Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 157 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 Dolar British Airways Çok Önemli Bilgi (Almadan Önce Okuyunuz!!)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dün bir mail attım expediada değiştirmek ya da iptal ettirmek mümkün mü diye.
    Gelen cevabı aynen yolluyorum

-----------------------------------------------------

Dear Expedia Customer,
    Thank you for contacting us about making changes to your flight reservation.
    Please be advised that an airline-imposed fee of 125.00 Euros plus any increase in fare will be charged for any flight changes once the ticket is issued. In addition to any penalties imposed by the airline, Expedia will charge a processing fee of up to $30.00 per ticket for any changes you make to the flights in your itinerary.
    If you would like to exchange your ticket, you may call us at the number below and have both your itinerary number and booking ID ready.
    If this does not answer your question or solve your problem, feel free to reply to this message or call us at 1-800-EXPEDIA (1-800-397-3342) and reference case ID: 50148208.
    Thank you for choosing Expedia.
    CindyExpedia.com Customer Service Team

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

iptalle ilgili bişey göremedim.. değişimden bahsetmiş hep..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

okuduklarımdan dolayı expediaya güvenemeyim orbitzden biletimi aldım.bizim tanıdıklar oradan daha önce bilet almış ve sorunlu karşılaşmamıştı.oradan belki bilet alan fazla olmadığı için orasıda expedia gibi sorunlumu kimse bilemiyor sanırım.
    gerçi vize basıldı.biletimi vize basılmadan önce almıştım.heralde şu an hala sonuç çıkmamış olsa kafayı yiyo olurdum şükür vizem basıldıda kafam rahat

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

expedia veya orbitz farketmez ben de gecen sene expedia dan bilet aldim amerikadaki seyehatlerimiz icin hep expedia dan almistik biletleri kimse de sorun yasamadi. ama burdaki sorun iptal olayi. iptal ediliyor mu? veya parani alabiliyor musun? bir sorun cikiyor mu bundan emin degil kimse ayni durum orbitz icin de gecerli...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Normal seyehatlerde veya bilet değişikliğinde ücret farkıyla işlemlerin gerçekleştirilebileceğinde hem fikiriz.. İptal konusunda sadece fikirlerimiz, telefon konuşmalarımız ve maillerde okuduklarımızın analizi var.. Yaşanmış bişey yok en azından bu forumda..
    Electricity Paralyses..!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet hala bir sır. bence eğer böyle birşey varsa bile arkadaşlarımızdan biri tecrübe ederek öğrenmesin. Herkes için güzel olması dileğiyle.....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar biletimi biritshten alıcam ama londra aktarmam sadece 1 saat ama aynı terminalden hareket edicek ucak oraları bilen tecrübe edinmiş kişiler lütfen yardımcı olun sizce 1 saat yeterli bi süre mi diyelim ucagı kacırdım sonrasında ne olurr...
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biletimi biritshten alıcam ama londra aktarmam sadece 1 saat ama aynı terminalden hareket edicek ucak oraları bilen tecrübe edinmiş kişiler lütfen yardımcı olun sizce 1 saat yeterli bi süre mi diyelim ucagı kacırdım sonrasında ne olurr...
    Benim de Terminal 5 e inip 5 ten kalkıyor ve arası 1 saat senin gibi. Bileti aldım da. İstanbul kalkısta rötar vs olucagını sanmıyorum o yüzden Londra'da ucagı kacırma olmaz da valiz kaybolma olur en fazla. O da gidis olucagı hem cok fazla esya olmuycak hem de bulununca ABD ye gönderirler her halde diyorum Karar senin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim bence risk aliyorusn ama sen bilirsin. Ilk defa Amerika'ya transit ucuslarda ucagin ayni terminalden hareket edecegini duydum ama herhangi bir terminal degisikligi durumunda 1 saat kesinlikle yeterli olmayacaktir. Tabi sana kalmis bir durum. Mumkunse daha uzun aktarmalilardan sec ucusunu.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadşaım daha uzun aktarma olsa seccem zaten ama yokki en az 300 dolar fark var ikiside terminal 5 ten kalkcak bilgilerde yazıyor... risk neye göre alınıyor sonucta aynı yerse ve mesafe kısaysa 1 saat cok bile olabilir hem iki uçuşta aynı firmanın diger ucaktaki yolculardna illaki o ucaga binecek olanlar vardırr.... yani bu yeterli olmaz mı ... hem londradan gidenler yokmudur yaa bi fiikir versin....

yakuza senin gidiş tarihi nedir birde aradın mı british i ucaga yetişemem gibi bi durumum olursa ne olur yada yetişebilirmiyim... vs sordun mu bunları

