Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 157 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 Dolar British Airways Çok Önemli Bilgi (Almadan Önce Okuyunuz!!)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dj_eight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ılk sayfadan ıtıbaren okuyorum hangı konuya odaklanacagımı şaşırdım ..
    ya baska probleme yogunlasıorum asıl problemımden uzaklasıorum yada tamamı ıle unutuorum
    uykusuzluktan olsa gerek ..
    napıoruz sımdı alıomuyuz ba nın sıtesınden yada expedia mıydı .. ordan mı alıoruz ..
    bırı kucuk bı cumleyle benı yonlendırırse cok sewınırım

canım kardeşim british den alacksan eğer expedia dan alıosun, çünkü expedia reklam fln ayaklarınA ucuza bilet satıoo, anlıcaan www.expedia.com bu kadar yani...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2 haziran 8.55 var burda
    bu arada arkadaşın tanıdıkları arada amerikaya gidip geliyordu.genelde uçuş saatinden 3 saat önce orada oluyorlarmış.ama britishde yazana göre 2 saat önce check-in açılıyormuş.biz zaten check-ini internetten yapacağız.
    sizce ideal olarak ne kadar süre önce havaalanında olmamız gerekiyor uçak kalkmadan önce?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 haziran 8.55 var burda
    bu arada arkadaşın tanıdıkları arada amerikaya gidip geliyordu.genelde uçuş saatinden 3 saat önce orada oluyorlarmış.ama britishde yazana göre 2 saat önce check-in açılıyormuş.biz zaten check-ini internetten yapacağız.
    sizce ideal olarak ne kadar süre önce havaalanında olmamız gerekiyor uçak kalkmadan önce?
    Check-in uçuş saatinden 24 saat önce online olarak yapılabilir.
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba , Expedia'dan bilet almayı düşünyorum hangi yolları izlemem gerek.Daha önce buradan bilet alıp da çok sorun yaşayan var mı?Bir de New york'dan norfolk ya da richmond a gitmek için gotobus.com dan biletlere baktım bizim saatlere uygun otobüs yok.Hepsi her gün akşam 5 de kalkıyor ve biz gece orda oluyoruz .Bildiğiniz başka bir site var mı otobüslere bakacağım yada Wahington DC'den rıchmond'a ya da norfolk'a gitmenin yolunu bilen var mı? Ya da norfolk'a new york'dan uçakla mı gitsem? Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
    Konu mturker tarafından (05-05-2009 Saat 08:35 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benim anlamadigim tek gidis biletlerin daha pahali olmasi BA'yla
    simdi baktim 497 dolar verdi tek gidis.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mturker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , Expedia'dan bilet almayı düşünyorum hangi yolları izlemem gerek.Daha önce buradan bilet alıp da çok sorun yaşayan var mı?Bir de New york'dan norfolk ya da richmond a gitmek için gotobus.com dan biletlere baktım bizim saatlere uygun otobüs yok.Hepsi her gün akşam 5 de kalkıyor ve biz gece orda oluyoruz .Bildiğiniz başka bir site var mı otobüslere bakacağım yada Wahington DC'den rıchmond'a ya da norfolk'a gitmenin yolunu bilen var mı? Ya da norfolk'a new york'dan uçakla mı gitsem? Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

norfolk konusunda bişi söleyemicem ama expedia ile ilgili çok fazla yazı var abii, oku biraz anlamadığın yer olursa sor lütfen...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya çok enteresan işlemler oluyor expediada.. Mesela 20 Haziranda THY amerikaya uçuşu YOK! Ama expedia da var vede bilet satın alınabiliyor. Şüpelerim fazlalaştı bu durumda ...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Breathe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya çok enteresan işlemler oluyor expediada.. Mesela 20 Haziranda THY amerikaya uçuşu YOK! Ama expedia da var vede bilet satın alınabiliyor. Şüpelerim fazlalaştı bu durumda ...
    Bilet durumları ve uçuşlar anlık olarak değişiklik gösterebilir herzaman . 20 Haziran tarihine THY 'nin kendi sitesinden uçuş buldum . Fiyat 2,218.93 TL . Sen uçuşun olmadığını nereden öğrendin ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Breathe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oha hiç olmayan biletleri satmasınlar bize diyecem ama BA nın sitesinden biletimi görebiliyorum o yüzden içim rahat biraz...
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

