Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 157 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 Dolar British Airways Çok Önemli Bilgi (Almadan Önce Okuyunuz!!)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım eğer bilmediğim birşey varsa tekrar affınıza sığınıyorum. Ben sadece 500 dolarlık bileti almak için uğraşırken orayı burayı aramam sonucu bana söylenenleri burda ilettim. Artık takdir okuyanların ve yöneticilerimizindir. İsteyen tekrar ilgili yerleri arayıp istedikleri bilgileri alabilirler(British Airways, Trek Turizm, Expedia) Yöneticilerimiz isterlerse konuyu silebilirler. Ben sadece aktarıyorum herhangi bir kargaşaya meyil vermeye çalışmıyorum. Çünkü bende o biletten almak istiyorum. Umarım iyi niyetim anlaşılmıştır. İlgileriniz için teşekkür ederim....
    iki gundür konuyu takip ediyorum ve eminim ki bu konuya yazanların hepsi yapıcı ve yardımcı olmaya calışıyor fazla gerilmeye gerek yok,alanlar almıştır almayanlarda (benim gibi ) alana kadar arastırmaya devam edip ogrendiklerinide paylasmaya calışsacaktır...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Fubar arkadasim senin arayip da ogrendiklerin daha once soylenmemisti ki British airways in calisani eger bir seyi soyluyorsa ciddiye alman da normal. yine de bizimle paylastigin icin tesekkurler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi de şu aklıma takıldı bilet iadesi veya değişimi 125 euro ya şimdi gidiş dönüş toplam 4 adet farklı uçuşumuz olacak. vize alamadık diyelim iade durumunda 4 farklı uçuşu da iade edeceğiz. Totalde 125 euro mu kesilcek yoksa 4x125=500 euro mu
    Bu durumda bileti bırakıp kaçmak daha akıllıca olur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

madem ucuk sorular geliyor bende bi yenisini daha ekleyim aklima takildi, bu bileti aldiktan sonra nekadar zaman erteleyebiliriz( orda kalacak olanlar vardir belki benim gibi) ayrica 125 euro degisim ucretini her degisikliktemi aliyorlar yoksa bir defa mi oduyoruz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem ucuk sorular geliyor bende bi yenisini daha ekleyim aklima takildi, bu bileti aldiktan sonra nekadar zaman erteleyebiliriz( orda kalacak olanlar vardir belki benim gibi) ayrica 125 euro degisim ucretini her degisikliktemi aliyorlar yoksa bir defa mi oduyoruz?

bu konuya faruk cevap versin, hadi yol arkadaşım cevapla bakalım
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce britishairways.com'a girip expedia.com'dan aldığım biletle aynı uçuşlarda olan bileti sorgulattım. Alt kısımdaki rules kısmında yazanlar gayet açık. Zorluk çekenler olursa Türkçeye de çevirebilirim.

Bu da expedia.com'dan aldığım biletin mailime gelen kurallar kısmından bir alıntı :

"AFTER DEPARTURE - TICKET IS NON-REFUNDABLE" kısmına dikkat çekmek istiyorum. Benim biletini aldığım uçak kalkacak, 2 gün sonra ben gidip bileti vericem, paramı alıcam öyle mi? Bu imkanı sunan bir havayolu var mı acaba?
    Uçağı kaçırmanız durumunda cezanızı ödedikten sonra ileri bir tarihe bilet kestirmeniz mümkün. Onu da şurdan anlıyoruz : CHANGES- ANY TIME- CHARGE EUR 125.00.
    "Time/Date changes permitted at any time before EACH FLIGHT departure for a change fee of 125 EURO"

Buradaki her uçuş iptali için 125 euro diyo yani gidiş dönüş iki uçuş oalcak sanrım 250 euro kesinti olabilir.. "olaBİLİR"

edit : pardon booking diyormuş özürr
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu konu tam bir arap sacina dondu...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar gerçketen alan alır almayan almaz bu konuyu neden bu kadar dallanığp budalklandırdınıoz anlamadım ki
    yuani biriniz değişim iptal yok dediniz diğeriniz var dedi herkıes kendi fikrini söyledi kim kime inanırsa işnanır onun fikrine uyar bunu bence daha fazla uzatmayın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

İş başa düştü yine Mail attım expedia'ya konu ile ilgili.. Net bir şekilde sorduğum soruya verilen cevap aşağıdaki gibidir..

Dear Expedia Customer,

Thank you for contacting us about your interest in booking a flight reservation.