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Benim BA 17 Haziran Istanbuldan sabah 8.55 uçağı. Uçağa yetişememe durumu olursa BA'den dolayı olur, o zaman da bir sonraki ucaga bindiriyorlarmıs. Mail atmadım ama atıp ayrıntılı olarak bilgi alıcam...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende artık ptesiyi bekliyip british i arıcam eger bi sonraki uçak için dediign gibi garanti veriyorlarsa bu bileti alıcam cünkü 300 tl az para degil...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

riski su yuzden soyledim arkadaslar, olur da istanbulda meydana gelecek yarim saatlik rotar ucaginizi kacirmaniza neden olur ve bir sonraki ny ucagiini beklemek zorunda kalirsiniz. Cunku kapilar ucusa 30 ila 45 dakika kala kapatiliyor. Ama 300 dolar ciddi fark tabi.Insan goze alabilir bu riski.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ama tough sonucta iki ucuşta bu firmaya ait olurda böyle bi durumda onların bu durumu telafi etmeleri gerekir...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

British Airways'in Londra merkezini arayıp sormak mantıklıca olacaktır. O güne bilet kalmama riskini göze alma aramaktan zarar gelmez..
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kardesim tabi ki telafi ederler. Yani kendilerinden kaynaklanan sebepler dolayisiyla ucagi kacirmissan seni bir sonraki NY ucagina verirler ki sorun olabilecek kisim burasi. Bir sonraki ucakta yeterli yerin olmamasi. Gectigimiz sene 26 saat bekleyen arkadaslar olmus. Ama 300 dolarlik fark icin bu risk goze alinir diye dusunuyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    riski su yuzden soyledim arkadaslar, olur da istanbulda meydana gelecek yarim saatlik rotar ucaginizi kacirmaniza neden olur ve bir sonraki ny ucagiini beklemek zorunda kalirsiniz. Cunku kapilar ucusa 30 ila 45 dakika kala kapatiliyor. Ama 300 dolar ciddi fark tabi.Insan goze alabilir bu riski.
    ben daha 30 -45 dakika oncesinde kapisi kapatilan ucak duymadim olabilir tabiki ama bence azdir sayisi. ornegin benim gecen seneki ucuslarimin tamaminda ucusu 10 dk hatta 5 dk filan kala insanlar gelmisti. ben de ny-ist ucagim 4:30 da olmasina ragmen havaalanina 4:15 de gitmistim ve bindim ucaga... ayrica birde sunu soylemek istiyorum butun firmalar icin gecerli mi bilmiyorum ama sanirim gecerlidir cunku her ucagin rotarli kalkma riski vardir. deltayla uctum gecen sene ve ucuslarimiz 5-10 dk rotarli olmasina ragmen 30 dk civarinda erken ulasmistik gidecegimis yerlere.... yani ben ozel durum olmadikca rotarli ulasilacagini sanmiyorum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben daha 30 -45 dakika oncesinde kapisi kapatilan ucak duymadim olabilir tabiki ama bence azdir sayisi. ornegin benim gecen seneki ucuslarimin tamaminda ucusu 10 dk hatta 5 dk filan kala insanlar gelmisti. ben de ny-ist ucagim 4:30 da olmasina ragmen havaalanina 4:15 de gitmistim ve bindim ucaga... ayrica birde sunu soylemek istiyorum butun firmalar icin gecerli mi bilmiyorum ama sanirim gecerlidir cunku her ucagin rotarli kalkma riski vardir. deltayla uctum gecen sene ve ucuslarimiz 5-10 dk rotarli olmasina ragmen 30 dk civarinda erken ulasmistik gidecegimis yerlere.... yani ben ozel durum olmadikca rotarli ulasilacagini sanmiyorum..
    Kastettigim sey uluslararasi ucuslarda boarding isleminin cok daha once yapildigidir. British icin detaylari bulamadim ama delta icin asagidaki gibi:

Check-in Requirement Time Exceptions in Non-U.S. Cities

City Required Baggage Check-in Time Be at the Boarding Gate
    Accra, Ghana 2 hours before departure even if you're not checking bags 45 minutes before departure
    Amman, Jordan 75 minutes before departure even if you're not checking bags 45 minutes before departure
    Bogota, Colombia 2 hours before departure 45 minutes before departure
    Bucharest, Romania 90 minutes before departure 45 minutes before departure
    Dakar, Senegal 75 minutes before departure even if you're not checking bags 45 minutes before departure
    Istanbul, Turkey 3 hours and 15 minutes before departure 45 minutes before departure
    Lagos, Nigeria 75 minutes before departure even if you're not checking bags 45 minutes before departure
    Moscow, Russia 3 hours before departure 45 minutes before departure
    Nassau, Bahamas 2 hours before departure 45 minutes before departure
    Providenciales, Turks and Caicos 2 hours before departure 45 minutes before departure
    St. George, Bermuda 90 minutes before departure even if you're not checking bags 45 minutes before departure
    St. Lucia 2 hours before departure 45 minutes before departure

