz 2009 tarihli h9196 sefer sayılı Ankara-Diyarbakır uçağından 5dzb7k rezervasyon kodu ile yer satın aldım. Ancak soy ismim yanlışla Yatar yerine Yatat olarak yazıldı.

saat 13:00' da e-mail adresimi kontrol ettiğimde yanlışlığı farkettim. Daha sonra Pegasus Havayollarının 4440737 numaralı müşteri hizmetleri telefonunu arayarak durumu izah ettim. Ancak karşımdaki görevli hanım efendi tarafıma alınan biletin Yatat adına düzenlendiğini ve bu şekilde uçuş yapılamayacağını söyledi.

Yani şu şekilde söyledi var olmayan bir şahsa bilet almışsınız bu durumda uçamazsınız geçmiş olsun. Kendisine soy ismimin yanlış yazıldığını bu yüzden uçuş yapamayacaksam eğer bilet ücretimin iade edilmesini yapılabiliyorsa yanlışlığın düzeltilmesini söyledim. Ancak böle bir çözümün olamayacağını, bilet ücretinin iadesi gibi bir çözümün olmadığını belirtti.

E-mail adresi, cep telefonu ile ödemesini yaptığım kredi kartım kendi adıma olmakla birlikte yanlışlığın Pegasus Havayolları'nca düzeltilmesi veya ödenen tutarının tarafıma iade edilmesini talep ediyor küçük hataların şirketin mutluluğu müşterinin mutsuzluğu olmamasını diliyor. Mağduriyetimin giderilmesini temenni ediyorum.** "

Pegasus yurtiçi uçuşlarda böyle birşey söylüyorsa , uluslararası uçuşlarda nasıl olur bilemiyorum..
    Electricity Paralyses..!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

19 mayıs ta öğle saatleri buraya cevap yazmış olursam.. bilin ki gidemedim türkiyedeyim..
    ama bana sorun çıkıcak gibi gelmiyor. hadi hayırlısı.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada danışman şirketimle aramızda geçen msn konuşmasından bir bölümü paylaşıyorum sizinle

GLOBAL WORK AND TRAVEL:
    yaa benim yıllardır adım yanlış yazılıo ben hep gidiorum açıkcası
    GLOBAL WORK AND TRAVEL:
    sorun çıkmaz merak etme
    GLOBAL WORK AND TRAVEL:
    74 ülkenin 30 unda adım yanlıştı
    GLOBAL WORK AND TRAVEL:
    we gittim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bol Şans.. Gidersen de dönüşte problem yaşamazsın inşallah..
    Electricity Paralyses..!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

british airways'le konuştum direk istanbulu aradım.
    oradaki kadın kontrol etti ve hiçbir sorun olmayacağını söyledi
    çünkü ü harfinin ue olarak geçtiğini herkes biliyormuş.
    özellikle almanların başına çok geliyormuş.
    hiçbir sorun olmaz dediler hadi bakalım gidiyoruz inş.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Sorun olmayacağını söylemiştim.
    Bu arada şirketin sağlam atıyor, helal olsun. 30/74 oranını oturmuş hesaplamış ve sana istatistiki bilgi veriyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ben hala şüpheliyim
    Electricity Paralyses..!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence sen işini garantiye al ara britishi düzelttir çoğu zaman sun,pgs bile iç hat olmasına rağmen sorun çıkartıyor we sen amerikaya gidiosunnolur nolmaz bence düzelttir

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Pegasus'un öyle demesinni sebebi sanıırm bileti tc kimlik numarasıyla satmaları.

Aynı sroun bende de olmuştu ve yanlış hatırlamıyorsam 2-3 karaktere kadar olan hatalarda problem çıkmıyordu... Ayrıca adamlar seni uçağa almayacak değiller herhalde bisürü para vermişsin, adam gibi anlatırsın, anlamazlarsa kavga edersin daha kolay çözülür
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@Necro
    Seninki de iyiymiş . İlk önce güzellikle daha sonra anladığı dille .

Kuzenim SunExpress uçağına , isim : 'vfvf' soyisim : 'cxcx olarak bilet almış benim adıma . Nedeni ise rezervasyon yapmış bilet fiyatını öğrenmek için fiyat uygun gelincede aynı rezerasyonu onalayarak biletimi almış isimde öyle kalmış . Uçuşumu yapmama izin vermediler doğal olarak . Kadın demişti 3 harf yanlış olsa alırız fakat sizin e-biletinizde tamamen yanlış demişti .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)