We are unable to provide any flight rules and restrictions to unreserved or unsaved itineraries. You may however, check the rules of the airlines even before you purchase the flights. This information may be obtained once you have selected the flights that you want on Expedia.com website.

Please be advised that rates in Expedia.com works on a real-time basis. Therefore, to guarantee both rate and availability, please reserve as soon as possible.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

he bak işte :P
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

son bir belge daha koyuyorum buraya ondan sonra kim ne düşünürse düşünsün paranoyak oldum şerefsizim
    zaten ds de gelmedi

bu resimde change/cancel flight sayfasında nasıl yapabileceğimiz yazıyor.
    (yapılamayan bir şeyi boşuna yazmazlar heralde)

bu resmi daha önce de koymuştum ama tekrardan koymakta fayda var
    150$ ibaresini daha yakından görebilirsiniz

Konu hellguard tarafından (30-04-2009 Saat 01:13 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

hellguard,

call us as soon as possible ibaresinde as soon as possible'ın 1 güne tekabül ettiğini expedia'yı arayan arkadaşlar söylüyor..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar bu biletler piyasaya çıktığı gece ilk bilet alan kişi benimdir sanırım. Bileti aldım fakat soyadımda türkçe karakter kullandığımdan dolayı soyismim yanlış çıktı. (Bunu da "break" farketmemi sağladı ayrıca tşk ederim ona) Hemen My itenaries bölümüne girdim ve bileti iptal edebileceğim bi yer aradım. Sonuç olarak web den cancellation işlemlerinin gerçekleşmediğini ve Expedia yı aramam gerektiğini öğrendim ve aradım..

Telefondaki bayana british airwaysten bilet aldığımı, türkçe karakterden dolayı biletteki ismin hatalı çıktığını söyledim. Soyismimi değiştirin dedim yapamıyoruz dediler, iptal etmemiz gerekiyor dendi. ilk 24 saat içinde aradığınız için kesinti olmadan bilet paranızı iade edeceğiz dediler. Biz iptal edelim siz hemen yeni bilet alın dendi. Ve bana bi numara verdi takip kodu gibi bişeydi tam hatırlamıyorum. Hiçbir işe yaramadı o numara o ayrı konu..

Buraya kadar herşey normal. Bilet iptali hemen gerçekleşti. Bu arada kartımdan 850 lira çekildi ve bu tutar gece olduğundan dolayı bekleyen provizyon kısmındaydı internet bankacılığından takip ediyodum ha silindi ha silinecek diye. O gece silinmedi sabah olsun silinir dedim. Bu şekilde 15 gün geçti. Bu arada expedia.com la bi ton mailleşmeler gerçekleşti.

Maillerin toplamını özet geçmek gerekirse "İade işleminde biz british airways e bildiriyoruz, onlar onaylıyorlar, ücreti bize gönderiyorlar, biz sizin kartınıza yatırıyoruz ve bu işlem en az 2 ekstre donemi sürer" dendi. Hemen British airways i aradım dedim boyle boyle, bizle alakası yok biz expedia.com u tanımayız(yani kurallarını bilmeyiz manasında) siz onlarla görüşün dediler. Bunlar yaşanırken internette yüzlerce sayfa gezdim bu konuyla ilgili ve okuduklarım beni iyiden iyiye endişelendiriyordu.

100 lerce sorun yaşamış insan vardı cancellation konusunda. Akbank telefon bankacılığını aradım şubeye gittim bu şekilde bekleyen provizyondan sildirmeyi başardım.

Yani iptal etme durumuna düşmez kimse umarım.. Ayrıca biletini alanlara da hayırlı olsun. Vizem çıksın yine britishten alırım bileti bu arada .

Ve 18 dolarlık bi activities&services paketimi iptal etmediler 20$ gitti yani.
    Konu sakurek tarafından (30-04-2009 Saat 01:45 AM ) değiştirilmiştir.
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nası yani anlamadım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@fiorex
    O bir gün derken bilet alım tarihinden 1gün içinde yapılması gerekiyorsa bunlar neden hala burda yazıyor ve bize böyle bir şans veriliyor. ben sakurekin dediklerinden ve mevcut bilgilerden de şunu çıkarıyorum. ilk 1 günde değiştirme ücretsiz ondan sonrakiler 130$.
    ya gece gece beynim bulanık yanlış mı anlıyorum yazılanları çizilenleri
    saçmalıyor muyum yoksa