Ilk yazan sure check in ikincisi ise ucaga alma islemleridir. Rahat bir yolculuk icin gereken sureyi belirtmistim ben ama tabi british in kurallari farkli olabilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar uçuştan 5 dk önce, uçağa alınamazsınız. Varsa böyle durumlar nadirendir. Uçak biletinizde boarding time yazar, bu orada max. olabileceğiniz en geç saattir.

Prosedür dışı şeylerden olabildiğince uzak durunuz, kaçta binmeniz, kaçta olmanız gerekiyorsa, o saatte olmakta fayda var. firmalar boşuna o saati oraya yazmıyor.

Ek olarak dış hatlarda uçuyorsanız, bu daha da önemli.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Geçen sene Alitalia uçuşunda son 10 dk da girdik. Adımızı anons ettiler de öyle haberimiz oldu. Zaman su gibi akıp geçmiş. Çağırmasalar biz daha otururduk bekleme salonunda

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

artık en mantıklısı sanırım british i aramak olcak ama istanbul ucagını beklemek durumundalar gibime geliyor o rötar yaaprsa amerika ucagıda az da olsa rötarlı kalkar cünkü aktarmada bi sürü insan olacaktır sanırım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

6 sayfa oldu be arkadaş. Forumda herkesin bilet aldığı British konusuna yaklaştın mesaj sayısı olarak. Sinerji oluşturduk burda hep beraber. Al artık şu bileti de Kelepir British konusuna "ben de aldım" diye yaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ahahah alamıyorum ki suanda birtish bugün tatilmiş arayıp en azından bi bilgi alayımda gönül rahatlıgıyla el atayım bilete sonra yazarım bi daha.... peki bi daha işgal etmem burayı...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben expediadan bakyorum aktarmalarn arası en az 2saat 40 dk. ama tabii 15 haziran için öyle. ama sen öle söleyince benm de aklım karştı. söle yazyo

Istanbul (IST)
    Depart 8:55 am to London (LHR)
    Arrive 11:00 am
    1,563 mi
    (2,515 km)
    Duration: 4hr 5mn

London (LHR)
    Depart 1:40 pm
    Terminal 5 to New York (JFK)
    Arrive 4:10 pm
    Terminal 7 3,458 mi
    (5,565 km)
    Duration: 7hr 30mn

Total duration: 11hr 35mn (14hr 15mn with connections)

aktarma arası 2 saat 40dk var demek dimi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Beyler bende expedia dan aldım bileti aktarma arası söylendiği gibi 2 saat 40 dk. 15 haziran sabah 08.55 uçağında olucam
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler bende expedia dan aldım bileti aktarma arası söylendiği gibi 2 saat 40 dk. 15 haziran sabah 08.55 uçağında olucam
    ben de o bileti alcam büyük ihtimal
    görüşürüz artk uçakta

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de 17 Haziran 8.55 LHR ucagındayım. Gelirseniz aynı gün öglen 12.00 LA ucagında olucam Rötar durumu cok sık görülen bir olay deil, umarım ben de görmem de bir ucaktan iner digerine gecerim direk Benim kazanc 300 TL de deil, direk 500-600$ ucagı kacırıp 26 saat beklesem yine kar BA yı arayıp bilgi alan olrsa haber bekliyorum...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 17 Haziran 8.55 LHR ucagındayım. Gelirseniz aynı gün öglen 12.00 LA ucagında olucam Rötar durumu cok sık görülen bir olay deil, umarım ben de görmem de bir ucaktan iner digerine gecerim direk Benim kazanc 300 TL de deil, direk 500-600$ ucagı kacırıp 26 saat beklesem yine kar BA yı arayıp bilgi alan olrsa haber bekliyorum...

@yakuza
    Biletini nereden ve ne kadara temin ettin ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ilk zamanlar los angeles da 514 dolardı.. arkadaş o zaman almış heralde..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

BA ile bazı LA biletleri hala 530$ ama o ucuslarda 1 gün gibi cok fazla bekleme var. Expedia'dan aldım ben de tabi. Bilet gercekten cok uygun ama vizedir, DS dir hala korkuyorum 530$ yanıcak diye. Bi rahatlayamadık, hayırlısı artık. Ya saglam kar edicem ya da baya zarar orta yol kalmadı artık...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)