Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilkent üniversitesinde canlı bomba saldırısı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Bilkent üniversitesinde canlı bomba saldırısı

Arkadaşlar bugun bir stres bir telaş ,saat 10.30 daki derse girdim bir arkadaşımz derse geç girdi şansıma br benim yanım boştu oturdu dediki bomba patladı canlı bombaymış b binasında diye bnede bütün sınıfı yaygaraya verdim zaten 5 dk sonra btün sınıfın telefonu çalmaya başladı hocanınkide çaldı ailesi falan hoca dersi iptal etmek zorunda kaldı bizde bir merakla çıktık herkez binanın önünde toplanmış yok 1 kişi ölmüş yok canlı bombadan 2 tane daha varmış herkez korkudan evlere dagıldı , benimde dersim o patlamanın oldugu binadaydı 1 saat sonra o yüzden dersim iptal oldu ve patlamanın oldugu kattaydı bi saat geç olsa belki bir kaza kurşununa gidecektim , lan hadi silahlı saldırı yaparsın ona hani küfrederimm okulun içine girdinn binanın içinede girdinn üstüNDE 1 KİLOLUK BOMBA TAŞINIRMI LAN allah belanızı versin sizin.

Bilkent Üniversitesi'nde eski Adalet Bakanı Profesör Dr. Hikmet Sami Türk'e yönelik bir saldırı girişiminde bulunuldu. Türk, saldırıdan yara almadan kurtulurken, üniversitede eylem hazırlığında olan ikinci canlı bomba yakalandı.

YARALI SALDIRGAN HASTANEYE BÖYLE KALDIRILDI

Bilkent Üniversitesi’nde eski Adalet Bakanı Profesör Dr. Hikmet Sami Türk'e yönelik bir saldırı girişiminde bulunuldu. Derse gireceği sırada Bilkent öğrencisi olmayan bir kişinin, Türk’e yaklaştığı görüldü. Bir anda ortalık karıştı, peş peşe patlamalar meydana geldi.

Türk, patlamanın 1 metre gerisinde meydana geldiğini söyledi.

Üniversitenin merkez kampüsündeki Hukuk Fakültesi'ndeki olay saat 10.45 sıralarında meydana geldi. “Anayasa Hukuku” dersi için B-113 sınıfına giren Hikmet Sami Türk'ün ardından gelen ve kendisini öğrenci gibi gösteren bir kız üzerindeki “bombalı düzeneği” patlatmak istedi.

Gelen ilk bilgilere göre, korumaların araya girmesinin ardından paniğe kapılan ve kadın olduğu öğrenilen saldırgan üzerindeki bombayı patlattı.

Bakan saldırıdan yara almadan kurtuldu. Sami Türk olaydan sonra hemen telefonla eşini aradı. “Canlı bombadan kurtuldum, merak edilecek bir şeyim yok” dedi. Eşi hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada eşinin ders için okula gittiğini belirtti: “Canlı bomba saldırısıyla karşılaştığını söyledi. Kendisinin eve gelmesini bekliyorum. Çok heyecanlandım. Hikmet bey birçok örgütün hedefi olan birisi” diye konuştu.

BİLKENT ÖĞRENCİSİ DEĞİL

Bilkent Üniversitesi’nin üst düzey bir yetkilisi, canlı bomba olduğu belirtilen kişinin 18-20 yaşlarında bir kadın olduğunu ve okullarının öğrencisi olmadığını belirtti. Aynı yetkili bu kadının Türk’e yaklaşırken patlamalar meydana geldiğini, korumaların bakanı olay yerinden uzaklaştırdığını söyledi. Yaralı olarak ele geçirildiği belirtilen canlı bombayla ilgili okulda önlemler alınırken sınıflar boşaltıldı. Jandarma olay yerinde incelemelere başladı. Yetkililer soruşturma nedeniyle açıklama yapılmayacağını söyledi.

SALDIRGANIN ÜSTÜNDEN 1 KG PATLAYICI ÇIKTI

Vali Önal, saldırganın üstünden 1 kg patlayıcı çıktığını söylerek, "Kadın saldırgan yaralı ve hastanede" dedi. Üniversiteye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Canlı bombaların Didem A. ve Onur Y. olduğu açıklandı.
    LIVE IS LIFE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Annem haberlerde duymus olmaliki benide aradi . 3 buyuk ilde canli bomba varmis soylenenlere gore . Olenlerin ailelerine Allah sabir versin , bu canli bombalarinda bunlari ikna edenlerinde belasini versin . Gecmis olsun ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bilkentte ölen, yaralanan olmadı, fakat eğer ki o şerefsiz patlatsaydı okulun en kalabalık binası olan B binasında baya büyük can kaybı yaşanırdı.

Okulun güvenliği çok düşük seviyede, okula girerken kütüphaneye gidiyorum diyerek çok rahat gidilebilir. Neyseki Sami Türk'ün koruması varmış da hemen bombayı patlatmaya çalışan o şerefsizi vurarak etkisiz hale getirmiş.

Neyseki geçmiş olsun, devrim karargahı örgütü, dhkp-c, pkk falan tüm örgütlerin Allah bin belasını versin.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

şerefsizler yaa, hem ekmeğimizi yiyorlar, hem ihanet ediyorlar... allah bin belalarını versin
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu şerefsizliği yapanların ALLAH bin belalarını versin !!!
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

http://www.halkinsesi.tv/haber_detay.php?bilgi_id=4459

şerefsizler ya, lan o bomba patlasaydı da oradaki masum öğrenciler de ölseydi ne olacaktı. Halkın adaleti falan birton zırvalık savuruyorsun da o masumları öldürmeye çalışmak da mı adaletin kılıcı.

Kimsenin ölmesini istemem fakat bu kansız, şerefsizler için idamın yeniden getirilmesini isterim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

solculuğu kirleten şerefsizlere bildiğim tüm küfürleri ediyorum tek tek sayıp bu 5para etmez adiler yüzünden kendimi yoramam

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Herkese çok geçmiş olsun
    bende bilkentteki arkadaşlarımı hemen aramıştım çok şükür ki birşeyimiz yok dediler
    Allah bunları bildiği gibi yapsın ne diyim şimdi..................

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)