20 hazirandan niye yokmus ucus ona takildim... Koskoca THY butun yaz ucus yapiyorda 20 haziran da niye yapmiyor merak ettim ugursuz gun filan mi seytanin gunu filan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar new yorktan norfolka gidebileceğim bir otobüs şirketi sitesi biliyormusunuz?Gotobus var ama onun saatleri olmuyor bakabileceğim başka bir site ismi biliyormusunuz?Bu arada herhalde expedia'dan british airlines ile new york'a alacam artık ordan bir şekilde norfolka giderim diye düşünüyorum.Çok sorun olmaz herhalde.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Kardeşim ne alakası var Norfolk ile buranın. Belli ki Busch Gardens'a gidiyorsun. O parka gidenlere ayrı bir konu var. Oraya da çarşaf çarşaf yazdık zaten. İstirham ediyorum oraya gidiniz. :X

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar yazılanların hepsini okudum hiç uçak bileti almamış bir insana göre british airways ten bilet almak çok riskli gözüküyor.vize görüşmem dün dü herhangi bi sorun çıkmadı.sırada uçak bileti var inşallah şu ucuz biletlerden denk getirebilirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Check-in uçuş saatinden 24 saat önce online olarak yapılabilir.
    onu bende yazmıştım zaten 24 saat önce check-in yapacağımı.benim merak ettiğimi uçuştan ne kadar önce havaalanında olmamız gerekir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

2 saat......

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar biletleri aldıktan sonra online check-in yapabiliyor muyuz veya koltuk seçimi.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

uçuştan 24 saat önce

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Dear Expedia Customer,

Thank you for contacting us about your flight reservation reservation.

We checked the rules and restrictions of your flight reservation and found that your ticket is refundable less EUR 125.00 cancellation penalty.

Unfortunately, we cannot handle cancellation request through email. However, we would be happy to assist you over the phone. Please give our customer service desk a call at the number below or at 1 404 728 8787 for callers outside the U.S. and Canada.

If possible, have your itinerary number and/or booking ID available when you call.

Meanwhile, should you wish to change your flight reservation, please be advised that processing, penalty and fare difference fees will apply upon changing your flight. These fees include:

1. Expedia's processing fee of $30.00

2. Airline change penalty fee of EUR 125.00 per transaction

3. Difference in fare where applicable
    Özetle Türkçe'ye çevirirsek : Mail yoluyla iptal işlemi yapmıyoruz. Ücretsiz numaramızı aramanız lazım. Aradığınızda uçuş numaranızı falan hazır bulundurun, bedava diye bizi telefonda bekletmeyin. Ayrıca şu 3 şeye de dikkat edin :
    1. Expedia üzerinden yapacağınız her işlem için $30'ınızı alırız.
    2. British biletlerinin değişim cezası her bir işlem için €125. Yani gidiş dönüş değişim yaparsanız 2+2=4x€125=€500 ceza alamyız. O kadar hayvan değiliz. €125 bize yeter.
    3. Değişiklik yaptığınız tarihteki bilet daha pahalı ise, önceden aldığınız bilet ile pahalı olan bilet arasındaki fiyat farkını da alırız.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@faruk,aydınlatma için thanks...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim bilet de british den. hadi bakalım hayırlısı...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özetle Türkçe'ye çevirirsek : Mail yoluyla iptal işlemi yapmıyoruz. Ücretsiz numaramızı aramanız lazım. Aradığınızda uçuş numaranızı falan hazır bulundurun, bedava diye bizi telefonda bekletmeyin. Ayrıca şu 3 şeye de dikkat edin :
    1. Expedia üzerinden yapacağınız her işlem için $30'ınızı alırız.
    2. British biletlerinin değişim cezası her bir işlem için €125. Yani gidiş dönüş değişim yaparsanız 2+2=4x€125=€500 ceza alamyız. O kadar hayvan değiliz. €125 bize yeter.
    3. Değişiklik yaptığınız tarihteki bilet daha pahalı ise, önceden aldığınız bilet ile pahalı olan bilet arasındaki fiyat farkını da alırız.
    öcelikle bilgiler için saol faruk,

benim aklıma şu soru geldi, biz amerikaya gittik dönüşte erken dönmemiz icab etti ve bileti değiştirmemiz gerekiyor.

