Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 66 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Expedia dan Kredi Kartıyla Bilet Alımı-YARDIM

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı sorularvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özetlersek internet tarafında expedia nın sorunlarını çıkarmadan ve competitive fiyatlarla paket rezervasyonu yapabileceğim yerli yabancı hangi siteler var? Benim bildiğım bir orbitz var. Ama onun fiyatları genelde expediadan daha fazla oluyor ve o da expedia gibi sorun çıkarıyor mu hiçbir fikrim yok. Belki biraz daha pahalı olduğu için ucuz etin yahnisi misali daha az sorun çıkarıyor olabilir.

Paket rezervasyonlar için uçak biletini havayolundan (Ankara-LA) ve otel+arabayı ise yine internetten almak ikinci bir yöntem. Ama bu expediadan daha pahalıya geliyor. Expedianın ve benzeri internet acentelerinin yaptıklarını iddia ettikleri paket indiriminden faydalanmıyorsunuz.

3. yöntem ise klasik seyahat acentası. Kimi önerirsiniz böyle paket rezervasyon yapan?

Buradan LA Airporttan araç kiralayabilirsin araştırırsan bulursun.
    Buradan da otel rezervasyonunu yapabilirsin.

Otele zaten öğlen 12-1 den sonra giriş yapabilirsin. Uçağının iniş saatine göre de arabayı kiralama saatini seçebilirsin. Gitmeden önce rezervasyon yaptır hiçbir problem yaşamazsın.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sorularvar:

arkadaşım bu provizyon olayını sana şöyle açıklayabilirim .

Bir arkadaşımlada konuştum oda benim için kredi kartından paypaldan alışveriş yapıyordu . Ama paypal her hesap için (öncü) sanırım 1 2 dollarlık bir miktar çekiyor ve senin bankayı arayıp bu çekilen paranın provizyon numarasını paypala iletmeni istiyor. Böylelikle her türlü kendini güvene alıyor paypal . Expedia da böyle birşey yapmıs . 1.69 tl authorization code çekmiş önce expedia . tamam bu provizyonu expediaya verıyorum hesabımı onaylıyor fakat dandiklik bu işten sonra başlıyor . saat 10:21:00 da 1.69 tl . 10:21:01 de ise bileti ucretını cekmıs expedia . önce onaylanmadan çekılmemesı gereken birşeyi çekmiş bu dandik şirket ve 2 kere provizyon numarasını vermen gerekıyor . ben 1.69 u expediaya verdım fakat Expedia dediki (!) bizden bu iş çıktı artık deltayı arayın biletinizi sorun ! bune peeeriz bu ne lahana turşusu ! ayrıca ben bunları expedia ile konusurken ilk 4-5 saat boyunca benım bılet alma işlemımın olmadıgını bile soyledıler ancak telefonla arayınca anladı geriler! olay bundan sonra başladı . bankayı arıyorum provizoyn numarasını teyid ediyorum ardından deltayı arıyorum numarayı verıyorum boyle birşey yok isminiz bile yok diyorlar !!! sonra bankaya fax çektim bende sıkıntımı belirttim direk. telefon bankacılıgını kullandım provizyon bolumunden bir hanfendi çok ilgilendi sagolsun ! 1 hafta içinde karşı taraf sızın paranızzı onaylamazsa geri iade edilecek dedi ! içime su serpti . (grnti bnksı) olay böyle gelişti işte ! o bir hafta nasıl geçti anlatamam . çünküü bütün param oydu o anda ve bir an önce bileti alıp kurtulmak ıstıyordum ! ucuz etin yahnisi yavan olur der anacıgım hep ! Doğruymuş thy direct fly 621 euro'ya aldım...deltanın business ından iyidir :P

Edit: Ayrıca sorularvar arkadaşımıza da demişlerki sizz bileti alırken sayfa update edıyordu thy ucuşları guncellıyordu falan fıstık . yalan ! Aynısını banada dediler ve artık biz bişey yapamayız delta ile konusun ! biletin parasını bız ılettık biz aracıyız sizin authorization code paranız gerı duser gerısını bılemeyiz diyorlar !
    Konu berkay12 tarafından (24-04-2010 Saat 02:45 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Berkay
    Benim şimdi anladığım şu: Bu expedia bu authorization hold denen charge ı en geç bir hafta içinde geri çekiyor. Expedianın bana söylediği de senin anlattığın da bu. Yani yapılmış bir satınalma işlemi yok. Sadece authorization için bir hold var o kadar. O zaman bu işlem düşene kadar beklemek ve sonra da expedia nın bir daha yoluna bile sapmamak en iyisi.

Peki orbitz denen şey nasıl. Bugün baktım. Fiyatları expedianınkine benzer. Orada da böyle authorization charge gibi şeyler var mı? Kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Havayolundan bilet almakla bu adamlardan bilet almak Ankara-LA için gerçekten farkediyor. Lufthansanın kendi sitesinde 2200TLye satılan bilet burada 1500TL falan.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sorularvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berkay
    Benim şimdi anladığım şu: Bu expedia bu authorization hold denen charge ı en geç bir hafta içinde geri çekiyor. Expedianın bana söylediği de senin anlattığın da bu. Yani yapılmış bir satınalma işlemi yok. Sadece authorization için bir hold var o kadar. O zaman bu işlem düşene kadar beklemek ve sonra da expedia nın bir daha yoluna bile sapmamak en iyisi.

Peki orbitz denen şey nasıl. Bugün baktım. Fiyatları expedianınkine benzer. Orada da böyle authorization charge gibi şeyler var mı? Kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Havayolundan bilet almakla bu adamlardan bilet almak Ankara-LA için gerçekten farkediyor. Lufthansanın kendi sitesinde 2200TLye satılan bilet burada 1500TL falan.
    Evet aynen öyle dostum! Orbitz i daha çok usa içinde tavsiye ediyor arkadaşlarım . tam olarak emin degılım ama guvenılır bir şirket . Ayrıca kuvvetle muhtemel bu sistemi orbitzde kullanıyordur . çünkü uluslararası bir hack olayına tahammul edemezzler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

soyadım ö harfiyle başlıyor,o diye mi girmem gerekiyor?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tamerden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyadım ö harfiyle başlıyor,o diye mi girmem gerekiyor?
    Evet herseyi Ingilizce karakterle yazman gerekiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)