@sakurek parayı aldın mı ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla parayı aldım ama onlar iptal etmediler açıkçası. bankayla olan görüşmeler sonucu iptal ettirebildim ki extreye düşmüş olsaydı bu mümkün olmuyordu. bi bakayım maillerde bulabilirsem expedia dan gelen maili koyabilirim..
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

daha önce expedia.dan alınan airfrance ile paris biletlerinde bir çok kez değişikliği bizzat ablam yapmıştı. problem yaşamamışlar yine sordum da
    en iyisi gerek bırakmayın şu iptale ya da tarih değişkliğine olsun bitsin ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@hellguard

bizim de demek istediğimiz bu zaten.. vize kesin belli olmadan almayın ki ilerde başınız ağırmasın demek istiyorum. yoksa tabi ki tarih değiştirme vs olabilir bunlarda para iadesi gibi bişey söz konusu olmuyo. fark alınacaksa sen yatırmazsan o parayı değişim olmuyo.
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

"Dear Expedia Customer,

Thank you for contacting us about your cancelled flight reservation.

We have researched your account and were able to verify that your tickets have indeed been voided or cancelled on Aril 8, 2009. The amount that you paid for your ticket should be fully refunded with the exception of the $18.00 Expedia Flight Protection.

Normally, for any ticket voids, it may take from 7-10 days for your bank to credit your refund to your account and two billing cycles for it to be posted to your statement.

The process can take some time because once the airline receives notification that a ticket has been voided, it has to inform the bank, which then has to credit your account.

Please allow at least two billing cycles for a credit to appear on your statement.

If this does not answer your question or solve your problem, feel free to reply to this message or call us at 1-800-EXPEDIA (1-800-397-3342) and reference case ID: 49567398.

Thank you for choosing Expedia."

Kırmızıyla taradım çünkü british airwaysi aradığımda iadenin expedia tarafından yapılacağı söylendi. Bu mailde ise british airwaysin ödemeyi yapaacağı yazıyor.. Şanslı günümdeymişim ki ekstreme yansımadan iptal oldu bilet parası..
    Electricity Paralyses..!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet arkadaşlar görüldüğü üzere bu expedia.com ile ilgili kimse tam bir görüş ortaya koyamıyor. Ama o british airwaysten gösterdiğiniz fotoğraflara sözüm yok. 125 euro ücretle iptal durumu gerçekleşiyor fakat britishairways.com dan alınan biletler için. british airways expedia.com'u tanımıyor ve orda satılan biletlerin bizimle alakası yok diyor. Benim vizem basıldı fakat ben vizemin basıldığını öğrenmeden önce biletimi 440 euroya british airwaysten aldım. oda 570 dolara filan tekamül ediyor. Ve resimlerde gösterdiğinizi gibi iptal ve değiştirme cezası 125 euro vizesi çıkmamış arkadaşlar için birebir önerilir bence(kafanız rahat olur en azından). Ama expedia.com için kurallar hala bir sır. Melih'e gelen maildede göreceksiniz kuralları açıkayamıyorlar. Ve sakurekteki mailde ve ilgililerle yapılan konuşmalarda şirketler topu birbirine atıyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar hakikaten bu konu tam olaraktan cozulmekten uzak gozukuyor. O yuzden soyle diyelim, vizeniz basildiysa ve herhangi bir degisiklik yapma dusunceniz yoksa dusunmeden alin, diger durumlarda ise uzak durun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar görüldüğü üzere bu expedia.com ile ilgili kimse tam bir görüş ortaya koyamıyor. Ama o british airwaysten gösterdiğiniz fotoğraflara sözüm yok. 125 euro ücretle iptal durumu gerçekleşiyor fakat britishairways.com dan alınan biletler için. british airways expedia.com'u tanımıyor ve orda satılan biletlerin bizimle alakası yok diyor. Benim vizem basıldı fakat ben vizemin basıldığını öğrenmeden önce biletimi 440 euroya british airwaysten aldım. oda 570 dolara filan tekamül ediyor. Ve resimlerde gösterdiğinizi gibi iptal ve değiştirme cezası 125 euro vizesi çıkmamış arkadaşlar için birebir önerilir bence(kafanız rahat olur en azından). Ama expedia.com için kurallar hala bir sır. Melih'e gelen maildede göreceksiniz kuralları açıkayamıyorlar. Ve sakurekteki mailde ve ilgililerle yapılan konuşmalarda şirketler topu birbirine atıyor.
    eğer benim gösterdiğim resimlerden bahsediyorsan onları expedia.com'da girdiğim sayfadan aldım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hakikaten bu konu tam olaraktan cozulmekten uzak gozukuyor. O yuzden soyle diyelim, vizeniz basildiysa ve herhangi bir degisiklik yapma dusunceniz yoksa dusunmeden alin, diger durumlarda ise uzak durun.
    KAtılıyorum.. +1
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