1- Bilet değişikliği için yapılacak işlem expedia.com üzerinden mi yapılacak, yoksa british airways üzerinden mi?
    2- Bir de dönüşte bileti değiştirmek istediğimizde bu 500dolarlık biletler piyasada olmaz büyük ihtimalle, bu yüzden yeni alınacak bilet ile arasında ne kadarlık bir fark olur? Amerikadayken sadece dönüş tarihini değiştirdiğimizde ne kadar kaybımız olacağını öğrenmek istiyorum.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı buraksisman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öcelikle bilgiler için saol faruk,

benim aklıma şu soru geldi, biz amerikaya gittik dönüşte erken dönmemiz icab etti ve bileti değiştirmemiz gerekiyor.

1- Bilet değişikliği için yapılacak işlem expedia.com üzerinden mi yapılacak, yoksa british airways üzerinden mi?
    2- Bir de dönüşte bileti değiştirmek istediğimizde bu 500dolarlık biletler piyasada olmaz büyük ihtimalle, bu yüzden yeni alınacak bilet ile arasında ne kadarlık bir fark olur? Amerikadayken sadece dönüş tarihini değiştirdiğimizde ne kadar kaybımız olacağını öğrenmek istiyorum.
    Bilet değişikliği Expedia 'dan yapacaksın . Faruk ücretsiz numarayı vermiş . Bunu kestirmek zor olsa gerek . Ama unutma 125 Euro + x Euro vereceksin aynı koltukta yoksa .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum ben onu şirketimden hesaplattırmıştım. yaklaşık 150-200 euro daha ödemen gerekiyordu. ve şirketteki görevli o zaman bilet fiyatın nerdeyse diğer biletlerle aynı fiyata gelmiş olur demişti.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Şirketine hesaplatırsan daha neler neler bulur sana
    Gidiş biletlerinin fiyatı 1 Temmuz'da değişiyor. Yani gidişinizi 1 temmuz sonrasına ertelemiyorsanız fiyat farkı olmaz. Dönüşümüz zaten eylül-ekim aylarında oluyor. Bu tarihlerde fiyat farkı oluşmaz.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı XxRamSesxX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ben onu şirketimden hesaplattırmıştım. yaklaşık 150-200 euro daha ödemen gerekiyordu. ve şirketteki görevli o zaman bilet fiyatın nerdeyse diğer biletlerle aynı fiyata gelmiş olur demişti.
    Şuan için ,
    İstanbul - Los Angeles = 530$ = 385€ + 125€ Ceza = 510€

Bu fiyata en yakın Lufthansa 1040$ = 760€ . Hadi diyelimki ucuza buldun acenta vs. 650€ olsun . Yine arada büyük fark oluyor . Faruk 'un dediği gibi şirkete hesap yaptırırsan daha neler çıkartır sana . Biletler çok avantajlı . Almak ile almamak arasındayım , geçen sene biletimin son rezervasyon tarihinden 1 gün geç geldi pasaportum ve bilete +70 Euro ödedim . Bu senede öyle olmasından korkmuyor değilim .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aldım bende biletimi expediadan hayırlısı hepimiz için...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende aldım bileti expedia.dan ama sanki sadece rezervasyon yaptı gibi geldi bana

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

confirmed yazıyorsa almışsındır
    booked yazıyosa rezervasyon yaptırmışsındır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    confirmed yazıyorsa almışsındır
    booked yazıyosa rezervasyon yaptırmışsındır
    saol şimdi baktım confirmed yazıyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

11haziran a bilet almayı düşünüorum expediadan bu kelepir biletlerden bende gitmeyi düşünen varmı o zamana arkadaşlar... ?

Yalnız british airwaysin sitesinden aklıma takılan bi olay ; fuel surcharge denilen ve Amerikaya içi uçuşlar için 107$(9saatten az uçuşlar) kesilen miktar .. Forumda bahsi geçmişti ama tam açıklıga kavuşmadıgını düşünüorum .. bu konuda düşünceleri olanlar?
    Konu fbsertac tarafından (16-05-2009 Saat 02:03 PM ) değiştirilmiştir.
    "sabah 09.00, akşam 18.00. sonra başka mecburiyetler. sıkışıp kaldık. sırf yeme, içme, barınmanın bedeli bu kadar agır olmamalı. hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz. bir ömür karşılığı bir ömür yani. ne saçma."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)