KAtılıyorum.. +1
    benimde vize basılsın aynı dakika expedia dan alacam valla ama vize belli olmadan uzak duruyorum bu biletlerden...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vize basılmadan aldım bileti. kanımca 125 € meselesi doğrudur. yani para ve iade durumu söz konusudur. allaha şükür aldım vizeyi de bu yazılanları okumadan önce, yoksa stres yapardım bayağı...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

inşallah vizeler basıldıktan sonrada fiyatlar böyle kalır
    AEK

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kendimi kobay gibi hissettim ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla vizen çıkmadan bileti aldıysan hiç okuma buraları. Bunlar kesin ve net şeyler değil. Bu tür olaylar yaşayanlar oldu diye sende yaşayacaksın manasına gelmiyo. Sadece almayanları uyarmak istedik. Fikir olsun yani türkçe yorum bulmak imkansız expedia hakkında internette ben 1 hafta araştırmıştım dediğim gibi.
    Electricity Paralyses..!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hellguard ya ilk kobayligi sakurek yapmisti o 24 saat icinde iptal ettirmeyi denedi sira sen de bakalim sen de sorun cikacak mi gorururuz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar bu biletler piyasaya çıktığı gece ilk bilet alan kişi benimdir sanırım. Bileti aldım fakat soyadımda türkçe karakter kullandığımdan dolayı soyismim yanlış çıktı. (Bunu da "break" farketmemi sağladı ayrıca tşk ederim ona) Hemen My itenaries bölümüne girdim ve bileti iptal edebileceğim bi yer aradım. Sonuç olarak web den cancellation işlemlerinin gerçekleşmediğini ve Expedia yı aramam gerektiğini öğrendim ve aradım..

Telefondaki bayana british airwaysten bilet aldığımı, türkçe karakterden dolayı biletteki ismin hatalı çıktığını söyledim. Soyismimi değiştirin dedim yapamıyoruz dediler, iptal etmemiz gerekiyor dendi. ilk 24 saat içinde aradığınız için kesinti olmadan bilet paranızı iade edeceğiz dediler. Biz iptal edelim siz hemen yeni bilet alın dendi. Ve bana bi numara verdi takip kodu gibi bişeydi tam hatırlamıyorum. Hiçbir işe yaramadı o numara o ayrı konu..

Buraya kadar herşey normal. Bilet iptali hemen gerçekleşti. Bu arada kartımdan 850 lira çekildi ve bu tutar gece olduğundan dolayı bekleyen provizyon kısmındaydı internet bankacılığından takip ediyodum ha silindi ha silinecek diye. O gece silinmedi sabah olsun silinir dedim. Bu şekilde 15 gün geçti. Bu arada expedia.com la bi ton mailleşmeler gerçekleşti.

Maillerin toplamını özet geçmek gerekirse "İade işleminde biz british airways e bildiriyoruz, onlar onaylıyorlar, ücreti bize gönderiyorlar, biz sizin kartınıza yatırıyoruz ve bu işlem en az 2 ekstre donemi sürer" dendi. Hemen British airways i aradım dedim boyle boyle, bizle alakası yok biz expedia.com u tanımayız(yani kurallarını bilmeyiz manasında) siz onlarla görüşün dediler. Bunlar yaşanırken internette yüzlerce sayfa gezdim bu konuyla ilgili ve okuduklarım beni iyiden iyiye endişelendiriyordu.

100 lerce sorun yaşamış insan vardı cancellation konusunda. Akbank telefon bankacılığını aradım şubeye gittim bu şekilde bekleyen provizyondan sildirmeyi başardım.

Yani iptal etme durumuna düşmez kimse umarım.. Ayrıca biletini alanlara da hayırlı olsun. Vizem çıksın yine britishten alırım bileti bu arada .

Ve 18 dolarlık bi activities&services paketimi iptal etmediler 20$ gitti yani.
    abi o kadar kafamı kurcaladı ki o günlerde yaptığım araştırmaları telefon görüşmelerini mailleri yazdığım bu kısımda baya bi yoruldum

Ben 20 dolarla yırttım bakalım iptal ettiren olacak mı forumdan vize çıkmayıp da o zaman kesin anlayacağız ne tür bi olay olduğunu..
    Electricity Paralyses..!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)